Page 16 of 20 FirstFirst ... 6121314151617181920 LastLast
Results 301 to 320 of 391

Thread: Anthem

  1. #301
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    To Anthem ως GaaS κυκλοφορεί σε ένα περιβάλλον ακραίου ανταγωνισμού - στον οποίο άλλα GaaS παιχνίδια τα οποία τυγχάνει να είναι και F2P τυγχάνουν περιέργως, μεγάλης αποδοχής και θετικής κριτικής ακόμα και από παραδοσιακά SP review έντυπα (βλ. Edge Magazine - 9/10).

    Προφανώς αν το f2p κυκλοφορεί πιο ολοκληρωμένο από το full price AAA, το hate band-wagon θα γίνει hate-train. Αυτή είναι η αντίρροπη δύναμη στο hype-train.

    To ότι το scope είναι εντελώς διαφορετικό, λίγοι το προσμετρούν. Εντελώς περίεργα όμως δεν βλέπω τους "γνωστούς" YT και review sites να σχολιάζουν το single player του Fortnite ή του Warframe ή του Apex.

    Γιατί?
    Last edited by Sir_Teraflop; 02-03-2019 at 02:10.

  2. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    WolfRathmA (02-03-2019)

  3. #302
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    To Anthem ως GaaS κυκλοφορεί σε ένα περιβάλλον ακραίου ανταγωνισμού - στον οποίο άλλα GaaS παιχνίδια τα οποία τυγχάνει να είναι και F2P τυγχάνουν περιέργως, μεγάλης αποδοχής και θετικής κριτικής ακόμα και από παραδοσιακά SP review έντυπα (βλ. Edge Magazine - 9/10).

    Προφανώς αν το f2p κυκλοφορεί πιο ολοκληρωμένο από το full price AAA, το hate band-wagon θα γίνει hate-train. Αυτή είναι η αντίρροπη δύναμη στο hype-train.

    To ότι το scope είναι εντελώς διαφορετικό, λίγοι το προσμετρούν. Εντελώς περίεργα όμως δεν βλέπω τους "γνωστούς" YT και review sites να σχολιάζουν το single player του Fortnite ή του Warframe ή του Apex.

    Γιατί?
    Ποπω πικραααα, παιξε το εσυ που σου "αρεσει" και ασε τους αλλους να το βριζουν, εσενα τι σε νοιαζει? Ακου εκει γιατι δεν σχολιάζουν το single player του Fortnite ή του Warframe ή του Apex. Υποσχεθηκαν κατι τετοιο οι δημιουργοι τους και δεν το παρεδωσαν?????

  4. #303

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ποπω πικραααα, παιξε το εσυ που σου "αρεσει" και ασε τους αλλους να το βριζουν, εσενα τι σε νοιαζει? Ακου εκει γιατι δεν σχολιάζουν το single player του Fortnite ή του Warframe ή του Apex. Υποσχεθηκαν κατι τετοιο οι δημιουργοι τους και δεν το παρεδωσαν?????
    Εσύ πάντως δεν σε βλέπω να έχεις σταματήσει να κράζεις παρόλο που λες κ ξαναλές ότι δεν σε νοιάζει το παιχνίδι από την αρχή του thread.
    Πως το είπε κ ένας άλλος πιο πάνω?
    Κουρασατε.

  5. #304
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @Slay: Έχω την αίσθηση ότι δεν κατάλαβες σε τι αναφέρομαι αλλά δεν πειράζει.

    Αν σε ενδιαφέρει πάντως η προσωπική μου τοποθέτηση περί του παιχνιδιού είναι wait and see.

  6. #305

    Default

    Γενικώς δεν καταλαβαίνει κάνεις τίποτα.
    Σε τοίχο να έγραφες καλύτερα θα ήταν.
    Όλοι θέλουν να τους διαβάζουν. Όχι όμως να διαβάζουν τους άλλους. Εκτός του μεγάλου εκφραστικού προβλήματος υπάρχει κσι αντίστοιχο θέμα μειωμενης αντίληψης.Συν το γεγονός οτι οι περισσότεροι έχουν την ανάγκη να επιβάλλουν την άποψή τους κσι πάντα να έχουν τον τελευταίο λόγο εδώ. Ούτε περίπτωση να αφήσουν κάτι να πέσει κάτω.
    Μετά από τόσα ποστς δεν είναι σε θέση να καταλάβουν οτι δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για το παιχνίδι. Ούτε να δικαιολογήσω στον εαυτό μου την αγορά του, όπως ειπώθηκε κι άλλες τέτοιες γελοιότητες.. Έχω δικαίωμα όμως να έχω διαφορετική οπτική κσι άποψη από τη μάζα.
    Νάι με ενοχλεί ο. AJ. Βγάζω σπυριά. Όχι γιατί είναι αρνητικό το review του. Γιατί προσβάλλει την αισθητική κσι την νοημοσύνη μου. Άλλους όχι. Ταιριάζει στο επίπεδο τους κσι του δίνουν κλικς-likes=χρήματα.
    Σε κάθε περίπτωση η έντονη επικριτική στάση απέναντι στην όποια ea, Bethesda κλπ μόνο κέρδος είναι για τον καταναλωτή. Όμως το άλλο άκρο του hate και της απόλυτης ισοπέδωσης με βρίσκει αντίθετο. Ολοι οι τίτλοι βγαίνουν στην αγορά με προβλήματα. Ακόμη κσι το red dead. Πολλα bugs στο campaign,, άθλιο online, στο οποίο εβσλσν τη ταμπέλα beta , εξυπνα, για να αποφυγουν την κριτική.
    Όσο θύμα είμαι εγώ που πήρα το anthem ή το fallout άλλο τόσο θύματα είναι κι αυτοί που έχουν επιλέξει να ανέβουν στο hate train. Κάποιοι βγάζουν πολλά χρήματα από αυτό το ηλίθιο trend. Και σίγουρα δεν είστε εσείς.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    chronohill (02-03-2019),ScaryTerry (02-03-2019),Sergio (04-03-2019),Sir_Teraflop (02-03-2019)

  8. #306
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Λοιπόν για όποιον τον ενδιαφέρει, μόλις το πήρα από cd-keys και αυτό το Link: https://www.cdkeys.com/xbox-live/gam...box-one-cd-key

    53 eur είναι μια τιμή πολύ καλή. Ειδικά όταν προέκυψε ότι τελικά το key που δούλεψε μια χαρά από την εφαρμογή στο κινητό αφορούσε το:

    Spoiler!


    Για playstation έχει ακόμα μόνο τα dlc packs και τα coins.

    Θα επανέλθω με εντυπώσεις

  9. #307
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ολοι οι τίτλοι βγαίνουν στην αγορά με προβλήματα. Ακόμη κσι το red dead. Πολλα bugs στο campaign,, άθλιο online, στο οποίο εβσλσν τη ταμπέλα beta , εξυπνα, για να αποφυγουν την κριτική.
    Οταν διαβαζω τετοια, οχι δεν θα το αφησω να πεσει κατω. Για αρχη ΟΧΙ, ολοι οι τιτλοι δεν βγαινουν με προβληματα στην αγορα, ισως να εχουν προβληματα παιχνιδια που προτιμας εσυ, αλλα ΟΛΑ δεν εχουν. Ειναι ακριβως αυτη η νοοτροπια της δικαιολογιας που κακιζω, και επισης το κραξιμο που τρωει το Αnthem δεν ειναι για καποιο bug εδω και εκει, αλλα χοντρα σχεδιαστικα λαθη, που δειχνουν ενα παιχνιδι που κυκλοφορησε χωρις να ειναι ετοιμο, για να μην χαλασει το οικονομικο τριμηνο της ΕΑ.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    kostasb13 (02-03-2019),Leon_DiZ (02-03-2019)

  11. #308
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όλοι οι τίτλοι βγαίνουν με "προβλήματα" είτε ουσιαστικά ή διάφορα άλλα για αυτό σου ανέφερε ο Conjure το RDR2. Ένα τίτλο που ήταν στο "φούρνο" για πολλά χρόνια - τα σχόλια στο αντίστοιχο νήμα είναι ενδεικτικά άλλο αν κάποιος διαφωνεί ή συμφωνεί. Παρόμοια σχόλια εδώ και σε άλλα παιχνίδια θα υπάρχουν πάντα γιατί ....human 101. Κανείς δεν είναι ίδιος διαφορετικά θα ήμασταν drones με κοινό DNA. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το παιχνίδι το οποίο έχεις ως Avatar.

    Στο μεταξύ δεν ξέρω αν ασχολείσαι με άλλα συστήματα/παιχνίδια αλλά προσωπικά στο PC π.χ. έχω παίξει άπειρα παιχνίδια τα οποία ξεκινήσανε ελλειμματικά, προβληματικά, όπως θες πες το, τα οποία κάποια πέθαναν, κάποια επιβίωσαν και κάποια όρισαν το είδος τους. (Warhammer Online, Mechwarrior Online, World of Warcraft).

    Έτσι είναι τα GaaS παιχνίδια, πως να το κάνουμε δηλαδή. Ρισκάρεις.

    Στο τέλος όμως αν πέρασες καλά και το διαιρέσεις για τις ώρες που πέρασες καλά, στην χειρότερη, θα σου μείνει μια γλυκόπικρη ανάμνηση, στην καλύτερη θα νιώσεις καλά που βοήθησες developers να απλώσουν το όραμα τους αντίθετα με τα προγνωστικά.

    Σίγουρα κάτι παραπάνω πάντως, από το έπαιξα, το πούλησα.

    Εν προκειμένου γουστάρω να ζήσω αυτό το Rocket Ranger που έπαιζα κάποτε και να πηδάω σαν πίθηκος και να πυροβολάω.

    Και αντίθετα από ότι λένε τα reviews που σίγουρα θα υπάρχει φωτιά επειδή υπάρχει καπνός, στο τέλος εμπιστεύομαι περισσότερο τα σχόλια ανθρώπων που το παίζουνε και περνάνε καλά, παρά τα reviews τα οποία τα διαβάζω για να διασταυρώσω την πληροφορία που θέλω να πάρω.

    Κακό είναι?

  12. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Conjure7 (02-03-2019)

  13. #309
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μετά από ένα τριωράκι και βάλε (αν με έπαιρνε θα το έκανα άνετα 8ωρο) ένα έχω να πω: Παίξτε το και αφήστε τους άλλους να κράζουν.

    Μόνο και μόνο η ελευθερία στην κίνηση που σου δίνει το jetpack ΔΕΝ πληρώνεται. Μόλις ξεκλείδωσα το free play και πέτυχα ένα titan (mini-boss) το οποίο για το level μου ήταν κανονικά ανίκητο. Το γεγονός ότι μπορούσα να πετάξω από εδώ και από εκεί και να κάνω reset τα encounters μαζί του και εν τέλει να εκμεταλλευτώ τα πλεονεκτήματα του χαρακτήρα μου όπως και το περιβάλλον με το να κρύβομαι (Storm-artillery character) KAI στο τέλος να νικήσω, λίγα παιχνίδια σε αφήνουν να το κάνεις. Next Gen εμπειρία.

    Σε άλλα παιχνίδια ούτε ρυάκι μπορείς να περάσεις με τον υπερήρωα σου και τα βέλη δεν σβήνουν στο νερό και σε κάτι GOTY ούτε άλμα μπορείς να κάνεις. Ε μα έλεος....

    Εδώ απλά πηδάς από πάνω ή βουτάς μέσα και κολυμπάς στα αβαθή.

    Tight controls, ωραίος ήχος, καλό feedback στα όλα, 4k με HDR που δεν πίστευα ότι θα δω στην τηλεόραση μου συμπληρώνουν ένα πολύ σωστό πακέτο.

    Ένα άτομο να παίξουμε παρέα μου λείπει μόνο και το άτομο που συνάντησα online ήταν γαμάτο και συνεργάσιμο (in game interactions). Μου θύμισε παλιές καλές εποχές σε άλλο game. (όπως και το μνμ περί server shutdown in T-xxx)

    Υπέροχο παιχνίδι.
    Last edited by Sir_Teraflop; 03-03-2019 at 04:46.

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-03-2019),Christos33 (03-03-2019),Conjure7 (03-03-2019),dspug7 (03-03-2019),ScaryTerry (03-03-2019),WolfRathmA (04-03-2019)

  15. #310
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    το παιχνίδι παρά τα προβλήματα του είναι απολαυστικό, αλλά το σημαντικότερο για μένα είναι ότι μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναμαζευτηκε η ιντερνετικη παρέα με αφορμή αυτό το παιχνίδι. μου είχαν λείψει οι στιγμές που μου έφευγε το χειριστήριο από τα γέλια


  16. #311

    Default

    Χαίρομαι που σε ικανοποίησε. Όντως η κίνηση του χαρακτήρα είναι το μισό παιχνίδι και το freeplay πολύ καλή υλοποίηση.
    Πίστεψέ με όμως ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι εντυπώσεις σου, παρά μόνο να κράζουν. Εμένα δεν με ρώτησε κανείς κι έτσι δεν μπήκα καν στον κόπο να τις γράψω. Εξ αρχής δεν τους άρεσε και δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρουν. Διαφορετικά θα μπορούσαν να ρωτήσουν 3 θετικά και 3 αρνητικά του σημεία, για παράδειγμα.

  17. #312
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Εμένα μου έπεσε το πρώτο masterwork λεβελ 25 σε freeplay στο χαρντ. Πέφτουν έτσι ή είναι πολύ σπάνιο για τέτοιο λεβελ; Το Wyvern Blitz είναι δεν τρελάθηκα κιόλας προτιμούσα το Truth of Tarsis εννοείται αλλά θα το χρησιμοποιήσω.

  18. #313

    Default

    Βλέπω πάντως οτι η τιμή του αν μην τι άλλο πέφτει ραγδαία. Στα 58-59 ευρώ ξεκίνησε στο σκρουτζ, τώρα μου ήρθε ειδοποίηση από γνωστό μαγαζί με σήμα τον πράσινο εξωγήινο, έπεσε στα 48,90.
    Για να δούμε πως θα πάει μέσα στον Μάρτη

  19. #314
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Εμένα μου έπεσε το πρώτο masterwork λεβελ 25 σε freeplay στο χαρντ. Πέφτουν έτσι ή είναι πολύ σπάνιο για τέτοιο λεβελ; Το Wyvern Blitz είναι δεν τρελάθηκα κιόλας προτιμούσα το Truth of Tarsis εννοείται αλλά θα το χρησιμοποιήσω.
    Πέφτουν σε κάποιο σήμειο κ μετά, αν περάσεις τα 360 power, εγώ εχτές έπαιξα με παρέα freeplay κάναμε event στο hard για να πετύχουμε, τα boss που είναι σαν αράχνες γιατί ρίχνουν ένα corium κ χρειάζεται σε κάποια φάση για να περάσω την αποστολή που έχει κ να βγάλει άλλες.
    Να μην τα πολυλογώ παίζαμε hard, μετά βάλαμε normal για γρήγορα κ στο τέλος easy να τελειώνουμε γιατί μας έπιασε το πρωί κ στο easy μου έριξε το πρώτο μου masterwork


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    ScaryTerry (03-03-2019)

  21. #315
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Από ότι διάβασα (και διάβασα πολύ γιατί το παιχνίδι λίγα σου εξηγεί - π.χ. Combo System ) τα masterwork ξεκινάνε να πέφτουν από το 25 και μετά.

    @Christos33 - ιδανικό όπλο για Storm λόγω του hovering που κάνει!

  22. #316

    Default

    Σε όλη μου την παρέα και σε μένα το 1ο masterwork το πέταξε γύρω στο 25lvl, όπως είπατε κι εσείς. Από εκεί και πέρα σε όλους το 2ο στο 30. Πρέπει να το έχουν προγραμματίσει έτσι. Στο hard οι πιθανότητες είναι λίγες κι αν διαβάσετε μόνο για μερικά συγκεκριμένα αντικείμενα.
    Όσο μπορείτε, εφόσον φτάσετε στο 30, προσπαθήστε να παίξετε σε gm1 επίπεδο. Οτιδήποτε εκτός από strongholds γιατί εκεί...
    Από τα legendary contracts (μωβ) έχετε εγγυημένα ένα masterwork component X3. Εάν σας τραβήξει φίλος στα δικά του contracts πολύ περισσότερα. Έτσι θα πάρετε κάποια κομμάτια που θα σας βοηθήσουν πολύ να δυναμώσετε, γιατί τα συγκεκριμένα δίνουν και πολύ περισσότερο armor = ζωή.
    Από εκεί και πέρα, όταν νιώσετε έτοιμοι (αρκετά πάνω από 400 power) κάθε boss από ολοκλήρωση stronghold δίνει κι αυτό εγγυημένα ένα masterwork.
    Υπάρχουν και κάποιες τεχνικές farming αλλά θα πρέπει να είστε, όλη η 4δα, παρέα και να υπάρχει συνεννόηση.

  23. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    ScaryTerry (04-03-2019)

  24. #317
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    320 power είμαι περίπου. Μπήκα καπάκια μετά το ντροπ ένα φριπλει πάλι χαρντ να το δοκιμάσω το όπλο και μετά από 10 λεπτά φριπλει μου έριξε δεύτερο από ραντομ mob λολ το Artinias Gambit light machine gun.

  25. #318
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Παιδιά με τα όπλα τι παίζει? Εκτός των περιορισμών του στυλ μόνο Colossus μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποια όπλα ή δεν μπορεί (pistols και έτσι), υπάρχει κάποιο όπλο που ταιριάζει περισσότερο σε κάποιο javelin ή ότι γουστάρεις παίρνεις?

  26. #319
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Σε όλη μου την παρέα και σε μένα το 1ο masterwork το πέταξε γύρω στο 25lvl, όπως είπατε κι εσείς. Από εκεί και πέρα σε όλους το 2ο στο 30. Πρέπει να το έχουν προγραμματίσει έτσι. Στο hard οι πιθανότητες είναι λίγες κι αν διαβάσετε μόνο για μερικά συγκεκριμένα αντικείμενα.
    Όσο μπορείτε, εφόσον φτάσετε στο 30, προσπαθήστε να παίξετε σε gm1 επίπεδο. Οτιδήποτε εκτός από strongholds γιατί εκεί...
    Από τα legendary contracts (μωβ) έχετε εγγυημένα ένα masterwork component X3. Εάν σας τραβήξει φίλος στα δικά του contracts πολύ περισσότερα. Έτσι θα πάρετε κάποια κομμάτια που θα σας βοηθήσουν πολύ να δυναμώσετε, γιατί τα συγκεκριμένα δίνουν και πολύ περισσότερο armor = ζωή.
    Από εκεί και πέρα, όταν νιώσετε έτοιμοι (αρκετά πάνω από 400 power) κάθε boss από ολοκλήρωση stronghold δίνει κι αυτό εγγυημένα ένα masterwork.
    Υπάρχουν και κάποιες τεχνικές farming αλλά θα πρέπει να είστε, όλη η 4δα, παρέα και να υπάρχει συνεννόηση.
    Καλά δεν ξέρω τι παίζει αλλά μετά το sniper μου έριξε κ pistol κ τα δύο στο easy .
    Τώρα τελείωσα την τελευταία αποστολή σε hard κ μου έριξε πράσινα κ μπλε ότι θέλει ρίχνει

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  27. #320
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγώ θα το πάρω με την πρώτη ευκαιρία σε μια καλή προσφορά.

    Με τα loading times τι γίνεται παιδιά; Πως είναι;


    --

    Καλό το review παρακάτω. Αναφέρει τα πράγματα πολύ ξεκάθαρα. Για τα pros/cons που έχει το παιχνίδι.

    Last edited by WolfRathmA; 04-03-2019 at 11:15.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •