Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 221 to 240 of 391

Thread: Anthem

  1. #221
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Χαχαχαχα. Πόσο χρονών είστε ρε μάγκες και τα λέτε αυτά? Χαιρομαι με το hate λέει ο άλλος κατάντια για την εταιρία λέει ο παρά άλλος και και και.
    Δυστυχώς είστε off topic κ οι περισσότεροι εδώ μέσα τα λέτε (ξανά) με τις πλάτες του κάθε YouTuber..
    Όσοι το παίζουν πάντως ( δεν αναφέρομαι δλδ στο 90% του thread) λένε ότι το το παιχνίδι έχει fun . Εμένα αυτός ο λόγος μου φτάνει να πάω να τα δώσω day 1.
    Άλλος γουστάρει να πάει να δώσει 70 κ να πάρει το Μέτρο με 10ωρες παιχνίδι. Εγώ γουστάρω να τα το δώσω κ να βγάλω 100 ώρες παιχνίδι. Σίγουρα στις 30+ που εχω παιξει δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Ίσα ίσα τώρα αρχίζουν τα καλά.
    39 είμαι. Εσύ εμπειρε παικταρά πόσο εισαι; πρόσεχε λίγο το υφάκι σου, άιντε.


  2. #222

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    39 είμαι. Εσύ εμπειρε παικταρά πόσο εισαι; πρόσεχε λίγο το υφάκι σου, άιντε.
    Αναφέρθηκε κάπου ότι είμαι έμπειρος παιχταρας? Εσεις μιλάτε σαν έμπειροι παιχταραδες ενώ δεν είστε.
    Την εμπειρία μου με το παιχνίδι καταθέτω που έχω και ΠΑΙΖΩ. Εσύ μάλλον τα βλέπεις από YT.
    30 είμαι για να σου λύσω κ την απορία.
    Last edited by ScaryTerry; 25-02-2019 at 13:44.

  3. #223
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kατ' αρχας σταματα να κανεις flame σε ο,τι thread μπαινεις, το 99% των posts σου ειναι για μανουρα, απο ουσια λιγα πραγματα. Δεν ειναι καθολου το στυλ του φορουμ αυτο, τοσο καιρο θα επρεπε να το εχεις καταλαβει. Εσυ εισαι offtopic μονιμως μιας και αντι να συζητας αναλωνεσαι σε μανουρες και ανουσια πραγματα.
    Οι ανθρωποι ειπαν οτι χαιρονται με τις χαμηλες βαθμολογιες και το δικαιολογησαν, επιλεγεις να διαβαζεις ο,τι θελεις για να κανεις μανουρα.
    Αν συμφωνεις η διαφωνεις ειναι δικο σου θεμα, γραψτο με τον σωστο τροπο και ασε τους χαρακτηρισμους στυλ "ποσο χρονων ειστε?" και "αχαχαχαχα" και αλλα ωραια. Σου ξαναλεω, δεν ειναι το στυλ μας αυτο.
    Το παιχνιδι εχει θεματα οχι επειδη το λεει ενας youtuber αλλα το συνολο κριτικων και παικτων, δεν το εβγαλε κανεις απο το στομαχι του.
    Το thread ειναι για συζητηση ολων των μελων, οχι μονο αυτων που το εχουν και περνανε καλα μαζι του. Προφανως και ολοι μπορουν να πουν την αποψη τους, αν σε χαλαει μην συμμετεχεις. Αν παλι θες να συμμετεχεις κανε συζητηση και ασε το flame.
    Κουρασες.


  4. The Following 9 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-02-2019),chronohill (26-02-2019),kostasb13 (25-02-2019),Lefteris_X (25-02-2019),Leon_DiZ (25-02-2019),mihalis13 (25-02-2019),Slay (25-02-2019),Snk (25-02-2019),tutuyo (25-02-2019)

  5. #224

    Default

    Αν εσύ θεωρείς ότι είναι καλύτερες οι συζητήσεις περί εταιριών μάνατζερ κλπ κλπ πάω πάσο. Δεν βλέπω αιτιολόγηση παρά μόνο παπαγαλιες από άτομα που δεν το έχουν δει στο launch κ μετά. Συζητάμε για ιστορία σε looter shooter λες κ περίμεναμε το επόμενο Witcher ενώ άλλα πράγματα θα έπρεπε να συζητάμε. (End game κλπ κλπ).
    Το ότι το έχω πάρει κ ξέρω 5 πραγματα παραπάνω από σένα πάνω στο παιχνίδι το αμφισβητείς?
    Ακούω την γνώμη σου αλλά άμα λες άσχετα πράγματα δεν μπορώ να στο πω?

  6. #225

    Default

    Το να κρίνεις έναν τίτλο που δεν ταιριάζει στο προσωπικό σου γούστο, δεν σε ενδιαφέρει καν, άρα δεν μπορείς και να το καταλάβεις Τί νόημα έχει; Να επαναλάβεις ότι έχουν πει στο yt κι οι κριτικοί; Έτσι δημιουργείται flame.
    Αν δεν παίζεις always online looter shooters Τί να πεις; Ότι δεν έχει στόρι; Αυτά είναι αστεία. Έχει στόρι το Destiny, Το division; Το warframe; το borderlands; Ή αυτοί που επιλέγουν να το παίξουν το κάνουν για το στόρι; Και πάλι καλύτερο έχει από όλα τα παραπάνω. Και κανένα από όλα αυτά, του είδους, δεν είναι τέλειο στην αρχή. Θέλει χρόνο. Και από σένα και από τους devs.
    Α! Scary Δεν σου πατάω like για να μην μας "μσλώσουν" πάλι.
    Last edited by Conjure7; 25-02-2019 at 22:42.

  7. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    ScaryTerry (25-02-2019)

  8. #226
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν μπορώ να σας καταλάβω ρε παιδιά.
    Τι σας ενοχλεί η προσωπική άποψη του καθενός;
    Ειδικά όταν αιτιολογείται μια χαρά.
    Κάποιος μπορεί να βλέπει μια κατάντια της BioWare για τα προσωπικά του γούστα και κάποιος άλλος να γουστάρει το παιχνίδι ως έχει.
    Flame δημιουργήθηκε ξεκάθαρα από τον Scaretery και πάντα το ίδιο κάνει.
    Μπαίνει την λέει σε όσους ποστάρουν κάτι αντίθετο με την προσωπική του άποψη και η μόνη αιτιολογία είναι εγώ παίζω το παιχνίδι εσείς όχι.
    Όπως είπε και ο hakoo, κούρασε...
    Από όταν μπήκε στο φόρουμ στο thread του Fallout 76, όταν τον ρωτάγαμε με όλη την καλή διάθεση να μας πει τα θετικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι η απάντηση ήταν αγόρασε το...
    Το ίδιο και πάλι...
    Εμείς που παίξαμε την beta 15-20 ώρες δεν έχουμε δικαίωμα να πούμε άποψη γιατί δεν αγοράσαμε το παιχνίδι.
    Νομίζω έχετε μπερδέψει την έννοια του τι σημαίνει φόρουμ...
    Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψη του ήρεμα και πολιτισμένα.
    Αν σε κάποιον δεν αρέσει αυτό, συγνώμη αλλά δεν θα γίνουμε καφενείο εδώ και να την λέμε ο ένας στον άλλον και Χαχαχα και ποσο χρόνων είμαστε.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Error Flynn (25-02-2019)

  10. #227

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν μπορώ να σας καταλάβω ρε παιδιά.
    Τι σας ενοχλεί η προσωπική άποψη του καθενός;
    Ειδικά όταν αιτιολογείται μια χαρά.
    Κάποιος μπορεί να βλέπει μια κατάντια της BioWare για τα προσωπικά του γούστα και κάποιος άλλος να γουστάρει το παιχνίδι ως έχει.
    Flame δημιουργήθηκε ξεκάθαρα από τον Scaretery και πάντα το ίδιο κάνει.
    Μπαίνει την λέει σε όσους ποστάρουν κάτι αντίθετο με την προσωπική του άποψη και η μόνη αιτιολογία είναι εγώ παίζω το παιχνίδι εσείς όχι.
    Όπως είπε και ο hakoo, κούρασε...
    Από όταν μπήκε στο φόρουμ στο thread του Fallout 76, όταν τον ρωτάγαμε με όλη την καλή διάθεση να μας πει τα θετικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι η απάντηση ήταν αγόρασε το...
    Το ίδιο και πάλι...
    Εμείς που παίξαμε την beta 15-20 ώρες δεν έχουμε δικαίωμα να πούμε άποψη γιατί δεν αγοράσαμε το παιχνίδι.
    Νομίζω έχετε μπερδέψει την έννοια του τι σημαίνει φόρουμ...
    Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψη του ήρεμα και πολιτισμένα.
    Αν σε κάποιον δεν αρέσει αυτό, συγνώμη αλλά δεν θα γίνουμε καφενείο εδώ και να την λέμε ο ένας στον άλλον και Χαχαχα και ποσο χρόνων είμαστε.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Στο fallout λέγανε εδώ μέσα ότι έχει πρόβλημα και με τα microtransactions. Πιο άκυρο δεν γίνεται. Εδώ μιλάς για την μπετα κ το παιχνίδι έχει διορθώσει αρκετά πράγματα από την μπετα. Άλλα όχι. Εσύ μιλάς για την μπετα κ εγώ μιλάω για full game. Οπότε η άποψη σου δεν έχει βάση. Θα είχε αν μου το έλεγες στην μπετα.
    Last edited by ScaryTerry; 25-02-2019 at 23:10.

  11. #228
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Στο fallout λέγανε εδώ μέσα ότι έχει πρόβλημα με τα microtransactions. Πιο άκυρο δεν γίνεται. Εδώ μιλάς για την μπετα κ το παιχνίδι έχει διορθώσει αρκετά πράγματα από την μπετα. Άλλα όχι. Εσύ μιλάς για την μπετα κ εγώ μιλάω για full game. Οπότε η άποψη σου δεν έχει βάση. Θα είχε αν μου το έλεγες στην μπετα.
    Η δικιά σου θα έχει βάση όταν θα μαθεις να παραθέτεις σωστά επιχειρήματα για το τι σου αρέσει και τι όχι στο παιχνίδι που παίζεις.
    Προς το παρόν γράφεις ανούσια πράγματα.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #229
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To τελευταιο σου post σβηστηκε και εγινε edit στο post του Μιχαλη. Θα σας παρακαλεσω γενικοτερα να μην τσιμπατε και μιλαω για τους υπολοιπους μιας και ο Scaryterry ειναι σαφες τι ρολο βαραει και απλα το post μου το εκανα πιο πολυ σαν συσταση για αυτο που θα επακολουθησει αν συνεχισει στο ιδιο μοτιβο παρα για ανοιξω καποια συζητηση μαζι του απο οποιον λογαριασμο και αν γραφει.
    Προειδοποιηση εχει γινει λοιπον οποτε συνεχιζουμε κανονικα.


  13. #230

    Default

    επι του θεματος!
    δε το εχω ψαξει κ πολυ το θεμα,ομως ειδα μερικα gameplay στο youtube και μου αρεσε μπορω να πω μιας και δε πολυδινω σημασια σε κριτικες αν μου αρεσει κατι.αυτοι που το παιζουν ομως κ το εχουν ψαξει θα ξερουν,μπορει τελικα καποιος να το παιξει σολο τελειως το παιχνιδι η υπαρχουν σημεια που σε ''σπρωχνει'' να παιξεις με αλλους?
    διαβασα σε σχολια του youtube οτι μπορεις να παιξεις το story αλλα και contracts ομως δεν μπορεις να παιξεις freeplay μονος,ισχυει?

  14. #231
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    επι του θεματος!
    δε το εχω ψαξει κ πολυ το θεμα,ομως ειδα μερικα gameplay στο youtube και μου αρεσε μπορω να πω μιας και δε πολυδινω σημασια σε κριτικες αν μου αρεσει κατι.αυτοι που το παιζουν ομως κ το εχουν ψαξει θα ξερουν,μπορει τελικα καποιος να το παιξει σολο τελειως το παιχνιδι η υπαρχουν σημεια που σε ''σπρωχνει'' να παιξεις με αλλους?
    διαβασα σε σχολια του youtube οτι μπορεις να παιξεις το story αλλα και contracts ομως δεν μπορεις να παιξεις freeplay μονος,ισχυει?
    Τουλάχιστον από όσο είδα από την beta τελείως μόνος δεν ξέρω αν μπορείς να παίξεις μιας και συνέχεια σε κάνει matchmaking με άλλους. Βέβαια γίνεται πολύ γρήγορα αυτό.
    Επίσης το παιχνίδι δεν το λες και πολύ εύκολο, θέλει συνεργασία. Οπότε και πάλι αν έπαιζες μόνος σου δεν ξέρω κατά πόσο ήταν εφικτό να βγουν οι αποστολές.
    Εκτός αν προσαρμόζεται η δυσκολία και ανάλογα από τον αριθμό των παικτών που είναι στο session.
    Για μένα το παιχνίδι είναι φτιαγμένο να το παίξεις co-op. Και θα βγάλεις ωραίες συνεργασίες με τα υπόλοιπα javelin του team σου και είναι και πιο διασκεδαστικό θεωρώ.
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-02-2019)

  16. #232
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Κάποιες σκέψεις πάνω σε αυτά που συζητάτε:

    - Review 8/10: "Εκθέτει" μάλιστα εμμέσως τους άλλους reviewers ότι στηρίχθηκαν στο review code που δεν ήταν patched όπως αυτό που θα παίξει κάποιος που θα αγοράσει το παιχνίδι σήμερα π.χ. (debatable αυτό), αλλά και στο γεγονός ότι το παιχνίδι ως GaaS δεν έχει μόνο αρνητικά αλλά και θετικά και εν τέλει δεν είναι δυνατόν να κάνεις "στυγνά" review σε τέτοιου είδους παιχνίδια, παρά μόνο για την παρούσα κατάστασή τους. Λογικό.

    Από την μια ξέρουμε ότι ο αρνητισμός πουλάει πόσο μάλλον στο shared hatewagon προς την ΕΑ (clicks κλπ.) αλλά από την άλλη πολλά παιχνίδια του είδους εκ της φύσεως αυτής τους δεν είναι πάντα ready και ούτε θα είναι ποτέ μιας και το patching δεν είναι "συμβατικό" όπως σε ένα single player (ο dev μπορεί να κάνει ότι γουστάρει on demand - με live events κτλ) και γενικώς αυτά τα παιχνίδια ανάλογα την υποστήριξη μπορούν να φτάσουν από τον πάτο μέχρι το διάστημα. Αυτό δεν αποτελεί "συγχωροχάρτι" για το current state of the game.

    Μου θυμίζει η φάση Sea of Thieves και γιατί όχι WoW. Δεν είναι τα ίδια παιχνίδια με αυτό που ξεκινήσανε αναμφίβολα. Δεν θα είναι ποτέ - είτε προς το χειρότερο είτε προς το καλύτερο.

    Θα μείνω στα περισσότερα σχόλια αυτών που το έχουν παίξει - ότι έχει πλάκα αλλά και σπαστικά σημεία. Γενικώς θα πρότεινα να περιμένει κάποιος να δει προς τα που θα αλλάξει το παιχνίδι. Το τελευταίο είναι το μόνο σίγουρο.
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-02-2019 at 23:58. Reason: typos

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Conjure7 (26-02-2019),ScaryTerry (25-02-2019)

  18. #233

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    επι του θεματος!
    δε το εχω ψαξει κ πολυ το θεμα,ομως ειδα μερικα gameplay στο youtube και μου αρεσε μπορω να πω μιας και δε πολυδινω σημασια σε κριτικες αν μου αρεσει κατι.αυτοι που το παιζουν ομως κ το εχουν ψαξει θα ξερουν,μπορει τελικα καποιος να το παιξει σολο τελειως το παιχνιδι η υπαρχουν σημεια που σε ''σπρωχνει'' να παιξεις με αλλους?
    διαβασα σε σχολια του youtube οτι μπορεις να παιξεις το story αλλα και contracts ομως δεν μπορεις να παιξεις freeplay μονος,ισχυει?
    Έτσι είναι ναι αλλά δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα.
    1ον Το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για να παιχτεί multi
    2ον αν μπεις σε ομάδα στο free μπορείς να κάνεις ότι θες εσύ μόνος σου
    Η φιλοσοφία πάντως είναι σίγουρα να παιχτεί με παρέα.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to ScaryTerry For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-02-2019),Conjure7 (26-02-2019)

  20. #234

    Default

    καταλαβα! ευχαριστω παιδια.
    παντως φαινεται ομορφο απ'οτι ειδα.κριμα που δεν ειναι και τοσο για loners σαν εμενα.

  21. #235
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    καταλαβα! ευχαριστω παιδια.
    παντως φαινεται ομορφο απ'οτι ειδα.κριμα που δεν ειναι και τοσο για loners σαν εμενα.
    Μπορείς να παίξεις αλλά σίγουρα καλύτερα είναι η ομάδα, πάντα θα σε βάζει με random ομάδα κ θα σε βοηθάνε στην αποστολή, αλλά δεν έχει σχέση με την παρέα κ το χαβαλέ η της Παναγίες που θα ρίχνεις όταν δεν θα βγαίνει.
    Γενικά σε όλα αυτά τα παιχνίδια (Division, destiny, anthem κτλ) κάποιος που τα δοκιμάζει solo το βαριέται τον δυσκολεύει δεν μπορεί να έχει καλή γνώμη, εγώ ξέρω από τον εαυτό μου έπαιζα 2-3 μήνες Division solo μου βγήκε ο κόλος κ δουλειά δεν έκανα, βρήκα άτομα της ηλικίας μου με τα ωράρια μας βόλευουν κ γαμηθηκαμε 1700 ώρες λιώσαμε το παιχνίδι με χαβαλέ, έμπαιναν έβγαιναν κ άλλα άτομα γίναμε μερικές φορές μεγάλη παρέα αυτά είναι που μένουν από αυτά τα παιχνίδια.
    Όπως είπε κ ο ποιο πάνω αυτά αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή άλλο Division παίζαμε τον Μάρτιο κ άλλο μετα από 6 μήνες, όπως σωστά είπε sea of thieves είναι εντελώς διαφορετικό τώρα με πολύ πράμα βέβαια εδώ έχουν γίνει κ μαλακιες οποίος έχασε τα event δεν μπορεί να βρει τα skin που έδινε τότε, destiny το ίδιο βαρετό μέχρι αηδίας έναν χρόνο κ τώρα που έβγαλαν τα έξτρα έγινε παιχνίδι αλλά εκεί αηδία με το καθέ dlc κ το χέρι στην τσέπη χρυσό θα το κάναμε.
    Ευτυχώς αυτή την στιγμή το anthem κ το division έχουν όλα τα DLC δωρεάν, πιστεύω να μην αλλάξει η EA κ να αφήσει μόνο τα skin επί πληρωμή (εκεί ναι οποίος γουστάρει στολή να γυαλίζει ας τα σκάει).

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 26-02-2019 at 00:22.

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-02-2019),Conjure7 (26-02-2019),ScaryTerry (26-02-2019),Sir_Teraflop (26-02-2019)

  23. #236
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Εγώ έχω περίπου 25 ώρες στο παιχνίδι. Τις αποστολές προτιμώ να τις παίζω σόλο ή με δυο φιλαράκια μου για να μπορώ να απολαμβάνω στορι και cut scenes γιατί με αγνώστους τους πιάνει η κωλοπιλαλα και τρέχουν μπροστά. Γενικά το σόλο στο νορμαλ είναι doable. Multiplayer σε υποχρεώνει μόνο στο freeplay και εννοείται σε stronghold που είναι instanced dungeon.

    Εγώ είχα παίξει και στα δυο ντεμο και είχα ξενερώσει αρκετά με τα τεχνικά προβλήματα και με τα frames. Αποφάσισα να δωσω μια δεύτερη ευκαιρία και το αγόρασα και έχουν λυθεί. Μια φορά με έχει πετάξει έξω όλες αυτές τις ώρες με ερρορ. Μόνο μια σε 25 ώρες παιχνίδι.

    Θεωρώ ότι τα ριβιους παραείναι αυστηρά και δεν πρόκειται να έχω ενοχές επειδή εμένα μαρεσει το παιχνίδι. Και το στορι μου αρέσει και οι χαρακτήρες μου αρέσουν και εννοείται το gameplay. Έχουν ωραίο feel τα όπλα και τα abilities. Δεν θεωρώ ότι είναι όλα ρόδινα στο παιχνίδι και χρειάζεται πολλά quality of life improvements. Επίσης δεν έχω φτάσει στο endgame για να πω την γνώμη μου για αυτό. Αλλά σπάνια τέτοιου είδους παιχνίδια έχουν σοβαρο endgame από το launch.

    Για να κλείσω θεωρώ ότι τα ριβιους παραείναι harsh σε καμία περίπτωση δεν είναι παιχνίδι του 6 και του 5,5. Αλλά θα συμφωνήσω στο ότι θέλει αρκετά improvements σε κάποια πραγματάκια.

    Και κάτι που ξεχνάνε όλοι. Οι ντεβς του παιχνιδιού ακούνε το κοινό. Κάνουν αλλαγές σύμφωνα με προτάσεις παιχτών και τις κάνουν και πολύ γρήγορα. Είναι οι περισσότεροι active στο subreddit του παιχνιδιού και αυτή η επικοινωνία και αλληλεπίδραση μόνο θετική μπορεί να αποβεί για το μέλλον του παιχνιδιού.

    Σαν συμβουλή το μόνο που μπορώ να πω είναι να μην επηρεαστεί ο κόσμος από την παραφιλολογία του γιουτιουμπ και να δοκιμάσει το παιχνιδάκι. Είναι decent και θα γίνει αρκετά καλύτερο.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Noobios For This Useful Post:

    Conjure7 (26-02-2019),panos74gr (26-02-2019),ScaryTerry (26-02-2019)

  25. #237
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Επειδή αναφέρθηκε το Warframe να τονίσουμε ότι είναι ένα παιχνίδι GaaS ΕΝΤΕΛΩΣ δωρεάν, όπως δωρεάν πιστεύω θα έπρεπε να είναι όλα αυτά τα GaaS/MP only παιχνίδια ΕΙΔΙΚΑ στο launch τους που δεν είναι ολοκληρωμένα. Για τα έσοδα τους μπορούν να προσφέρουν πακέτα επί πληρωμή για cosmetics ή για quick access όπλων και χαρακτήρων που μπορούν όμως να φαρμαριστούν και δωρεάν στο παιχνίδι. Επιπλέον, θα έπρεπε να έχουν μία συνέχεια όπως έχει το Warframe σχεδόν 6 χρόνια τώρα (σε ένα μήνα) και όχι να σου ζητάει κάθε χρόνο ή διετία να τα σκας από την αρχή και να σου μηδενίζει όλα όσα έχεις κάνει όπως γίνεται από το Destiny (η παιχνιδάρα με πλάνο 10ετίας όπως υπόσχονταν pre launch αν θυμάμαι καλά) και όχι μόνο. Ωραίο το Destiny αλλά και αυτή η απάτη με τα paid DLC και τον διαχωρισμό των παικτών και του arsenal τους ή της πρόσβασης σε περιεχόμενο του παιχνιδιού, ευτυχώς αρχίζει να εκκλίπει από παιχνίδια όπως το Anthem ή ακόμη και το Battlefield αν δεν κάνω λάθος.

    Θεωρώ ότι για τέτοιου είδους παιχνίδια το full price στο launch ενός μη ολοκληρωμένου και ολίγον προβληματικού παιχνιδιού (εώς πολύ όπως ήταν το Fallout 76) είναι λίγο πολύ απάτη αντί να φτιάξουν ένα support - founders program με διάφορα οικονομικά πακέτα να πληρώνουν όσοι τους αρέσει (βλ. Fortnite) και οι υπόλοιποι να γεμίζουν τους servers ως free2play ώστε να έχει πάρα πολλούς παίκτες σχεδόν σε μόνιμη βάση. Είναι μοντέλο που δουλεύει και αποδίδει και όλοι όταν εκτιμήσουν το παιχνίδι θα δώσουν τον οβολό τους. Αντιθέτως εταιρείες όπως η ΕΑ, Bethesda με εκατομμύρια στις τράπεζες, ψάχνουν να "τσάμπα" beta testers (ουσιαστικά Οι παίκτες τους πληρώνουν κι από πάνω).

    Τώρα είναι συμπαθητικό, θα είναι όμως πολύ καλό σε έξι μήνες, κάνε υπομονή να βγουν τα patches/updates/DLCs με το υλικό που θα ήθελες, δεν το έπαιξες ή έπαιξες μόνο τις A/B εκδόσεις, δες το end game πριν το κρίνεις, το πιο ωραίο δε: παίξε με την παρέα να το χαρείς (ειδικά το τελευταίο και βόλους παίζεις με την παρέα και το χαίρεσαι), είναι προσωπικά για μένα βλακείες. Πληρώνεις σήμερα ένα Χ ποσό, κρίνεις αυτό ακριβώς που παίρνεις και όχι αυτό που υποτίθεται θα πάρεις σε κάποιους μήνες (όπου η τιμή θα έχει πιάσει πάτο ωστόσο) ή τι κρύβει το παιχνίδι αν αντέξεις να το παίξεις με το ζόρι ΧΧ ώρες. Αν είναι έτσι ας βγάζουν και νέες κριτικές σε κάθε αλλαγή του παιχνιδιού είτε από πλευράς περιεχομένου, είτε από πλευράς τιμής, δεν νομίζω όμως ότι γίνεται αυτό (αν και οι "κακοί" YouTubers ουσιαστικά συνεχώς κάνουν τέτοια βίντεο).

    Προσωπικά δεν γουστάρω να πληρώνω, μισο/κακοφτιαγμένα παιχνίδια με ημερομηνία λήξεως (ως always online/MP με ετήσια ή διετή διάρκεια) σε πλήρη τιμή με κίνητρο τις υποσχέσεις για κάτι καλύτερο ή ότι θα το χαρώ όσο περισσότερες ώρες γράψω σε αυτό, ειδικά αν είναι να γίνει αυτό με το ζόρι αν το παιχνίδι δεν με τραβάει από την αρχή. Για το παιχνίδι αυτό καθ' αυτό όσα είδα σε Α/Β που έπαιξα, δεν μου άρεσαν στο σύνολο και δεν είχα φυσικά σκοπό να το αγοράσω, ειδικά στην τιμή αυτή που το χρεώνει η εταιρεία (που ήδη έχει πάρει την κατιούσα). Θα ήταν πιο τίμιο να ζητάνε 20€ ως αφετηρία για ένα μισοφτιαγμένο παιχνίδι ή όπως ανέφερα παραπάνω να δουν αυτές οι μεγάλες και φραγκάτες εταιρείες πως μπορεί να δουλέψει ένα F2P μοντέλο με founders, quick access packs και hard currency για τα cosmetics.

    Τώρα για τις κριτικές... όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά... ειδικά όταν ο καπνός δεν είναι μόνο από sites reviews μόνο αλλά και από παίκτες που τα έσκασαν. Όπως έχω πει και στο παρελθόν, επειδή έχω πληρώσει αρκετές πατάτες στην ζωή μου, δεν είμαι πια day1 - early adopter στα παιχνίδια, περιμένω να δω τι παραδίδει τελικώς η κάθε εταιρεία (εξού και έπαιξα το Skyrim μήνες μετά που είχε σουλουπωθεί από τα patches/updates). Όταν βλέπω φίλους που είχαν λυσσάξει να το πάρουν και το είχαν προπαραγγελία μήνες πριν (άλλη ανοησία αυτή κατά την γνώμη μου, μην επεκταθώ εδώ παραπάνω μπορώ να πω την γνώμη μου σε αντίστοιχο θέμα αν υπάρξει) να φανατίζονται με τα ακριβοπληρωμένα παιχνίδια (Destiny, Anthem, Battlefield, Division, κλπ) και μετά από λίγο καιρό τσουπ να τους πάλι όλους να λιώνουν στο Warframe κάτι λέει αυτό - ίσως να χρειάζεται κάποια αλλαγή το παιχνίδι τους.

  26. The Following 5 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    chronohill (26-02-2019),Conjure7 (26-02-2019),hakoo (27-02-2019),mihalis13 (26-02-2019),Slay (27-02-2019)

  27. #238

    Default

    Nek,
    Θα συμφωνήσω με τις τοποθετήσεις σου σε έναν αρκετά μεγάλο βαθμό. Οι περισσότερες είναι εύστοχες.
    Εκεί που διαφωνώ είναι στο σημείο της αξιολόγησης, ενός τέτοιου είδους τίτλου. Το hate σε ea, Activision, Bethesda κλπ πουλάει. Φέρνει πολλά κλικς στο yt και κάποιοι βγάζουν και πολλά λεφτά από αυτό. θεωρώ μάλιστα πως σαν καταναλωτής μου κάνει και καλό. Από την άλλη μεριά όμως θεωρώ επίσης ότι δεν έχει δικαίωμα να κυκλοφορήσει review κάποιος που δεν έχει φτάσει στο endgame. Και οι περισσότεροι αυτό ακριβώς έχουν κάνει. Το παίζω από την Παρασκευή, σχεδόν όλη μέρα και χθες το βράδυ κατάφερα να μπω στο endgame. Με έναν τελείως πρόχειρο υπολογισμό θα πω ότι θες μίνιμουμ 50 ώρες για να αρχίσεις να μπαίνεις στο end και μάλιστα με έναν χαρακτήρα από τους 4. Ποιός από όλους αυτούς τους τύπους έδωσε έστω 50 ώρες γισ να βγει μετά να μεταφέρει τη γνώμη του στο κοινό; Στο τελικό προϊόν ή στo demo, ή στο pre launch (άλλη μ@λ@κι@ πάλι κι αυτό).
    Διότι υπάρχει κι η άλλη πλευρά, τουλάχιστον στο yt, που έχει δώσει αυτές τις ώρες και περισσότερες κι έχει άλλη άποψη.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Nek_Food (26-02-2019),ScaryTerry (26-02-2019),Sir_Teraflop (26-02-2019)

  29. #239
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ όλα αυτά τα παιχνιδια με τον καιρό αλλάζουν, αλλά εφόσον έχουν βγει τώρα και ζητάνε 60-70€ λογικό είναι να κριθούν όπως είναι τώρα.
    Για μένα όπως είπα το μοναδικό αρνητικό του Anthem είναι το loadout σε συνδυασμό με τα loading screens. Αλλά είναι τόσο αρνητικό για μένα που προτιμώ να το αγοράσω σε 6-8 μήνες σε μια αρκετά μειωμένη τιμή.
    Επίσης είδα το trailer της Ε3 2017 όπου κανονικά σου έδειχνε τι λουταρες και τι ΧΡ έπαιρνες από ένα event.
    Τωρα το πόση ώρα το έχει παίξει ο κάθε reviewer που λέει ο conjure δυστυχώς δεν το ξέρουμε, αλλά δεν θεωρώ πως όλοι γράφουν αρνητικά reviews για το Anthem λόγω ΕΑ(σίγουρα υπάρχουν και τέτοιοι), αλλιώς για το Apex δεν θα διαβάζαμε τόσο θετικά σχόλια.
    Το Anthem αυτή τη στιγμή έχει προβλήματα, είναι κατώτερο των περιστάσεων αλλά παραμένει ένα διασκεδαστικο παιχνίδι.
    Τώρα κάποιος που το αγόρασε day one και παραπονιέται για ελλιπές παιχνίδι σαφώς και δεν ξέρει τι αγόρασε, ένας reviewer όμως οφείλει να το αναφέρει αυτό.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  30. #240

    Default

    Όταν ενα παιχνίδι είναι το genre που σου αρέσει θα το πάρεις κ day 1 κ προπαραγγελια κ ότι άλλο θες. Βλέπεις διαβάζεις κρίνεις κ αγοράζεις. Κανένας δεν σε αναγκάζει να το κάνεις. Τώρα σχετικά με τις τιμές για μένα η απάτη είναι τα single που τα βγάζουν 70. Βλέπε uncharted, god of war. Τα συγκεκριμένα κ ένα 6μηνο- χρόνο μετά να τα πάρεις δεν έχεις χάσει κ κάτι. Προσωπικά μεγαλύτερο value βλέπω στο anthem πχ παρά στο days gone που είναι να βγεί σε λίγο καιρό. Είναι πως το βλέπει ο καθένας . Σίγουρα όλα χρειάζονται .

    Το Apex περνάει ακόμα μήνα του μέλιτος οπότε δεν μπορεί να κριθεί. Σίγουρα είναι fun αλλά όπως έχω ξαναπεί θέλει κ αλλα πράγματα για να ρίξεις το fortnite.
    Content. Επίσης είναι η Respawn που ο κόσμος την συμπαθεί γτ είναι πολύ τίμια εταιρία στα παιχνίδια που βγαζει .

    Αυτό που περιγράφει ο Christos33 πιο πάνω είναι η επιτομή του μουλτι κ ο λόγος που παίζω αυτά τα παιχνίδια .
    Last edited by ScaryTerry; 26-02-2019 at 14:40.

Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •