Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 81 to 100 of 109

Thread: Fifa 18

  1. #81
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Αν παιζεις seasons, στo match making settings μπορεις να επιλεξεις να σου φιλτραρει και να σου εμφανιζει αντιπαλους που παιζουν μονο με slow ταχυτητα.

    Τωρα στο utlimate δεν ξερω γιατι δεν ασχολουμαι..

  2. #82

    Default

    se eυχαριστω για την απαντηση ,αλλα δεν βρισκω η δεν μπορω να καταλαβω ποια επιλογη ειναι ,μου λεει για να βρισκει ιδιες ομαδες με εμενα 2)αν παιζω manual η οχι αλλα για την ταχυτητα δεν βρισκω

  3. #83
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μόλις το τσεκαρα κ όντως δεν υπάρχει. Δυστυχώς μόνο σε φιλικό τελικα μπορεις να επιλέξεις την ταχύτητα.

  4. #84
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    προσοχη στο ultimate team εκει που δειχνει το σημα να προσεχετε και ποσοι user ειναι οι αντιπαλοι...εγω πετυχα 2(coop) και δεν το πηρα πρεφα...ευτυχως ηταν αμπαλοι σαν εμενα και βγαλαμε Χ

  5. #85
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    FIFA 18 Update 1.04 Makes Gameplay Changes, Read Patch Notes

    A brand new FIFA 18 update is releasing today for consoles. FIFA 18 update 1.04 will make changes to passing, and has a bunch of other gameplay tweaks. It’ll also fix a slew of smaller bugs.

  6. #86
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  7. #87
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Μετά το το patch, δεν μου ενημερώνει τα στατιστικά των ομάδων, όταν πρόκειται να παίξω φιλικό με τον CPU. Συμβαίνει και σε άλλους;

  8. #88
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Υπαρχει τεραστιο προβλημα bug που αποτι φαινεται υπαρχει εδω και χρονια αλλα τωρα το πηραμε χαμπαρι. Οταν παιζεις manual μονο (πχ seasons με restriction only manual) οπουδηποτε ο αλλος μπορει να βαλει 2button χειρισμο και να σου κανει 90% πασες για πλακα και να σε ξεφτιλισει. Εχω στειλει ηδη μηνυμα στην ΕΑ και μου απαντησαν οτι θα το κοιταξουν. Και το αλλαζεις και οποτε θελεις με παυση την ωρα του αγωνα...Λεω κι εγω γιατι μου εκαναν πλακιτσα καποιοι αντιπαλοι στο manual ενω χανω σπανια και ειμαι τοπ ρανκ...
    Last edited by polakis; 03-12-2017 at 11:58.

  9. #89
    Junior Member sourlas's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    patras
    Posts
    8

    Default

    Καλησπέρα και από εμένα.
    Θα προσπαθήσω να έχω όσο πιο σαφή διατύπωση μπορώ.
    Θέλουμε με έναν φίλο, χρόνια παίχτη του PES να παίξει FIFA μαζί μου. Προσπάθησε να φτιάξει όσο πιο όμοια γίνεται τους χειρισμούς αλλά μέσα στο παιχνιδι χάνονταν οι ρυθμίσεις των κουμπιών και έπρεπε να πάω στο setup controller να τις επαναφέρουμε.
    Πέραν αυτού του προβλήματος, υπάρχει κάποιο tutorial όπου να "ρυθμίζει" το FIFA όσο πιο κοντά (σε gameplay και buttons) γίνεται στο PES? όσο και αν έψαξα στο google δεν βρήκα κάτι αξιόλογο

  10. #90
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Καλησπερα.

    Αρχικα, στο button configuration μπορεις να αλλαξεις τα κουμπια και να τα αποθυκευσεις με την ονομασια που επιθμεις και να το αποθυκευσεις (δημιουργεις δηλαδη ενα δικο σου preset). Στην συνεχεια, μολις επιλεξετε ομαδες, στο μενου "select sides" πατωνας τα r2 και l2 μπορεις να επιλεξεις το preset που αποθυκευσες νωριτερα (να σε ενημερωσω οτι υπαρχει ηδη ενα ετοιμο preset με την ονομασια alternative που οι ρυθμισεις του χειριστηριου ειναι περιπου ιδιες με αυτες του PES).

    Επισης, το Fifa εχει ενα σωρο ρυθμισεις και sliders με τα οποια μπορεις να φερεις το παιχνιδι "στα μετρα σου", αλλα χρειαζεται λιγη μελετη για να φτασεις κοντα στο αποτελεσμα που επιθυμεις. Παντως υπαρχουν και αλλοι χρηστες στο διαδικτυο που πειραματιζονται με τα sliders για να προσπαθισουν να πετυχουν να φερνει λιγο το παιχνιδι προς το PES οπως σε αυτο link.

  11. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    sourlas (11-01-2018)

  12. #91
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Για αρχή το fifa έχει 3 κουμπιά άμυνας ενώ το προ 2 εκεί θα χαθεί λίγο το θέμα όπως επίσης και το να ξεχάσει πως έπαιζε στο προ δηλαδή πατάμε συνέχεια Χ και παίρνουμε την μπάλα. Καλό θα ήταν να βάλει το tutorial άμυνα και να μάθει λίγο την άμυνα

  13. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    sourlas (12-01-2018)

  14. #92
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Υπάρχει και η επιλογη Legacy Defending που την αμυνα την χειριζεται εν μερη η ΑΙ.

  15. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    sourlas (12-01-2018)

  16. #93

  17. #94
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Η ΕΑ απο το FIFA κρατιεται

  18. #95

    Default

    Παιδιά μια ερώτηση γιατί είμαι νέος στο ps.καθε φορά που μπαίνουμε να παίξουμε με το γαμπρό μου πρέπει να κάνουμε όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή .δηλαδη να φεύγει ο assistant πάνω από τους παίχτες ,το γηπεδάκι που φαίνεται μέσα στο χώρο παιχνιδιού κλπ κλπ ..αυτά δεν γίνεται να αποθηκεύονται κάπως ;επίσης κάθε φορά πρέπει να μπαίνει ο ένας ως επισκέπτης ;και τρίτο ...χειριστήριο για κίνηση μπορώ να επιλέξω το μοχλό τον Σταυρο;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #96
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Όλες οι ρυθμίσεις που κανεις στο παιχνίδι, αποθηκεύονται στο προφίλ σου, έτσι ώστε κάθε φορά που πας ξεκινάς το Fifa από το προφίλ σου, να φορτώνουν μαζί κ οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει. Όσον αφορά τον δεύτερο χρήστη που συνδέεται σαν guest, μπορείς να επιλέξεις εσυ πάλι με το δικό σου προφίλ τις ρυθμίσεις που θες για το χειριστήριο κ να τις αποθυκευεις σε ένα preset (υπάρχει επιλογή κ μπορείς να δώσεις οποία ονομασία θες). Οπότε, θα πρέπει να φορτώνεις το παιχνίδι αυστηρά από το προφίλ σου που έχεις κάνει όλες τις ρυθμίσεις κ ο δεύτερος παίκτης απλά θα συνδέεται ως guest κ απλά θα επιλέγει το preset του χειριστηρίου που έχει αποθηκευτεί με τα l2 κ r2 προτου παίξετε, όταν επιλέγετε τις ομάδες. Υπάρχει κ η επιλογή να επιλέξετε τον σταυρό για την κίνηση, αλλά θα σας πρότεινα να συνιθησετε το αναλογικό για να επωφεληθειτε από την κίνηση των 360 μοιρών.


  20. #97

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    ^^
    Όλες οι ρυθμίσεις που κανεις στο παιχνίδι, αποθηκεύονται στο προφίλ σου, έτσι ώστε κάθε φορά που πας ξεκινάς το Fifa από το προφίλ σου, να φορτώνουν μαζί κ οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει. Όσον αφορά τον δεύτερο χρήστη που συνδέεται σαν guest, μπορείς να επιλέξεις εσυ πάλι με το δικό σου προφίλ τις ρυθμίσεις που θες για το χειριστήριο κ να τις αποθυκευεις σε ένα preset (υπάρχει επιλογή κ μπορείς να δώσεις οποία ονομασία θες). Οπότε, θα πρέπει να φορτώνεις το παιχνίδι αυστηρά από το προφίλ σου που έχεις κάνει όλες τις ρυθμίσεις κ ο δεύτερος παίκτης απλά θα συνδέεται ως guest κ απλά θα επιλέγει το preset του χειριστηρίου που έχει αποθηκευτεί με τα l2 κ r2 προτου παίξετε, όταν επιλέγετε τις ομάδες. Υπάρχει κ η επιλογή να επιλέξετε τον σταυρό για την κίνηση, αλλά θα σας πρότεινα να συνιθησετε το αναλογικό για να επωφεληθειτε από την κίνηση των 360 μοιρών.
    Πως επιλέγω σταυρο για κίνηση ;δεν το βρίσκω πουθενά .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #98
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν είμαι σπίτι μου για να φορτώσω το παιχνίδι κ να σου πω ακριβώς, αλλά εκεί που αλλάζεις τις ρυθμίσεις του χειριστηρίου πρέπει να έχει την επιλογή movement την οποία αν θυμάμαι καλα μόλις την επιλεξεις κ πατήσεις ένα από τα κουμπιά του σταυρού, τοτε αλλάζει και τα κουμπιά για τον έλεγχο του παίκτη. Βέβαια, την αλλαγή αυτή έχω να την χρησιμοποιήσω καμία τριετία γιατί όλοι οι φίλοι μου έχουν πλέον εγκληματιστει με τον αναλογικό, αλλά πιστεύω πως δεν την έχουν αφαιρέσει. Γενικώς, τα settings εδώ κ χρόνια με εξαιρέσεις κάποιες προσθήκες, παραμένουν ίδια.

  22. #99
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    FIFA 18 to Receive a Free World Cup Update on PC, PS4, Xbox One, and Nintendo Switch Next Month



    This update will allow players to choose one the 32 qualified teams and fight to win the World Cup in Online Friendlies and Online Tournaments. There will also be a Custom Tournament mode, so players can create their own World Cup tournaments with unqualified nations like the USA and Italy. A World Cup Kick-Off mode will also be playable both offline and online.

    In addition, twelve new Russian stadiums have been added to the game so these matches can take place at the right venues. Even Ultimate Team is seeing some updates, with new player items related to the event and some new Icons based on iconic World Cup players.
    Θα ναι διαθεσιμο στις 29 Μαίου.

  23. #100
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Billy ετοιμάσου

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •