Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 54 of 54

Thread: Wolfenstein II: The New Colossus

  1. #41
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν εχει σημασια ρε συ.
    Ειτε ειναι ενας ειτε...μισος, καλο ειναι να σεβομαστε την πιθανη(γιατι μπορει και να μην νοιαζεται) επιθυμια του να μην διαβασει το παραμικρο spoiler.

    Αλλα οπως ειπαν και τα παιδια δεν τρεχει κατι. Μπορει να μας ξεφυγει πολλες φορες κατι. Δεν υπαρχει λογος να απολογηθεις
    Ξεχαστηκε ηδη.
    .

  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Spoiler!
    Το να υπάρχουν αβέρτα spoilers έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορεί να μπει κάποιος που δεν έχει παίξει τα παιχνίδια και να δει απόψεις για το αν είναι καλά και αν θα του άρεσαν να τα δοκιμάσει. Εγώ πχ δεν τα έχω παίξει ακόμα αλλά ήθελα να διαβάσω την γνώμη του Val πάνω στο παιχνίδι γιατί κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τη σειρά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #43

    Default

    Δεκτο.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    obione (03-01-2018),PDS (02-01-2018)

  5. #44
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια εννοειτε.. (Fulgore)το εχω βαλει και με χαμόγελο διοτι ακριβως αυτο ..δεν εγινε κατι το τρομερό απλα εφαγα σποιλερ διοτι μου αρεσει να διαβάζω γνώμες αλλα δυστυχώς εγω ακομα δεν εχω αξιωθεί να παίξω ουτε καν το πρώτο μερος. it's ok !

  6. #45
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #46

    Default

    Α μαλιστα γιαυτο μου κατεβασε κοντα 3.5gb αυτες τις μερες,δεν το ξερα οτι βγηκε ηδη.

  8. #47
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ δεν κατάλαβα τι είναι. DLC ή δωρεάν περιεχόμενο;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #48

    Default

    Το δευτερο επεισοδιο/dlc απο το season pass.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    WolfRathmA (02-02-2018)

  11. #49
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το τερμάτισα και γω τώρα αυτές τις μέρες. Αν και πάνε 2+ χρόνια από το New Order, μου φάνηκε πολύ οικείο, δεν ξέρω συγκεκριμένα τι προσθήκες/αλλαγές έχουν γίνει στα mechanics.

    Παραμένει όμως εξαιρετικά διασκεδαστικό και χορταστικότατο!

    Το έπαιξα εντωμεταξύ στο Bring 'em on! και μάλλον, εκτός από 2-3 σημεία, θα ήταν ακόμη καλύτερο σε μεγαλύτερη δυσκολία - πάντως και πάλι πήρε >15 ώρες.

    Θα κάνω και ένα clean up στα trophies αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με το Mein Leben! trophy (το κάναμε στα Dead Space 2 και 3 που είχαν παρόμοια trophies - και μάλλον πιο εύκολα στην πράξη)


  12. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    chronohill (11-04-2018),Kane (12-04-2018),tsakali GR (12-04-2018)

  13. #50

    Default

    Εγω το χαρηκα παντως γιατι δεν πουλησε καλα και το εβρισκες παρα πολυ χαμηλα ακομα και 1 μηνα απο οταν βγηκε που φυσικα τα σπαει σε αυτη την τιμη.
    Για το Mein trophy που λες οντως δεν αξιζει τα νευρα.

    Παντως απο τωρα το λεω οτι τα 3 dlc του season pass δεν αξιζουν τα χρηματα τους και ειναι τελειως χαμενη ευκαιρια απο την εταιρεια.
    Αν σε καποιον αρεσε το κεντρικο παιχνιδι και τα βρει σε εκπτωση τυπου 10ευρω το season pass τοτε ισως αξιζει.Για παραπανω ειναι πεταμενα λεφτα.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Kane (12-04-2018),tonybsg (11-04-2018)

  15. #51
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου μιας και ασχολούμαι τώρα με το παιχνίδι. Περιττό να πω ότι είναι είναι ο ορισμός της διασκέδασης (για όσους γουστάρουν FPS). Τα κάνει όλα και συμφέρει (κατά μέτωπο επίθεση, stelath, διαφορετικοί τρόποι προσέγγισης). Ωραίο το dual wielding (όπως και στα προηγούμενα δλδ) με τη δυνατότατα για όποιο συνδυασμό θέλεις. Η ιστορία έχει ένα ενδιαφέρον και αρκετό χιούμορ (ίσως και λίγο ψυχεδέλεια)
    Spoiler!
    , μουσική ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ (αν και θα συμφωνήσω με τον Fulgore ότι η διασκευή του πασίγνωστου κομματιού στους τίτλους τέλους μου ανακάτεψε λίγο το στομάχι).
    Όσον αφορά τη δυσκολία έχει σημεία που μπορούν να αποδειχτούν εφιάλτης. Πρέπει να ξέρεις τι κάνεις και τι έπεται για τις ψηλότερες δυσκολίες γιατί πεθαίνεις σε 3-4" (μπορεί να λέω και πολύ). Το έχω τελειώσει στο normal (Bring them on) όπου έκανα το collectibles, μετά στο hard (terror-Billy) και τώρα το παίζω στο very hard (Ι'm death Incarnate). Θα προσπαθήσω λίγο και για το permadeath run για το χαβαλέ του όλου πράγματος αν και δεν έχω υψηλές προσδοκίες. Γεγονός όμως είναι ότι το ευχαριστιέμαι πολύ (όπως και το DOOM που έπαιξα νωρίτερα).
    Έχω βάλει και τα dlc στη λίστα μπας και τα δώσουν προσφορά.

  16. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    tonybsg (17-07-2019)

  17. #52
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Δεν έκανα ποτέ ρε γμτ ούτε καν υποτυπώδες cleanup για κάποιον λόγο



  18. #53
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    ^^Δεν έκανα ποτέ ρε γμτ ούτε καν υποτυπώδες cleanup για κάποιον λόγο
    Ποτέ δεν είναι αργά (εκτός και αν το πούλησες)

  19. #54

    Default

    Μολις τελείωσα το παιχνίδι (στο switch παρακαλώ) και πραγματικά δεν εχω λόγια.
    Απο τα πιο άρτια old school FPS.

    Φανταστική ιστορια σε εναν κόσμο που κυριαρχούν οι Ναζι , μεγαλη διάρκεια (πρεπει να μου έπιασε 15-20 ωρες) ΑΨΟΓΟ gameplay , και ο τρόπος που το story ξεδιπλώνεται ειναι απλα καταπληκτικός.
    Ποσο θα ηθελα το φετινό cod να εχει τη διαρκεία του , και τις ανατροπές στην ιστορια του.
    Μακαρι να ξαναβγεί στο game pass να του ξαναριξω αλλη μια στα 60 FPS με enhanced visuals.
    Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    tsakali GR (21-11-2020)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •