Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 79

Thread: The Evil Within 2

  1. #41

    Default

    Οντως το πρωτο επιπεδο(casual αν θυμαμαι καλα λεγεται)ειναι ευκολο, αρα παιξε στο επομενο.


  2. #42

    Default

    Ευχαριστώ φίλε μου!

  3. #43

    Default

    Μια ερώτηση, οι εχθροί κανουν respawn; Έχει περιοχές που αν δεν καθαρίσεις τους εχθρούς δεν μπορείς να πλησιάσεις. Αν τους σκοτωσω και ξανα επισκεφτώ την ίδια περιοχή, θα έχει παλι εχθρούς;

  4. #44

    Default

    Αν θυμαμαι καλα οι εχθροι ολοι δεν κανουν respawn εκτος αν εχει καποιου ειδους event οταν ξαναεπισκεφτεσαι ενα μερος.

  5. #45

    Default

    Ευχαριστώ φίλε μου!

  6. #46
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τι φάση με το Chapter 3 ρε παιδιά, το έλεγες και λίγο μεγάλο


  7. #47
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τι κριμα που δεν το ειχα παρει νωριτερα...και εχω και τυψεις που το εχω παρει και δανεικο τωρα οχι τπτ αλλο!
    Το παιχνιδι ξεκιναει μαεστρικα!σαφως επηρεασμενο απο silent hill k resi αλλα κρατωντας την βασικη του δομη...ανυπομονω για την συνεχεια μιας και ειμαι τωρα στην αρχη στο Chap3..

    παντως διαβαζω χθες οτι το παιχνιδι δεν εκανε και πολυ καλες πωλησεις και ειναι κριμα..Και κακο timing οταν βγηκε ΚΑΙ καθολου μαρκετινγκ..ελεος ρε bethesta...μακαρι να εχει καλα legs γιατι διαβαζω πολυ καλα σχολια απτους gamers...
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (05-09-2018)

  9. #48
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Τι κριμα που δεν το ειχα παρει νωριτερα...και εχω και τυψεις που το εχω παρει και δανεικο τωρα οχι τπτ αλλο!
    Το παιχνιδι ξεκιναει μαεστρικα!σαφως επηρεασμενο απο silent hill k resi αλλα κρατωντας την βασικη του δομη...ανυπομονω για την συνεχεια μιας και ειμαι τωρα στην αρχη στο Chap3..

    παντως διαβαζω χθες οτι το παιχνιδι δεν εκανε και πολυ καλες πωλησεις και ειναι κριμα..Και κακο timing οταν βγηκε ΚΑΙ καθολου μαρκετινγκ..ελεος ρε bethesta...μακαρι να εχει καλα legs γιατι διαβαζω πολυ καλα σχολια απτους gamers...
    το παιχνίδι είναι απλά καταπληκτικό.

    αλήθεια, το παίζεις τρίτου ή πρώτου προσώπου;

    όταν το έπαιξα εγώ ήταν μόνο τρίτου και μετά βγήκε και το πατς για να μπορείς και με κάμερα πρώτου.

    νομίζω θα έχει ενδιαφέρον και με τους δυο τρόπους.

  10. #49

    Default

    Παιζει μεγαλο ρολο και η διαφημιση,γιατι εν μερη αν αρκετοι δεν γνωριζουν τι ρολο βαραει το εν λογω παιχνιδι(αρκετοι δεν επαιξαν καν το αρχικο),δεν προκειται να το αγορασουν ουτε στα 15-20ευρω,μιας και η Bethesda εχει την ταση να ριχνει τις τιμες των παιχνιδιων γρηγορα.

    Προφανως και ειναι κριμα που δεν πουλησε πολυ καλα ο εν λογω τιτλος μιας και ισως μιλαμε για το συγχρονο Resident evil 4(υπο την καλη εννοια παντα)και φυσικα μιλαμε για ενα sequel που ειναι καλυτερο στα παντα απο το προηγουμενο του.

  11. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ που είχα αγοράσει το πρώτο απλά λυπήθηκα τα λεφτά μου. Ενώ ξεκίνησε πολύ ωραία μετά με χάλασε πολύ. Αυτός είναι ο λόγος που δεν ασχολήθηκα καν με το 2 και δεν έδωσα σημασία. Μετά όμως από υπόδειξη του Βασίλη που μιλάγαμε στο chat, το έχω στη wish list μου να το πάρω να του δώσω μια ευκαιρία μιας και η τιμή του είναι προσιτή πλέον.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #51

    Default

    το παιχνιδι εσπερνε απλα! κ καλα θα κανουν να βγαλουν κ 3,γρηγορα! περιμενα να βγαλουν κανα expansion με κανα story αλλα τιποτα...

  13. #52
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Τι κριμα που δεν το ειχα παρει νωριτερα...και εχω και τυψεις που το εχω παρει και δανεικο τωρα οχι τπτ αλλο!
    Το παιχνιδι ξεκιναει μαεστρικα!σαφως επηρεασμενο απο silent hill k resi αλλα κρατωντας την βασικη του δομη...ανυπομονω για την συνεχεια μιας και ειμαι τωρα στην αρχη στο Chap3..

    παντως διαβαζω χθες οτι το παιχνιδι δεν εκανε και πολυ καλες πωλησεις και ειναι κριμα..Και κακο timing οταν βγηκε ΚΑΙ καθολου μαρκετινγκ..ελεος ρε bethesta...μακαρι να εχει καλα legs γιατι διαβαζω πολυ καλα σχολια απτους gamers...
    Μαζί το παίζουμε ρε φίλε, λίγο καθυστερημένοι

    Είμαι κανά 9-10 ώρες και μόλις τέλειωσα το 7 chapter.

    Το λες και ικανοποιητικό!


  14. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    chronohill (05-09-2018)

  15. #53
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Το 1 εμενα μαρεσε πολυ!!!!και ασχοληθηκα και με τα DLC πριν καναν χρονο,πραγμα αδιανοητο για μενα ,και ηταν αξιοπρεπη...
    Αποτι καταλαβα το 1 ενω το αγορασανε πολλοι τους απογοητευσε+αυτα που εγραψα παραπανω ο τιτλος εκανε το 1/4 σε πωλησεις σε σχεση με το 1...και το 2 δεν ειχε και μιγιαζακι πως τον λενε ετσι?Δυσκολο το βλεπω να βγαινει 3ο μερος..
    Τρεχατε να το παρετε!εγω λεω αν μαρεσει τοσο πολυ ετσι οπως το παει να το αγορασω κι ας το εχω τωρα δανεικο και θα το παιξω...με πιανουν αυτες οι τυψεις!

    edit: @tonybsg τωρα ειδα που απαντησες!α δεν σε ειδα που επαιζες!αυριο θα το προχωρησω θα ανταλλαξουμε αποψεις!
    edit2:Μπιλ τριτου εννοειται!το ειχα ξεχασει τοτι ειχαν βγαλει τετοιο mode
    Last edited by chronohill; 05-09-2018 at 14:53.
    Spoiler!

  16. #54
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να παίξω το 2 ακόμα αν και είναι μέσα στα άμεσα σχέδια κυ τώρα που χειμωνιάζει.
    Το πρώτο μου άρεσε παρά πολύ με εξαίρεση τα 2-3 τελευταία chapters...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  17. #55
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Το 1 εμενα μαρεσε πολυ!!!!και ασχοληθηκα και με τα DLC πριν καναν χρονο,πραγμα αδιανοητο για μενα ,και ηταν αξιοπρεπη...
    Αποτι καταλαβα το 1 ενω το αγορασανε πολλοι τους απογοητευσε+αυτα που εγραψα παραπανω ο τιτλος εκανε το 1/4 σε πωλησεις σε σχεση με το 1...και το 2 δεν ειχε και μιγιαζακι πως τον λενε ετσι?Δυσκολο το βλεπω να βγαινει 3ο μερος..
    Τρεχατε να το παρετε!εγω λεω αν μαρεσει τοσο πολυ ετσι οπως το παει να το αγορασω κι ας το εχω τωρα δανεικο και θα το παιξω...με πιανουν αυτες οι τυψεις!

    edit: @tonybsg τωρα ειδα που απαντησες!α δεν σε ειδα που επαιζες!αυριο θα το προχωρησω θα ανταλλαξουμε αποψεις!
    edit2:Μπιλ τριτου εννοειται!το ειχα ξεχασει τοτι ειχαν βγαλει τετοιο mode
    Καλά και μένα μάρεσε το πρώτο, το καταδιασκέδασα θυμάμαι

    Και αυτό το παίζουμε με τον φίλο |WISE| σαν να βλέπουμε ταινία, όπως το πρώτο, οπότε κάνουμε λίγα sessions μες στην εβδομάδα.

    Το ότι έχει open areas το διαφοροποιεί θεωρώ από τον προκάτοχο αρκετά πάντως


  18. #56

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    και το 2 δεν ειχε και μιγιαζακι πως τον λενε ετσι?Δυσκολο το βλεπω να βγαινει 3ο μερος..
    Αυτος που λες ειναι των dark souls

    Τα Evil within εχουν τον Mikami των resident evil/vanquish και ναι ηταν κανονικα παρον και στο δευτερο παιχνιδι.

  19. #57
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To παιxνιδι ηταν πραγματικα παρα πολυ καλο, οι πωλησεις του αισχρες σε σχεση με την ποιοτητα του.
    Μια προσπαθεια να αποδωθει το survival horror σε ενα πιο ανοιχτο περιβαλλον που εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ. Μπορει το pacing σε καποια σημεια να μην ηταν το καλυτερο, μπορει η ιστορια να μην ειχε το τεραστιο ενδιαφερον αλλα ηταν ενα sequel που πηρε το original, το ξεσκονισε στην κυριολεξια με βελτιωσεις σε ολους τους τομεις, το εξελιξε και προσπαθησε να κανει πραγματα που δεν εχουμε ξαναδει σε αυτο το ειδος. Το world building μου θυμισε αρκετα το Silent Hill Downpour, με τον ημι-ανοικτο κοσμο.
    Κοιταζοντας τις πωλησεις κατηγορω πρωτον απ ολους τον εαυτο μου, δεν ειχα κανενα λογο να νοικιασω αυτο το παιχνιδι, επρεπε να το αγορασω σε χαμηλοτερη τιμη.


  20. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    tonybsg (11-09-2018)

  21. #58

    Default

    Σιγουρα παντως δεν βοηθα και το γεγονος οτι του εριξαν μαυρο αρκετα reviews,ειδικα απο πιο γνωστα sites.
    http://www.metacritic.com/game/plays...critic-reviews

    Γιαυτο και αυτη η μεγαλη διαφορα μεταξυ κριτικων και κοινου(user score).

  22. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (05-09-2018)

  23. #59
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Συνεχίζουμε γερά, 14+ ώρες, χθες βγάλαμε το Chapter 11, πολύ δυνατό

    Spoiler!


  24. #60
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ωραιος ο tony!!!και γω ειμαι στις 12ωρες αλλα στο chapter7!χαχαχαχ...
    Γενικα παιζω πολυ στελθ μιας και με πιανει αυτο να μην χαλαω πυρομαχικα...απολαυση πραγματικα δεν το χορταίνω...κανω και οτι μου βγαζει...η ιστορια χτίζεται σιγα σιγα δημιουργώντας το ενδιαφερον που απαιτειται...οι εναλλαγες κλιματος ειναι εκπληκτικές...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •