Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28

Thread: Beyond Good and Evil 2 (Prequel)

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Βαρυγδουπες δηλωσεις δεν βοηθησαν ποτε...ποσο μαλλον αν προερχονται εκ των εσω. Ας το δουμε πρωτα γιατι οτι εχουν δειξει μεχρι στιγμης εμενα μου φαινεται παγερα αδιαφορο (μου πηρε 5 δευτερολεπτα να θυμηθω ποιο παιχνιδι ειναι, ναι δεν εχω παιξει τα παιχνιδια της σειρας).


  2. #22
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ποιας σειράς; Ένα παιχνίδι στο ps2 ήταν όλο κι όλο, και μάλιστα μέτριο πλατφορμ ημι-ανοιχτού κόσμου με κάπως cute αισθητική. Τότε είχε περάσει σαν ένα από αυτά του σωρού.

  3. #23
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομιζα οτι επροκειτο για καποιο τρελο PC franchise ξεχασμενο... εχω πληρη αγνοια ουτε καν το εχω googlaρει.

  4. #24
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ποιας σειράς; Ένα παιχνίδι στο ps2 ήταν όλο κι όλο, και μάλιστα μέτριο πλατφορμ ημι-ανοιχτού κόσμου με κάπως cute αισθητική. Τότε είχε περάσει σαν ένα από αυτά του σωρού.
    Το συγκεκριμένο post αγγίζει τα όρια της παραπληροφόρησης. Θα έλεγα να το αγνοήσετε και να googlάρετε. Καλό είναι να μιλάμε για τα πράγματα που ξέρουμε και όχι για αυτά που δεν ξέρουμε.

  5. #25
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @enstikto

    Kάτσε βρε συ, ναι οκ έχεις δίκιο δεν ανέφερα ότι εκφράζω την απολύτως καθαρά υποκειμενική άποψή μου, αλλά θυμάμαι ότι μια εβδομάδα όπως όλες τις άλλες που λάμβανα πακέτο τα PS2 παιχνίδια, κάπου εκεί ανάμεσα ήταν το Beyond Good & Evil.

    Είχα ασχοληθεί κανά-δυό ώρες μαζί του, οκ ήταν σεβαστό παιχνίδι όχι όμως κάτι το ίδιαίτερο/ξεχωριστό. Όμορφα γραφικά (όχι κάτι το τεχνικά θαυματουργό), ομορφούλι στόρυ, ομορφούλης κόσμος, ομορφούλα μουσική και.......; έχασα κάτι άλλο; αυτό δεν ήταν το παιχνίδι; (θυμάμαι τότε ότι είχαν σκάσει άλλα παιχνίδια-κολοσσοί)...........προφανώς από αυτό που έγραψες ερμηνεύω ότι όντως κάτι έχω χάσει και μάλιστα κάτι σημαντικό; (δεν το λέω ειρωνικά, απεναντίας αν μπορείς να μου πεις και όντως να εμπλουτίσω την εικόνα που έχω γι' αυτό το παιχνίδι θα ήμουν ευγνώμων!)

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    enstikto (08-09-2020)

  7. #26
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνίδι τον καιρό που βγήκε δεν ήταν καθόλου μέτριο. Οι περισσότεροι που ασχολήθηκαν και το έπαιξαν το αγάπησαν. Έχει κυκλοφορήσει και στο Pc (εκεί το είχα παίξει εγώ γιατί δεν είχα ps2). Απο βαθμολογίες είναι πάνω απο 80 και οι 2 εκδόσεις.
    Είχε για τότε αρκετά πρωτόγνορα στοιχεία και ένα απο αυτά ήταν το πάντρεμα πολλών ειδών gameplay σε ένα game (κάτι που απο τότε έχει γίνει και γίνετε απο πολλά παιχνίδια). Επίσης η ιστορία του σε τράβαγε και παρόλο το cartoony χαζούλικο ύφος και χαρακτήρες που είναι ζώα humanoids σε κράταγε και σε έκανε να θες να δεις τι θα γίνει. Το παιχνίδι είχε ιδιαίτερο χαρακτήρα και ψυχή.
    Η αλήθεια είναι οτι it hasn't aged well. Όλα τα κομμάτια του έχουν εξελιχθεί με τον καιρό. Όμως για τότε που είχε βγει ήταν κάτι το ιδιαίτερο και σίγουρα όχι ακόμα ένα "της σειράς".
    Τώρα για το 2 δεν ξέρω... Ανησυχώ να πω την αλήθεια (ειδικά όταν ακούω και αυτές τις βαρύγδουπες δηλώσεις).

    ΥΓ. Σε ευχαριστώ πολύ για τον τρόπο που απάντησες!

  8. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Lefteris_X (08-09-2020)

  9. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μόλις ανακοίνωσε ο Ancel ότι αποχωρεί από το game development. Τα projects που είχε αναλάβει έχουν περάσει ήδη σε άλλους.

    WoW ! This little guy has many things to teach to Sam Fisher !
    Today is very special for me. After more than 30 years, I’ve decided to stop working on video games and fully focus on my second passion : Wild Life !
    My new project takes place in the real world and consists in a wild life open sanctuary dedicated to education , nature lovers and ... wild animals.

    ������ video games part ������

    Many of you might want to know what will happen to Wild and BGE2. No worries, since many months now the teams are autonomous and the projects are going super well. Beautiful things to be seen soon.

    May the fox be with you

    ��

    https://www.instagram.com/p/CFRbPpnq...ource=ig_embed
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #28
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Beyond Good and Evil 2 (Prequel)

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •