Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 76

Thread: Darksiders III

  1. #41
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #43
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μου θύμισε το trailer -undead- RDR

    Μακάρι να τα πάει καλά - η THQ Nordic πλέον ανακάμπτει από ότι διαβάζω και είναι εταιρεία που μπορεί να μας δώσει αυτό το κάτι παραπάνω - που δεν θα δούμε αλλού.

  4. #44

    Default

    ειδα gameplay! το παιχνιδι ειναι πολυ ομορφο! η Fury δυνατος κεντρικος χαρακτηρας,τσαμπουκαλου σαν τ'αδερφια της! ομορφη δουλεια,μπραβο! το περιμενω...

    με λιγα λογια,σε οποιον αρεσαν τα προηγουμενα,ε αυτο ειναι σιγουρη αγορα!

  5. #45
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Stream με την Hollie
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #46
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  7. #47

    Default

    Ισως απο τις ωραιοτερες συλλεκτικες που εχω δει(αν και κριμα που δεν εχουν και τον 4ο horseman μεσα)και μαρεσε ιδιαιτερα που εχει ξεχωριστα και το Steelbook αλλα και το κανονικο παιχνιδι παρολο που μιλαμε για pc εκδοση.
    Α και φυσικα τιποτα ψηφιακο(soundtrack/παιχνιδι)ολα στα κουτια τους...

  8. #48
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν περιμενα να παει ετσι ψιλοχαλια στα reviews. Ειδικα το gamespot με το 4 το έσκισε τελείως. Αν το παρει κανείς ας εντυπώσεις

    https://opencritic.com/game/5487/dar...bgeGE3HE&tab=1

  9. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    DJTaurus (26-11-2018)

  10. #49
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγώ δεν το περίμενα. Φαινότανε καλό.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #50
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Προσωπικα το περιμενα, το παιχνιδι ειναι αρκετα low budget και φαινεται, δεν ειναι τοσο προσεγμενο.
    Απο τεχνικο τομεα μεχρι voice acting που μπορει να κρινει καποιος που δεν το εχει παιξει, κανουν μπαμ καποια πραγματα. Θα διαβασω αργοτερα και καποια reviews βεβαια.
    Παρολα αυτα θα το παρω σιγουρα οταν πεσει λιγο η τιμη του μιας και ακομα και σαν old school εμπειρια με καλυπτει.


  12. #51

    Default

    βασικα ουτε που με ενδιαφερουν τα reviews κ ειδικα του gamespot. το περιμενω αυριο,θα εχει βγει κανονικα κ το patch. θα το απολαυσω οπως απολαυσα τα προηγουμενα!

  13. #52

    Default

    Τα reviews δεν ειναι και οτι το καλυτερο οπως και να το κανουμε.

    Και ενω προφανως και σε τετοια παιχνιδια παιζει ρολο πιο πολυ η προσωπικη γνωμη του καθενος,παρολα αυτα διαβασα απο αρκετους για τεχνικα θεματα(κυριως στις κονσολες)και για bugs που ελπιζω να μην ειναι dealbreakers.

    Προσωπικα οπως ειχα πει και πιο παλια θα το τιμησω το παιχνιδι γιατι ειμαι οπαδος της εν λογω σειρας και ελπιζω να δουμε και συνεχεια .

    Δεν περιμενα βεβαια και θαυματα μιας και φανταζομαι οτι θα ειχαν και αναλογο budget σαν νεο studio εκτος των αλλων.

  14. #53
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μην ξεχνάτε τι πέρασε ο publisher που λέγεται THQ Nordic...

  15. #54
    Elite Aphelian's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Piraeus
    Posts
    866
    PSN ID
    Aphelian
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το παρελαβα εχθες αλλα δεν προλαβα να το ξεκινησω ακομα. Διαβασα νομιζω ολα τα reviews και παρακολουθησα κι ενα stream του παιχνιδιου (πρωτες 1-2 ωρες για να αποφυγω τα πολλα spoilers).

    Το μεγαλυτερο προβλημα που διαβασα ειναι οτι σε καποιους crushαρε το παιχνιδι και εγινε corrupt το save file. Ειναι κυριολεκτικα το μονο που με ανησυχει. Να σημειωσω πως δεν μπορω να ειμαι 100% αντικειμενικος γιατι τη σειρα την λατρευω, οποτε τα μικροπροβληματα που ΟΝΤΩΣ εχει, δεν με ενοχλουν στο ελαχιστο (biased ftw).

    Στα των reviews, διαβασα απιστευτα πραγματα (οπως καποιος που ειπε δεν μπορουσε να καταλαβει που να παει και δεν εχει minimap να τον βοηθησει) τα οποια τα θεωρω αστεια, αλλα και σοβαρα θεματα με το framerate/camera ή καποια Loading screens,αλλα περιμενω να τα δω παιζοντας.

    Το παιχνιδι οσο το ειδα (δεν εχω παιξει ξαναλεω) ειναι πιστο στο πνευμα του πρωτου κυριως, με ανεβασμενη δυσκολια λογω των souls επιρροων, αλλα φαινεται πανεμορφο (για αυτο που περιμενα απο τη σειρα) και περιμενω πως και πως να ξαναμπω στον κοσμο του.

    H μονη μου "ενσταση" (χωρις να εχω ιδεα απο το στορυ) ειναι πως χρονικα ειναι και αυτο στα 100 χρονια που περασαν στο πρωτο game, οποτε δεν νομιζω να προχωραει και η ιστορια, που ηταν και το μοναδικο μου παραπονο απο το DS 2.
    Last edited by Aphelian; 27-11-2018 at 13:54.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Aphelian For This Useful Post:

    DJTaurus (27-11-2018),Snk (27-11-2018)

  17. #55

    Default

    Εχουν γραφτει πολλα η αληθεια ειναι για το εν λογω παιχνιδι.

    Αν υπαρχουν σοβαρα προβληματα με bugs και crashes τοτε ειναι απολυτα λογικο και κατανοητο γιατι να πεφτει κραξιμο σε 60ευρω παιχνιδι.

    Για τα περι gameplay θα δειξει.

  18. #56

    Default

    καλος τεχνικος τομεας αλλα θα μπορουσε να ειναι κ ενα τσακ καλυτερος. δε καταλαβα γιατι το γυρισαν σε souls το παιχνιδι! οσοι εχετε σκοπο να το παιξετε να ξερετε οτι υπαρχουν φασεις που δε συγχωρει και μιλαω για απλους εχθρους.παιζεις πολυ αποφυγη,δεν μπορεις να πας φουλ επιθεση.
    μεχρι κ οταν χανεις οι ψυχες μενουν στο σημειο που πεθανες και πρεπει να πας να τις παρεις γιατι με αυτες κανεις upgrade την rage οπως επισης αγοραζεις πραματα,για τοσο souls μιλαμε!!!
    μεχρι στιγμης μου αρεσει αλλα θα μπορουσαν να μην ειχαν αλλαξει την ''συνταγη'' darksiders,ισως αυτο να πειραξε πολλους κ να εφαγε κραξιμο.

    edit
    δηλωνω κ φαν παναθεμα με. fury οχι rage!
    Last edited by christos-sonyboy; 27-11-2018 at 23:07.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Kane (28-11-2018),Sir_Teraflop (01-12-2018),Snk (27-11-2018)

  20. #57

    Default

    Ο σκοπος της εταιρειας απο οτι εχω καταλαβει ειναι να διαφοροποιει οσο μπορει το καθε παιχνιδι για να μην ειναι ολα σε φαση ''μια απο τα ιδια''.

    Στο 2 για παραδειγμα το εκανε πιο open world,εβαλε και talent tree και loot αλλα κανανε τοτε πολλοι παραπονα.

    Το επομενο πιο δημοφιλες παιχνιδι/σειρα ειναι αυτη των Souls αρα ειπαν να δανειστουν μερικα πραγματα απο αυτα.

    Περαν τουτου περιμενω να κατεβει να το παιξω και εγω για να εχω προσωπικη αποψη.

  21. #58

    Default

    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=p2kj9O5VZ4s
    Release trailer στο οποιο φαινεται και ο 4ος

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    DJTaurus (27-11-2018),Kane (28-11-2018)

  23. #59

    Default

    Επαιξα ως τωρα 1.5ωρα περιπου.


    Ακομα και στο 2ρο επιπεδο δυσκολιας ειναι ξεκαθαρο οτι δεν σπαμαρεις απλα κουμπια και θελει προσοχη αλλιως στους επομενους εχθρους εχεις ψοφησει.Εχει παρολα αυτα και easy mode για οσους φοβουνται για την δυσκολια.Βασικα εχουν βαλει το Dodge counter,στο οποιο αν κανεις ενα σωστο dodge μετα κανεις ξεχωριστη επιθεση που κανει αρκετη ζημια. Αυτο πρεπει να το πηραν απο το bayonetta με το Witch time αν και δεν λειτουργει ακριβως ετσι στην πραξη.


    Επισης ειναι αληθεια αυτο που γραφτηκε οτι αν ψοφησεις χανεις τις ψυχες οι οποιες περιμενουν σε αυτο το σημειο.

    Εχεις πλεον περαν απο τα παλια shards που ειναι 1 time use κατι σαν flask το οποιο γεμιζει απο τα πρασινα health souls που παλια γεμιζαν κατευθειαν ζωη.Εκει σταματανε και οι ομοιοτητες με τα DarkSouls ομως.


    Η καμερα ειναι πιο κοντα στον παικτη αρα θελει προσοχη μην σκασει καποιος εχθρος απο πισω και δεν φαινεται,γιαυτο και αρκετοι το τονιζουν στα αρνητικα για την καμερα. Χαρτη δεν βρηκα.

    Combos με το Whip εχεις με το καλημερα οπως και την Chaos form της Fury και ενα aoe skill οταν ειναι γεματη η μπαρα του Wrath.

    Τις ψυχες τις δινεις στον Vulgrim ο οποιος ειτε ειναι αυτος χαρη του οποιου παιρνεις level (με το οποιο level διαλεγεις τι θα ανεβασεις μεταξυ Health,Physical Dmg ή Arcane) ή φυσικα αγοραζεις απο αυτον διαφορα shards/potions.


    Το παιχνιδι απο πλευρας γραφικων δεν ειναι τιποτα το απιθανο,αλλα μαρεσει πολυ το art direction και η Unreal Engine σιγουρα ειναι ετη φωτος απο την προηγουμενη μηχανη γραφικων που βλεπαμε στο DS2.


    Χρονικα οπως φαινετα το παιχνιδι παιζει ταυτοχρονα με το Darksiders 2 .

    Τελος δεν μπορω να πω κατι για το κομματι της αποδοσης μιας και παιζω στο pc.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (01-12-2018),DJTaurus (28-11-2018),Kane (28-11-2018),Snk (28-11-2018)

  25. #60

    Default

    το τελειωσα χτες. εχω να πω οτι αυτη η μοδα με τα souls-like παιχνιδια πρεπει να τελειωσει κ να κοιταει η καθε εταιρια να κραταει την δικη της ταυτοτητα.κ σιγα το dark souls πια! υπηρξαν πολλα σημεια που ηταν οχι απλα εκνευριστικα,μιλαμε για να ξεφευγεις τελειως. καθως εξερευνεις θα βρεις μερη που υπαρχει καλο loot κ μπροστα απο το loot βεβαιως βεβαιως θα υπαρχει ενας μαλακαρος που αν δεν προσεξεις ΠΟΛΥ,με τρια χτυπηματα θα βρεθεις στην οθονη του ατελειωτου loading!

    σε καποιες φασεις,κατι παραπανω απο το ''εδω κ 'κει'' συναντησα προβληματα με τα frames. καποια θεματακια με τον ηχο επισης. γνωμη μου ειναι οτι κακως το αλλαξαν κ το γυρισαν σε souls,επρεπε να το ειχαν αφησει οπως ειναι κ οπως το εχει γνωρισει ο κοσμος. μου αρεσε δε λεω κ το ευχαριστηθηκα αν κ σε καποια σημεια ηθελα να το σπασω. ενα 7αρι του βαζω κ οσοι θελουν να το παρουν,ας το αφησουν για λιγο αργοτερα που θα εχει πεσει η τιμη toy κ θα εχουν γινει τα απαραιτητα patch.

    το καλυτερο darksiders με διαφορα ηταν το 2 και το 1 καλο ηταν βεβαια αλλα το 2 που αρεσε περισσοτερο. κατι αλλο δεν εχω να προσθεσω διοτι με καλυπτει κ ο fulgore απο πανω.

  26. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (01-12-2018)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •