Page 18 of 20 FirstFirst ... 814151617181920 LastLast
Results 341 to 360 of 391

Thread: Anthem

  1. #341
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Αν ισχυει το παρακατω ποστ που ανεβασε ο τυπος (που μαλλον ισχυει) τοτε η Bioware τα εχει κανει πολυ πιο θαλασσα απο οσο νομιζαμε:

    https://www.reddit.com/r/AnthemTheGa..._anymore_math/

  2. #342
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Αν ισχυει το παρακατω ποστ που ανεβασε ο τυπος (που μαλλον ισχυει) τοτε η Bioware τα εχει κανει πολυ πιο θαλασσα απο οσο νομιζαμε:

    https://www.reddit.com/r/AnthemTheGa..._anymore_math/
    Καλά δεν ξέρω τι γράφουν αλλά ότι τα έχει κάνει χάλια είναι γεγονός, κάθε update κ χειρότερο γίνετε Quickplay ούτε για αστείο ένα στα δέκα παίζουν.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #343
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τα έχουν κάνει θάλασσα όντως στο κομμάτι του loot scaling....

    Το πάω σιγά σιγά πλέον και δεν βιάζομαι να πάω στο endgame. Ελπίζω να με προλάβουν. Παραμένει εθιστικό όμως το καταραμένο.

  4. #344
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Εγώ δυστυχώς δεν βλέπω κάποιο νόημα στο να συνεχίσω να κυνηγάω gear από την στιγμή που αποτι φαίνεται το σύστημα τους είναι τελείως broken. Όσο και να μου αρέσει το παιχνίδι πιθανότατα θα το βάλω στην άκρη προς το παρόν. Όπως μίλησα για τα θετικά του παιχνιδιού έτσι λέω και τα αρνητικά.

    Είναι αληθινά εντυπωσιακό ποσο μπουρδελο κάνανε ένα παιχνίδι που είχε τόσο καλές βάσεις. Κρίμα.

  5. #345
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Υπομονή. Και το WoW για παράδειγμα είχε παρόμοια προβλήματα, όπως και το Diablo 3 κλπ..

    Τώρα θα μου πεις δεν μάθανε τίποτα από τόσα παραδείγματα? Ε ναι εδώ έχεις δίκιο.

    Ένα πράγμα έπρεπε να προσέξουν a.k.a. loοt (χέστηκα για ιστορίες κλπ) αλλά το χάσανε εκεί. Το combat/presentation είναι κορυφή όμως.

  6. #346
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Ένα insider look σχετικά με το development του παιχνιδιού. Είναι long read αλλά αξίζει.

    Σπόιλερ αλερτ: το παιχνίδι βγήκε unfinished.

    https://kotaku.com/how-biowares-anth...ong-1833731964

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Noobios For This Useful Post:

    hakoo (04-04-2019),Slay (03-04-2019),tonybsg (04-04-2019)

  8. #347
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Ένα insider look σχετικά με το development του παιχνιδιού. Είναι long read αλλά αξίζει.

    Σπόιλερ αλερτ: το παιχνίδι βγήκε unfinished.

    https://kotaku.com/how-biowares-anth...ong-1833731964
    Χεχ...από το άρθρο:

    This account of Anthem’s development, based on interviews with 19 people who either worked on the game or adjacent to it (all of whom were granted anonymity because they were not authorized to talk about Anthem’s development), is a story of indecision and mismanagement. It’s a story of technical failings, as EA’s Frostbite engine continued to make life miserable for many of BioWare’s developers, and understaffed departments struggled to serve their team’s needs. It’s a story of two studios, one in Edmonton, Alberta, Canada and another in Austin, Texas, that grew resentful toward one another thanks to a tense, lopsided relationship. It’s a story of a video game that was in development for nearly seven years but didn’t enter production until the final 18 months, thanks to big narrative reboots, major design overhauls, and a leadership team said to be unable to provide a consistent vision and unwilling to listen to feedback.




    Τι σύμπτωση ε?

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post659916

    Επίσης

    β€œI actually cannot count the amount of ‘stress casualties’ we had on Mass Effect: Andromeda or Anthem,” said a third former BioWare developer in an email. β€œA ‘stress casualty’ at BioWare means someone had such a mental breakdown from the stress they’re just gone for one to three months. Some come back, some don’t.”


    Μια χαρά πάει το AAA gaming...Τι μου θυμίζει? Α.... ναι αυτό το RDR2....

  9. #348
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βασικα λεει οτι το παιχνιδι φτιαχτηκε ΜΕΤΑ το demo της Ε3 2017, μεχρι τοτε δεν ηξεραν καν τι σκατα κανουν. 5 χρονια σχεδον pre-production και 1-1,5 χρονος development, και απο αυτα που βλεπω δεν φταιει μονο η ΕΑ. Επισης μπορουμε πλεον με σιγουρια να πουμε οτι η Bioware που αγαπησαμε απλα δεν υπαρχει πλεον, ενα καρο ταλαντουχοι ανθρωποι εγκατελειψαν την εταιρια οταν ειδαν που πηγαινε, αυτο που εμεινε ειναι απλα μια σκια της παλιας bioware, με περισσοτερο κοσμο, αλλα πολυ λιγοτερο ταλεντο και οραμα.

    Για οποιον βαριέται να διαβάσει το ΤΕΡΑΣΤΙΟ πραγματικα αρθρο του Kotaku, Ορίστε σε ποιο οπτικοακουστική μορφή.


  10. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (04-04-2019)

  11. #349
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tραγικες καταστασεις πραγματικα. Ειχε βγει και για το Andromeda ενα αναλογο αρθρο αλλα οι καταστασεις που περιγραφονται γι'αυτο εδω ξεπερνουν καθε φαντασια, ειδικα απο τη στιγμη που μιλαμε για ΑΑΑ παραγωγη, για μια εταιρεια με 25 χρονια ζωης και μια εκδοτρια δισεκατομμυριων δολλαριων.
    Αυτοι που την πληρωσαν για ακομη μια φορα ειναι οι καταναλωτες που πληρωσαν για να γινουν beta testers και οι κακομοιροι devs που επρεπε να φτιαξουν ενα παιχνιδι σε 12-16 μηνες. Παρανοικα πραγματα.


  12. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (04-04-2019),tonybsg (04-04-2019)

  13. #350
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Tραγικες καταστασεις πραγματικα. Ειχε βγει και για το Andromeda ενα αναλογο αρθρο αλλα οι καταστασεις που περιγραφονται γι'αυτο εδω ξεπερνουν καθε φαντασια, ειδικα απο τη στιγμη που μιλαμε για ΑΑΑ παραγωγη, για μια εταιρεια με 25 χρονια ζωης και μια εκδοτρια δισεκατομμυριων δολλαριων.
    Αυτοι που την πληρωσαν για ακομη μια φορα ειναι οι καταναλωτες που πληρωσαν για να γινουν beta testers και οι κακομοιροι devs που επρεπε να φτιαξουν ενα παιχνιδι σε 12-16 μηνες. Παρανοικα πραγματα.
    Και Destiny έτσι για την ιστορία

    https://kotaku.com/the-messy-true-st...iny-1737556731


    Φοβερά άρθρα


  14. #351
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πραγματικα στεναχωριεμαι πιο πολυ απο ολους για τους υπαλληλους και οχι τους καταναλωτες... η ζωη τους πρεπει κυριολεκτικα να ειναι μια καθημερινη κολαση. Οκ εμεις πηραμε το παιχνιδι (οχι εγω, λεμε τωρα) χασαμε 60 ευρω, κραζουμε, συχτιριζουμε αλλα οκ βαζουμε κατι αλλο μεσα στο ρημαδι το PS4 και την παλευουμε.

    Αυτοι οι δυσμοιροι τι κανουν? Πως την παλευουν? Καταστρεφονται οικογενειες, κλεινουν σπιτια, ψυχιατρεια....

    Τρομερα λυπηρο και μονο στη σκεψη του τι περνανε καποιοι απο αυτους και οι οικογενειες τους...

  15. #352
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Noobios (25-05-2019)

  17. #353
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Μετα απο χρόνο περίπου κ τωρα που έχει πεσει στο 10ρικο η τιμή του,αξίζει το παιχνίδι;

  18. #354

    Default

    και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι
    θες ps+ για να παίξεις solo?

  19. #355
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ το πήρα στις γιορτές από Public που το είχαν 10€.
    Δεν το έχω παίξει ακόμα, αλλά από ότι λένε θα γίνει τους επόμενους μήνες ένα μεγάλο update που θα αλλάξει αρκετά το παιχνίδι
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tutuyo (14-02-2020)

  21. #356

    Default

    το διάβασα και εγώ για το redesign, reinvent πες το όπως θες

    έλεγα και εγώ να το τσιμπήσω αλλά άμα είναι να πληρώνεις και το ps+ δεν έχει νόημα

  22. #357
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    το διάβασα και εγώ για το redesign, reinvent πες το όπως θες

    έλεγα και εγώ να το τσιμπήσω αλλά άμα είναι να πληρώνεις και το ps+ δεν έχει νόημα
    Δεν ξέρω αν παίζεται solo το παιχνίδι, σε περίπτωση που παίζεται κατά 99% δεν χρειάζεται ps+. Πχ το The Division δεν θέλει ps plus για να παίξεις solo
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tutuyo (14-02-2020)

  24. #358

    Default

    ετσιμπηθει πάει τώρα,εδώ έχουμε πετάξει μαλακισμένα λεφτά αλλού και αλλού

    θα γράψω εντυπώσεις

  25. #359

    Default

    το πηρα σημερα απο Παμπλικ και καλα ως μεταχειρισμενο (το παρηγγειλα) αλλα ειναι καινουργιο,ηταν στην ζελατινα που εχει if the seal is broken κτλ κτλ
    ενα 10αρικο
    βαζω,load,error communicating with EA servers
    τσεκαρα το port fowarding και τωρα κανει ενα 25γιγο update,
    ελπιζω να λυνει το προβλημα αλλιως πεταξα 10 ευρω

  26. #360
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    load,error communicating with EA servers
    Αυτό το μήνυμα δυστυχώς μπορεί να είναι πολύ κακά μαντάτα γιατί φιλαράκι που το είχε πάρει ψηφιακό προπαραγγελια έπαιζε όμορφα και ωραία μέχρι που μια μέρα έφαγε άκυρο από τους σερβερς. Επικοινωνία με ΕΑ δοκιμές και πόσο καιρό μετα ακόμη τίποτα. Το δίνει νομίζω σε φίλο του, το κατεβάζει το ξεκινάει παίζει όλα καλά. Πάει σπίτι του το βλέπει που παίζει, κάτσε του λέει να δοκιμάσω το δικό μου account μπας και... Τρώει άκυρο και μετά σταμάτησε να λειτουργεί και του φίλου του στην ίδια κονσόλα. Ένα τέτοιο πρόβλημα άλυτο ακόμη δεν ξέρω αν θα ήθελες να ασχοληθείς. Δεν είναι το 10€ αλλά αν είναι πρόσφατη αγορά όπως έχω καταλάβει, πάρε το όπως είναι και γύρνα το πίσω στο public, τους λες δεν δουλεύει και θα σου κόψουν πιστωτικό να πάρεις κάτι άλλο, γιατί να μην το κάνεις;

  27. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    tutuyo (15-02-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •