Page 14 of 20 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 391

Thread: Anthem

  1. #261
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω νομιζω παλι οτι ο Angry Joe ειναι μια χαρα δικαιος και αρκετα αντικειμενικος 9 στα 10 reviews που βλεπω και εχω φυσικα παιξει κι εγω.

    Προφανως και προσπαθει να τα εμπλουτισει με χιουμορ και να τα κανει διασκεδαστικα. Δεν σκοπευει σε διατριβες και επιστημονικες αναλυσεις με τις κριτικες του αλλα να διασκεδασει και παραλληλα να ενημερωσει. Μια χαρα την κανει την δουλεια του και ειναι αναλυτικοτατος και οταν λεει οτι κατι δεν του αρεσει παντα μα παντα το δικαιολογει και λεκτικα αλλα και πρακτικα.

    Rage just because δεν κανει κι οποιος λεει οτι κανει μαλλον δεν εχει παρακολουθησει ιδιαιτερως.

    Απο εκει και περα ειναι φυσικα αποψη του η καθε κριτικη οπως και ολες οι κριτικες και προφανως δεν αποτελει κανονα.

    Επισης αν προσβαλλεται καποιος απο τα retrotunes του angry joe, επειδη ειναι β€œπαλιος” τι να πω ρε ποδια μου θυμιζετε τους απανταχου δηθεν ευθικτους νεοφιλελεδες που κοροιδευτε σε αλλα ποστ και θρεντ...

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (28-02-2019)

  3. #262

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω νομιζω παλι οτι ο Angry Joe ειναι μια χαρα δικαιος και αρκετα αντικειμενικος 9 στα 10 reviews που βλεπω και εχω φυσικα παιξει κι εγω.

    Προφανως και προσπαθει να τα εμπλουτισει με χιουμορ και να τα κανει διασκεδαστικα. Δεν σκοπευει σε διατριβες και επιστημονικες αναλυσεις με τις κριτικες του αλλα να διασκεδασει και παραλληλα να ενημερωσει. Μια χαρα την κανει την δουλεια του και ειναι αναλυτικοτατος και οταν λεει οτι κατι δεν του αρεσει παντα μα παντα το δικαιολογει και λεκτικα αλλα και πρακτικα.

    Απο εκει και περα ειναι φυσικα αποψη του η καθε κριτικη οπως και ολες οι κριτικες και προφανως δεν αποτελει κανονα.
    Μα πως το λες αυτό από την στιγμή που έχεις δει το review του κ έρχεσαι εδώ κ λες ότι είναι broken το craft όταν δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί?

  4. #263

    Default

    Την προηγούμενη φορά που τον είχα αποκαλέσει Σεφερλή του yt κάποιοι κόντεψαν να με πάρουν με τις πέτρες.
    Στην προκειμένη περίπτωση εάν θέλετε να δείτε αρνητικά reviews για το παιχνίδι υπάρχουν πολύ καλύτερα και σοβαρότερα. Το πρώτο τέτοιο που μου έρχεται στο μυαλό είναι του skill up.
    Βέβαια επιμένω ότι κανένας από τα αρνητικά reviews δεν έχει δώσει ώρες, να φτάσει στο endgame κλπ. Λεπτομέρειες όμως έτσι;

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    ScaryTerry (27-02-2019),Sir_Teraflop (27-02-2019)

  6. #264
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω νομιζω παλι οτι ο Angry Joe ειναι μια χαρα δικαιος και αρκετα αντικειμενικος 9 στα 10 reviews που βλεπω και εχω φυσικα παιξει κι εγω.

    Προφανως και προσπαθει να τα εμπλουτισει με χιουμορ και να τα κανει διασκεδαστικα. Δεν σκοπευει σε διατριβες και επιστημονικες αναλυσεις με τις κριτικες του αλλα να διασκεδασει και παραλληλα να ενημερωσει. Μια χαρα την κανει την δουλεια του και ειναι αναλυτικοτατος και οταν λεει οτι κατι δεν του αρεσει παντα μα παντα το δικαιολογει και λεκτικα αλλα και πρακτικα.

    Rage just because δεν κανει κι οποιος λεει οτι κανει μαλλον δεν εχει παρακολουθησει ιδιαιτερως.

    Απο εκει και περα ειναι φυσικα αποψη του η καθε κριτικη οπως και ολες οι κριτικες και προφανως δεν αποτελει κανονα.

    Επισης αν προσβαλλεται καποιος απο τα retrotunes του angry joe, επειδη ειναι β€œπαλιος” τι να πω ρε ποδια μου θυμιζετε τους απανταχου δηθεν ευθικτους νεοφιλελεδες που κοροιδευτε σε αλλα ποστ και θρεντ...
    Ηλίθιο, brutal humor για 15χρόνα. Αμερικανάκι όσο δεν πάει με main job youtube και όχι reviewer. Ηλικία που πραγματικά τα chip/tunes που βάζει τα βάζει επειδή πουλάνε μήπως τσιμπήσει και κανένας που τα άκουγε όταν έπρεπε και just because η ρετρίλα πουλάει ακόμα και σε reviews games που δεν έχουν καμία επαφή με τους ήχους των παιχνιδιών για τα οποία φτιάχτηκαν.

    Στυγνή αντιγραφή ή μάλλον προσπάθεια του Sterling - ο οποίος αν και too much και αυτός αναδεικνύει την διαφορά του Βρετανικού με το NeckBeard από Ohio και παρακάτω Αμερικάνικου χιούμορ και κυρίως "κυνισμού".

    /pass

  7. #265
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Βέβαια επιμένω ότι κανένας από τα αρνητικά reviews δεν έχει δώσει ώρες, να φτάσει στο endgame κλπ. Λεπτομέρειες όμως έτσι;
    τοτε διαβαζεις/βλεπεις μονο αυτα που σου αρεσουν, γιατι για παραδειγμα ο AJ που τον κραζεις ΦΥΣΙΚΑ και πηγε στο endgame και μαλιστα ΑΥΤΟ μαζι με το αστειο looting ηταν τα μεγαλυτερα αρνητικα που βρηκε για το παιχνιδι.

  8. #266

    Default

    Αγαπητέ,
    Εσύ διαβάζεις και βλέπεις μόνο ότι σου αρέσει Εάν διάβαζες σωστά και ήσουν σε θέση να κατανοήσεις, σε έναν πιο ικανοποιητικό βαθμό, έχω δει πολλά, μέχρι και πρότεινα αρνητικό review.
    Στην υποστήριξη σου τώρα στον AJ τί να σχολιάσω; Άσε καλύτερα. δεν θα σου αρέσει. . Λύσε μου μόνο μια απορία γιατί κλικ από εμένα δεν παίρνει. Πήγε level 30 τον χαρακτήρα; Αν ναι με τί power level; Ήταν 400++; Έπαιξε σε grand Master 1 και 2 τουλάχιστον; Και Ποιό στο καλό είναι το "γελοίο" loot που αναφέρεστε κάποιοι; Ότι δεν έχει skins ;Ότι δεν πετάει; Πετάει παραπάνω; Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι γελοίο.
    Ναι. Έχει θέματα το παιχνίδι. άλλα μην μας τρελάνετε κιόλας, επειδή δεν έβγαλε η bioware τον τίτλο που θέλατε εσείς.
    Τέλος έχετε κάνε" καραμέλα" " το flame τη στιγμή που οι ίδιοι απαντάτε επιθετικά και επί προσωπικού. Γράφετε για να μας μαλώσετε; Σοβαρά; Για χαλαρώστε λίγο. Όλα έχουν και το όριο τους.

  9. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    ScaryTerry (28-02-2019)

  10. #267
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Φιλαράκος που το είχε προπαραγγείλει από το PS Store μήνες τώρα και μας είχε ζαλίσει να παίξουμε τις beta κλπ ήρθε μία βόλτα χθες από το Warframe που παίζαμε γιατί έριξε από το πουθενά νέο update (I see DE what you did there ) και μας έλεγε τις εντυπώσεις του.

    Βασικά πρώτο μεγάλο φάουλ θα έλεγα απέναντι του ήταν ότι ενώ οι φίλοι του το πήραν retail και έπαιζαν δύο μέρες νωρίτερα (?) ο ίδιος ήταν υποχρεωμένος να περιμένει την αντίστροφη μέτρηση να τελειώσει για να παίξει... Really? Σε online παιχνίδι σπας μόνη σου το street release και ανοίγεις τους servers σε όλους νωρίτερα και οι προπαραγγελίες να περιμένουν; Nice one... Το τι ακούσαμε μέχρι να ξεκινήσει να παίζει δεν λέγεται, ελπίζω να μην του κάνει τα ίδια και το Division 2. Μετά τον χάσαμε τελείως γιατί προφανώς κόλλησε με το Anthem.

    Μας έλεγε για τα loading times και διάφορα άλλα που λόγω του ότι έπαιζα και γινόταν χαμός δεν τα συγκράτησα όλα, αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό που έλεγε ότι ήταν υποχρεωμένος να παίξει την ίδια αποστολή ξανά και ξανά (και 5 και 7 και παραπάνω φορές) ο ίδιος και οι φίλοι του (άρα δεν ήταν από την δικιά του πλευρά το issue), επειδή στην ολοκλήρωση της του πετούσε connection error και έχανε την πρόοδο. Παρόλα αυτά το loot & reward (?) του το έδινε αλλά την αποστολή δεν την έδειχνε ολοκληρωμένη (οπότε παίξε την ξανά). Αν έχει τέτοια σοβαρά θέματα, online τίτλος της ΕΑ με την γνώση και την εμπειρία (και το μέγεθος της εταιρείας) τι να πω, μου κάνει τρομερή (αρνητική) εντύπωση, για αυτό και λέω μην αγοράζετε day1 ειδικά τα online games αν ακούτε ότι έχουν προβλήματα. Αφήστε να κάτσει λίγο η σκόνη, να πέσουν τα patches/updates(τιμή) κλπ και μετά αν αξίζει του δίνετε την ευκαιρία που αξίζει. Θα μου πεις ότι τα παιχνίδια (ειδικά τα online είπαμε) αξίζει να τα παίζεις όταν κυκλοφορούν γιατί μετά μπορεί να ωριμάζουν μεν αλλά μπαγιατεύουν κιόλας (άσε που σε PVP θα έχεις μείνει πίσω). Δίκοπο μαχαίρι...

    Θυμάμαι και εγώ ότι στην Alpha είχα ένα σκασμό θέματα και connection issues, δεν είχα γράψει εδώ τίποτα (λογω Alpha και contract) αλλά στο φόρουμ της ΕΑ έγραψα ένα σωρό αναφορές ή επιβεβαίωσα άλλες που είχα κάνει οι υπόλοιποι χρήστες. Το άδειο Fortress με φωνές και φασαρία, τα loading times ή τα connection issues που σε πετούσαν στον τίτλο μετά από αποστολή (ή και κατά την διάρκεια της πιο σπάνια - νομίζω εγώ είχα χάσει πρόοδο XP και loot), το απίστευτο lag που είχε μερικές φορές που δεν σου έδινε ούτε όπλα ή boosters και απλά έτρεχες γύρω σαν ακέφαλο κοτόπουλο, ή θυμάμαι ακόμη ότι έπαιζα σε άδειο χάρτη και ξαφνικά έκαναν spawn γύρω μου ένα σωρό εχθροί και κάτι Korox (?) κλπ και εκεί που ήμουν χαλαρός γινόταν χαμός. Όλα αυτά όμως ήταν στην Alpha, μέχρι ένα βαθμό (κάποια) τα δικαιολογείς αλλά όχι το σπουδαιότερο που έχει να κάνει με το connectivity να παραμένει στο τελικό προϊόν.

    Περισσότερο εμένα στις μεγάλες εταιρείες, στις μεγάλες κυκλοφορίες με ενοχλεί η προχειρότητα, το θράσος να σου πουλάνε κακοφτιαγμένο και μισοτελειωμένο προϊόν. Χρησιμοποιούν τον κόσμο σαν τσάμπα beta testers παρότι τους δίνουν τα λεφτά για το παιχνίδι τους. Οι υποσχέσεις που δεν τηρούνται, οι ελπίδες και η προσμονή που δεν πραγματοποιούνται είναι έως ένα βαθμό δευτερεύοντα - όχι ασήμαντα - αλλά το να είναι κάτι broken στην επίσημη κυκλοφορία είναι θα έλεγα απαράδεκτο.

  11. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    tsakali GR (28-02-2019)

  12. #268
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Λύσε μου μόνο μια απορία γιατί κλικ από εμένα δεν παίρνει. Πήγε level 30 τον χαρακτήρα; Αν ναι με τί power level; Ήταν 400++; Έπαιξε σε grand Master 1 και 2 τουλάχιστον;
    γιατι σταματησες δεν εχει αλλα? παρε μερικα, ειχε το ενα χερι δεμενο πισω απο την πλατη ενω επαιζε? ηταν ορθιος στο ενα ποδι? . Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι απλα ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ, παρε μερικα quotes απο reviews που ΔΕΝ εκανε ο Angry Joe.
    Polygon
    The endgame, the reward for powering through the campaign, similarly suffers from drudgery. Strongholds are considered to be the pinnacle activity in Anthem. Only three Stronghold missions are available at launch, and the third one culminates with shooting a large dude for 35 minutes. There’s no strategy; my squad just shoots at the same large dude for 35 minutes straight.
    PushSquare
    It repeats so many of Destiny's mistakes, from its monotonous mission design to its severely lacking endgame content. The real kicker, though, is that ANTHEM has barely any of the polish or confidence that Bungie's shooter had, even back then.
    Eurogamer
    There just isn't enough here to sustain the endless endgame Anthem is set up for. Anthem is going to need a constant flow of updates to keep players interested
    Gamespot
    The endgame thus far is to complete high numbers of the various mission types, which amounts to repeating many individual missions. The draw is better gear, but without compelling high-level fights, you don't have anything to build toward with all that grinding.
    IGN
    Anthem's endgame is surprisingly fun since its already excellent combat is reinvigorated by interesting loot and challenging gameplay later on. Unfortunately, there simply isn't enough of this kind of content to make it worth the wait, and what's here is inconsistent in terms of polish, clarity, and balance. Anthem, as it stands now, is an adventure best saved for a later date.
    και μαντεψε....
    Spoiler!

    Και Ποιό στο καλό είναι το "γελοίο" loot που αναφέρεστε κάποιοι; Ότι δεν έχει skins ;Ότι δεν πετάει; Πετάει παραπάνω; Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι γελοίο.
    Παρε ακομα μερικες ΜΗ AJ πηγες.
    The loot in ANTHEM is shockingly bare-bones, a lot of it amounting to nothing but icons on a menu screen that, when equipped, make numbers increase. There's no sense of progression because you're obtaining the same set of abilities and the same handful of weapons over and over again, just with marginally better stats each time. But hey, at least the Javelin paint customisation is in-depth. The loot system, like just about everything else in ANTHEM, feels like it wasn't given the time to be properly developed. There's potential in all of the game's shortcomings, but none of it is realised.
    Loot in Anthem just isn't fun or desirable. Most drops represent minor improvements on something you already have and, as you move towards endgame, you are swiftly overwhelmed with fiddly min-maxing as you try to match the affixes on your equipment to the strengths of your build, optimising by a percentage point here or there. Eventually, you are steered hard into farming for crafting materials and endlessly rolling and rerolling craftable items to get those affixes just right. It's a pure, incremental numbers game, with none of the sense of adventure of heading out to quest or grind for legendary rewards, nor the lottery-winning thrill of finding an ultra-rare drop.
    και ναι, καλα μαντευεις
    Spoiler!

    Ναι. Έχει θέματα το παιχνίδι. άλλα μην μας τρελάνετε κιόλας, επειδή δεν έβγαλε η bioware τον τίτλο που θέλατε εσείς.
    Το θεμα ειναι οτι η bioware εβγαλε εναν τιτλο που θελουν πλεον ελαχιστοι οπως δειχνουν ήδη οι πρωτες απογοητευτικες πωλησεις του τιτλου. Και αυτο λενε και σχεδον ολα τα reviews, οτι ειναι ΚΑΙ κακο σαν bioware game απο τα αριστουργηματα που την ειχαμε συνηθίσει, αλλα ΚΑΙ σαν loot-shooter που θελει να ειναι.
    Τέλος έχετε κάνε" καραμέλα" " το flame τη στιγμή που οι ίδιοι απαντάτε επιθετικά και επί προσωπικού.
    λες εσυ που ξεκινησες να γραφεις στο παρον
    Στην υποστήριξη σου τώρα στον AJ τί να σχολιάσω; Άσε καλύτερα. δεν θα σου αρέσει.
    που σου εκανα προσωπικη επιθεση εγω?


  13. #269

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Φιλαράκος που το είχε προπαραγγείλει από το PS Store μήνες τώρα και μας είχε ζαλίσει να παίξουμε τις beta κλπ ήρθε μία βόλτα χθες από το Warframe που παίζαμε γιατί έριξε από το πουθενά νέο update (I see DE what you did there ) και μας έλεγε τις εντυπώσεις του.

    Βασικά πρώτο μεγάλο φάουλ θα έλεγα απέναντι του ήταν ότι ενώ οι φίλοι του το πήραν retail και έπαιζαν δύο μέρες νωρίτερα (?) ο ίδιος ήταν υποχρεωμένος να περιμένει την αντίστροφη μέτρηση να τελειώσει για να παίξει... Really? Σε online παιχνίδι σπας μόνη σου το street release και ανοίγεις τους servers σε όλους νωρίτερα και οι προπαραγγελίες να περιμένουν; Nice one... Το τι ακούσαμε μέχρι να ξεκινήσει να παίζει δεν λέγεται, ελπίζω να μην του κάνει τα ίδια και το Division 2. Μετά τον χάσαμε τελείως γιατί προφανώς κόλλησε με το Anthem.

    Μας έλεγε για τα loading times και διάφορα άλλα που λόγω του ότι έπαιζα και γινόταν χαμός δεν τα συγκράτησα όλα, αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό που έλεγε ότι ήταν υποχρεωμένος να παίξει την ίδια αποστολή ξανά και ξανά (και 5 και 7 και παραπάνω φορές) ο ίδιος και οι φίλοι του (άρα δεν ήταν από την δικιά του πλευρά το issue), επειδή στην ολοκλήρωση της του πετούσε connection error και έχανε την πρόοδο. Παρόλα αυτά το loot & reward (?) του το έδινε αλλά την αποστολή δεν την έδειχνε ολοκληρωμένη (οπότε παίξε την ξανά). Αν έχει τέτοια σοβαρά θέματα, online τίτλος της ΕΑ με την γνώση και την εμπειρία (και το μέγεθος της εταιρείας) τι να πω, μου κάνει τρομερή (αρνητική) εντύπωση, για αυτό και λέω μην αγοράζετε day1 ειδικά τα online games αν ακούτε ότι έχουν προβλήματα. Αφήστε να κάτσει λίγο η σκόνη, να πέσουν τα patches/updates(τιμή) κλπ και μετά αν αξίζει του δίνετε την ευκαιρία που αξίζει. Θα μου πεις ότι τα παιχνίδια (ειδικά τα online είπαμε) αξίζει να τα παίζεις όταν κυκλοφορούν γιατί μετά μπορεί να ωριμάζουν μεν αλλά μπαγιατεύουν κιόλας (άσε που σε PVP θα έχεις μείνει πίσω). Δίκοπο μαχαίρι...

    Θυμάμαι και εγώ ότι στην Alpha είχα ένα σκασμό θέματα και connection issues, δεν είχα γράψει εδώ τίποτα (λογω Alpha και contract) αλλά στο φόρουμ της ΕΑ έγραψα ένα σωρό αναφορές ή επιβεβαίωσα άλλες που είχα κάνει οι υπόλοιποι χρήστες. Το άδειο Fortress με φωνές και φασαρία, τα loading times ή τα connection issues που σε πετούσαν στον τίτλο μετά από αποστολή (ή και κατά την διάρκεια της πιο σπάνια - νομίζω εγώ είχα χάσει πρόοδο XP και loot), το απίστευτο lag που είχε μερικές φορές που δεν σου έδινε ούτε όπλα ή boosters και απλά έτρεχες γύρω σαν ακέφαλο κοτόπουλο, ή θυμάμαι ακόμη ότι έπαιζα σε άδειο χάρτη και ξαφνικά έκαναν spawn γύρω μου ένα σωρό εχθροί και κάτι Korox (?) κλπ και εκεί που ήμουν χαλαρός γινόταν χαμός. Όλα αυτά όμως ήταν στην Alpha, μέχρι ένα βαθμό (κάποια) τα δικαιολογείς αλλά όχι το σπουδαιότερο που έχει να κάνει με το connectivity να παραμένει στο τελικό προϊόν.

    Περισσότερο εμένα στις μεγάλες εταιρείες, στις μεγάλες κυκλοφορίες με ενοχλεί η προχειρότητα, το θράσος να σου πουλάνε κακοφτιαγμένο και μισοτελειωμένο προϊόν. Χρησιμοποιούν τον κόσμο σαν τσάμπα beta testers παρότι τους δίνουν τα λεφτά για το παιχνίδι τους. Οι υποσχέσεις που δεν τηρούνται, οι ελπίδες και η προσμονή που δεν πραγματοποιούνται είναι έως ένα βαθμό δευτερεύοντα - όχι ασήμαντα - αλλά το να είναι κάτι broken στην επίσημη κυκλοφορία είναι θα έλεγα απαράδεκτο.
    Το ότι παίζεις Warframe το λες σαν να μην παίζουμε εμείς η να μην το γνωρίζουμε.. Το εχουμε δει κ στην πολύ του αρχή που δεν βλεποταν κ πιθανόν εσύ να μην το ήξερες, και στα καλύτερα του. Του πήρε αρκετό καιρό παντως. Ελπίζω να έχεις ρίξει κ λίγο χρήμα για επιβράβευση κ να μην το σνομπαρεις επειδή είναι free.

    Οποιος το έχει παίξει από το φόρουμ λέει ότι είναι decent . Οπότε μην παραπληροφορεις σε παρακαλώ .
    Τα λεφτά του ο καθένας ξέρει γτ τα δίνει. Τώρα αν εσύ θες να κάνεις τον Ρομπέν των δασών για εμάς τους beta testers που έχουμε ήδη 50+ ώρες πρέπει να αναθεωρήσεις που θα αναλαμβάνεις δράση.

    @Slay αν είχε δεμένο το πόδι όντως δεν μας νοιάζει.
    Αν πήγε grandmaster όμως μας νοιάζει.Δεν σου λέει κάτι άσχετο για να είσαι ειρωνικός.
    Εσύ λες άσχετα πάντως κ δεν έχει γίνει κάποιος ειρωνικός.
    Last edited by ScaryTerry; 28-02-2019 at 12:46.

  14. #270

    Default

    @Slay
    Δεν κάνω quote το σεντόνι σου. Δεν υπάρχει λόγος. Θα σου απαντήσω, όσο πιο γρήγορα μπορώ, στα 2-3 βασικά σημεία.
    Σηκώθηκες λοιπόν 7 το πρωί κι έγραψες μκα απάντηση με έντονο τρόπο, χρησιμοποιώντας και κεφάλαια = φωνάζω (εσύ ειδικά θα πρέπει να το ξέρεις καλύτερα απ' όλους αυτό) , μόνο και μόνο, επειδή εξέφρασα την αντίθεση και πλήρη αποστροφή μου στον συγκεκριμένο καραγκιόζη. Συγγνώμη αυτό για μένα αποτελεί προσωπική επίθεση.
    Επανέρχομαι για μια ακόμη φορά στο βασικότερο. Υπάρχει μια δυσκολία κατανόησης και πραγματικά λυπάμαι γιατί είμαι 45χρ. και τα ελληνικά μου είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Είναι πολύ σαφές εκφραστικά και συντακτικά ό, τι γράφω. Σε κάθε περίπτωση μια 2η ή 3η ανάγνωση, πριν βιαστείτε να απαντήσετε, μόνο καλό θα κάνει. Εγώ το κάνω πάντα. Επειδή λοιπόν τα κεφάλαια σου συνεχίζονται κι η επίθεση μετατράπηκε και σε ειρωνεία μετά και λόγο της μειονεκτικής σου αντίληψης δεν κατάλαβες εξηγώ: Ούτε το ένα χέρι πίσω από πλάτη, ούτε στο ένα πόδιι. Οι αριθμοί που σου έδωσα είναι το endgame. Λιγότερο από αυτά τα νούμερα δεν είναι endgame. Αρα όποιος δεν έχει φτάσει εκεί δεν δικαιούται να έχει άποψη γι αυτό.
    Τα reviews που έκανες και τον κόπο να κάνεις quote διάβασέ τα εσύ. Εγώ ότι πληροφόρηση ήθελα να πάρω την πήρα. Εχω το παιχνίδι και παίζω. Γνωρίζω και τα αρνητικά αλλά και τα θετικά.
    Πωλήσεις; Σοβαρά τώρα; Αύριο κλείνει εβδομάδα στην κυκλοφορία και μιλάς για πωλήσεις; Εγώ ξέρω ότι αυτοί που παίζουν το συγκεκριμένο είδος το έχουν πάρει όλοι. Η λίστα "φίλων" στην κονσόλα μου είναι γεμάτη anthem.

  15. #271
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μαλλον εχεις αναγκη να δικαιολογησεις την αγορα σου, γιατι εικαζω οτι ουτε εσυ εχεις μεινει ικανοποιημενος.

    Γιαυτο μας λες οτι...
    Βέβαια επιμένω ότι κανένας από τα αρνητικά reviews δεν έχει δώσει ώρες, να φτάσει στο endgame κλπ. Λεπτομέρειες όμως έτσι;
    και οταν σου ειπα οτι το review του μισητου για εσενα AJ ,εκανε ακριβως αυτο, αρχιζεις τις ερωτησεις για ανουσιες λεπτομερεις προκειμενου να στηριξεις την αστηρικτη θεση που προεβαλες πριν. Οπως λοιπον σου εδειξα με το προηγουμενο post (αυτο ηταν το νοημα), οχι μονο το πηγε ο AJ στο endgame, αλλα το ιδιο εκαναν και πολλα ακομα reviews απο μεγαλα μεσα (εαν οχι ολα) και εντελως συμπτωματικα καταληγουν στα ΙΔΙΑ συμπερασματα με τον AJ, που για καποιο λογο θελεις να μας πεισεις οτι μονο αυτος τα λεει.

    Αλλα ναι, σε ενοχλησαν ΔΥΟ (κυριολεκτικα) λεξεις με κεφαλαια. Σιγουρα ειναι ποιο βολικο να επικεντρωθεις εκει, απο το να δεις το review για το οποιο θελεις να εχεις και αποψη.
    Και ετσι για την ιστορια, αν και λιγη σημασια εχει, το πρωτο που ειδα εγω ηταν αυτο.



    Και οταν ειδα οτι ολοι οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν, ειδα και του AJ για να διασκεδασω.

  16. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    chronohill (28-02-2019)

  17. #272

    Default

    Δεν προσπαθεί κανένας να σας πείσει να το πάρετε γτ ούτως η άλλως κ γαμάτο να ήταν πάλι δεν θα το παίρνατε.
    Δεν παίζει κάποιος από εσάς αυτά τα παιχνίδια όπως γράφεται κ ξαναγράφεται.
    Οποίος το πήρε ξέρει γτ το πήρε κ το κρίνει . Οποίος δεν το πήρε όμως κ κρίνει τους αλλους που το πήραν ως beta testers να είναι έτοιμος να δεχτεί κριτική.
    Oταν γράφει καποιος το craft είναι broken όταν δεν έχει καταλάβει πως λειτουργεί και διάφορα άλλα τέτοια μαργαριτάρια ε είναι καπως πως να το κάνουμε?

    Με κατηγορείται για flame όταν αποτι βλέπω όλοι οι mods βλέπουν Youtuber που σπέρνει το flame. Awkward.

    Γράφω από το ένα κ μοναδικό account κ θα παρακαλούσα τον hakoo να σβήσει ,όπως έσβησε κ κάποια δικά μου , τα μνματα που υποστηρίζει ότι είμαι κάποιος με διπλό account κ διάφορα άλλα.

  18. #273
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ να πω ότι ήμουν ένας από αυτούς που έλεγε ότι θα το αγοράσει το παιχνίδι day one, αλλά μετά την beta (που δεν έπαιξα) και τα προβλήματα που διάβασα εκεί πέρα, είπα να κρατηθώ τελικά και να περιμένω να σκάσουν τα πρώτα reviews για να δω τι γίνεται με το παιχνίδι.

    Λογικό το βλέπω, τουλάχιστον για εμένα, ότι κάποιος που θέλει ένα παιχνίδι, θα περιμένει να διαβάσει κάποιο review (αν είναι και λίγο ψαγμένος και υποψιασμένος) ότι το παιχνίδι πρόκειται να μην είναι καλό.

    Οπότε, όταν βλέπει κάποιος ότι τα 9 στα 10 reviews το θάβουν για τα προβλήματα που έχει, για το πόσο ελλιπές είναι κτλ θα περιμένει να το πάρει κάποιος σε κάποια έκπτωση.

    Αυτή είναι η δική μου σκέψη ή γνώμη αν θέλετε, αλλά πιστεύω ότι λίγο πολύ όλοι το ίδιο σκεφτόμαστε.

    Και γενικότερα για την Bioware (και για κάθε Bioware εκεί έξω), εγώ δεν είμαι θυμωμένος με το αποτέλεσμα, απλά απογοητευμένος. Γιατί ήθελα να πετύχει. Όπως και οι reviewers έγραψαν/είπαν στα review τους σχετικά με το παιχνίδι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (28-02-2019),Sir_Teraflop (28-02-2019)

  20. #274
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το προβλημα του παιχνιδιου ειναι οτι ειναι μισοτελειωμενο και οτι εχουν παρθει μερικες πολυ λαθος αποφασεις στον σχεδιασμο του.

    Οπως ειπα και στο αρχικο ποστ μου, δειχνει οτι απο πλευρας σχεδιασμου κοσμου και gameplay mechanics εχουν κανει εξαιρετη δουλεια. Αυτες ειναι γερες βασεις για ενα ΑΑΑ παιχνιδι. Ομως απο εκει και περα το εχασαν στο σχεδιασμο των αποστολων, στο pacing, στο loot, στο customization, πραγματα βασικα για ενα multiplayer παιχνιδι του ειδους του.

    Ειναι προφανες οτι λογο της φυσης του, μπορει αν δεχθει μεγαλες, τεραστιες αλλαγες και να γινει αυτο που υποσχεθηκαν εστω σε εναν μεγαλο βαθμο τουλαχιστον. Θυμηθειτε το No Man's Sky. Πως κυκλοφορησε και πως ειναι σημερα.

    Το Anthem μπορει καλλιστα να γινει κατι παρομοιο. Το θεμα ειναι οτι αυτη τη στιγμη ειναι ελλιπες σε παρα πολλα πραγματα και χρειαζεται πολλες διορθωσεις.

  21. #275
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θυμάται κάνεις τις φήμες που είχε βγάλει ενας insider πριν μήνες ότι το παιχνίδι ήταν σε μαύρα χάλια στις τωρινές κονσόλες και οτι ισως να έτρωγε delay ; Με ολο αυτο το χαμό δεν πιστεύω οτι ειχε αδικο τελικα, ισως και όντως να σκόπευαν να το αναβάλουν και να πίεσε η ea να βγει και χωρις να είναι έτοιμο. Ο ιδιος insider ειχε πει οτι θα βγει και στο ps5 πάντως

  22. #276
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #277
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default



    Ποιο αναλυτικη συζητηση για το παιχνιδι , και το τι πιστευουν οτι πηγε λαθος, και εαν υπαρχει χρονος για να διορθωθουν.

    Υ.Γ. το παιχνιδι το ελιωσαν, ειδικα ο μουσατος ειπε καποια στιγμη οτι εχει ολα τα masterwork items

  24. #278
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μα φανηκε και απο το review το αρχικο οτι ο χαρακτηρας του ηταν τιγκα σε Masterwork items απο πανω εως κατω. Ειχε και section που το εδειχνε ενω τονιζε καποιες τραγικες προχειροτητες οπου φαινεται οτι το παιχνιδι εγινε rush με αποκορυφωμα ενα στατιστικο που ελεγε gain 0% flamethrower damage for 0 seconds. Stacks to 0!

    Αυτα πραγματικα δειχνουν οτι ετρεχαν να προλαβουν τις διοριες της ΕΑ.

  25. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2019)

  26. #279

    Default

    Πραγματικά δεν βλέπεται. Συγκρίνει destiny κ Warframe με το Anthem που είναι μια βδομάδα έξω??
    Το loot επίσης το έχει πάρει προ πατς οπότε δεν μου λέει κάτι που είναι γεμάτος στα Masterworks .
    Φοβερό το ποσό ασχολείται ενώ δεν του αρέσει καθόλου. Μήπως τα λέει για να σώσει τους ανυποψίαστους καταναλωτές από τις κακές εταιρίες?
    Ας γελάσω. Απορώ ποιος τον εμπιστεύεται τον τενεκε.

  27. #280

    Default

    Άρα ρε μάγκες, τώρα που κατακάθεται σιγά σιγά η σκόνη και ο κουρνιαχτός για εμάς τους dia hard RPG fans αξίζει η αγορά?
    Είναι δηλαδή ένα Mass Effect (ακόμη και Andromeda) με mechs η ένας Destiny κλώνος?

    Βλέπω στο howlongtobeat Main μόνο 12 ώρες και Main+extra 25 ώρες και προβληματιζομαι...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •