Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 48 of 48

Thread: Far Cry 5

  1. #41
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τρομερό comparison πάντως το συγκεκριμένο.



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #42
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χαίρομαι που ακούω καλά λόγια Val από εσένα για το συγκεκριμένο.
    Γενικά ήταν πολύ αδιάφορη κυκλοφορία στα μάτια μου, αλλά μετά το post σου ίσως του δώσω μια ευκαιρία σε κάποιο καλό price drop.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  3. #43

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Χαίρομαι που ακούω καλά λόγια Val από εσένα για το συγκεκριμένο.
    Γενικά ήταν πολύ αδιάφορη κυκλοφορία στα μάτια μου, αλλά μετά το post σου ίσως του δώσω μια ευκαιρία σε κάποιο καλό price drop.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Γενικα δεν ειναι κακο παιχνιδι το τελευταιο Far Cry.Το μονο προσωπικα θεμα που εχει για μενα ειναι οτι δυστηχως ειναι μια απο τα ιδια οπως και τα υπολοιπα παιχνιδια της Ubisoft(απο πλευρας σχεδιασμου παιχνιδιου).
    Αν δηλαδη καποιος δεν εχει παιξει πολλα αλλα παιχνιδια της εν λογω εταιρειας θα το ευχαριστηθει αρκετα.

  4. #44

    Default

    αδιαφορη κυκλοφορια δε νομιζω να ειναι αλλα ενταξει γουστα ειναι αυτα.το monster hunter κ το sea of thieves πραγματικα πιο αδιαφορα παιχνιδια δε νομιζω να εχουν ξαναβγει για τα δικα μου γουστα παντα,οποτε καταλαβαινω τι εννοεις.

    εχω τελειωσει το παιχνιδι κατι μερες τωρα κ εχω να πω οτι απο ενα σημειο κ μετα γινεται βαρετο.στην τριτη περιοχη που πηγα δεν εκανα κ παρα πολλα,πιο πολυ main κ καποια side εκανα ετσι για να παρω τα resistance points κ να μου βγει το boss γρηγορα να τελειωνω.στη μια περιοχη τελειωσα ολες τις αποστολες,στη δευτερη αφησα 3-4 κ στην τριτη αφησα πολυ πραμα

  5. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    αδιαφορη κυκλοφορια δε νομιζω να ειναι αλλα ενταξει γουστα ειναι αυτα.το monster hunter κ το sea of thieves πραγματικα πιο αδιαφορα παιχνιδια δε νομιζω να εχουν ξαναβγει για τα δικα μου γουστα παντα,οποτε καταλαβαινω τι εννοεις.

    εχω τελειωσει το παιχνιδι κατι μερες τωρα κ εχω να πω οτι απο ενα σημειο κ μετα γινεται βαρετο.στην τριτη περιοχη που πηγα δεν εκανα κ παρα πολλα,πιο πολυ main κ καποια side εκανα ετσι για να παρω τα resistance points κ να μου βγει το boss γρηγορα να τελειωνω.στη μια περιοχη τελειωσα ολες τις αποστολες,στη δευτερη αφησα 3-4 κ στην τριτη αφησα πολυ πραμα
    Το εχω πει αρκετες φορες για ολα τα μεγαλα open world games. Μην προσπαθειτε να καθαρισετε μια ολοκληρη περιοχη πριν μετακινηθειτε στην επομενη (εκτος και αν αυτο σας φτιαχνει και δεν σας κουραζει). Χαλατε το pacing του παιχνιδιου. Μαλιστα το ιδιο το FC5 σε καποια στιγμη σε ενθαρυννει να προχωρησεις στις επομενες περιοχες και οχι να κατσικωθεις σε μια μεχρι να τα σκουπισεις ολα. Ασε που σου δινει την ελευθερια απο την πρωτη στιγμη στο που θα πας πρωτα και πως.

    Ειναι δεδομενο οτι αν ακολουθειτε διαδικασια σκουπισματος ευκολα θα κουραστειτε στην πορεια. Το ιδιο παθαινει ο κοσμος σχεδον με καθε ανοιχτο παιχνιδι, ακομα και τα καλυτερα, οπως το Witcher 3 για πχ. Αν θελετε να κανετε καθε activity καθε ερωτηματικο, πριν προχωρησετε σε αλλη περιοχη και στο στορυ, ειναι λογικο να βαρεθειτε.

    Γνωμη μου ειναι να προχωρατε οσο χρειαζεται για να προχωρησει το στορυ. Απο εκει και μετα μολις το τελειωσετε, βλεπετε κατα ποσο και εαν θελετε να ασχοληθειτε παραπανω με τον τιτλο. Στο FC5 αν κανεις τις κυριες αποστολες της ιστοριας και αυτες των βασικων χαρακτηρων παιρνεις πολλα resistance points που ξεκλειδωνει γρηγορα το επομενο "κομματι" χωρις να χρειαζεται να ασχοληθεις πολυ με τα γυρω γυρω.

    Απλη συμβουλη το παραπανω και οχι υποδειξη.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AriStos13 (11-04-2018),christos-sonyboy (11-04-2018),mihalis13 (11-04-2018)

  7. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Δεν μπορω παρα να δωσω συγχαρητηρια στην Ubisoft η οποια επι μονιμου βασεως σιγα σιγα προσφερει δωρεαν updates στα παλια παιχνιδια της για τις νεες κονσολες. Μπραβο τους πραγματικα. Να τα λεμε και αυτα..

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (29-03-2023)

  9. #47
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν ακουσα παντως το DF να αναφερει οτι μετα το patch το game στο ps5 θα τρεχει στην ιδια αναλυση με αυτην του ps4pro (1620p),
    ενω στο series x θα ανεβει στα 2160p (4K)
    .
    Προσωπικα οταν μια εταιρεια δινει boost σε υποδεεστερο μηχανημα, δεν μου αρεσει..

    ΥΓ.
    Εαν δεν ανοιγει το link, εχω κρατησει screenshot απο το site της ubi.

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.jpg 
Views:	31 
Size:	257.8 KB 
ID:	13104
    Last edited by jk_blue_tiger; 29-03-2023 at 03:05.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #48
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω νομιζα οτι δεν πειραξανε την αναλυση. Οτι στην ουσια τρεχει οπως ετρεχε στα ΧΒΟΧ ΟΝΕ Χ και ps4 pro και απλα ξεκλειδωσανε 60 fps. Εμενα δεν με χαλαει το deal ακομα κο ετσι να ειναι. Εξακολουθω και το βρισκω πολυ θετικο. Οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται καν να δωσουν κατι παρομοιο.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •