Results 1 to 14 of 14

Thread: Need for Speed Payback

  1. #1
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default Need for Speed Payback

    Η ΕΑ αποκάλυψε και επίσημα τον νέο τίτλο της σειράς Need for Speed. Το παιχνίδι αναπτύσσεται από την Ghost Games και θα κυκλοφορήσει στις 10 Νοεμβρίου για PlayStation 4, Xbox One και PC.


  2. #2
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Τρελό το βίντεο πολύ takedown βλέπω ότι θα έχει.Offroad θα πέσει λιώσιμο πολύ.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σαν να βλέπεις το most wanted είναι, με κάτι από the run

  5. #5
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default




  6. #6
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (16-06-2017)

  8. #7
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  9. #8
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  10. #9

    Default

    Βγηκε ηδη η deluxe εκδοση κ αυριο νομιζω κυκλοφορει κανονικα.
    Οπως το ειδα σε βιντεακια μαλλον θα το παρω, ασχετα που μερικα review ηδη δεν του δινουν κ την καλυτερη βαθμολογια ...
    OFI GATE 4

  11. #10
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ουφ μου έβγαλε λίγο την πίστη η πλατίνα!

    Έστω και καθυστερημένα πάντα παίζω όλα τα NFS, οπότε είπα να ξεθάψω - νομίζω ότι το παίζει και ο Γιώργος (tsakali)

    Το διασκέδασα και αυτό, 38 ώρες έγραψε αλλά σίγουρα οι τελευταίες 4-5 από αυτές ήταν κάποια Speed Runs, ένα συγκεκριμένο Jump και μερικά απαράδεκτα chips


  12. #11
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Hello, με τσάκωσες χαχα

    Ναι το παίζω και εγώ αυτό το διάστημα (κλασικά καθυστερημένα με τόσο backlog που έχω) μόλις προχθές έβγαλα το campaign και τώρα σκεφτόμουν αν θα προσπαθήσω την πλατίνα.
    Έριξα μια ματιά στην τροπαιολίστα και ορισμένα μου φαίνονται τρελό κάψιμο, δεν ξέρω αν θα έχω την υπομονη (π.χ. το Roaming Racers, τα Chips και τα Activities). Ήδη για παράδειγμα, δοκίμασα κάποια roaming racers και μου έσπασαν τα νεύρα.

    Γενικά, το ξεκίνησα γιατί ήθελα να παίξω κάτι με αυτοκίνητα αυτό το διάστημα και παρόλο που έχω και το Burnout Paradise, επειδή εκείνο το είχα παίξει PS3, είπα να δοκιμάσω με το NFS.

    Κάποιες γενικές εντυπώσεις:

    - Το σενάριο το βρήκα απλώς συμπαθητικό, μια περίπου αντιγραφή Fast & The Furious υποθεσούλα. Αν και είχε προοπτικές, λίγες είναι οι στιγμές που λάμπει στο gameplay (π.χ. η αποστολή με την νταλίκα και τη Regerra) και οι χαρακτήρες αν και συμπαθητικοί, σε επίπεδο ιστορίας τελικά δεν εξελίσσονται ιδιαίτερα. Να μου πεις racing game είναι, αλλά και πάλι, κρίμα γιατί υπήρχε περιθώριο. Επίσης, το ending με απογοήτευσε, μου είχε κάνει ένα build up και περίμενα μια καλύτερη κλιμάκωση. Ουσιαστικά το άφησε κάπως ανοιχτό, για ένα ενδεχόμενο sequel.
    - Μου άρεσε ο χάρτης και ο κόσμος του παιχνιδιού, αν και ορισμένα areas θα μπορούσαν να είναι πιο ενδιαφέροντα. Δεν ξέρω, έχω την αίσθηση ότι στο Hot Pursuit και στο Burnout Paradise ήταν πιο έντονες οι διαφορές των περιοχών (είχε και τις παραλίες) και μου είχαν αφήσει καλύτερη αίσθηση ως προς την ποικιλία γενικά.
    - Για τα γραφικά να πω την αλήθεια δεν ενθουσιάστηκα από την αρχή. Δεν έχει κάποιο τρανταχτό πρόβλημα και είναι ικανοποιητικα, χωρίς όμως να με τρελαίνουν.
    - Στο gameplay το driving κομμάτι, επίσης, συγκριτικά με το Hot Pursuit και το Burnout μου άφησε μια μέτρια γεύση. Πάλι δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι διασκεδαστικό, ωστόσο, με κάποια οχήματα και με τις αντιδράσεις στα διαφορετικά terrain ήταν κάπως άγαρμπο το handling και η αίσθηση που έχει το αυτοκίνητο.
    - Στον αντίποδα τα διάσπαρτα activities, τα derelict cars και τα εβδομαδιαία Abandoned Vehicles είναι ενδιαφέρουσες προσθήκες για κάποιον που του αρέσει να ασχολείται με collectibles.
    - Στο tuning κομμάτι είναι απλώς επαρκή όσα είχε το παιχνίδι. Τα visual upgrades προσπαθούν να πλησιάσουν το μοντέλο του NFS Underground, ενώ τα performance upgrades με τις κάρτες τα βρήκα συμπαθητικά, αν και έχουν αρκετά random element και σε πολλές περιπτώσεις για να πετύχεις το setup που θέλεις βασίζεσαι και λίγο στην τύχη και τι θα σου κληρώσει από το παιχνίδι.
    - Το soundtrack με εξαίρεση 1-2 κομμάτια, δεν μου άρεσε ιδιαίτερα και είναι και πολύ επαναλαμβανόμενο. Αντίθετα, τα εφέ των κινητήρων και των φρεναρισμάτων-λάστιχων είναι αρκετά καλά.

    Αυτά εν τάχει, είχα παίξει σχετικά πρόσφατα πριν από μερικούς μήνες το Driveclub με όλα τα expansions του και παρόλο που είναι άλλης φιλοσοφίας, είχα διασκεδάσει πολύ περισσότερο και μου άρεσε πιο πολύ το driving gameplay.
    Last edited by tsakali GR; 20-03-2019 at 14:08.

  13. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    tonybsg (20-03-2019)

  14. #12
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και γω έτσι, ήθελα να παίξω ένα ραλάκι, εντωμεταξύ για κάποιον λόγο παίζω/πλατινάρω όλα τα NFS

    Κοίτα θέλει υπομονή όντως η πλατίνα:

    - Roaming Racers δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με level 399 cars (πχ την Regera) στους περισσότερους, εγώ έπαιζα και βρώμικα με κάποιους (τους τράκαρα πχ και μετά δεν προλάβαιναν να ξαναμπούν στον αγώνα ποτέ). Στην τελική το βάζεις και στο easy (εγώ κατά βάση medium έπαιζα αλλά όλο και κάπου το γύριζα αν έχανα και βαριόμουν)
    - Υπόψην ότι για τους roaming racers του 1% Club θες το GT-R Premium (μαξαρισμένο) λόγω αντίστοιχου trophy
    - Chips και Activities σίγουρα υπάρχουν από δύο έως πέντε στο καθένα που θα σου φάνε λίγο (έως πολύ!) χρόνο παραπάνω. Στο Dust Trail για παράδειγμα έφαγα τις προάλλες 1 ώρα+ και γω δεν σπάω και χειριστήρια. Τελικά το παράτησα, άλλαξα αμάξι και το έβγαλα την επόμενη με την δεύτερη τρίτη προσπάθεια.

    Driveclub ρε φίλε και γω άπειρες ώρες είχα παίξει, νομίζω όλα τα DLC μέχρι τέλους! Τι ωραίο που ήταν


  15. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    tsakali GR (20-03-2019)

  16. #13
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    - Roaming Racers δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με level 399 cars (πχ την Regera) στους περισσότερους, εγώ έπαιζα και βρώμικα με κάποιους (τους τράκαρα πχ και μετά δεν προλάβαιναν να ξαναμπούν στον αγώνα ποτέ). Στην τελική το βάζεις και στο easy (εγώ κατά βάση medium έπαιζα αλλά όλο και κάπου το γύριζα αν έχανα και βαριόμουν)
    OMG, όντως έχει αλλαγή στο difficulty; Ούτε καν το είχα πάρει πρέφα, λες να το έχω στο πιο δύσκολο και για αυτό να μου φαινόταν παλούκι. Θα το ψάξω.
    Για το 1% Club είχα πάρει το GTR full spec-ed σε 399 και πάλι με ζορίζουν αυτοί που έχουν τα πιο αγωνιστικά οχήματα. Κοίτα να δεις που παίζει να είναι το difficulty... thanks ρε Αντώνη, θα το δοκιμάσω τότε

    Όσο για το Driveclub, πραγματικά δεδομένου του τι απέγινε με το studio, το παιχνίδι όπως είναι τώρα με όλα τα DLC ήταν απλώς απολαυστικό και πανέμορφο με τα δυναμικά elements του καιρού.

  17. #14
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Καλά παιδιά μιλάμε εγώ το λάτρεψα αν και αυτό με τα upgrades ήταν βλακεία από την αρχή αλλά τελος πάντων.Εγώ το τελείωσα γρήγορα και έπαιξα κ το dlc για να το πάω 100%.Αν και τρελός φαν των racing θα ήθελα να έπαιζα μόνο τέτοια τεσπα έχω ένα σωρό παιχνίδια να παίξω που τα είχα αγοράσει day 1. Θα το φόρτωνα πάλι μόνο και μόνο για να μαζέψω όλα τα εγκαταλελειμμένα αυτοκίνητα που έχουν βάλει όλο αυτόν τον καιρό δωρεάν. Πολλά και όμορφα.Πάντως μέγα λάθος της Sony που εγκατέλειψε το Driveclub καθώς ήταν και για μένα προσωπικά παραμένει ο καλύτερος arcade racing τίτλος.Τι να πούμε από τα γραφικά μέχρι τα καιρικά φαινόμενα ή τους φωτισμούς? Ένα Driveclub 2 με όλα τα αμάξια του πρώτου και άλλα τόσα που θα έβαζαν και νέες πίστες θα έβγαζαν κέρδος από τα σπασμένα του πρώτου.Μάλιστα το παιχνίδι με τα καιρικά φαινόμενα θα τα δείτε στο Onrush. Μέτριο αλλά αξίζει η ενασχόληση του.



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •