Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 391

Thread: Anthem

  1. #141
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    nah....Δέν είσαι ο μόνος


  2. #142

    Default

    μολις γιναμε δυο λοιπον!

  3. #143
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά κ εμείς δοκιμή κάναμε, εύκολος χειρισμός, ωραίο gameplay,τώρα πόσο θα κρατήσει κάποιον δεν ξέρω.
    Εχτές είχε τα θέματα του με τους servers κ μέτα έβγαλε πρόβλημα με το loading το οποίο φτιάχνει αν κλείσεις κ ξανάμπεις (σε βάζει αμέσως στην αποστολή).
    Αλλά βγάζεις Vip Demo με προπαραγγελια κιόλας κ έχεις πρόβλημα στο loading, ήμαρτον.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #144
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έχω και εγώ πρόσβαση στο Demo. Θέλει κανεις να παίξουμε μετά τις 6;

  5. #145
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Έχω και εγώ πρόσβαση στο Demo. Θέλει κανεις να παίξουμε μετά τις 6;
    Εγώ κατά 90% θα μπορώ Πάνο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (26-01-2019)

  7. #146
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Πολύ ωραία! Μιλάμε τότε

  8. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (26-01-2019)

  9. #147
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν προσπάθησα να ασχοληθώ με το demo αυτές τις μέρες. Το λέω γιατί είχε πολλά προβλήματα με τους servers, να κολλάει συνέχεια η Loading screen και να κρασάρει.
    Η γενική εικόνα που σου αφήνει το παιχνίδι είναι έτσι και έτσι. Και αυτό γιατί ενώ έχει κάποια ωραία στοιχεία, έχει και αρκετά αρνητικά πράγματα.

    Λοιπόν τα θετικά στοιχειά:
    • Γενικά το Gameplay είναι πολύ ωραίο. Η πτήση με τον χαρακτήρα, τα abilities, η μάχη. Όλα αυτά λειτουργούν πολύ ωραία
    • Πανέμορφα γραφικά
    • Ο κόσμος του παιχνιδιού είναι πραγματικά ωραίος
    • Επίσης μου έδωσε την εικόνα για αρκετή ποικιλία εχθρών.
    • Τα Javelins είναι το καθένα ξεχωριστό με διαφορετικά abilities, οπότε δεν βαριέσαι εύκολα.



    Και πάμε στα αρνητικά:
    • Πολύ loading... Ακόμα και όταν μπαίνεις σε κάποιες σπηλιές σου βγάζει loading screen.
    • Δεν έχει respawn. Έτσι και πεθάνεις αναγκαστικά περιμένεις κάποιον από το team σου να κάνει heal.
    • Το loadout σου είναι κλειδωμένο κατά την διάρκεια μιας αποστολής. Δεν μπορείς να το αλλάξεις κατά την διάρκεια της. Όταν επιστρέψεις πάλι στο κεντρικό hub του παιχνιδιού τότε κάνεις μόνο αλλαγές στον χαρακτήρα σου.
    • Όπως καταλάβατε ο,τι λουτάρεις κατά την διάρκεια μιας αποστολής (ή σε freeroam στον χάρτη) δεν μπορείς να το κάνει equip μέχρι να επιστρέψεις στο κεντρικό hub. Επίσης δεν ξέρεις τι λουτάρεις. Το μόνο που βλέπεις είναι common/uncommon/rare item. Μόλις τελειώσεις την αποστολή βλέπεις τι αντικείμενα λούταρες. Το ίδιο ισχύει και για τα xp. Στο τέλος βλέπεις τι πήρες.
    • Επίσης στον χάρτη ή freeroam θα κάνεις ή mission. Οπότε αν είσαι σε freeroam. Πρέπει να επιστρέψεις στο main hub, να επιλέξεις να τρέξεις αποστολή και μετά πάλι να επιστρέψεις στον χάρτη. Επομένως πάλι loading. Γενικά θα φας πολύ χρόνο στο Loading.


    Τώρα και κάποια άλλα πράγματα.
    Στο main hub η κάμερα είναι πρώτου προσώπου. Μιλάς γενικά με κόσμο και κάπως έτσι παίρνεις τις αποστολές. Όμως η κίνηση του χαρακτήρα στο main hub είναι υπερβολικά αργή.. Όσοι έχετε παίξει RDR2 είναι επιπέδου Arhur μέσα στο camp (ίσως και λίγο πιο αργή)
    Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ δύσκολο και θεωρώ unbalanced. Σου την πέφτουν πάρα πολλοί εχθροί οι οποίοι δεν σκοτώνονται και εύκολα, αλλά με 2-3 χτυπήματα σου τρώνε όλο το shield. Και όλα αυτά στο Normal επίπεδο δυσκολίας. Οι εχθροί στην πέφτουν και από όλα τα σημεία οπότε δεν βρίσκεις και εύκολα σημείο να κρυφτείς λίγο να ανέβει το shield σου. Όταν αντιμετωπίζεις Boss δεν το συζητώ...
    Οκ βγαίνουν στο Normal αλλά φτύνεις αίμα... Δεν μπορώ να φανταστώ στις παραπάνω δυσκολίες.
    Αυτό βέβαια ίσως φτιαχτεί μέχρι να κυκλοφορήσει το Anthem

    Γενικά όταν καταφέρνεις να παίξεις διασκεδάζεις. Αλλά το να είσαι συνέχεια main hub-mission και τούμπαλιν ώστε να βάζεις τα όπλα σου και να δυναμώνεις τον χαρακτήρα σου είναι αρκετά βαρετό και κουραστικό.
    Θεωρώ πως χαλάει και την ροή του game...
    Γενικά θέλει αρκετές διορθώσεις το παιχνίδι. Έχει ένα ενδιαφέρον εικαστικό που εμένα μου αρέσει. Με φίλο θα το έπαιζα ευχάριστα, αλλά και μόνος μου που έπαιξα αυτές τις μέρες δεν είχα θέμα (με τυχαίους teamates).
    Θέλει όμως να διορθώσει αρκετά πράγματα.
    Spoiler!

  10. The Following 10 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (28-01-2019),Christos33 (28-01-2019),chronohill (28-01-2019),Dragonpaul (28-01-2019),Kane (28-01-2019),Leon_DiZ (28-01-2019),Snk (28-01-2019),tonybsg (28-01-2019),tsakali GR (28-01-2019),WolfRathmA (28-01-2019)

  11. #148
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Είχα κι εγώ κωδικό και ήμουν ενθουσιασμένος για να το δοκιμάσω, αλλά από την Παρασκεύη προσπαθούσα συνέχεια να μπω να παίξω και δεν με έβαζε με τίποτα. Μου έσπασε τα νεύρα. Τελικά κατάφερα το Σάββατο το μεσημέρι να κάνω login και ασχολήθηκα περίπου κανένα μισάωρο, όμως και πάλι είχε άπειρο loading και με πέταξε και 2-3 φορές έξω στο home... ε, το έκλεισα και δεν το άνοιξα ξανά.

    Από τη λίγη ώρα που κατάφερα να παίξω κάπως σταθερά, συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα είπε ο Μιχάλης πιο πάνω. Μου φάνηκε αρκετά δύσκολο στο normal, ειδικά γιατί σε κάτι σημεία έρχονται από παντού εχθροί και δεν είναι εύκολο να καλύφτείς για να αναπληρώσεις ασπίδα ή υγεία. Το Javelin έχει μια "βαριά" αίσθηση, όμως η δυνατότητα πτήσης προσθέτει μεγάλη ευελιξία στην προσέγγιση των μαχών. Αν και στο demo δεν μπορείς να καταλάβεις πολλά, σεναριακά μου φάνηκε χλιαρό το opening. Επίσης, το UI στο μενού το βρήκα κάπως μπερδεμένο και σύνθετο συγκριτικά με άλλα games, δεν μπορούσα να αποφασίσω αν είναι θέμα συνήθειας ή αν οφείλεται σε κακό design.

    Τα γραφικά εκτός Hub όντως είναι πολύ εντυπωσιακά. Μέσα στο hub, όπου η κάμερα είναι και 1ου προσώπου όπως αναφέρθηκε, μου φάνηκαν ΟΚ, χωρίς να με εντυπωσιάζουν. Αυτόν τον καιρό παίζω και το Horizon και ειδικά τα κοντινά στα πρόσωπα και στο background της πόλης μου φάνηκαν αρκετά χειρότερα στο Anthem. Λένε βέβαια ότι το τελικό build θα είναι πιο καλό. Επίσης, το ότι απλώς δεν μπορείς να τρέξεις μέσα στο hub δεν το καταλαβαίνω, είναι ενοχλητικό αν θέλεις να εξερευνήσεις κάθε γωνιά να περιμένεις να "περπατήσει" ο χαρακτήρας τόσο αργά.

    Για να μην πολυλογώ, μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση το gameplay και όσον αφορά το demo για εμένα το επισκίασαν τα ατελεώτα loading και τα συνεχή crashes. Είναι ένα υβρίδιο Destiny και πιστεύω αν έχεις παρέα για το party θα έχει χαβαλέ το coop. Από εκεί και πέρα όσα είδα στο demo από περιβάλλον, εχθρούς κλπ δεν μου κίνησαν ιδιαίτερα το ενδιαφέρον.
    Δεν ξέρω αν θα είχα παίξει περισσότερο αν όλα πήγαιναν καλά στο παιχνίδι, δεν με ξετρέλανε και σίγουρα εκεί που έλεγα να το πάρω launch day, τώρα σίγουρα θα περιμένω αρκετό καιρό μέχρι να στρώσει.
    Last edited by tsakali GR; 28-01-2019 at 11:58.

  12. The Following 6 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    BillyFlo81 (28-01-2019),Christos33 (28-01-2019),Kane (28-01-2019),mihalis13 (28-01-2019),Snk (28-01-2019),tonybsg (28-01-2019)

  13. #149
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βασικά δεν είναι Destiny ποιο πολύ warframe, μην πω ότι δεν έχει εντελώς καμία σχέση με Destiny.
    Εγώ επειδή ανέβασα lvl κ power έπαιξα κ hard είναι εύκολο μου έτσι φάνηκε όταν ανεβάσεις power, στα άλλα όπως τα είπατε κρίμα που δεν μπορούσαμε να παίξουμε περισσότερο.
    Edit
    Όταν λέω εύκολο μίλαγα με team, μόνος είναι λίγο παλούκι, στο Demo λένε ήταν ποιο εύκολα, οπότε θα είναι ακόμα ποιο δύσκολο.
    Εκτός κ αν εννοούσαν ότι είναι ποιο εύκολο επειδή σε ξεκινάει στην μέση με δέκα lvl.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-01-2019 at 14:49.

    xbox:Christoforo7s

  14. #150
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Εγω επαιξα το ντεμο παντως και απογοητευτηκα. Δεν θα σχολιασω καν το infrastructure αλλα παιδια τα γραφικα με το που κανεις το πρωτο αλμα ηταν εντυπωσιακα με lens flare στον ηλιο κτλ αλλα μετα καθως προχωρουσα σε αλλη περιοχη γινοντουσαν πολυ μετρια. Σιγουρα σε καμια περιπτωση στο επιπεδο των βιντεο που βγαινανε τοσο καιρο. Τα textures πολυ φτωχα. Το νερο κακοφτιαγμενο. Το gameplay δεν ηταν ασχημο αλλα το verticality σημαινει οτι στην πεφτουν απο παντου και πολλες φορες μεχρι να καταλαβεις απο που εισαι του πεθαμου.

    Τα μενου δυσχρηστα. Στο Fort Tarsis που εισαι πρωτο προσωπο ειχε σπασιματα η κινηση (απαραδεκτο). Ενταξει τωρα για ιστορια κτλ δεν εχω να πω κατι γιατι το ντεμο σε ξεκιναει απο λβλ 10 οποτε δεν εχω εικονα. Γενικα, ενιωσα οτι το παιχνιδι δεν ειναι ετοιμο. Αυτη την εντυπωση αποκομισα απο τον λιγο χρονο που σπαταλησα.

    Ειχα πολλες προσδοκιες για το παιχνιδι και ευχομαι να βγω λαθος μεχρι το launch.

  15. #151
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Είχα την χαρά να παίξω το Anthem ξανά με το VIP Demo ύστερα από την Closed Alpha. To έπαιξα και στο PS4 Pro αλλά και στο PC όπου το έτρεξα με maxed out γραφικά στα 4Κ με 60 fps.


    PS4 Pro vs PC & Τεχνικά


    H απόδοση του Anthem είναι εντυπωσιακή στο PS4 Pro αν σκεφτεί κανείς τι hardware φοράει η κονσόλα. Το γεγονός ότι καταφέρανε να κρατήσουν τα ίδια σχεδόν textures με κάποιο ελαφρύ pop up στα γραφικά και όλα αυτά στα 30 fps είναι προγραμματιστικό θαύμα από μόνο του. Είναι ίσως το πρώτο παιχνίδι στο οποίο αρχίζει και φαίνεται η ηλικία της κονσόλας.

    Το hardware της κονσόλας είναι και αυτό που φταίει και για το loading για το οποίο αρκετοί κακώς διαμαρτύρονται. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο Witcher 3 και όποιος έχει παίξει το παιχνίδι σε PC ξέρει να αναγνωρίσει πως το μεγάλο loading είναι καθαρά θέμα περιορισμού του hardware και όχι φταίξιμο του παιχνιδιού. Στο PC ο χρόνος του loading στο Anthem ήταν ο μισός σχεδόν από το PS4 Pro. Αλλά, αν σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για online open world παιχνίδι και πως κάθε φορά που αλλάζει ο παίχτης πίστα (Hub <-> Bastion <-> Dungeon) πρέπει να κάνει η κονσόλα unload τον προηγούμενο κόσμο και load τον επόμενο. Δεδομένου αυτού και σε σύγκριση με παρόμοια παιχνίδια μπορώ να πω πως το loading του Anthem είναι σε λογικά πλαίσια.

    Τα loading είναι τέσσερα. Στην πόλη όταν πας στο Forge για να αλλάξεις εξοπλισμό (μικρής διάρκειας). Από το Fort Tarsis (πόλη) στον έξω κόσμο (το πιο μεγάλο διότι φορτώνει όλον τον χάρτη), από εδώ υπάρχει ένα loading αν μπεις σε dungeon (η διάρκει έχει να κάνει με το είδος/μέγεθος του dungeon), τέλος όταν τελειώνεις μια αποστολή όπου σου υπολογίζει τι experience, faction κτλ. παίρνεις. Σε γενικές γραμμές τα ίδια loading που υπάρχουν σε open world squad based multiplayer games, τίποτα το τραγικό.

    Από εκεί και πέρα ένα άλλο θέμα που παρατήρησα ήταν το lag που ήταν εξόφθαλμο στο PS4 Pro και παντελώς απόν από το PC. Άλλο ένα δείγμα πως το hardware (η CPU) δεν αντέχει το φορτίο. Πράγμα λογικό διότι αν ο κόσμος γκρινιάζει για το loading, φαντάσου τι θα γινόταν αν τα γραφικά ήταν χειρότερα (θα είχαμε μεν καλύτερο loading) αλλά η γκρίνια... γκρίνια.

    Εντυπωσιακό είναι το sound design του παιχνιδιού. Παίζει να έχει τους λιγότερο ενοχλητικούς ήχους σε shooter που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια.

    Σε γενικές γραμμές περίμενα το Anthem να ήταν χειρότερο στο PS4 Pro παρόλα αυτά με εντυπωσίασε η απόδοσή του με τα όποια προβληματάκια του ελέω hardware.


    Gameplay


    Επιτέλους ένα παιχνίδι που δεν είναι γιούρια και επιβραβεύει την επιλογή σωστού εξοπλισμού, ικανότητα χειρισμού και τακτικής. Στην αρχή μου φάνηκε δύσκολο, αλλά μόλις καταλάβεις ποια είναι τα όπλα που ταιριάζουν στο στυλ σου, πως πρέπει να κινείσαι και τι να αποφεύγεις τότε οι μάχες γίνονται πραγματικά επικές. Δεν είναι παιχνίδι για campers ή ακίνητους παίχτες, απαιτεί πυρ και κίνηση συνέχεια.

    Το κάθε javelin είναι εντελώς διαφορετικό σε σχέση με τα υπόλοιπα με τον δικό του χειρισμό και τρόπο/στρατηγική παιξίματος. Καλός ο εξοπλισμό αλλά το Anthem είναι ένα παιχνίδι που το πόσο καλά χειρίζεσαι και γνωρίζεις το javelin σου παίζει τεράστια σημασία. Αυτό φαίνεται κυρίως όταν είσαι σε ομάδα στις πιο πάνω δυσκολίες. Πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα σε όπλα, τακτική και ομαδικότητα. Όταν πέθαινα ήταν επειδή ξεχνιόμουνα και την έβλεπα Rambo και όχι γιατί το παιχνίδι ήταν δύσκολο ή μου την έπεφταν πάρα πολλοί. Υπάρχει πάντα και η τακτική της υποχώρησης, δεν σημαίνει πως επειδή είσαι outnumbered πως κάθεσαι και τις τρως.

    Μιλώντας για θάνατο. Tο παιχνίδι δεν σε τιμωρεί όταν πεθαίνεις. Δεν υπάρχει ζημιά στον εξοπλισμό, corpse run ή κάτι τέτοιο, οπότε το μόνο που παθαίνεις είναι να κάνεις respawn στην αρχή της περιοχής που είσαι. Εκτός αν σε σηκώσουν πράγμα λογικό αλλιώς δεν θα σε ένοιαζε αν πεθάνεις. Το βρήκα πολύ φιλικό σε σχέση με άλλες λύσεις που ξέρουμε.

    Πολύ καλό επίσης βρήκα το πως σου μεταφέρει την πληροφορία το παιχνίδι. Γνωρίζω πολύ κόσμο που δεν θέλει να ασχολείται με τις λεπτομέρειες του εξοπλισμού και θέλει απλά να χρησιμοποιεί ότι πιο δυνατό έχει. Για αυτό κάθε εξάρτημα, όπλο ή ability έχει ένα νούμερο που δείχνει πόσο δυνατό είναι κάτι. Π.χ. σου αρέσει ένα στυλ καραμπίνας, ας την πούμε Savage, όποτε βρίσκεις savage θα παίζει ακριβός το ίδιο (σχέσεις ανάμεσα σε fire rate, dmg, magazine size κτλ) αυτό που αλλάζει είναι η ζημιά που κάνει και τα εξτρά στατιστικά που σου παρέχει το όπλο ανάλογα την σπανιότητα του. Οπότε αν πχ, έχεις μία Savage με Power 12 και μία Savage με Power 16 δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με τις λεπτομέρειες αν δεν θέλεις, ξέρεις ότι η 16άρα παίζει το ίδιο και είναι καλύτερη, απλό. Βολικό για casual gamers.


    Freeplay

    Το λέει και η λέξη και είναι το κλασσικό mode όπως σε όλα τα squad bases multiplayers. Τίποτα το διαφορετικό σε σχέση με τα Destiny, Division κτλ. Εξερεύνηση, συλλογή πρώτων υλών και τα σποραδικά World Events. Το inventory έχει όριο αν και δεν είναι ξεκάθαρο όταν κοιτάς το μενού το πόσος χώρος σου απομένει. Το ωραίο είναι πως υπάρχουν σεντούκια, lore και collectibles σε κουλά σημεία τα οποία πρέπει να τα ψάξεις για να τα βρεις. Ένα άλλο ωραίο στοιχείο είναι και τα challenges που μπορείς να ολοκληρώσεις για να πάρεις εξτρά experience στο τέλος όταν γυρίσεις στο Fort Tarsis (πόλη).


    Missions

    Είναι οι αποστολές που εξελίσσουν την ιστορία η οποία φαίνεται να έχει αρκετό ζουμί. Πολλές φορές είναι δύσκολες για να τις κάνεις καλά μόνος αλλά με σωστό παίξιμο βγαίνουν και όπως κάθε δύσκολη μάχη η ικανοποίηση είναι μεγάλη. Αλλά όπως σε όλα με παρέα είναι καλύτερα.


    Stronghold

    Είχα την τύχη να παίξω το ένα και μοναδικό stronghold του demo με καλή ομάδα και μπορώ να πω πως μου άνοιξε την όρεξη για το πλήρες παιχνίδι. Θυμήθηκα εποχές WoW όπου ο καθένας είχε τον ρόλο του και τα λάθη πληρώνονταν. Φαντάζομαι πως σε μεγαλύτερη δυσκολία οι μάχες θα είναι πραγματικά επικές. Σε σχέση με το Destiny 1 που μπορούσε να τα βγάλεις μόνος καμία σχέση, κλάσεις ανώτερα.


    Enemies


    Έχω την αίσθηση πως το παιχνίδι κάθε φορά που βγαίνεις στον έξω κόσμο είτε σε αποστολή είτε σε freeplay ανεβάζει τους εχθρούς στο επίπεδο που είσαι. Τους ανεβάζει όμως μέχρι ένα όριο πάνω από το οποίο πρέπει να ανεβάσεις δυσκολία. Πράγμα καλό ώστε να μην αισθάνεσαι OP.


    Fort Tarsis

    Στο demo φάνηκε πως ο χρόνος που περνάς στην πόλη είναι λίγος σε σχέση με τα loading που περάσαμε. Λογικό μιας και το περιεχόμενο στην πόλη ήταν ελάχιστο και γυρνάγαμε μόνο και μόνο για να δούμε τι loot πήραμε, να εξοπλίσουμε το javelin μας και να πάμε πάλι για αποστολή. Στο κανονικό παιχνίδι λογικά θα έχουμε πιο πολλά να κάνουμε ανάμεσα σε αποστολές. Όσο για το περπάτημα είναι η νορμάλ ταχύτητα περπατήματος που χρησιμοποιούν τα πιο πολλά FPS (ναι το μέτρησα). Ο λόγος που δεν έδωσαν την επιλογή για να τρέχεις μέσα στην πόλη έχει να κάνει με το λεγόμενο Flow. Η πόλη είναι το σημείο στο οποίο παίρνεις μια ανάσα και ηρεμείς. Αν έτρεχες σαν πανικόβλητος για να προλάβεις να κάνεις grind (λες και σε κυνηγάει κανείς) ο έξω κόσμος και πιθανών το παιχνίδι να σε κούραζε πιο πολύ. Εγώ προσωπικά την βρήκα πολύ σωστή επιλογή που ταιριάζει και με το όλο ύφος της πόλης. Βέβαια μια επιλογή τρεξίματος για τους βιαστικούς δεν θα ήταν κακό να υπάρχει.

    Από εκεί και πέρα η πόλη μοιάζει να έχει πάρα πολλά να μας πει στο κανονικό παιχνίδι και πολλά μυστικά και collectibles υπάρχουν διάσπαρτα στην πόλη.

    Η επιλογή να μην έχεις πρόσβαση στο οπλοστάσιο σου όταν είσαι έξω σε αποστολή κάνει την επιλογή του εξοπλισμού σου πολύ πιο σημαντική. Δεν υπάρχει λάθος εξοπλισμός, απλά μαθαίνεις να παίζεις με την επιλογή που δεν έχεις συνηθίσει. Όσο για το ότι δεν βλέπεις τι έχεις σηκώσει, δεν είναι διαφορετικό από τα Unidentified Objects που έχουμε συναντήσει ουκ ολίγες φορές σε loot oriented rpgs όπως το Diablo.

    Οι κανόνες του παιχνιδιού είναι ξεκάθαροι και δεν είναι καινούργιοι, έχουν υπάρξει ξανά και παλαιότερα. Οι σχεδιαστές χώρισαν το παιχνίδι στα δύο διότι θέλουν να έχεις λόγο να γυρνάς στην πόλη/βάση σου. Πρώτη φορά έχει ουσία η βάση σε αντίθεση με τα Destiny και Division όπου οι βάσεις/Hubs ήταν απλά νεκρές ζώνες.


    Δυσκολία

    Δεν το λες και το πιο εύκολο παιχνίδι αλλά ούτε και το πιο δύσκολο. Παίζοντας μόνος το παιχνίδι σου έδινε την αίσθηση ότι σε κράταγε στα όρια των ικανοτήτων σου (αν παίζεις shooters αραιά και πού). Για τους βετεράνους τουλάχιστον τα επίπεδα δυσκολίας που υπήρχαν στο demo ήταν εύκολα. Αν δε έχεις και παρέα όλα γίνονται και πιο γρήγορα αλλά και πιο εύκολα, τουλάχιστον έξω γιατί στα Strogholds μάλλον οι εχθροί προσαρμόζονται στην δύναμη της ομάδας. όλοι πάντως μπορούν να το διασκεδάσουν ανεξαρτήτου εμπειρίας και αυτό είναι πάντα καλό.


    Εν κατακλείδι


    Είχα απογοητευτεί από την Alpha αλλά και από την πρώτη μέρα ενασχόλησης μου με το VIP Demo. Όσο όμως έπαιζα και ξεκλείδωνα features και javelins τόσο το παιχνίδι έδειχνε τα δόντια του. Όταν δε ανέβασα την δυσκολία και βγήκα παγανιά με παρέα, τότε ήταν που με κέρδισε. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν θα κρατήσει κάποιον για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Αλλά από αυτά που έχω δει, για να παίξει κάποιος χαλαρά και να το απολαύσει αξίζει την αγορά.

    To παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με Destiny αντιθέτως τα loot mechanics, το leveling, τα επίπεδα δυσκολίας μου θυμίζει σε πάρα πολλά σημεία το Alienation και λίγο το Diablo 3.

    Το Anthem είναι τίμιο σε αυτό που προσφέρει με ξεκάθαρες, μελετημένες, σχεδιαστικές επιλογές. Δεν ρισκάρει ούτε προσπαθεί να ανακαλύψει ξανά τον τροχό. Δεν μπορεί άλλωστε μετά την αποτυχία του ME: Andromeda. Απλά είναι ένα πολύ προσεγμένο, καλά στημένο παιχνίδι, με πολύ καλό gunplay, εξαιρετικά γραφικά και ήχο, ιστορία και lore που βγάζει νόημα. Δεν θα του έδινα 10 με τόνο ούτε θα το χαρακτήριζα τέλειο σαν παιχνίδι αλλά θα του έδινα 10 για αυτό που υποσχέθηκαν σε σχέση με αυτό που παραδίδουν. Δεν μπορούν να πουν το ίδιο ούτε τα Destiny 1 και 2, ούτε το Division αλλά ούτε καν το Fallout 76 την ημέρα της κυκλοφορίας τους.
    Last edited by Sutorcen; 28-01-2019 at 16:53.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Sutorcen For This Useful Post:

    Christos33 (28-01-2019),DJTaurus (28-01-2019),Lefteris_X (28-01-2019),tonybsg (28-01-2019),WolfRathmA (28-01-2019)

  17. #152
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Sutorcen View Post
    Είχα την χαρά να παίξω το Anthem ξανά με το VIP Demo ύστερα από την Closed Alpha. To έπαιξα και στο PS4 Pro αλλά και στο PC όπου το έτρεξα με maxed out γραφικά στα 4Κ με 60 fps.


    PS4 Pro vs PC & Τεχνικά


    H απόδοση του Anthem είναι εντυπωσιακή στο PS4 Pro αν σκεφτεί κανείς τι hardware φοράει η κονσόλα. Το γεγονός ότι καταφέρανε να κρατήσουν τα ίδια σχεδόν textures με κάποιο ελαφρύ pop up στα γραφικά και όλα αυτά στα 30 fps είναι προγραμματιστικό θαύμα από μόνο του. Είναι ίσως το πρώτο παιχνίδι στο οποίο αρχίζει και φαίνεται η ηλικία της κονσόλας.

    Το hardware της κονσόλας είναι και αυτό που φταίει και για το loading για το οποίο αρκετοί κακώς διαμαρτύρονται. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο Witcher 3 και όποιοw έχει παίξει το παιχνίδι σε PC ξέρει να αναγνωρίσει πως το μεγάλο loading είναι καθαρά θέμα περιορισμού του hardware και όχι φατίξιμο του παιχνιδιού. Στο PC ο χρόνος του loading στο Anthem ήταν ο μισός σχεδόν από το PS4 Pro. Αλλά, αν σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για online open world παιχνίδι και πως κάθε φορά που αλλάζει ο παίχτης πίστα (Hub Bastion Dungeon) πρέπει να κάνει η κονσόλα unload τον προηγούμενο κόσμο και load τον επόμενο. Δεδομένου αυτού και σε σύγκριση με παρόμοια παιχνίδια μπορώ να πω πως το loading του Anthem είναι σε λογικά πλαίσια.

    Τα loading είναι τέσσερα. Στην πόλη όταν πας στο Forge για να αλλάξεις εξοπλισμό (μικρής διάρκειας). Από το Fort Tarsis (πόλη) στον έξω κόσμο (το πιο μεγάλο διότι φορτώνει όλον τον χάρτη), από εδώ υπάρχει ένα loading αν μπεις σε dungeon (η διάρκει έχει να κάνει με το είδος/μέγεθος του dungeon), τέλος όταν τελειώνεις μια αποστολή όπου σου υπολογίζει τι experience, faction κτλ. παίρνεις. Σε γενικές γραμμές τα ίδια loading που υπάρχουν σε open world squad based multiplayer games, τίποτα το τραγικό.

    Από εκεί και πέρα ένα άλλο θέμα που παρατήρησα ήταν το lag που ήταν εξόφθαλμο στο PS4 Pro και παντελώς απόν από το PC. Άλλο ένα δείγμα πως το hardware (η CPU) δεν αντέχει το φορτίο. Πράγμα λογικό διότι αν ο κόσμος γκρινιάζει για το loading, φαντάσου τι θα γινόταν αν τα γραφικά ήταν χειρότερα (θα είχαμε μεν καλύτερο loading) αλλά η γκρίνια... γκρίνια.

    Εντυπωσιακό είναι το sound design του παιχνιδιού. Παίζει να έχει τους λιγότερο ενοχλητικούς ήχους σε shooter που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια.

    Σε γενικές γραμμές περίμενα το Anthem να ήταν χειρότερο στο PS4 Pro παρόλα αυτά με εντυπωσίασε η απόδοσή του με τα όποια προβληματάκια του ελέω hardware.


    Gameplay


    Επιτέλους ένα παιχνίδι που δεν είναι γιούρια και επιβραβεύει την επιλογή σωστού εξοπλισμού, ικανότητα χειρισμού και τακτικής. Στην αρχή μου φάνηκε δύσκολο, αλλά μόλις καταλάβεις ποια είναι τα όπλα που ταιριάζουν στο στυλ σου, πως πρέπει να κινείσαι και τι να αποφεύγεις τότε οι μάχες γίνονται πραγματικά επικές. Δεν είναι παιχνίδι για campers ή ακίνητους παίχτες, απαιτεί πυρ και κίνηση συνέχεια.

    Το κάθε javelin είναι εντελώς διαφορετικό σε σχέση με τα υπόλοιπα με τον δικό του χειρισμό και τρόπο/στρατηγική παιξίματος. Καλός ο εξοπλισμό αλλά το Anthem είναι ένα παιχνίδι που το πόσο καλά χειρίζεσαι και γνωρίζεις το javelin σου παίζει τεράστια σημασία. Αυτό φαίνεται κυρίως όταν είσαι σε ομάδα στις πιο πάνω δυσκολίες. Πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα σε όπλα, τακτική και ομαδικότητα. Όταν πέθαινα ήταν επειδή ξεχνιόμουνα και την έβλεπα Rambo και όχι γιατί το παιχνίδι ήταν δύσκολο ή μου την έπεφταν πάρα πολλοί. Υπάρχει πάντα και η τακτική της υποχώρησης, δεν σημαίνει πως επειδή είσαι outnumbered πως κάθεσαι και τις τρως.

    Μιλώντας για θάνατο. Tο παιχνίδι δεν σε τιμωρεί όταν πεθαίνεις. Δεν υπάρχει ζημιά στον εξοπλισμό, corpse run ή κάτι τέτοιο, οπότε το μόνο που παθαίνεις είναι να κάνεις respawn στην αρχή της περιοχής που είσαι. Εκτός αν σε σηκώσουν πράγμα λογικό αλλιώς δεν θα σε ένοιαζε αν πεθάνεις. Το βρήκα πολύ φιλικό σε σχέση με άλλες λύσεις που ξέρουμε.

    Πολύ καλό επίσης βρήκα το πως σου μεταφέρει την πληροφορία το παιχνίδι. Γνωρίζω πολύ κόσμο που δεν θέλει να ασχολείται με τις λεπτομέρειες του εξοπλισμού και θέλει απλά να χρησιμοποιεί ότι πιο δυνατό έχει. Για αυτό κάθε εξάρτημα, όπλο ή ability έχει ένα νούμερο που δείχνει πόσο δυνατό είναι κάτι. Π.χ. σου αρέσει ένα στυλ καραμπίνας, ας την πούμε Savage, όποτε βρίσκεις savage θα παίζει ακριβός το ίδιο (σχέσεις ανάμεσα σε fire rate, dmg, magazine size κτλ) αυτό που αλλάζει είναι η ζημιά που κάνει και τα εξτρά στατιστικά που σου παρέχει το όπλο ανάλογα την σπανιότητα του. Οπότε αν πχ, έχεις μία Savage με Power 12 και μία Savage με Power 16 δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με τις λεπτομέρειες αν δεν θέλεις, ξέρεις ότι η 16άρα παίζει το ίδιο και είναι καλύτερη, απλό. Βολικό για casual gamers.


    Freeplay

    Το λέει και η λέξη και είναι το κλασσικό mode όπως σε όλα τα squad bases multiplayers. Τίποτα το διαφορετικό σε σχέση με τα Destiny, Division κτλ. Εξερεύνηση, συλλογή πρώτων υλών και τα σποραδικά World Events. Το inventory έχει όριο αν και δεν είναι ξεκάθαρο όταν κοιτάς το μενού το πόσος χώρος σου απομένει. Το ωραίο είναι πως υπάρχουν σεντούκια, lore και collectibles σε κουλά σημεία τα οποία πρέπει να τα ψάξεις για να τα βρεις. Ένα άλλο ωραίο στοιχείο είναι και τα challenges που μπορείς να ολοκληρώσεις για να πάρεις εξτρά experience στο τέλος όταν γυρίσεις στο Fort Tarsis (πόλη).


    Missions.

    Είναι οι αποστολές που εξελίσσουν την ιστορία η οποία φαίνεται να έχει αρκετό ζουμί. Πολλές φορές είναι δύσκολες για να τις κάνεις καλά μόνος αλλά με σωστό παίξιμο βγαίνουν και όπως κάθε δύσκολη μάχη η ικανοποίηση είναι μεγάλη. Αλλά όπως σε όλα με παρέα είναι καλύτερα.

    Stronghold


    Είχα την τύχη να παίξω το ένα και μοναδικό fortress του demo με καλή ομάδα και μπορώ να πω πως μου άνοιξε την όρεξη για το πλήρες παιχνίδι. Θυμήθηκα εποχές WoW όπου ο καθένας είχε τον ρόλο του και τα λάθη πληρώνονταν. Φαντάζομαι πως σε μεγαλύτερη δυσκολία οι μάχες θα είναι πραγματικά επικές. Σε σχέση με το Destiny 1 που μπορούσε να τα βγάλεις μόνος καμία σχέση, κλάσεις ανώτερα.

    Enemies


    Έχω την αίσθηση πως το παιχνίδι κάθε φορά που βγαίνεις στον έξω κόσμο είτε σε αποστολή είτε σε freeplay ανεβάζει τους εχθρούς στο επίπεδο που είσαι. Τους ανεβάζει όμως μέχρι ένα όριο πάνω από το οποίο πρέπει να ανεβάσεις δυσκολία. Πράγμα καλό ώστε να μην αισθάνεσαι OP.


    Fort Tarsis

    Στο demo φάνηκε πως ο χρόνος που περνάς στην πόλη είναι λίγος σε σχέση με τα loading που περάσαμε. Λογικό μιας και το περιεχόμενο στην πόλη ήταν ελάχιστο και γυρνάγαμε μόνο και μόνο για να δούμε τι loot πήραμε, να εξοπλίσουμε το javelin μας και να πάμε πάλι για αποστολή. Στο κανονικό παιχνίδι λογικά θα έχουμε πιο πολλά να κάνουμε ανάμεσα σε αποστολές. Όσο για το περπάτημα είναι η νορμάλ ταχύτητα περπατήματος που χρησιμοποιούν τα πιο πολλά FPS (ναι το μέτρησα). Ο λόγος που δεν έδωσαν την επιλογή για να τρέχεις μέσα στην πόλη έχει να κάνει με το λεγόμενο Flow. Η πόλη είναι το σημείο στο οποίο παίρνεις μια ανάσα και ηρεμείς. Αν έτρεχες σαν πανικόβλητος για να προλάβεις να κάνεις grind (λες και σε κυνηγάει κανείς) ο έξω κόσμος και πιθανών το παιχνίδι να σε κούραζε πιο πολύ. Εγώ προσωπικά την βρήκα πολύ σωστή επιλογή που ταιριάζει και με το όλο ύφος της πόλης. Βέβαια μια επιλογή τρεξίματος για τους βιαστικούς δεν θα ήταν κακό να υπάρχει.

    Από εκεί και πέρα η πόλη μοιάζει να έχει πάρα πολλά να μας πει στο κανονικό παιχνίδι και πολλά μυστικά και collectibles υπάρχουν διάσπαρτα στην πόλη.

    Η επιλογή να μην έχεις πρόσβαση στο οπλοστάσιο σου όταν είσαι έξω σε αποστολή κάνει την επιλογή του εξοπλισμού σου πολύ πιο σημαντική. Δεν υπάρχει λάθος εξοπλισμός, απλά μαθαίνεις να παίζεις με την επιλογή που δεν έχεις συνηθίσει. Όσο για το ότι δεν βλέπεις τι έχεις σηκώσει, δεν είναι διαφορετικό από τα Unidentified Objects που έχουμε συναντήσει ουκ ολίγες φορές σε loot oriented rpgs όπως το Diablo.

    Οι κανόνες του παιχνιδιού είναι ξεκάθαροι και δεν είναι καινούργιοι, έχουν υπάρξει ξανά και παλαιότερα. Οι σχεδιαστές χώρισαν το παιχνίδι στα δύο διότι θέλουν να έχεισ λόγο να γυρνάς στην πόλη/βάση σου. Πρώτη φορά έχει ουσία η βάση σε αντίθεση με τα Destiny και Division όπου οι βάσεις/Hubs ήταν απλά νεκρές ζώνες.


    Δυσκολία

    Δεν το λες και το πιο εύκολο παιχνίδι αλλά ούτε και το πιο δύσκολο. Παίζνοντας μόνος το παιχνίδι σου έδινε την αίσθηση ότι σε κράταγε στα όρια των ικανοτήτων σου (αν παίζεις shooters αραια και πού). Για τους βετεράνους τουλάχιστον τα επίπεδα δυσκολίας που υπήρχαν στο demo ήταν έυκολα. Αν δε έχεις και παρέα όλα γίνονται και πιο γρήγορα αλλά και πιο εύκολα, τουλάχιστων έξω γιατί στα Strogholds μάλλον οι εχθροί προσαρόζονται στην δύναμη της ομάδας. όλοι πάντως μπορούν να το διασκεδάσουν ανεξαρτήτου εμπειρίας και αυτό είναι πάντα καλό.


    Εν κατακλείδι.


    Είχα απογοητευτεί από την Alpha αλλά και από την πρώτη μέρα ενασχόλησης μου με το VIP Demo. Όσο όμως έπαιζα και ξεκλείδωνα features και javelins τόσο το παιχνίδι έδειχνε τα δόντια του. Όταν δε ανέβασα την δυσκολία και βγήκα παγανιά με παρέα, τότε ήταν που με κέρδισε. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν θα κρατήσει κάποιον για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Αλλά από αυτά που έχω δει, για να παίξει κάποιος χαλαρά και να το απολαύσει αξίζει την αγορά.

    To παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με Destiny αντιθέτως τα loot mechanics, το leveling, τα επίπεδα δυσκολίας μου θυμίζει σε πάρα πολλά σημεία το Alienation και λίγο το Diablo 3.

    Το Anthem είναι τίμιο σε αυτό που προσφέρει με ξεκάθαρες, μελετημένες, σχεδιαστικές επιλογές. Δεν ρισκάρει ούτε προσπαθεί να ανακαλύψει ξανά τον τροχό. Δεν μπορεί άλλωστε μετά την αποτυχία του ME: Andromeda. Απλά είναι ένα πολύ προσεγμένο, καλά στημένο παιχνίδι, με πολύ καλό gunplay, εξαιρετικά γραφικά και ήχο, ιστορία και lore που βγάζει νόημα. Δεν θα του έδινα 10 με τόνο ούτε θα το χαρακτήριζα τέλειο σαν παιχνίδι αλλά θα του έδινα 10 για αυτό που υποσχέθηκαν σε σχέση με αυτό που παραδίδουν. Δεν μπορούν να πουν το ίδιο ούτε τα Destiny 1 και 2, ούτε το Division αλλά ούτε καν το Fallout 76 την ημέρα της κυκλοφορίας τους.
    Πολυ καλά τα λες αλλά στο fort πρέπει να βάλουν ποιο γρήγορα βήματα είναι πολύ σπαστικο το περπάτημα αλλά κ η ομιλία δεν μου άρεσε όπως ακούγεται, το ίδιο κ ο ήχος στο fort σαν χαλασμένο τρατζιστορ.
    Πιστεύω το παιχνίδι όταν βγει 22 Φεβρουαρίου να μην έχεις το πρόβλημα με το loading γιατί θα πάει άπατο όσο καλό κ αν είναι εντελώς σπαστικο.
    Edit
    Κ εγω τυχερός ήμουν με το stronghold έπεσα με καλη ομάδα την πρώτη φορά κ το βγάλαμε στο normal εύκολα, πολύ δυνατό αυτό μου άρεσε αρκετά, όπως κ το javelin storm πολύ ωραίο (αν κ δεν πρόλαβα να παίξω με τα άλλα δύο)
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-01-2019 at 16:42.

    xbox:Christoforo7s

  18. #153
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πολυ καλά τα λες αλλά στο fort πρέπει να βάλουν ποιο γρήγορα βήματα είναι πολύ σπαστικο το περπάτημα αλλά κ η ομιλία δεν μου άρεσε όπως ακούγεται, το ίδιο κ ο ήχος στο fort σαν χαλασμένο τρατζιστορ.
    Πιστεύω το παιχνίδι όταν βγει 22 Φεβρουαρίου να μην έχεις το πρόβλημα με το loading γιατί θα πάει άπατο όσο καλό κ αν είναι εντελώς σπαστικο.
    Edit
    Κ εγω τυχερός ήμουν με το stronghold έπεσα με καλη ομάδα την πρώτη φορά κ το βγάλαμε στο normal εύκολα, πολύ δυνατό αυτό μου άρεσε αρκετά, όπως κ το javelin storm πολύ ωραίο (αν κ δεν πρόλαβα να παίξω με τα άλλα δύο)
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για αυτό έγραψα πως δεν θα έβλαπτε να είχαν βάλει και τρέξιμο για όποιον θέλει.

    Τα προβλήματα με το loading τα έφτιαξαν. Χτες έπαιζα για αρκετές ώρες χωρίς το πρόβλημα του αέναου loading. Είχα άλλα προβλήματα τα οποία και έγραψα στο forum του Anthem.

    Ναι ο ήχος στο fort αυτή τη φορά είχε ένα χαζό echo που δεν υπήρχε στην Alpha.

    Το Storm (ο μάγος) φάνταζε τρομερά OP την πρώτη φορά που το έβγαλα βόλτα. Αλλά είχε ήδη καλό εξοπλισμό. Μόλις ανέβασα δυσκολία όμως ζορίστηκε όπως έπρεπε.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  19. #154
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές εγώ πάντως είχα τρελα προβλήματα με το loading. Συνέχεια μου τύχαινε το bug που κόλλαγε στο 90-95%.
    Έβγαλα τουλάχιστον 6-7 ώρες μπροστά και με το ζόρι έπαιξα 2.5 ώρες


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  20. #155
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Sutorcen View Post
    Για αυτό έγραψα πως δεν θα έβλαπτε να είχαν βάλει και τρέξιμο για όποιον θέλει.

    Τα προβλήματα με το loading τα έφτιαξαν. Χτες έπαιζα για αρκετές ώρες χωρίς το πρόβλημα του αέναου loading. Είχα άλλα προβλήματα τα οποία και έγραψα στο forum του Anthem.

    Ναι ο ήχος στο fort αυτή τη φορά είχε ένα χαζό echo που δεν υπήρχε στην Alpha.

    Το Storm (ο μάγος) φάνταζε τρομερά OP την πρώτη φορά που το έβγαλα βόλτα. Αλλά είχε ήδη καλό εξοπλισμό. Μόλις ανέβασα δυσκολία όμως ζορίστηκε όπως έπρεπε.
    Δεν έφτιαξαν τίποτα σε σένα ετυχε, εγώ ευτυχώς είχα μικρό πρόβλημα κόλλαγε, το έκλεινα έμπαινα οκ, σε άλλους το έκαναν δέκα φορές για να μπουν.
    Κρασαρε κάποιες φορές κ σε πέταγε από μόνο του, πιστεύω αυτά να μην υπάρχουν στο παιχνίδι γιατί αυτό ήταν όπως σωστά είπε ένας φίλος Demo όχι beta.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #156
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χριστόφορε, προφανώς είναι beta και όχι demo.

    Ένα demo, ως γνωστόν, είναι απόσπασμα από το final build ενός παιχνιδιού που θα διατεθεί στη λιανική.

  22. #157
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν έφτιαξαν τίποτα σε σένα έτυχε,
    Τι να πω; Γενικά με πήγε καλά, Μπήκα την πρώτη μέρα χωρίς προβλήματα (πέρα από το αέναο loading που και που). Χθες μετά τις 11-12 το βράδυ σταμάτησε να συμβαίνει το αέναο loading. Πρέπει να μπήκα και να βγήκα από το Fort Tarsis καμιά δεκαριά φορές χωρίς πρόβλημα. Στο PC πάντα.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Χριστόφορε, προφανώς είναι beta και όχι demo.

    Ένα demo, ως γνωστόν, είναι απόσπασμα από το final build ενός παιχνιδιού που θα διατεθεί στη λιανική.
    To παραδέχτηκε η ΕΑ πως είναι build πριν από 6 εβδομάδες. Άρα δεν είναι demo. Απάτη γιατί αρκετός κόσμος πλήρωσε για να παίξει.

    Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά το βάζω: Anthem: 55 interesting details we’ve gleaned from the tweets of its creators
    Last edited by Sutorcen; 28-01-2019 at 18:00.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  23. #158
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Χριστόφορε, προφανώς είναι beta και όχι demo.

    Ένα demo, ως γνωστόν, είναι απόσπασμα από το final build ενός παιχνιδιού που θα διατεθεί στη λιανική.
    Αυτό λέω κ εγώ, αυτή το ονομάζουν Demo δλδ απόσπασμα από το κανονικό παιχνίδι.
    Μακάρι να είναι παλιό πριν 6 βδομάδες που λένε κ να μην είναι αυτό που θα πάρουμε.
    Edit
    Το παιχνίδι το έχουν τελειώσει από ότι είχα διαβάσει, έφτιαχναν κάτι λεπτομέρειες για update.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. #159
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Το ερχόμενο ΣΚ έχει πάλι Beta/Demo άντε να δούμε τι build θα δούμε εκεί. Αν έπεσαν οι servers μόνο με τα preorders (x3) + τους Origin συνδρομητές, δεν θέλω να σκεφτώ τι θα συμβεί στην open Beta/Demo αυτό το ΣΚ.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  25. #160
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είναι αλήθεια ότι φώναζαν να κλείσουν η servers από το battlefront
    Εγώ δεν το διάβασα μου το είπαν.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •