Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 79

Thread: The Evil Within 2

  1. #21

    Default

    https://bethesda.net/community/topic...-4-patch-notes



    οποιος το παιζει τωρα κ κανει την ενημερωση,ας μας πει κ πως το βλεπει.

  2. #22
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Ειμαι chapter 6. Η γενική εικόνα ειναι πολυ καλή, ατμόσφαιρα στα ύψη και ο τρόμος δίνεται πολυ έξυπνα. Τεχνικά κανένα πρόβλημα μόνο οταν μπεις στο παιχνίδι μετά το πρώτο loading έχει λίγα σπασίματα, μετά ολα καλα.
    Το μόνο που φάνηκε λίγο δύστροπο ειναι ο μηχανισμός stealth. Πιο κατανοητό και πολυ διορθωμένο σχετικά με το 1ο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to balabanis For This Useful Post:

    christos-sonyboy (10-11-2017),chronohill (10-11-2017),Kane (10-11-2017)

  4. #23
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Βαζω το παιχνιδι μεσα και μετα το καθιερωμενο update που κανει , γραφει ready to install οποτε παταω να αρχισει και απλα δεν γινεται τιποτα. Στην θεση το παιχνιδιου απο κατω δειχνει δε την ενδειξη pause.Το pro εχει μεσα ελευθερο χωρο πανω απο 300G .Να μην ξεχασω να πω, πως δεν κανει resume ξε pause κτλ. Καμια ιδεα η να το παω πισω να τελειωνουμε.

  5. #24
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ το τελείωσα εχτές το βράδυ και έχω να πω πως ήταν από τις πλέον ευχάριστες εκπλήξεις φέτος.
    Σαφέστατα ΠΟΛΥ ανεβασμένο σε όλα τα επίπεδα από το πρώτο με πολύ έντονες επιρροές από Silent Hill σε κάποια σημεία
    πολύ κοντά σαν gameplay στο Resident Evil 4 όπως είναι αναμενόμενο. Δε κάνει ποτέ κοιλιά, τα πλάσματα που συναντούμε είναι
    ευφάνταστα, το stealth κομμάτι λειτουργεί ιδιαίτερα ικανοποιητικά και έχει μεγάλη ποικιλία από περιοχές και τόπους
    όπου επισκεπτόμαστε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και μιας και είπα διάρκεια, 20 παρά κάτι ώρες παρακαλώ. Με νορμάλ τρόπο παιχνιδιού.
    Δε μου αρέσει να τρέχω, δε μου αρέσει και να παίζω σαν χελώνα... Όσοι είστε φαν των horror το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (28-11-2017),christos-sonyboy (28-11-2017),chronohill (28-11-2017),james9 (28-11-2017),Kane (28-11-2017),mihalis13 (28-11-2017),obione (14-12-2017),panos74gr (30-11-2017),toninio (28-11-2017)

  7. #25
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν θελει κανεις να το δοκιμασει εχει trial στο store

    https://store.playstation.com/en-gr/...JGDN0000000000

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (08-12-2017),gonzalez (08-12-2017)

  9. #26
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    τελικα ηταν το δισκακι προβληματικο! Το εβαλα και περασα μαζι του 2 ωρες περιπου!Δεν ειναι ασχημο παιχνιδι για break μετα το λιωσιμο που ριχνω στο dirt vr .

  10. #27

    Default

    Ο Mikami και η ομαδα του καταφεραν επιτελους να προσφερουν το Resident evil που θα επρεπε να βλεπαμε απο την Capcom. Ειναι απο τις ελαχιστες φορες που το Sequel καταφερνει να ειναι σχεδον σε ολους τους τομεις καλυτερο απο το αρχικο παιχνιδι.

    Ξεκινησα αυτο τον μηνα και ξαναεπαιξα το αρχικο evil within μαζι με τα dlc που δεν ειχα παιξει ποτε για να μπω στο κλιμα για το 2.Και τα δυο παιχνιδια τα επαιξα στο pc επειδη ειχα κακη εμπειρια με το αρχικο παιχνιδι στο ps3.
    Το κοντερ στο τελος του παιχνιδιου εγραψε 17 περιπου ωρες κανοντας σχεδον τα παντα(αρα επιβεβαιωνω την μεγαλη του διαρκεια οπως γραφτηκε παραπανω).

    Ειχα αρκετους φοβους οταν πρωτοδιαβασα ορισμενα σχολια που λεγανε οτι το παιχνιδι το κανανε open world,οτι το κανανε μονο action και αλλα τετοια κουλα.Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.

    Αρχικα να πω οτι το παιχνιδι εχει επιτελους ιστορια η οποια εχει αμεση σχεση με τον κεντρικο χαρακτηρα του παιχνιδιου(απο το πρωτο παιχνιδι φυσικα) Sebastian που ψαχνει να βρει την κορη του.Και μαθαινουμε παρα πανω πραγματα και για το mobius που στο προηγουμενο παιχνιδι δεν ξεραμε και πολλα,οπως φυσικα και για την οικογενεια του Sebastian.
    Οι κακοι του παιχνιδιου ειναι πιο ενδιαφεροντες απο τον Ruvik του αρχικου παιχνιδιου που στο μεγαλυτερο κομματι δεν τον βλεπαμε σχεδον καθολου,ειδικα ο Stefano.

    Στον τεχνικο τομεα οι αλλαγες ειναι μεγαλες,οχι μονο στα μοντελα των χαρακτηρων αλλα και στα περιβαλλοντα. Υπαρχουν αρκετα σημεια που βλεπεις γυρω σε σημεια χαμηλης ποιοτητας υφες αλλα τιποτα το τραγικο,ειδικα σε σχεση με το πρωτο παιχνιδι.
    Φυσικα δεν υπαρχει letterbox(μαυρες μπαρες)παρα μονο σαν τρολοεπιλογη(εχει και trophy)αφου βγαλεις το παιχνιδι,μαζι με αλλα easter eggs απο αλλα παιχνιδια της bethesda.

    Στα του gameplay δεν υπαρχουν πλεον τα σπιρτα απο το προηγουμενο παιχνιδι και υπαρχουν παρα πανω οπλα συνολικα και σε ορισμενα(πιστολι,καραμπινα)υπαρχουν και διαφορετικες εκδοχες αυτων.
    Το stealth του παιχνιδιου ειναι οπως το προηγουμενο(τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη)μαζι με ορισμενες προσθηκες οπως το ambush.
    Η μεγαλη αλλαγη που εχει γινει στο παιχνιδι ειναι οτι πλεον το παιχνιδι εχει crafting.Κοινως μαζευειες πραγματα σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου και φτιαχνεις σφαιρες,κανεις upgrade οπλα ή επισκευαζεις αλλα και παει λεγοντας.
    Φυσικα εξακολουθεις να μαζευεις και το πρασινο ζελε(των ghostbusters που λεω εγω )για να κανεις Upgrade και στις σωματικες ικανοτητες οπως στο προηγουμενο παιχνιδι.

    Η αλλη μεγαλη διαφορα του συγκεκριμενου παιχνιδιου ειναι οτι εχει καποια σημεια(κυριως απο το chapter 3 και μετα)που ειναι πιο ανοιχτο το παιχνιδι αφου μπορεις και κανεις ενα μικρο explore στην πολη που βρισκεσαι.Δεν γινεται ομως open world οπως φοβουνται καποιοι αλλα θυμιζει περισσοτερο ας το πουμε το Silent hill.

    Υπαρχουν και side missions στο παιχνιδι αλλα δεν ειναι πολλα.
    Αξιο αναφορας ειναι οτι υπαρχει mini game point and shoot οπως του resident evil 4!

    Πολυ ωραια ειναι και η συνολικη ποικιλια σε εχθρους που εχει το παιχνιδι.Καμια σχεση με το χαλι του Resident evil 7.

    Οσο για την ατμοσφαιρα για αλλη μια φορα κορυφαια οπως και στο πρωτο κατι που βοηθαει πολυ και ο αναβαθμισμενος τεχνικος τομεας.

    Στα αρνητικα να πω οτι πετυχα 2 κολληματα(εκει που βλεπεις στον προβολεα δεν με αφησε να φυγω και τα αλματα στα αυτοκινητα πανω ψιλο κολλαγαν καποιες φορες στο animation)και φυσικα εχει λιγο stuttering.

    Σε γενικες γραμμες ειναι ενας αριστος τιτλος και με στεναχωρει ιδιαιτερα που δεν βλεπω μεγαλη συμμετοχη στο παρον θεμα αλλα και που γενικα δεν εχει την αναγνωριση που πρεπει.Απλα φοβερο.

  11. The Following 7 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (16-12-2017),chronohill (17-12-2017),hakoo (19-12-2017),Kane (18-12-2017),obione (18-12-2017),spartan (15-12-2017),toninio (16-12-2017)

  12. #28

    Default

    οτι καλυτερο εχω παιξει τελευταια,ειμαι κ λατρης του ειδους βεβαια.ειμαι chapter 13 κ συνεχιζω ακαθεκτος.

  13. #29

    Default

    μου πηρε 19 ωρες κ 42 λεπτα. απολαυστικο κ χορταστικο παιχνιδι.

  14. #30

    Default

    Πανω κατω νομιζω τοσο πηρε στους περισσοτερους αν εριξαν και λιγο ψαξιμο.Μετα μενει μονο αν θες να το παιξεις σε παραπανω δυσκολια.

  15. #31
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δηλωνω ενθουσιασμενος απο το παιχνιδι. Το πρωτο αν και μου αρεσε πολυ , το βρηκα over the top , πολυ gore σε καποια σημεια και γενικα υπερβολικο. Το 2 ειναι πιο γηινο , θυμιζει silent hill , μπαινεις πιο ευκολα στα παπουτσια του πρωταγωνιστη και εκει με επιασε στεναχωρια γιατι σκεφτομουν τι θα εκανε η Team Silent σε αυτη τη γενια , με τις νεες τεχνολογιες και τον Yamaoka στη μουσικη.

    Το μονο που ισως ηθελε βελτιωση ειναι το animation του χαρακτηρα που το συνηθισα γρηγορα και δε δινω σημασια πια. Ειχα καιρο να απορροφηθω ετσι με παιχνιδι . Ανυπομονω να παω σπιτι να συνεχισω.

    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Error Flynn (11-01-2018),panos74gr (11-01-2018)

  17. #32
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χαίρομαι που ακούω καλά λόγια για το συγκεκριμένο τίτλο. Εμένα μου άρεσε πολύ το πρώτο αλλά δυστυχώς το 2 δεν έχω καταφέρει να το πάρω ακόμα.
    Η κάμερα πως είναι Δημήτρη; Γιατι στο πρώτο ήταν ένα από τα αρνητικά του τίτλου κατά τη γνώμη μου.
    Spoiler!

  18. #33
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εμπιστεύομαι James...

    Καιρό το σκέφτομαι με αυτά που διαβάζω. Να πω ότι το 1 δεν άντεξα να το παίξω ούτε 60λεπτά. Δεν με τράβηξε καθόλου και όλα αυτά με τα παραφυσικά που είχε μέσα με είχαν ξενερώσει. Μόλις πέσει και άλλο η τιμή του θα το αγοράσω μου φαίνεται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #34
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    H κάμερα σε κλειστούς χώρους κάποιες φορές έχει θέματα. Όμως το παιχνίδι -ως τώρα τουλάχιστον chapter 7- ειναι πια semi open world οποτε τον πιο πολυ χρονο τον περνας εξω στο χαρτη.

    Τα μεταφυσικα παραμενουν αλλα θεωρω οτι τωρα πια σε συνδυασμο με το σεναριο εχουν πιο πολυ "λογικη" αν και ο ορος ειναι αδοκιμος σε τετιου ειδους παιχνιδι.

    Spoiler!

  20. #35
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Την άποψή μου σύντομα την είχα γράψει σε παραπάνω ποστ. Το παιχνίδι είναι ανεβασμένο σε όλα τα επίπεδα κατά πολύ όμως...
    Είναι διαμαντάκι.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    james9 (11-01-2018),mihalis13 (11-01-2018)

  22. #36
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Η καμερα στο 1 ηταν θυμαμαι σε σημειο κοντα στον πρωταγωνιστη κ απέκλειε οπτικα πολυ χωρο...ισως εφταιγε και αυτο π ειχαν κανει με την αναλυση που ειχε μαυρο πανω και κατω...εδω δεν το κανανε αποτι ειχα διαβασει...
    Εγω εκανα την μεταβαση για το 2 παιζοντας κ τα 3 dlcs τα οποια ηταν αξιόλογα...Ειδικα τα 2 με την kidman...εξηγησαν πολλα και για τον stem γιατι η ιστορια ήταν λιγο μπάχαλο. Χαιρομαι για ολα αυτα π λετε για το 2...περιμένω να πεσει λιγο ακομη και θα παιχτει εννοειται γιατι βλεπω ελαχιστα 3rd person horror πια και μ'αρέσουν πιο πολυ...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #37
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Η καμερα στο 1 ηταν θυμαμαι σε σημειο κοντα στον πρωταγωνιστη κ απέκλειε οπτικα πολυ χωρο...ισως εφταιγε και αυτο π ειχαν κανει με την αναλυση που ειχε μαυρο πανω και κατω...εδω δεν το κανανε αποτι ειχα διαβασει...
    Εγω εκανα την μεταβαση για το 2 παιζοντας κ τα 3 dlcs τα οποια ηταν αξιόλογα...Ειδικα τα 2 με την kidman...εξηγησαν πολλα και για τον stem γιατι η ιστορια ήταν λιγο μπάχαλο. Χαιρομαι για ολα αυτα π λετε για το 2...περιμένω να πεσει λιγο ακομη και θα παιχτει εννοειται γιατι βλεπω ελαχιστα 3rd person horror πια και μ'αρέσουν πιο πολυ...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ε ποσο να πεσει πια? 21 ευρω περιπου το πηρα με μεταφορικα .

    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (11-01-2018)

  25. #38

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Η καμερα στο 1 ηταν θυμαμαι σε σημειο κοντα στον πρωταγωνιστη κ απέκλειε οπτικα πολυ χωρο...ισως εφταιγε και αυτο π ειχαν κανει με την αναλυση που ειχε μαυρο πανω και κατω...εδω δεν το κανανε αποτι ειχα διαβασει...
    Εγω εκανα την μεταβαση για το 2 παιζοντας κ τα 3 dlcs τα οποια ηταν αξιόλογα...Ειδικα τα 2 με την kidman...εξηγησαν πολλα και για τον stem γιατι η ιστορια ήταν λιγο μπάχαλο. Χαιρομαι για ολα αυτα π λετε για το 2...περιμένω να πεσει λιγο ακομη και θα παιχτει εννοειται γιατι βλεπω ελαχιστα 3rd person horror πια και μ'αρέσουν πιο πολυ...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και εγω οπως εγραψα παραπανω εκανα ενα μινι μαραθωνιο παιζοντας ξανα το πρωτο παιχνιδι μαζι με τα dlc του που δεν ειχα παιξει(αρκετα καλα αν τα βρεις σε καλη τιμη),και μετα το 2. Ακριβως επειδη τα ειχα τοσο κοντα το ενα με το αλλο ειναι που εγραψα τοσο εντονα τα παραπανω γιατι οι διαφορες ειναι μεγαλες γενικα. Ειτε στην καμερα,ειτε στα quest που φυσικα δεν υπηρχαν στο αρχικο,ειτε στον τεχνικο τομεα,ειτε στην ιστορια(που ηταν ενα μπαχαλο στο 1)και παει λεγοντας. Και συμφωνω και εγω με την τιμη του οτι για καινουργιο παιχνιδι(του Οκτωβριου)ειναι ηδη πολυ χαμηλα ακομα και στο ps4 αλλα κυριως για τις προσφορες που πεχτηκαν απο εξωτερικο. Εγω πχ το αγορασα black friday στο pc κοντα στα 15ευρω.

  26. #39
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    panos74gr (15-02-2018)

  28. #40

    Default

    Ρε παιδιά σε πιο επίπεδο δυσκολίας να το παίξω; Το πρώτο ακουσα ότι είναι κάτι σαν easy mode, είναι αρκετά εύκολο; Έλεγα να το ξεκινήσω στο survival. Ξέρει κανείς να μου πεί πιο επίπεδο είναι ίδιο με το νορμαλ του πρώτου παιχνιδιού;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •