Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 109

Thread: Fifa 18

  1. #41
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Στο normal ειναι πιο αργο απο το demo?


    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Στο normal ειναι πιο αργο απο το demo?
    Ναι φαίνεται η διαφορά. Ενα μειονέκτημα που ξεχασα να σημειωσω ειναι οι Τερματοφύλακες που τα τρωνε σχετικά ευκολα αλλα καθε χρόνο το διορθωνουν αυτο αργότερα. Επίσης στα θετικά είναι τα καινούργια animations στις πτωσεις των ποδοσφαιριστών κάνοντάς το πιο ρεαλιστικο. Αυτό που μου λείπει τα τελευταία χρόνια στο φιφα είναι μια ουσιαστική βελτιωση στους Τερματοφύλακες. Στην ουσια εχουν να ασχοληθουν απο τοτε που ειχαν συνεργαστεί με τον Howard της Everton.

  2. #42
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Επειδη το παιχνιδι το streamαρουν ηδη στο PS4, αναφερουν οτι το παιχνιδι ειναι πιο γρηγορο απο το ντεμο στο normal.

    Λιγες μερες εμειναν για να το μαθουμε κι εμεις. Παντως μιας και το αναφερατε, θυμαμαι οτι παντα η εκδοση για pc διεφερε απο αυτη των κονσολων.

    Ιδωμεν...

  3. #43
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παίζει αν έχει κανείς το 2017 να έχει καμία έκπτωση μέσα για αγορά του 18; Το έχει δει κανείς;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #44
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Είχε στο κεντρικό menu την επιλογή για 10% στην icon edition αν θυμάμαι καλά.

  5. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    WolfRathmA (26-09-2017)

  6. #45
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Το παίζω από χθες το βράδυ, μιλάμε για αρκετά πιο αργό από το ντεμο, έχω ενθουσιαστεί με την ταχύτητα του παιχνιδιού και μιλάω για νορμάλ, ούτε καν σλοου.

  7. The Following User Says Thank You to SacHpe For This Useful Post:

    BillyFlo81 (27-09-2017)

  8. #46
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Τα γραφικά και ο φωτισμός είναι ακριβώς όπως και στο demo;

  9. #47
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Τα γραφικά και ο φωτισμός δεν νομίζω ότι αλλάζουν από το ντεμο στο τελικό προϊόν ποτέ.

  10. #48

    Default

    Quote Originally Posted by SacHpe View Post
    Τα γραφικά και ο φωτισμός δεν νομίζω ότι αλλάζουν από το ντεμο στο τελικό προϊόν ποτέ.
    πως σου φαινετα σε σχεση με το 17 σαν gameplay και γραφικα ειναι καλυτερα αξιζει η αγορα γιατι το σκεφτομαι λιγο...

  11. #49
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by SacHpe View Post
    Το παίζω από χθες το βράδυ, μιλάμε για αρκετά πιο αργό από το ντεμο, έχω ενθουσιαστεί με την ταχύτητα του παιχνιδιού και μιλάω για νορμάλ, ούτε καν σλοου.
    Αν και ειμουν σιγουρος οτι θα βελτιωσουν την ταχυτητα, τωρα μου φτιαξες την μερα, δεν χρειαζεται να διαβασω τιποτα αλλο.

    Επισης εχω διαβασει οτι και ο φωτισμος το βραδυ ειναι καλυτερος, ομως αυτο ενδεχεται να διαφερει απο γηπεδο σε γηπεδο, οπως στο demo ο φωτισμος της ημερας αναλογα την ωρα και την περιοχη.

  12. #50
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η ταχύτητα απο 3 αγωνες που επαιξα ιδια με το demo μου φανηκε, μην βγαλουν κανα patch μονο και γινει φλιπερακι παλι. Οσο για τους φωτισμούς νομιζω ειναι πολυ πιο βελτιωμένοι

  13. #51
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Η ταχύτητα απο 3 αγωνες που επαιξα ιδια με το demo μου φανηκε, μην βγαλουν κανα patch μονο και γινει φλιπερακι παλι. Οσο για τους φωτισμούς νομιζω ειναι πολυ πιο βελτιωμένοι
    Στο μπερναμπεου ειναι καλυτερος δλδ απο του ντεμο?
    .

  14. #52
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ετσι μου φανηκε ναι. Απο αυτα που δεν ειναι στο demo, δεν μου άρεσε στο γήπεδο της river γιατι ηταν σαν να εχουν βαλει ρετρο φίλτρο

  15. #53
    Senior Member mj23's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    130
    PSN ID
    theomj23

    Default

    Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Από 3 ματσάκια που πρόλαβα να παιξω, η ταχύτητα στο normal θεωρώ ότι είναι αρκετά πιο γρήγορο από το ντεμο. Επειδή προτιμώ να παίζω με όλα τα settings στο manual το έβαλα στο slow . εκεί μου φαίνεται ίδια ταχύτητα με το ντεμο. Τα γραφικά είναι καταπληκτικά.Δεν ξέρω για τις φάτσες διότι δεν δίνω σημασία σε αυτό αλλά αναφέρομαι στους φωτισμούς & το γρασίδι. Ειδικά τα τεραιν είναι το κάτι άλλο

    Στάλθηκε από το GT-I8200N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #54
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παλι καλα που δουλευω απογευμα σημερα και προλαβα να το δοκιμασω. Ξυπνησα πρωι, εφτιαξα ενα καφε καραβισιο και το επιασα στα χερια μου. Τα πρωτα δειγματα ειναι θετικα. Ευτυχως, η ταχυτητα ειναι ικανοποιητικη και πιο αργη συγκριτικα με το demo. Σε world class επιπεδο γινονται καλα ματσακια εναντιον της cpu και φαινεται οτι χρειζεται ιδιατερη προσοχη στην αμυνα και δημιουργικοτητα μπροστα για να ξεκλεισωσεις την αμυνα των αντιπαλων. Παρατηρησα οτι δεν περνανε οι ιδιες τακτικες στην επιθεση, δηλαδη το παιχνιδι συνεχως με εβαζε στην διαδικασια να δοκιμαζω καθε φορα και κατι καινουργιο με αποτελεσμα να υπαρχει αρκετη ποικιλια στις φασεις και το ιδιο συνεβαινε και στους αντιπαλους. Βεβαια, ακομα ειναι αρχη. Προλαβα και επαιξα και ενα online παιχνιδι και κερασα μια τριαρα την Στουγκαρδη με τον Ολυμπιακο (με ομαδες τεσσαρων αστερων μου βρηκε κατ ευθειαν αντιπαλο και παιξαμε απροβληματιστα). Ολα μια χαρα ομως τα κρισιμα συμπερασματα θα βγουν μεσα στο Σαββατοκυριακο που θα χω περισσοτερο χρονο.

  17. #55
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Ευτυχως, η ταχυτητα ειναι ικανοποιητικη και πιο αργη συγκριτικα με το demo.
    Quote Originally Posted by mj23 View Post
    η ταχύτητα στο normal θεωρώ ότι είναι αρκετά πιο γρήγορο από το ντεμο.

    this is ps4forums.gif



    Ελπιζω οταν παιξετε κι αλλους αγωνες να επικρατησει η πρωτη εντυπωση του BFmarvog. Για μενα δεν ειναι ικανοποιητικη η ταχυτητα του demo ως slow.
    .

  18. #56
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Παρέλαβα μόλις και 'γω.. Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές.




    Spoiler!

  19. #57
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    this is ps4forums.gif



    Ελπιζω οταν παιξετε κι αλλους αγωνες να επικρατησει η πρωτη εντυπωση του BFmarvog. Για μενα δεν ειναι ικανοποιητικη η ταχυτητα του demo ως slow.
    Χαχα, απο post σε post διιστανται οι αποψεις. Μαλλον καποιος απο τους δυο μας εχει περισσοτερο καιρο να παιξει το demo.

    Το παιχνιδι το δοκιμασα αγουροξυπνημενος οπως ανεφερα και αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι στις ρυθμισεις το παιχνιδι εχει ηδη by default την slow ταχυτητα φετος (αν το δοκιμασει καποιος νωριτερα, ας το τσεκαρει να μας πει). Θα με χαλαγε και μενα η ταχυτητα αν ηταν σαν του demo γιατι ηταν το πρωτο πραγμα που με αποσχολησε. Όμως το πρωι που επαιξα την τελικη εκδοση μου φανηκε πιο αργο και η ταχυτητα της μπαλας οπως για παραδειγμα στις προωθημενες φαινεται πιο μαζεμενη συγκριτικα με το demo που οι μπαλιες αυτες εβγαιναν σαν ξυραφι συν του οτι φαινοντουσαν αφυσικα γρηγορες (ολα αυτα με default ρυθμισεις σε world class επιπεδο). Βεβαια απο 6 με 7 παιχνιδια δεν βγαινουν ασφαλη συμπερασματα και γι αυτο το σαββατοκυριακο που θα του δωσω περισσοτερο χρονο θα εχω σιγουρα μια πιο ολοκληρωμενη εικονα. Παντως καθε χρονο η ΕΑ κατεβαζει λιγο πολυ στην τελικη εκδοση την ταχυτητα αλλα θα το τσεκαρω το βραδυ ξανα γιατι δεν εχω σβησει το demo ακομα.

  20. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    PDS (29-09-2017)

  21. #58

    Default

    Το πήρα και εγώ. Έχω ένα lag στις στατικές φάσεις. Πχ στο ελεύθερο του τερματοφύλακα στιγμιαία

  22. #59

    Default

    το online και ειδικα το fut ειναι τραγικο,δεν παιζεται ποδοσφαιρο ,οι καθετες μπαλιες ειναι τερμα op και τα τετ α τετ σιγουρα γκολ και τα σκορ ειναι απο αγωνες πολο,οτι κοροιδευαμε τοσα χρονια στο προ τωρα ηρθε στην καμπουρα μας,θα ασχοληθω μονο με career mode μεχρι να βγει κανα πατς που να κανει το οnline σωστο.

  23. #60
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι όντως. Οι τερματοφύλακες είναι φάβες εντελώς απ'ότι έχω παρατηρήσει και εγώ.

    Και εγώ το πήρα. Τελευταίο Fifa που είχα πάρει ήταν το 15 αν θυμάμαι καλά. Με έψησε πολύ το demo και μου αρέσει πολύ παρ'όλα αυτά. Το πρόβλημα που έχω μόνο είναι με το HDR το οποίο βλέπω ότι στη φωτεινότητα έχει σκαμπανεβάσματα και δεν ξέρω γιατί. Επίσης η μαλακία είναι ότι δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού. WTF δηλαδή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •