Results 1 to 10 of 10

Thread: Statik

  1. #1
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default Statik

    Νεος αποκλειστικος τιτλος για το PSVR απο την Tarsier Studios (Little Nightmares, Tearway Unfolded):


  2. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Error Flynn (20-04-2017),WolfRathmA (20-04-2017)

  3. #2
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Το Statik παρα πολύ καλό,έχω παίξει γύρω στις 5 ώρες και έχω λύσει αρκετά παζλ.Όσο προχωράς αυξανεται και η δυσκολία των δοκιμασιών του και ενώ στην αρχή αρκετες φορές δεν καταλαβαίνεις τι πρέπει να κάνεις, παρατηρώντας το χώρο και τη μηχανή που είναι μέσα τα χέρια σου αρχίζεις σιγά σιγά να συνειδητοποιείς τι γίνεται και έχει ενδιαφέρον!

    Για όσους ενδιαφέρονται κυκλοφορισε στο store και demo του παιχνιδιού.

  4. The Following 6 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    BillyFlo81 (25-04-2017),Error Flynn (25-04-2017),isildur83 (26-04-2017),nickolas82 (25-04-2017),PDS (24-04-2017),WolfRathmA (25-04-2017)

  5. #3
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έπαιξα και γω το demo του Statik και μου άρεσε πολύ. Για να είμαι ειλικρινής δεν μπόρεσα να λύσω τον μοναδικό γρίφο που προσφέρει καθώς δεν κατάφερα να φτάσω στο τελευταίο στάδιο. Μάλλον κάτι μου διαφεύγει.
    Αλλά, είναι πολύ ενδιαφέρουσα η όλη ιδέα και το σκέφτομαι σοβατά για αγορά. Τι κρίμα που η πλειονότητα των παιχνιδιών δε βγαίνουν και σε retail.

  6. #4
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Βασίλη επειδή υποψιάζομαι τι σου διαφεύγει,παρατήρησε καλά το χώρο γύρω σου!!

  7. #5
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    ναι ρε γαμώτο... αυτό έκανα ρε συ Αλέξη σε κάποια στιγμή γιατί λέω... δε μπορεί κάπου τριγύρω είναι η λύση αλλά δεν... θα το ξαναδώ σήμερα με φρέσκο μάτι. Σε ευχαριστώ!

  8. #6
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Statik

    Είδα ότι δεν υπάρχει θέμα για το thread ενώ υπάρχουν άτομα τα οποίο το έχουν παίξει. (Ας μετακινήσει κάποιος τα ποστ που έχουν γίνει στο VR Thread αν θέλει)

    Statik is a VR puzzle game. You assume the role of a test subject who is challenged to solve a series of hand-mounted puzzle devices using the fully tracked and mapped Dualshock 4 controller, but there’s more to it than that...





    Έπαιξα και εγώ το παιχνίδι εχθές, το ντέμο. Πολύ καλό και ενδιαφέρον θα έλεγα. Μου έκαναν εντύπωση τα γραφικά, ίσως το πιο "καθαρό" (σε θέμα θολούρας) παιχνίδι σε VR. Στο review λέει ότι είναι περίπου 3 και κάτι ώρες για να λύσεις όλους του γρίφους. Καλά είναι τα 20 ευρώ πιστεύω, ίσως έπρεπε να βγει και σε retail.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    PDS (26-04-2017)

  10. #7
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Το παιχνίδι μου αρέσει πολύ,είμαι στην έκτη μηχανη-παζλ και μου μένουν άλλες 3 συν κάποια υποπαιχνιδια που έχει ενδιάμεσα.Χθες το βράδυ που έπαιξα, κόλλησα στο μηχάνημα που είμαι τώρα,το έκτο κατά σειρά και έφαγα μιάμιση ώρα μονο σε αυτό χωρίς να βγάλω ακόμα άκρη!!Έχω γύρω στις 8 ώρες παιχνιδιού μέχρι τώρα,το παιχνίδι το ποσό διάρκεια θα έχει είναι σχετικό δηλαδή, εξαρτάται πόσο γρήγορα θα βρεί κάποιος τους γρίφους (σε multiplayer μεσω τάμπλετ και της εφαρμογής του ps4 με second screen,λενε οτι σου δίνει 3 ακόμα παζλ).
    Από γραφικά είναι πολύ καλό και πολυ κάθαρο όπως λέει ο Αποστόλης. Ειδικά το μηχανικό κουτί που έχουμε τα χέρια μας μέσα είναι ευκρινέστατο.
    Όντως από τα πιο "καθαρά" vr παιχνίδια που έχω δει.Το μόνο που το περνάει σε αυτόν τον τομέα είναι το Korix που τρέχει στα 120 frames και κάνει downsampling από 4k σε 1080 ακόμα και στο απλό ps4(από τα αγαπημένα μου vr παιχνίδια).

    Last edited by Alex; 26-04-2017 at 12:06.

  11. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Mεταφερθηκαν τα ποστ Αποστολη οπως προτεινες, αλλα μπηκαν αναγκαστικα στην αρχη.

    Ειναι οντως ισως το πιο καθαρο σε γραφικα VR game που εχω παιξει μαζι με το Βound. Σε συνδιασμο με το γεγονος οτι ο χωρος εχει αρκετη λεπτομερια στα γραφικα, το κανει απο τα πιο ομορφα PSVR games.

    Θα αγοραστει καποια στιγμη.
    .

  12. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    WolfRathmA (27-04-2017)

  13. #9
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mεταφερθηκαν τα ποστ Αποστολη οπως προτεινες, αλλα μπηκαν αναγκαστικα στην αρχη.

    Ειναι οντως ισως το πιο καθαρο σε γραφικα VR game που εχω παιξει μαζι με το Βound. Σε συνδιασμο με το γεγονος οτι ο χωρος εχει αρκετη λεπτομερια στα γραφικα, το κανει απο τα πιο ομορφα PSVR games.

    Θα αγοραστει καποια στιγμη.
    Καλά έκανες για το merge, δεν πειράζει. Θέλω και εγώ να το αγοράσω κάποια στιγμή, όταν θα περισσέψει κανένα φράγκο στην άκρη. Θέλω και να πάρω και άλλα VR γιατί δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου, παρά μόνο πιο πολύ με το Resident, και νοιώθω ότι δεν το έχω αξιοποιήσει καθόλου (ειδικά για τα λεφτά που έδωσα LOL).
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #10
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    9/10 απο το edge και γενικα τα πηγαινει πολυ καλα στο metacritic
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •