Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 49 of 49

Thread: A Way Out

  1. #41
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    ΤΟ παιχνιδι τα σπαει κυριλεκτικα, ειδικα στην φυλακη, ενιωθα οτι ημουν μεσα σε αυτη.
    Αξιοπρεπεστατη για αλλη μια φορα η δουλεια απο το συγκεκριμενο studio.
    Ξερει καποιος αν εχουν βγει παρομοια παιχνιδια, συνεργατικα?
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  2. #42
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    ΤΟ παιχνιδι τα σπαει κυριλεκτικα, ειδικα στην φυλακη, ενιωθα οτι ημουν μεσα σε αυτη.
    Αξιοπρεπεστατη για αλλη μια φορα η δουλεια απο το συγκεκριμενο studio.
    Ξερει καποιος αν εχουν βγει παρομοια παιχνιδια, συνεργατικα?

    Ίδιας φιλοσοφίας είναι το Brothers - tale of two sons (https://505games.com/games/brothers).

    Μετά κυρίως σε indies μπορείς να δεις το Never Alone και το Guacamelee.

    - - - Updated - - -
    Last edited by tsakali GR; 26-11-2018 at 12:28.

  3. #43
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    To Brothers - tale of two sons einia apo ta agaphmena moy paixnidia κια γι αυτο εχω βαλει σαν εικονα προφιλ μου.
    Το never alone εκπληκτικο, alla to guakamelee δεν ειναι στο στυλ των 2 προαναφερθεντων..
    Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση..
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  4. #44
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το τελιωσα πριν λιγο με την γυναικα, ειπαμε αντι να κατσουμε να δουμε μια ταινια μαζι, ας παιξουμε μαζι σε μια ταινια λολ.
    Μας πηρε βεβαια 8 μηνες σε 3 καθησιες, αλλα επιτελους τα καταφεραμε καλλιο αργα παρα ποτε.
    Τεσπα το παιχνιδι ειναι καλο αλλα αυτο που σου μενει πιο πολυ ειναι το τελος που ειναι αναπαντεχο (εχει μαλιστα 2 διαφορετικα),
    ενω κατα την διαρκεια του υπηρχαν πολλες αναφορες σε διαφορες ταινιες (εδω υπαρχουν καποια κλισε).
    Κανονικα θελει συνεργασια για να βγει, αλλα κ ο ενας να ξερει τι περιπου πρεπει να κανει, βοηθαει τον αλλο κ το βγαζουν μαζι.
    Σαν παιχνιδι παντως μου φανηκε κατωτερο απο το Brothers, ελπιζω το επομενο game (It Takes Two) της Hazelight να ειναι πιο ανταξιο του.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    geogoku (10-03-2021),panos74gr (07-03-2021),volyros (09-03-2021)

  6. #45

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Το τελιωσα πριν λιγο με την γυναικα, ειπαμε αντι να κατσουμε να δουμε μια ταινια μαζι, ας παιξουμε μαζι σε μια ταινια λολ.
    Μας πηρε βεβαια 8 μηνες σε 3 καθησιες, αλλα επιτελους τα καταφεραμε καλλιο αργα παρα ποτε.
    Τεσπα το παιχνιδι ειναι καλο αλλα αυτο που σου μενει πιο πολυ ειναι το τελος που ειναι αναπαντεχο (εχει μαλιστα 2 διαφορετικα),
    ενω κατα την διαρκεια του υπηρχαν πολλες αναφορες σε διαφορες ταινιες (εδω υπαρχουν καποια κλισε).
    Κανονικα θελει συνεργασια για να βγει, αλλα κ ο ενας να ξερει τι περιπου πρεπει να κανει, βοηθαει τον αλλο κ το βγαζουν μαζι.
    Σαν παιχνιδι παντως μου φανηκε κατωτερο απο το Brothers, ελπιζω το επομενο game (It Takes Two) της Hazelight να ειναι πιο ανταξιο του.
    Κι εγώ παρακαλάω τη γυναίκα μου να το παίξουμε από τότε που βγήκε, αλλά που....

  7. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-03-2021)

  8. #46
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Κι εγώ παρακαλάω τη γυναίκα μου να το παίξουμε από τότε που βγήκε, αλλά που....
    Εξηγησε της οτι παιζεται μονο με 2 παικτες κ οτι εχει μια ωραια συγκινητικη ιστορια (ειναι αληθεια).
    Εαν δεν πιασει αυτο ριξτο στο φιλοτιμο της οτι χρειαζεσαι την βοηθεια της.
    Διαφορετικα "απειλησε" την οτι θα το τελιωσεις με καποιον/α αλλο/η που καταλαβαινει την αναγκη σου να παιξεις το συγκεκριμμενο παιχνιδι.



    Στη δικη μου περιπτωση ειχαμε παιξει 2 sessions πριν 8 μηνες κ το φτασαμε περιπου στα μισα.
    Καποια στιγμη παραλιγο να το τελιωσω με καποια αλλη φιλη κ μου ζητησε να μην το κανω γιατι θα ηθελε να το τελιωσουμε μαζι.
    Χθες μετα απο πολλες φορες που της ειχα προτεινει να το τελιωσουμε κ με την "απειλη" οτι τελικα θα το κανω με καποιον/α αλλη,
    εκατσε κ το τελιωσαμε μαζι, δυστυχως ομως με πολλες προσπαθειες γιατι το παιχνιδι ειχε οδηγηση/δραση κ δεν τα καταφερνε.
    Αναγκαστικα τα συγκεκριμμενα κομματια τα εβγαλα μονος μου χωρις βοηθεια.
    Last edited by jk_blue_tiger; 07-03-2021 at 22:53.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. #47

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εξηγησε της οτι παιζεται μονο με 2 παικτες κ οτι εχει μια ωραια συγκινητικη ιστορια (ειναι αληθεια).
    Εαν δεν πιασει αυτο ριξτο στο φιλοτιμο της οτι χρειαζεσαι την βοηθεια της.
    Διαφορετικα "απειλησε" την οτι θα το τελιωσεις με καποιον/α αλλο/η που καταλαβαινει την αναγκη σου να παιξεις το συγκεκριμμενο παιχνιδι.

    Στη δικη μου περιπτωση ειχαμε παιξει 2 sessions πριν 8 μηνες κ το φτασαμε περιπου στα μισα.
    Καποια στιγμη παραλιγο να το τελιωσω με καποια αλλη φιλη κ μου ζητησε να μην το κανω γιατι θα ηθελε να το τελιωσουμε μαζι.
    Χθες μετα απο πολλες φορες που της ειχα προτεινει να το τελιωσουμε κ με την "απειλη" οτι τελικα θα το κανω με καποιον/α αλλη,
    εκατσε κ το τελιωσαμε μαζι, δυστυχως ομως με πολλες προσπαθειες γιατι το παιχνιδι ειχε οδηγηση/δραση κ δεν τα καταφερνε.
    Αναγκαστικα τα συγκεκριμμενα κομματια τα εβγαλα μονος μου χωρις βοηθεια.
    Το πρόβλημα είναι ότι το δοκιμάσαμε μία φορά και απογοητεύτηκε γιατί την δυσκόλευε η κίνηση του χαρακτήρα σε τρίτο πρόσωπο.

  10. #48

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Διαφορετικα "απειλησε" την οτι θα το τελιωσεις με καποιον/α αλλο/η που καταλαβαινει την αναγκη σου να παιξεις το συγκεκριμμενο παιχνιδι.

    Στη δικη μου περιπτωση ειχαμε παιξει 2 sessions πριν 8 μηνες κ το φτασαμε περιπου στα μισα.
    Καποια στιγμη παραλιγο να το τελιωσω με καποια αλλη φιλη κ μου ζητησε να μην το κανω γιατι θα ηθελε να το τελιωσουμε μαζι.
    Χθες μετα απο πολλες φορες που της ειχα προτεινει να το τελιωσουμε κ με την "απειλη" οτι τελικα θα το κανω με καποιον/α αλλη,
    εκατσε κ το τελιωσαμε μαζι, δυστυχως ομως με πολλες προσπαθειες γιατι το παιχνιδι ειχε οδηγηση/δραση κ δεν τα καταφερνε.
    Μου ακουστηκε λιγο creepy το σκηνικο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (10-03-2021),Nodens (10-03-2021)

  12. #49
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Μου ακουστηκε λιγο creepy το σκηνικο.

    Ενταξει δεν της εβαλα κ το κεφαλι σε λαιμητομο .
    Απλα μετα απο συνεχεις εκκλησεις να το τελιωσουμε επιτελους, χρησιμοποιησα πιο μακιαβελικη μεθοδο .
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Brazhlias (10-03-2021),Nodens (10-03-2021)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •