Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: PES 2018

  1. #21
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default


    Μετα απο χρονια και ΑΕΚ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΠΑΟΚ,ΠΑΟ μεσααααααααααααααααααα- The King is Back!


  2. #22

    Default

    Quote Originally Posted by opozit View Post

    The King is back..!
    Και δεν ειναι μονο τα προσωπα.Κυριως ειναι το πως ξεχωριζουν οι παικτες στο πες οταν παιζεις,το στυλ παιχνιδιου που εχουν,ξεχωριστο για τον καθενα.Δεν υπαρχει συγκριση.Στο φιφα ολοι εχουν το ιδιο στυλ παιχνιδιου.Ειναι ξεκαθαρο οτι η Κοναμι στοχευει σε πιο ποιοτικο κοινο,δουλευει περισσοτερο στο πως να φτιαξει καλυτερο γκειμπλει,γραφικα κλπ,ωστε αυτο που παιζει ο αλλος να μοιαζει με ποδοσφαιρο και οχι με σκυταλοδρομια,ενω το φιφα χωνει ολο το μπατζετ στην αγορα δικαιωματων.Ο καθενας επιλεγει.
    Το ντεμο κυκλοφορει Τεταρτη.Βιντεακια δεν εχω δει καθολου.Γιατι εχει σημασια για μενα να παιζω με βοηθεια στην πασα στο 1 και γενικα με τις δικες μου ρυθμισεις και δεν ξερω στα βιντεακια πως παιζει ο καθενας.Συν οτι ακομα παιζω μαστερ λιγκ στο 17(!!!) και δεν εχω πολυ χρονο για χασιμο.

  3. The Following User Says Thank You to athe For This Useful Post:

    opozit (24-08-2017)

  4. #23
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Η Konami δεν ξέρει τι να κάνει με το pro, μια το κάνει πιο arcade,μια το κάνει πιο sim αλλά δυστυχώς δεν έχει την ομάδα πίσω από το γραφείο σαν την EA που να δουλεύει συνέχεια, πέρσι για παραπάνω από 4 μήνες είχε τρελό θέμα με τις κεφαλιες και έφτιαξε το παιχνίδι προς το τέλος. Να μην μιλήσω για τους cheaters που απλά βάζοντας ένα torrent ο αγώνας ακυρώνεται και το κακό... Θα ισχύει και φέτος γιατί και στην online beta με τον ίδιο τρόπο κοβοταν το ματς.
    Φέτος βάσει της online beta για εμένα θυμίζει πολύ pes 14 που για μένα ήταν πολύ κακό, δίνει έμφαση πολύ στους επιθετικους και οι αμυντικοί δεν έχουν ένα counter measure για να "φάνε" τους επιθετικους

  5. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    nikosgnr (01-09-2017)

  6. #24

    Default

    Εγω βλεπω το πες σε καλο δρομο.Το 13, 14 και το 15 ηταν τραγικα,οπου ειχα αναγκαστει να βγαλω τις χρονιες με φιφα,νομιζοντας κι ολας οτι το ειχε παρατησει η Κοναμι το παιχνιδι.
    Τραυματικη εμπειρια οι δυο,τρεις χρονιες με φιφα.Τρεξιμο πανω κατω και τα γκολ ολα ιδια.Ομως φαινεται η Κοναμι δεν το παρατησε το παιχνιδι και το 17 ηταν πολυ καλο.Αληθινο ποδοσφαιρο,με παικτες που μοιαζουν με ποδοσφαιριστες,συστηματα και τακτικες που βγαινουν,ποικιλια στα γκολ και στις φασεις.....τι να λεμε τωρα.Το οποιοδηποτε ελλατωμα του πες,δεν συγκρινεται με το αλλο που δεν μοιαζει καν με ποδοσφαιρο.Δυστυχως ειναι μονο δυο οι επιλογες μας.Θα τολμησω να πω,οτι το μαστερ πλεον,εχει μεγαλυτερο βαθος και ρεαλισμο,σε σχεση και με τα παλια πες.Μην το χαλασουν μονο φοβαμαι.

  7. #25
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Για μένα το προ έχει ένα μεγάλο θέμα στο seasons, στο fifa παίρνεις πχ ολυμπιακό και βάζεις να βρεις ομάδα με ίδια αστέρια στο προ όμως και την τελευταία ομάδα να πάρεις θα βρεθείς αντίπαλος με real,barca τέλος. Άρα απευθείας η μόνη λύση για online είναι το myclub που φέτος με κοντά στα 10 παιχνίδια online που είχα, είχα γεμίσει την ομάδα με μαύρες μπάλες γιατί ? Γιατί έβαζα να παίζει ο υπολογιστής κάθε μέρα από ένα ματς και μετά από 2 μήνες τσουπ σκασανε και οι καλοί scout και ξαφνικά έφτιαξα ομάδα. Για μένα σε επίπεδο online είναι πολύ πίσω από το fifa. Σε επίπεδο support είναι επίσης πολύ πίσω (όπως ανάφερα ένα exploit κράτησε πάνω από 4 μήνες και όλοι έπαιζαν με κεφαλιες) ε τι άλλο να κάνεις με το παιχνίδι αν σου σπάει τα νεύρα

  8. #26
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    PES μονο για offline και full κοντρα με μπυρα παρεα με φιλους ρε παιδια,τωρα κατι my club που στον ολυμπιακο παιζει ο νειμαρ και ο μαραντονα συγνωμη αλλα κανω (εμμετο)..!επισης στο seasons δεν εχει κανενα λογο νοημα και αιτια ολο αυτο που δεν τελειωνει και ποτε στην τελικη,τιποτα 4 φιλαρακια και πρωταθλημα με 2 γυρους στο σπιτι τωρα που εχει και ολες τις Ελληνικες ομαδες..The king is back..!

  9. #27
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το demo βγήκε στην νέα Ζηλανδία άρα οποίος έχει account...

  10. #28
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Τούμπανο λιώνουμεεεεεεεεεε!

  11. #29

    Default

    Σας αρεσει το καινουργιο πες στο ντεμο? Εγω το κατεβασα, αλλα σημερα εχω ελαχιστο χρονο ελευθερο.Αν και εχθες ειχα χρονο και επαιξα 5 ματς πες 17 στο μαστερ!!!Εντεκα μηνες με κρατησε φετος το πες.
    Οσον αφορα το 18 θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο.Ετσι κι αλλιως το παιχνιδι κυκλοφορει σε δυο εβδομαδες.Δοκιμαστε τα ντεμο πες και φιφα και οποιο σας αρεσει αγοραστε το.Μην δινεται σημασια στα σχολια.Καποια σχολια εκθεσεις στο γνωστο φορουμ,απο τους ειδικους πεςολογους,ειναι μονο για να γελαμε βεβαια.Θα πρεπει να ανοιξει ενα ειδικο τοπικ "οι κουτοι κι αργοσχολοι πεςολογοι-φιφολογοι του διαδικτιου"να ανεβαζουμε καποια ποστ να γελαμε!!!
    Last edited by athe; 30-08-2017 at 12:07.

  12. #30
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ βρίσκω πολύ ανοιχτή την άμυνα και ειδικά το Δ αλλά και το L1 Δ σε επίπεδο top player είναι πολύ op με αποτέλεσμα χωρίς φαντασία να παίζεις μπαλιτσα και να παιρνας την αντίπαλη άμυνα. Το ίδιο είδα και στην online beta κάτι που μου την έσπασε. Περιμένω demo fifa για φέτος και βλέπουμε

  13. #31
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Έχει μπει και στο ευρωπαϊκό store (μπήκα από pc και το βρήκα)

  14. The Following User Says Thank You to De-lee_GR For This Useful Post:

    PDS (30-08-2017)

  15. #32

    Default

    Ενα βελτιωμενο πες17 νομιζω ειναι.Ετσι κι αλλιως το πες17 ηταν εξαιρετικο μετα τα τραγικα 14-15 κυριως και λιγοτερο το 13 που διωξανε ολο τον κοσμο.
    Εχει καλυτερη κινηση παικτων και καλυτερες και πιο θεαματικες αποκρουσεις τερματοφυλακων.Νομιζω τριπλαρεις πιο ευκολα και μπαινεις πιο ευκολα στην μικρη περιοχη με Μπαρτσελονες και Μεσηδες και γενικα κορυφαιους παικτες,οχι ομως με την Κολο κολο και τις πιο αδυναμες ομαδες.
    Εχουν κοψει τα πολλα συνεχομενα φαουλ που γινονταν απο τους αντιπαλους αμυντικους και γκρινιαζαν πολλοι γι αυτο.
    Τα κορνερ δυσκολεψανε.Κορνερ,κεφαλια και γκολ,μαλλον δεν θα ειναι συχνα φετος.
    Η κουταμαρα που κανουν καθε φορα στο ντεμο,ειναι οτι ειναι κλειδωμενες οι τακτικες.Δεν μπορεις να αλλαξεις τακτικες,οπου ειναι το μεγαλο ατου του Πες.
    Γιατι οι τακτικες και οι εντολες βγαινουν και αυτη ειναι η απολαυση του πες και το αγαπουν οι ποδοσφαιροφιλοι.
    Τρως ας πουμε ευκολα γκολ,γιατι δεν μπορεις να μετακινησεις την αμυντικη γραμμη πισω.Παιχνιδι με την Ντορντμουντ ξεχαστε το.Εχει τρια μπακ τοποθετημενα ψηλα.Αντε να παιξεις...
    Παιζω ποιο πολυ με Ιντερ για μικρα σκορ,που τα προτιμω,αν και σε αυτους οι αμυντικοι στεκοντε ψηλα.
    Last edited by athe; 31-08-2017 at 14:55.

  16. #33

    Default

    Τα highlights ενος αγωνα που επαιξα,εγω με Ιντερ,αντιπαλο την Μπαρτσελονα,κοντινη καμερα οπως παιζω παντα,δυσκολια κορυφαιος,βοηθεια στην πασα 1.
    Κερδισα 2-1,γυρισα το ματς ενω εφαγα πρωτος γκολ.Οπως εγραψα παραπανω,τριπλαρεις πιο ευκολα,αλλα οι τερματοφυλακες τα πιανουν πιο ευκολα,ενω χανοντε και ευκαριες.
    Το παιχνιδι πραγματικα ειναι υπεροχο!

  17. The Following User Says Thank You to athe For This Useful Post:

    PDS (01-09-2017)

  18. #34
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πραγματικα αν η καμερα του πρωτου γκολ ηταν διαθεσιμη στο gameplay θα το ειχα παρει.
    .

  19. #35

    Default

    Εδω παιζω με βροχη,παλι εγω Ιντερ με αντιπαλο την Λιβερπουλ.Ενω στον προηγουμενο αγωνα δεν μπορουσα να μπω επιθεση απο το κεντρο κι επαιζα ολο με πλαγιες σεντρες,εδω βρηκα χωρους και σκοραρω απο το κεντρο της επιθεσης.Νικησα 3-1,παλι τρωγοντας πρωτος εγω το γκολ.
    Last edited by athe; 01-09-2017 at 21:05.

  20. #36

    Default

    Με εχει ξενερωσει πολυ,οτι μπαινουν πολλα και ευκολα γκολ.Στο οτι τρωω ευκολα,υπαρχει η δικαιολογια οτι δεν μπορω να αλλαξω τακτικη.Παντα οταν προηγουμαι αλλαζω τακτικη και την κανω πιο αμυντικη.Αλλα το θεμα ειναι οτι βαζω και ευκολα γκολ και ξενερωνω πολυ.
    Αν ηθελα να σκοραρω και να τριπλαρω ευκολα,επαιζα φιφα.Το πες 18 ντεμο ps4,μου θυμιζει το πες 15 ps4,οπου το ειχα πουλησει μετα το διμηνο.Ενω το πες 17 ακομα παιζω και το ειχα αγορασει περσι μεσα Σεπτεμβρη μολις ειχε κυκλοφορησει.
    Το παρατησα το ντεμο μετα απο πεντε μερες ενασχολησης και συνεχιζω να παιζω πες 17 μαστερ λιγκ,οπου ακομα φερνω σκορ 0-0,1-0,0-1 κλπ,παρολο που το παιζω εντεκα μηνες και το εχω μαθει καλα.Καλυτερα να με σταματανε στην επιθεση με πολλα φαουλ,παρα αυτο το πραγμα στο ντεμο,οπου δεν μου εχουν κανει καν ενα φαουλ,μετα απο πανω απο 15-20 παιχνιδια που εχω παιξει.
    Μαλλον δεν θα το αγορασω το 18.Περιμενω να δω και το ντεμο του φιφα και δεν εχω προβλημα να συνεχιζω να παιζω πες 17 και φετος.
    Ετσι κι αλλιως παιζω 5 διαφορετικα μαστερ λιγκ για να μην το βαριεμαι ευκολα.
    Το πες 17 νομιζω γραφει ιστορια αναλογη με του πες 6.Ειναι ενα παρα πολυ καλο ποδοσφαιρακι που κυκλοφορησε απο την κοναμι μετα απο πολλα χρονια.Δυστυχως ομως η κοναμι ειναι εταιρια.Και οπως ολες οι εταιριες αποσκοπει το κερδος.Εφοσον δεν παει καλα στις πωλησεις,αλλαζει χρονο με τον χρονο τακτικη να ανεβασει πωλησεις.Το καλο και το ποιοτικο,δεν φερνει παντα την αναλογη πελατεια.

  21. #37
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ήρθες στα λόγια μου

  22. #38

    Default

    Δεν ειναι οτι δεν μπορουν να βγαλουν ενα καλο ποδοσφαιρακι.Αυτο το ξερουν περισσοτερο απο τον καθενα.Ειναι οτι δεν μπορουν να καταλαβουν τι θελει ο κοσμος πλεον.
    Ο κοσμος δεν καταλαβαινει πολλα απο γκειμπλαι και κουραφεξαλα.Θελει να παιζει.Και για να παιζει,θελει ομαδες.Και τις ομαδες,τις εχει και τις πληρωνει η ΕΑ.Θελεις κοναμι να τις εχεις και εσυ τις ομαδες και να τις πληρωνεις και εσυ? Οχι!Δωσε στον κοσμο κατι διαφορετικο και τις ομαδες τις φτιαχνουν μονες τους.Θα κατσει ο αλλος να παιζει πες οπως παιζει το φιφα και να βαζει πατς? Ενταξει το αναλαφρο και το ψευτικο του φιφα δεν το εχει με τιποτα το πες.Αλλα αφου μπορεις,δωσε στον κοσμο να παιζει πραγματικο ποδοσφαιρο και κρατα το κοινο σου που σε προτιμα γι αυτο που τους δινεις.Δεν θελεις.Δεν πειραζει.Υπαρχουν και αλλα πραγματα να κανουμε σε αυτη την ζωη.Δεν ειναι τυχαιο,οτι οι περισσοτεροι γκειμερς δεν παιζουν καν ποδοσφαιρακια.Βλεπουν ποδοσφαιρο,αλλα ποδοσφαιρακια ειτε πες ειτε φιφα δεν παιζουν.Να δουμε ποιος ειναι ο κερδισμενος στο τελος.

  23. #39
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το προ πάντα ήταν user friendly πλέον με αυτήν την άμυνα, τα op πράγματα που κάθονται ανά καιρό (λογω κακής υποστήριξης βλ. Κεφαλιες πέρσι, L1 Δ φέτος κλπ) και την αλλαγή συνέχεια στο gameplay χάνει και τους πιστούς του προ πλέον. Εγώ φέτος για 2 φορά στην ζωή μου αλλάζω από προ σε φιφα

  24. #40
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Βελτιωμένο το πες, βρήκα την κίνηση των παιχτών πιο φυσική από άλλες χρονιές και με εξέπληξε θετικά,στον τομέα γκολ ακόμα σκοράρεις και κατι δεν σου κάνει το κλικ νομίζω είναι θέμα ατμόσφαιρας και εστιών που εδώ και πολλά χρόνια πάσχει το πες.Σαν πελάτη με έχασε το προ εδώ και χρόνια, αλλά το φετινό ντεμο το έπαιξα ευχάριστα! Τώρα για όποιον λέει ότι το φιφα είναι μουφα και ότι δεν μοιάζει με ποδόσφαιρο και θεωρεί τον εαυτό του ψαγμένο και όλους τους υπόλοιπους κοιμησμενους δεν χρειάζεται να σχολιάσω κάτι,κοινή λογική... Με τα τωρινά δεδομένα χωρίς να έχω παίξει το ντεμο του φιφα ακόμα θεωρώ ότι η ψαλίδα έχει κλείσει, και αυτό είναι θετικό και για τους δύο τίτλους.

  25. The Following User Says Thank You to SacHpe For This Useful Post:

    BillyFlo81 (03-09-2017)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •