Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 46 of 46

Thread: Knack 2

  1. #41
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Το θέμα που έχω είναι με τα αντικείμενα, όταν πρέπει να ανέβεις κάπου π.χ. Είναι απότομες πολύ οι κινήσεις που για να το καταφέρεις θέλει 2-3 φορές.

    Στο Hard παίζω.

    Δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς λες. Εννοείς τις πλατφόρμες που μικραίνεις για να ανέβεις; Τις αλυσίδες από τις οποίες κρέμεσαι;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #42
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το ξεκίνησα και είμαι κάπως ουδέτερος απέναντι του. Δεν ξέρω, δεν νιώθω ότι είναι κάτι καλύτερο από το πρώτο, αντιθέτως θα έλεγα. Στην δεύτερη πίστα forest, έχω πολλά προβλήματα γραφικών, όπως κινείται κάνει κάτι τρελά στα βράχια και στα φυτά, σαν να περνάει μια περίεργη γυάλαδα, μια αλλοίωση των χρωμάτων από επάνω τους, θυμάμαι τα πολύ παλιά χρόνια στους υπολογιστές κάτι παρόμοια. Δοκίμασα το καρφωτό 30fps αλλά όχι μόνο δεν λύθηκε το πρόβλημα αλλά η κίνηση μου φάνηκε για το πολύ λίγο που το άφησα περίεργη, έμοιαζε κάπως αλόκοτη και ο ίδιος ο Knack "θαμπός" σαν out of focus; Το επανέφερα στο ξεκλείδωτο FPS αλλά τέτοια θέματα δεν είχε ποτέ το πρώτο παιχνίδι. ΟΚ, δεν είναι τίποτα που καταστρέφει το όποιο immersion αλλά μου έκανε εντύπωση. Κατά τα άλλα τα περιβάλλοντα για την ώρα μου φαίνονται κάπως overexposed για τα γούστα μου στην default ρύθμιση του gamma αλλά ο ίδιος ο Knack αντιθέτως και η πλειοψηφία των εχθρών που έχω συναντήσει έχουν καθαρές γραμμές και πολύ έντονα χρώματα. Οι νέες δυνατότητες και δυνάμεις έχουν ενδιαφέρον θα έλεγα και είμαι ακόμη στην αρχή. Ο χειρισμός του είτε πάσχει λίγο πάλι είτε είμαι εγώ σκουριασμένος στα platform, θα δείξει για την ώρα είχα κάποια άστοχα πηδήματα, αλλού σημάδευα και αλλού πηδούσε και ως αποτέλεσμα αυτού είχα κάποιους "φθηνούς" θανάτους που λένε.

  3. #43
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το παιχνίδι αξίζει σε pro με 60fps/1080 αν πας δε resolution mode η κάμερα έτσι όπως κινείται σε χαλάει αρκετά

  4. #44
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξεκινησα και εγω χτες. Αν και φαν των platform, αν και ειχα παιξει και το 1ο σε καποιο deal που το ειχαν 9 ευρω , δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα. Ισως το setting , ισως οτι ο χαρακτηρας δεν ειναι "χαριτωμενος" αλλα μια μαζα με "ορυκτα" δεν ξερω. Ο χειρισμος ειναι οντως δυστροπος οταν εισαι μικρος και χοντροκομμενος οταν εισαι μεγαλος. Επισης εγω χωρις το HDR On δεν μπορω να το παιξω το παιχνιδι , τα χρωματα ειναι τελειως ξεπλυμενα. Στην αρχη δεν το πολυ παρατηρησα μολις ομως ανοιξα το Hdr ειδα πολυ καλυτερα χρωματα στα τοπια.

    Ενταξει για τσαμπα θα μου πεις τι γκρινιαζεις, αλλα θελω να πω οτι γενικα σαν παιχνιδι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και δεν βλεπω και μελλον για το Ip.

    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    nikosgnr (15-09-2017)

  6. #45
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς λες. Εννοείς τις πλατφόρμες που μικραίνεις για να ανέβεις; Τις αλυσίδες από τις οποίες κρέμεσαι;
    Nαι γενικά όταν είναι να ανέβεις σε πλατφόρμες, ή όταν είναι σε μικρότερο μέγεθος στα διάφορα σκαλοπάτια.

    Γενικότερα η κίνηση του εκεί είναι αρκετά απότομη. Δυστυχώς δεν έχω παίξει το πρώτο για να έχω εικόνα.

  7. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To παρατησα πιο γρηγορα απο το πρωτο(αυτο το ειχα φτασει στο 80% περιπου). Βελτιωθηκε σχεδον στα παντα αλλα εχασε αυτη τη old school γοητεια του πρωτου. Εντωμεταξυ τα sequences με τον μικρο knack ενω ηταν και τα καλυτερα στο πρωτο, στο δευτερο αλλαξαν αρκετα την φιλοσοφια περιοριζοντας σε side διαδρομες τον mini knack δινοντας εμφαση στον μεγαλο(ο οποιος ηταν σε χειρισμο το χειροτερο part του πρωτου Knack για μενα και παρ'ολο που βελτιωθηκε στο 2ο μερος, ο χειρισμος του παραμενει χοντροκομενος).

    Ελπιζω να ειναι το τελευταιο της σειρας, δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει.

    .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •