Results 1 to 3 of 3

Thread: DualShock 4/Controllers: Wired Vs Wireless

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default DualShock 4/Controllers: Wired Vs Wireless

    Μετα απο εκτενή συζήτηση που είχα εγώ και ο Λευτέρης στο νήμα του Injustice 2, ανοίγω ενα thread για να δούμε λίγο περισσότερο. Η συζήτηση ξεκίνησε μετα απο απορία δίκη μου, δηλαδή για ποιον λογο τα fighting sticks ειναι ολα ενσυρματα. Καλό θα ήταν να μεταφερθούν εδώ τα σχετικά posts, για να έχει μια συνοχή η συζήτηση. Επίσης, μετα απο υπόδειξη συμφορουμιτη που δυστυχώς δε γνωρίζω ποιος ειναι για να τον ευχαριστήσω κιόλας, παραθέτω ενα link που μου έστειλε απο το Neogaf με κάποια, μάλλον, ανατρεπτικά, στοιχεία. Εδώ: http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1331867&page=1

    Η αλήθεια ειναι οτι ο Λευτέρης με έβαλε σε σκέψεις, διότι παίζω αρκετά on line το Battlefront ακόμα και σκέφτηκα μήπως να έπαιζα wired καλύτερα.
    Περιμενω να ακούσω και άλλες γνώμες.

  2. #2
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι στο καλό; Διάβασα το νήμα στο neogaf και.......αναρωτιέμαι; Έχω φάει την φόλα της αυθυποβολής; Γιατί έχω κάνει εναλλαγές μεταξύ του PS4 base DS4 και του PS4 Pro DS4.......Τι να πω...περίεργα πράγματα.

  3. #3

    Default

    Τα πραγματα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ(το τονιζω επιτηδες αυτο).

    Αν καθεσαι και παιζεις casual τα διαφορα online παιχνιδια(δεν χρειαζεται νομιζω να γινω συγκεκριμενος στο τι εννοω με την λεξη casual και δεν το γραφω ειρωνικα),τοτε με οποιοδηποτε controller(ενσυρματο και μη)κανεις την δουλεια σου μια χαρα. Για να περασεις την ωρα σου παιζεις ουτως ή αλλως,δεν πας για πρωταθλημα που λεμε.



    Αν παλι μιλαμε για σοβαρο ανταγωνιστικο online(συνηθως αυτο σημαινει να αφιερωνεις παρα μα παρα πολλες ωρες σε 1-2 συγκεκριμενα παιχνιδια που σε ενδιαφερουν),τοτε ναι εχεις αλλες προτεραιοτητες μεσα στις οποιες ειναι και το controller που χρησιμοποιεις,οπως και η συνδεση του Internet(το τονιζω και αυτο).


    Αναφερθηκε στο αλλο θεμα οτι τα χρηματα για arcade stick ειναι πολλα. Η απαντηση ειναι οτι ειναι λαθος αυτο. Για να γινω πιο συγκεκριμενος, αυτος για τον οποιο προοριζεται το arcade stick των 140+ευρω ειναι που παιζει κυριως fighting παιχνιδια.
    Αρα προφανως και δεν ειναι ακριβο στην πραξη.

    Τωρα για εμενα,τον Νικο/Μιχαλη/Βασιλη που μπαινουμε παιζουμε 4-5παιχνιδια και τελος τοτε ναι ειναι πεταμενα λεφτα και πολυτελεια τα arcade sticks.

    Μια απο τα ιδια και τα νεα dualshock 4 απο την Nacon και Razer που ολως τυχαιως τα 3 πραγματα που ξεχωριζουν απο το απλο dualshock 4 ειναι
    1)Η υψηλοτερη τιμη τους
    2)ειναι μονο ενσυρματα
    3)Οι παραπανω επιλογες/ρυθμισεις/customize που εχουν.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •