Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 109

Thread: Fifa 18

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Επιτελους οι παικτες εχουν αδρανεια και ορμη οταν αλλαζεις αποτομα κατευθυνση ενω τρεχεις, ειναι πιο στιβαροι δηλαδη.
    Αυτο το κομματι πραγματικα με ενθουσιασε...
    φετος ειναι το πιο αποφασιστικο βημα που εχουν κανει ποτε στην αδρανεια, στιβαροτητα(στην Normal ταχυτητα και οχι slow!).
    Επιτελους!

    Θα παιξω κι αλλο το ντεμο για να δω τα υπολοιπα.

    Αυτο που με χαλασε ειναι παραδοξως ο φωτισμος. Ισως φταινε και τα γηπεδα.
    Πολυ ωραια ατμοσφαιρα παντως. Οι οπαδοι κινουνται οταν ερχεται η μπαλα προς τα πανω τους η κατεβαινουν στις κατω θεσεις οταν μπαινει γκολ(λιγο αφυσικα βεβαια).

    Επισης οι παιχτες(οπως ο ροναλντο) ειναι πιο ''πραγματικοι'' απο ποτε στις κινησεις τους.
    .

  2. #22
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Τα γραφικά είναι εξαιρετικά λόγω της προσθήκης του HDR. Η ταχύτητα ιδανική, που όμως θ' αυξηθεί στην κανονική έκδοση, όπως πάντα... Γενικά το βρίσκω ανώτερο από το προηγούμενο. Οψόμεθα...

  3. #23
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω, εμένα γιατί μου φάνηκε λίγο γρήγορο; θα το ήθελα πιο αργό... Δεν μπορούμε να δοκιμάσουμε και το slow γιατί είναι κλειδωμένο

  4. #24
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Αντεξα ενα παιχνιδι μονο...τα ιδια και τα ιδια,δεν καταλαβαινεις ποιον παιχτη εχεις καθως ολοι εχουν το σωμα του κοκορα με τις πλατες του terminator,σουτ αψυχα για να βαλεις γκολ πρεπει να μπεις με την μπαλα στα δυχτια..καθε χρονο επαιρνα και τα 2 ποδοσφαιρακια φετος μονο PES 2018..!

  5. #25
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by opozit View Post
    Αντεξα ενα παιχνιδι μονο...τα ιδια και τα ιδια,δεν καταλαβαινεις ποιον παιχτη εχεις καθως ολοι εχουν το σωμα του κοκορα με τις πλατες του terminator,σουτ αψυχα για να βαλεις γκολ πρεπει να μπεις με την μπαλα στα δυχτια..καθε χρονο επαιρνα και τα 2 ποδοσφαιρακια φετος μονο PES 2018..!
    Εντελως τα αντιθετα ισχυουν ομως! Εντελως ομως!!!

    Ειδικα φετος εχουν βαλει individuality σε πολλους παικτες και ομαδες, στα σουτ εχουμε σουταρες και μπαινουν εκπληκτικα γκολ, και γκολ μπαινουν απο παντου. Εγω προσωπικα δεν μπαινω με την μπαλα στα διχτυα. Μαλλον θες προπονηση...

  6. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και εγω βλεπω οτι φετος οι παιχτες ξεχωριζουν αρκετα περισσοτερο. Ο ροναλντο ειναι πραγματικα ιδιος. Οπως και αλλοι μεγαλοι παιχτες.

    Δυστυχως δεν μας αφηνει να παιξουμε σε χαμηλοτερη ταχυτητα. Την οποια ετσι και αλλιως χαμηλωνω παντα κι αλλο με τα sliders. Θα μου αρεσε να υπηρχεκαι η επιλογη να μειωνεται και η ταχυτητα γενικα των κινησεων/αντιδρασεων(εκτος βασικης ταχυτητας).

    Ξερουμε αν θα εχει τον zizu φετος σαν παιχτη?
    .

  7. #27
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Όντως Βαγγέλη, πρώτη φορά δεν έχουν αφήσει ενεργοποιημένη την επιλογή slow η οποία ούτως ή άλλως δεν είχε τόση αισθητή διαφορά στα demos από τις κανονικές εκδόσεις. Επίσης, κλασσικά έχουν αφήσει λίγο λασκα τους τερματοφύλακες οι οποίοι είμαι πεπεισμένος πως θα δέσουν στο τελικό προϊόν. Καθε χρονο το ίδιο συμβαίνει. Εγώ σε γενικές γραμμές για ακόμα μια χρονιά είμαι ικανοποιημένος με όσα είδα στο demo. Μοναδικό παράπονο οι μακρινές προωθημένες που μου φαίνεται ορισμενες φορές φεύγουν ξυράφι, αλλα ίσως να οφείλονται στην ταχύτητα του demo την οποία την θέλω κ γω δύο σκάλες χαμηλότερη ή στα manual settings που χρησιμοποιω συνήθως στις τελικές εκδόσεις.

  8. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    PDS (15-09-2017)

  9. #28
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Το καλύτερο demo Fifa μέχρι στιγμής. Ο χρόνος απόκρισης της μπάλα αυξήθηκε λίγο, με συνέπεια αυτή, να φαίνεται πιο βαριά. Είναι sim το game.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to klark71 For This Useful Post:

    pankal6 (30-09-2017),PDS (15-09-2017)

  11. #29
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ πάντως από pro ηρθα φέτος fifa και το demo μου αρέσει σε αντίθεση με την online beta και το demo του pro. Μακάρι να φτιάξουν οι άμυνες και τα τέρματα στο τελικό προϊόν και είμαστε μια χαρά

  12. #30
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Ξεκίνα τότε με manual χειρισμό. Το assisted είναι χαζομάρα.

  13. #31
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Το καλύτερο demo Fifa μέχρι στιγμής. Ο χρόνος απόκρισης της μπάλα αυξήθηκε λίγο, με συνέπεια αυτή, να φαίνεται πιο βαριά. Είναι sim το game.
    Συμφωνω και εγω. Ειναι απο τα λιγα fifa demo που με επεισαν τοσο πολυ.
    .

  14. #32

    Default

    Ξερουμε εαν εχει διαφορα στις εκδοσεις που ερχονται ελλαδα και αγγλια; Εχει τιποτα ελληνικα (οπως ελληνικο σχολιασμο) η οτιδηποτε αλλο;

  15. #33
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μεχρι τωρα δεν θυμαμαι να υπηρχε διαφορα. Σιγουρα δεν ειχαν Ελληνικα μεχρι σημερα και δεν εχει ανακοινωθει κατι τετοιο για το 2018.
    .

  16. #34
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Κάποτε η Ελληνική έκδοση ήταν κοινή με αυτή της Σαουδικής Αραβίας κ της Γαλλίας αν δεν κάνω λάθος κ εκτός από την Αγγλική περιγραφή είχε κ την Γαλλική κ κάνα δύο άλλες αν θυμάμαι καλά. Τώρα όλες οι γλώσσες για την περιγραφή είναι διαθέσιμες σε όλες τις εκδόσεις με τα Ισπανικά να ξεχωρίζουν.

    Ελληνική περιγραφή έχει να μπει από εποχή Μαυρομάτη (κοντά 15ετια?) αν δεν κάνω λάθος κ δεν φαίνεται φως στον ορίζοντα για το προσεχές μέλλον.

  17. #35
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Μπορείτε να το δοκιμάσετε και online με αντίπαλο φίλο, μέσω party (share, give controller, κλπ.).

  18. #36
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ανοιξε το web app αλλα οπως και περσι δεν ειναι ανοιχτο για ολους

    https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app

  19. #37
    Advanced Member azalus's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    305
    PSN ID
    azalica

    Default

    Γνωριζουμε ποιες ελληνικες ομαδες θα εχει?

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #38
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    ΠΑΟ, ΑΕΚ, Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ


    THE COMPLETE LIST OF TEAMS IN THE GAME

  21. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    azalus (21-09-2017)

  22. #39
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Το δοκίμασα σε pc από ΕΑ access και η τελική έκδοση είναι ακόμα πιο αργή από το demo, έχουν βελτιώσει αρκετά τις επαφές των παιχτών, και επιτέλους γινονται περισσοτερα φαουλ κατα την διαρκεια του αγώνα.. Για να προωθήσει το νέο συστημα αλλαγών (quick-subs) θα δείτε πως γυρω στο 70 η κούραση φαίνεται πιο καθαρά από ποτέ στο gameplay

    * οπως κάθε χρόνο, με ένα patch θα το κάνει παλι γρηγορο...

  23. #40
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by De-lee_GR View Post
    Το δοκίμασα σε pc από ΕΑ access και η τελική έκδοση είναι ακόμα πιο αργή από το demo, έχουν βελτιώσει αρκετά τις επαφές των παιχτών, και επιτέλους γινονται περισσοτερα φαουλ κατα την διαρκεια του αγώνα.. Για να προωθήσει το νέο συστημα αλλαγών (quick-subs) θα δείτε πως γυρω στο 70 η κούραση φαίνεται πιο καθαρά από ποτέ στο gameplay

    * οπως κάθε χρόνο, με ένα patch θα το κάνει παλι γρηγορο...
    Στο normal ειναι πιο αργο απο το demo?

    .

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •