Page 15 of 20 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 281 to 300 of 391

Thread: Anthem

  1. #281

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Άρα ρε μάγκες, τώρα που κατακάθεται σιγά σιγά η σκόνη και ο κουρνιαχτός για εμάς τους dia hard RPG fans αξίζει η αγορά?
    Είναι δηλαδή ένα Mass Effect (ακόμη και Andromeda) με mechs η ένας Destiny κλώνος?

    Βλέπω στο howlongtobeat Main μόνο 12 ώρες και Main+extra 25 ώρες και προβληματιζομαι...
    Με σιγουριά δεν είναι αυτό που ψάχνεις.
    Η φιλοσοφία κλείνει προς destiny μεριά.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to ScaryTerry For This Useful Post:

    panos74gr (04-03-2019),tutuyo (01-03-2019)

  3. #282

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Με σιγουριά δεν είναι αυτό που ψάχνεις.
    Η φιλοσοφία κλείνει προς destiny μεριά.
    το φοβόμουν αυτό - μας έκανες την καρδιά περιβόλι

  4. #283
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Άρα ρε μάγκες, τώρα που κατακάθεται σιγά σιγά η σκόνη και ο κουρνιαχτός για εμάς τους dia hard RPG fans αξίζει η αγορά?
    Είναι δηλαδή ένα Mass Effect (ακόμη και Andromeda) με mechs η ένας Destiny κλώνος?

    Βλέπω στο howlongtobeat Main μόνο 12 ώρες και Main+extra 25 ώρες και προβληματιζομαι...
    Να μην προβληματιζεσαι, ενα κακο destiny ειναι και τιποτε παραπανω.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Συγκρίνει destiny κ Warframe με το Anthem που είναι μια βδομάδα έξω??
    Βασικα το συγκρινει με το Destiny οταν κυκλοφορησε, και ΟΧΙ μετα απο 6 μηνες 1 χρονο. Οποτε παει και αυτη η δικαιολογια.

  5. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    tutuyo (01-03-2019)

  6. #284
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    οταν πρωτοείδα το Anthem ειχα ενθουσιαστει γιατι πιστευα θα βλεπανε τα πολλά λάθοι που ειχε το Destiny σαν παιχνιδι και θα εκαναν τις απαραιτητες αλλαγες ώστε να εχουμε επιτελους ενα σωστο οnline rpg shooter .... τελικα παλι απογοήτευση.
    Ίσως στην επόμενη γενιά...

  7. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2019)

  8. #285

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Να μην προβληματιζεσαι, ενα κακο destiny ειναι και τιποτε παραπανω.

    - - - Updated - - -


    Βασικα το συγκρινει με το Destiny οταν κυκλοφορησε, και ΟΧΙ μετα απο 6 μηνες 1 χρονο. Οποτε παει και αυτη η δικαιολογια.
    Χαχαχα εγώ το έχω πάρει κ γουστάρω αδερφέ. Εσύ κάνεις αγώνα βλέπω να μην το πάρουν οι άλλοι. Τα ίδια έλεγε κ για το destiny όταν είχε βγεί οπότε δεν είναι δικαιολογία αλλά κάτι που δεν βλέπεις εσύ ή κάνεις πως δεν βλέπεις.
    Last edited by ScaryTerry; 01-03-2019 at 13:40.

  9. #286
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Γνωμη μου ειναι οτι τα κακως κειμενα στα παιχνιδια πρεπει να βγαινουν προς τα εξω, και να κριτικαρονται σφοδρα. Μονο ΕΤΣΙ κανουμε καλο στην βιομηχανια, ΟΧΙ με δικαιολογιες τυπου, θα φτιαξει αργοτερα με patch, δεν επαιξες αρκετα μετα το τελος κ.ο.κ. Οταν κυκλοφορησε το Fallout 4 ημουν σε μια μικρη μειοψηφια που εκανε σφοδρη κριτικη για τα γραφικα και γενικοτερα την παρουσιαση του παιχνιδιου που για εμενα ηταν επιπεδου Ps3. Και τοτε ακουγα δικαιολογιες οτι ηταν ανοιχτου κοσμου, οτι εμεις το παιζουμε για την ιστορια και το gameplay, λες και το ενα αποκλειει το αλλο. Χαλαρα περασαν αυτο και η πλειοψηφια των reviews τοτε, και που καταληξαμε? αφου ειδε η Bethesda οτι δεν πειραζει τον κοσμο η προχειροδουλεια στα γραφικα, την επεκτεινε σχεδον σε ολους τους τομεις και ετσι πηραμε το Fallout 76.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    kostasb13 (01-03-2019),Lefteris_X (01-03-2019),mihalis13 (01-03-2019),Valkyre (01-03-2019)

  11. #287

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Γνωμη μου ειναι οτι τα κακως κειμενα στα παιχνιδια πρεπει να βγαινουν προς τα εξω, και να κριτικαρονται σφοδρα. Μονο ΕΤΣΙ κανουμε καλο στην βιομηχανια, ΟΧΙ με δικαιολογιες τυπου, θα φτιαξει αργοτερα με patch, δεν επαιξες αρκετα μετα το τελος κ.ο.κ. Οταν κυκλοφορησε το Fallout 4 ημουν σε μια μικρη μειοψηφια που εκανε σφοδρη κριτικη για τα γραφικα και γενικοτερα την παρουσιαση του παιχνιδιου που για εμενα ηταν επιπεδου Ps3. Και τοτε ακουγα δικαιολογιες οτι ηταν ανοιχτου κοσμου, οτι εμεις το παιζουμε για την ιστορια και το gameplay, λες και το ενα αποκλειει το αλλο. Χαλαρα περασαν αυτο και η πλειοψηφια των reviews τοτε, και που καταληξαμε? αφου ειδε η Bethesda οτι δεν πειραζει τον κοσμο η προχειροδουλεια στα γραφικα, την επεκτεινε σχεδον σε ολους τους τομεις και ετσι πηραμε το Fallout 76.
    Μαζί σου αλλά με τον Angry CRINGE Joe δεν γίνεται δουλειά. Ποιο πολύ κακο κάνει πάρα καλό . Δεν είπε κανείς ότι δεν παίζουν αρνητικά review. Υπάρχουν κ είναι πολύ καλύτερα από το δικό του το οποίο απλά λέει λέει λέει κ στην ουσία δεν λένε κάτι εκτος από catchy φρασουλες για το κοινό τους.

    Μιας κ έπιασες το fallout κ είναι ένα παιχνίδι που έχω τσακωθεί έδω μέσα. Φίλοι μου λέγανε να πάρω το fallout 4. Τους έλεγα ρε μλκες τι γραφικά είναι αυτά δεν βλέπεται κλπ κλπ . Το παίρνω κ το βλέπω ότι έχει κάποια πολύ καλά στοιχεία που για μενα μου κάνουν. Παρόλα αυτά ενώ μου αρέσει το αφήνω κ λέω ας πάμε στο 76 που θα έχει κ co-op.
    Σκάνε τα review το ένα πίσω από το άλλο ότι είναι χάλια.Περιμενω λίγο γτ ούτως η άλλως δεν είναι ότι είμαι κ κάνας die hard fan του fallout να το πάρω πρώτη μέρα πέφτει γρήγορα στα 40 κ το πήρα. Σίγουρα πιάσανε περισσότερο τόπο από τα 70 στο red dead που το πήρα day 1 γτ λέω θα έχει κ online θα μας βγάλει καιρό. Έχει σβηστεί ήδη από την κονσόλα.
    Με όλα τα θέματα του εγώ πέρασα σούπερ με το παιχνίδι κ ακόμα περνάω.
    Επίσης στο borderlands μου λέγανε το ίδιο. Τους λέω δεν παίζω εγώ αυτά τα καρτούν. Το παίρνω κ αυτό κ πλέον περιμένω σαν τρελός το 3.
    Καλό είναι να δοκιμάζουμε τα πάντα. Όλα χρειάζονται όπως έχω ξαναπεί μπορεί να βρούμε αυτό που γουστάρουμε εκεί που δεν το περιμέναμε.

  12. #288
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τετοιο κολλημα με τον Angry Joe...λες και εξαιτίας του βγαίνει αυτό το 6/10 στο metacritic. Τεσπα....
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Slay, σαν gamers οφείλουμε να κατακρίνουμε τα κακώς κείμενα και αν χρειαστεί να κράζουμε κιόλας. Μόνο έτσι θα καταλάβουν οι εταιρίες ότι δεν μας έχουν του χεριού τους και οτι δεν είμαστε πειθήνιοι πελατες που θα αγοράζουμε και το κυριοτερο θα δεχομαστε ότι προχειροδουλεια μας πασάρουν.
    Δεν ξέρω τι θα γίνει με το Anthem στη συνεχεια, τι βελτιώσεις θα γίνουν, τι patches θα βγουν, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι στην κατάσταση που είναι τώρα το πουλάνε σε full price, 60-70 ευρουλακια....Και αυτό μου αρκεί για να τους κράξω.
    Αυτό το πράγμα σε αυτη τη γενια με τα μισοτελειωμενα παιχνίδια που διορθώνονται ή βελτιωνονται στη συνέχεια, διάστημα που μπορεί να είναι πολλοι μήνες έχει παραγίνει.

  13. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Valkyre (01-03-2019)

  14. #289

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Τετοιο κολλημα με τον Angry Joe...λες και εξαιτίας του βγαίνει αυτό το 6/10 στο metacritic. Τεσπα....
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Slay, σαν gamers οφείλουμε να κατακρίνουμε τα κακώς κείμενα και αν χρειαστεί να κράζουμε κιόλας. Μόνο έτσι θα καταλάβουν οι εταιρίες ότι δεν μας έχουν του χεριού τους και οτι δεν είμαστε πειθήνιοι πελατες που θα αγοράζουμε και το κυριοτερο θα δεχομαστε ότι προχειροδουλεια μας πασάρουν.
    Δεν ξέρω τι θα γίνει με το Anthem στη συνεχεια, τι βελτιώσεις θα γίνουν, τι patches θα βγουν, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι στην κατάσταση που είναι τώρα το πουλάνε σε full price, 60-70 ευρουλακια....Και αυτό μου αρκεί για να τους κράξω.
    Αυτό το πράγμα σε αυτη τη γενια με τα μισοτελειωμενα παιχνίδια που διορθώνονται ή βελτιωνονται στη συνέχεια, διάστημα που μπορεί να είναι πολλοι μήνες έχει παραγίνει.
    Γτ θα το έπαιρνες? Εξαιτίας του δεν βγαίνει ο βαθμός αλλά εξαιτίας του διαβάζω αυτά που γράφεις εσύ.
    Θυμάμαι που εκραζε το Rainbow Six κ τελικά αποδείχθηκε το καλύτερο fps.

    Εγώ πάντως τα λεφτά μου τα έχω πάρει πίσω με τις ώρες που έχω ρίξει οπότε δεν καταλαβαίνω γτ γκρινιάζεις εσύ που δεν το έχεις πάρει.

  15. #290
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Γιατί είμαι στο 2019 και ενημερώνομαι αδερφέ....Η ενημέρωση βρίσκεται εκεί έξω παντού και πάντα. Και οχι, δεν ειναι απαραιτητο αυτη να περιλαμβανει τον AJ....Κόψτε αυτό το παραμυθάκι εσύ και 1-2 ακόμα εδώ μέσα οτι μονο εσεις που παιζετε μπορειτε να κρινετε και οι αλλοι δεν εχουν το δικαιωμα, κουρασατε.
    Last edited by kostasb13; 01-03-2019 at 15:40.

  16. #291

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Γιατί είμαι στο 2019 και ενημερώνομαι αδερφέ....Η ενημέρωση βρίσκεται εκεί έξω παντού και πάντα. Και οχι, δεν ειναι απαραιτητο αυτη να περιλαμβανει τον AJ....Κόψτε αυτό το παραμυθάκι εσύ και 1-2 ακόμα εδώ μέσα οτι μονο εσεις που παιζετε μπορειτε να κρινετε και οι αλλοι δεν εχουν το δικαιωμα, κουρασατε.
    Καλά εσύ είσαι κλασικό παράδειγμα του gaming community . Αν είναι είναι παραμύθι για μας που το παίζουμε σκέψου τι είναι για σένα που δεν το παίζεις κ απλά ακούς ότι σου λένε. Λολ

  17. #292
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Καλά εσύ είσαι κλασικό παράδειγμα του gaming community . Αν είναι είναι παραμύθι για μας που το παίζουμε σκέψου τι είναι για σένα που δεν το παίζεις κ απλά ακούς ότι σου λένε. Λολ
    Τρια πουλακια καθονταν....


  18. #293

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Τρια πουλακια καθονταν....
    Εσένα είχα ρωτήσει πόσο χρονών είσαι ε?

  19. #294
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Οχι αν θυμαμαι καλα εγω σε ειχα ρωτησει.
    Εσύ είχες κάνει την ερώτηση σε όλους όσους δε συμφωνούσαν μαζί σου με κατι χαχαχα και λοιπά που εγραφες....

  20. #295
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τσακώνεστε. Συμφωνήστε να διαφωνήσετε και τέλος.

    Από την μια είναι άκυρο για οποιονδήποτε να κρίνει ένα παιχνίδι καθολικά χωρίς καν να το έχει παίξει από την άλλη είναι άκυρο να προσπαθείς να αποδείξεις στον αλλον ότι το παιχνίδι είναι καλό.

    Καλώς η κακώς το ανθεμ έχει προκαλέσει πόλωση. Και σε αυτό το φόρουμ και στο Ίντερνετ γενικότερα. Εγώ την γνώμη μου την είπα. Εμένα μαρεσει και το παίζω. Δεν εθελοτυφλώ τα βλέπω τα αρνητικά. Αλλά μου αρέσει να το παίζω. Και αυτό δεν το αλλάζει ούτε ο τζο ούτε το μετακριτικ ούτε το φόρουμ. Αλλά αυτή παραμένει η γνώμη μου και μόνο αυτή.

    Άλλοι θεωρούν ότι με το να κράξουν και να μην το αγοράσουν χρησιμοποιούν την στάση τους ως διαμαρτυρία απέναντι σε μια εταιρεία που δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες τους. Αυτή είναι η γνώμη τους και είναι σεβαστή και αυτή. Διαφωνούμε και ιτς οκέι. Εγώ θα παίξω ανθεμ αυτοί θα παίξουν κάτι άλλο και όλα καλά.

    Let’s move on ο καθένας ότι του αρέσει.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Leon_DiZ (01-03-2019),Sir_Teraflop (01-03-2019),WolfRathmA (02-03-2019)

  22. #296

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Οχι αν θυμαμαι καλα εγω σε ειχα ρωτησει.
    Εσύ είχες κάνει την ερώτηση σε όλους όσους δε συμφωνούσαν μαζί σου με κατι χαχαχα και λοιπά που εγραφες....
    Μην βάζεις τόσες τελιτσες μαν στο φόρουμ γράφεις όχι στην γκόμενα......
    Και δεν θυμάσαι και καλά.

  23. #297
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Μην βάζεις τόσες τελιτσες μαν στο φόρουμ γράφεις όχι στην γκόμενα......
    Και δεν θυμάσαι και καλά.
    6 τελίτσες μαν. Συνέχισε να με διασκεδάζεις.

  24. #298

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τσακώνεστε. Συμφωνήστε να διαφωνήσετε και τέλος.

    Από την μια είναι άκυρο για οποιονδήποτε να κρίνει ένα παιχνίδι καθολικά χωρίς καν να το έχει παίξει από την άλλη είναι άκυρο να προσπαθείς να αποδείξεις στον αλλον ότι το παιχνίδι είναι καλό.

    Καλώς η κακώς το ανθεμ έχει προκαλέσει πόλωση. Και σε αυτό το φόρουμ και στο Ίντερνετ γενικότερα. Εγώ την γνώμη μου την είπα. Εμένα μαρεσει και το παίζω. Δεν εθελοτυφλώ τα βλέπω τα αρνητικά. Αλλά μου αρέσει να το παίζω. Και αυτό δεν το αλλάζει ούτε ο τζο ούτε το μετακριτικ ούτε το φόρουμ. Αλλά αυτή παραμένει η γνώμη μου και μόνο αυτή.

    Άλλοι θεωρούν ότι με το να κράξουν και να μην το αγοράσουν χρησιμοποιούν την στάση τους ως διαμαρτυρία απέναντι σε μια εταιρεία που δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες τους. Αυτή είναι η γνώμη τους και είναι σεβαστή και αυτή. Διαφωνούμε και ιτς οκέι. Εγώ θα παίξω ανθεμ αυτοί θα παίξουν κάτι άλλο και όλα καλά.

    Let’s move on ο καθένας ότι του αρέσει.
    Προφανώς κ εγώ τα βλέπω τα αρνητικά. Αλλά δεν θυμάμαι τέτοιο παιχνίδι να μην είχε αρνητικά στο ξεκίνημά του. Κ αυτοί που γκρινιάζουν ποιο πολύ είναι οι SP που περίμεναν να δούνε μια bioware από τα παλιά σε ένα τελείως άλλο είδος παιχνιδιού.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    6 τελίτσες. Συνέχισε να με διασκεδάζεις.
    Το ήξερα ότι δεν θα το καταλάβεις κ θα νόμιζες ότι είσαι από πάνω. Δεν έχει τελιτσες τώρα?

  25. #299
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Από ποιον να είμαι απο πάνω ρε παλληκάρι; σοβαρά τωρα, έχω και άλλες ασχολιες, δεν κάνω κόντρες μαζί σου. Οι 6 τελίτσες που προφανώς κατάλαβα γιατι τις εβαλες, το "αστειάκι" σου καλό ήταν αλλά μπορούσες και καλυτερα...(τελίτσες παλι αφού τις ζητησες).
    Τεσπα, καλό παιξιμο, διασκεδασε το παιχνιδι οπως λες οτι κανεις και ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τα ανούσια ποστς μου. Πάμε παρακάτω.
    Last edited by kostasb13; 02-03-2019 at 00:43.

  26. #300

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Από ποιον να είμαι απο πάνω ρε παλληκάρι; σοβαρά τωρα, έχω και άλλες ασχολιες, δεν κάνω κόντρες μαζί σου. Οι 6 τελίτσες που προφανώς κατάλαβα γιατι τις εβαλες, το "αστειάκι" σου καλό ήταν αλλά μπορούσες και καλυτερα...(τελίτσες παλι αφού τις ζητησες).
    Τεσπα, καλό παιξιμο, διασκεδασε το παιχνιδι οπως λες οτι κανεις και ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τα ανούσια ποστς μου. Πάμε παρακάτω.
    Ναι όντως φανηκες πολύ υπεράνω κ χωρίς όρεξη για κόντρα. Απορώ πως δεν το κατάλαβα.....

    Με μία βόλτα στις αρχικές σελίδες του thread καταλαβαίνει εύκολα κανείς αν θα το έπαιρνε κάποιος από δω μέσα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •