Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 101 to 120 of 122

Thread: Call of Duty: WWII

  1. #101

    Default Call of Duty: WWII

    Αυτο πραγματικά είναι το cod που θέλαμε. Σοβαρό, άκρως πολεμικό κλίμα και εξίσου πολεμικοί χάρτες συνοδευόμενοι από εξαιρετικό gameplay και ηχητικό τομέα.

    Αν φτιαχτεί το αίσχος με τους server θα μιλαμε για το καλύτερο cod μετά το πρώτο MW.

    Δεν ξέρω πως θα σας ακουστει αλλά δεν πήρα επίτηδες το season pass γιατί δεν έχω καμμία εμπιστοσύνη ότι δεν θα βάλουν κανένα χαρτη με παιδικές χαρές του 1940 γεμάτους χαρούμενους κλόουν και νεροτσουλήθρες όπως κάνουν ( και γελοιοποιούν ) σχεδόν σε όλα τα call of duty.

    Απλά προστατεύω το άριστα διαμορφωμένο κλίμα για να μην κατάληξει σε αγγελία πώλησης

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 14-11-2017 at 12:45.

  2. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    dimagic (30-11-2017)

  3. #102

    Default

    Με το πρώτο DLC το παιχνίδι ανέβηκε κλίμακα.
    Με το δεύτερο (10/4) απογειώνεται στην κυριολεξία.
    Θα είναι ένα καινούργιο COD ουσιαστικά.
    Απεριόριστο Sprint για αρχή, σιγαστήρες σε όλα τα SMG ΣΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ DIVISION, BLITZKRIEG training skill που μετατρέπει το scorestreak σε killstreak με την προσθήκη 4ου και buff σε όλα, και πολλά - πολλά ακόμη.
    Είναι το δραστικοτερο update στην ιστορία του COD.
    Μεγάλο λάθος που δεν αγόρασα εξ' αρχής το season pass.

  4. #103
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Παιδιά από co-op τι έχει; Θυμάται κανείς; Για ονλάιν προφανώς, το ψήνουμε ίσως με ένα φιλαράκι


  5. #104
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Με το που βγήκε η ανακοίνωση οτι το δίνουν δωρεάν στο plus,με έπιασε ανυπομονησία γιατί μου αρέσουν τα shooters του Β Παγκοσμίου πολέμου και είχα ακούσει-δει καλά πράγματα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Έπαιξα το campaign για 1-2 ώρες,μια χαρά,μου άρεσε.Βάζω και το multiplayer και τρώω ξενέρα!Λές και έπαιζα παιδικό shooter!Πιου πιου...χάλια κίνηση,βαράμε όπου να ναι και αν σου κάτσει,κάνεις kill...
    Είμαι fan των battlefield και ξέρω οτι υπάρχει ''κόντρα'' για το ποιό είναι καλύτερο shooter,αλλά ειλικρινά περίμενα πολύ καλύτερο το call.Είναι χειρότερο ακόμα και απο το Βattlefield V,το χειρότερο της σειράς...

  6. #105
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οποιος ειχε την ιδεα να κανει τα cinematics στα 30 καρε και το gameplay στα 60 καρε ειναι για φαπες! Αστειευομενα το λεω φυσικα, αλλα ειναι απαραδεκτο οπτικα σαν αποτελεσμα... δεν υπαρχει φυσικοτητα, δεν καταλαβαινω τι νομιζαν οτι αυξανοντας το fidelity στα cinematics οτι θα ειναι ωραια η εναλλαγη? Ε οχι...

    Και δεν υπαρχει ουτε επιλογη να κλειδωσεις τα παντα στα 30 ουτε στα 60. Οποτε εισαι αναγκασμενος να υποστεις αυτην την κατασταση.

    Κατα τα αλλα το παιχνιδι οκ mindless shooter οσο δεν παει, υποτυπωδες σεναριο χιλιοειπωμενο και μπαμ μπουμ μεχρι τελικης πτωσεως. Αντεξα 2 κεφαλαια και το σταματησα, πρεπει να ειχα σκοτωσει ηδη καμμια 1000αρα ναζι... θα το συνεχισω δεν λεω, αλλα με κουρασε αυτο το ανελεητο και ασταματητο πιστολιδι...

  7. #106
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Με το που βγήκε η ανακοίνωση οτι το δίνουν δωρεάν στο plus,με έπιασε ανυπομονησία γιατί μου αρέσουν τα shooters του Β Παγκοσμίου πολέμου και είχα ακούσει-δει καλά πράγματα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Έπαιξα το campaign για 1-2 ώρες,μια χαρά,μου άρεσε.Βάζω και το multiplayer και τρώω ξενέρα!Λές και έπαιζα παιδικό shooter!Πιου πιου...χάλια κίνηση,βαράμε όπου να ναι και αν σου κάτσει,κάνεις kill...
    Είμαι fan των battlefield και ξέρω οτι υπάρχει ''κόντρα'' για το ποιό είναι καλύτερο shooter,αλλά ειλικρινά περίμενα πολύ καλύτερο το call.Είναι χειρότερο ακόμα και απο το Βattlefield V,το χειρότερο της σειράς...
    Εχετε μαμηθει ολοι ρε με το Battlefield V....μια χαρα παιχνιδι ειναι και πολυ ωραιο online και αρκετα "ρεαλιστικο". Ειδικα στις γιαπωνεζικες πιστες (ΙΒΟ τζιμα κλπ) ειναι σα να εισαι μεσα στους βομβαρδισμους και στην επιθεση που δεχεσαι.

    Κατα τα αλλα, σημερα θα μπω και γω να δω τι παιζει με το WWII....ελπίζω να το ευχαριστηθω!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  8. #107
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οποιος ειχε την ιδεα να κανει τα cinematics στα 30 καρε και το gameplay στα 60 καρε ειναι για φαπες! Αστειευομενα το λεω φυσικα, αλλα ειναι απαραδεκτο οπτικα σαν αποτελεσμα... δεν υπαρχει φυσικοτητα, δεν καταλαβαινω τι νομιζαν οτι αυξανοντας το fidelity στα cinematics οτι θα ειναι ωραια η εναλλαγη? Ε οχι...

    Και δεν υπαρχει ουτε επιλογη να κλειδωσεις τα παντα στα 30 ουτε στα 60. Οποτε εισαι αναγκασμενος να υποστεις αυτην την κατασταση.

    Κατα τα αλλα το παιχνιδι οκ mindless shooter οσο δεν παει, υποτυπωδες σεναριο χιλιοειπωμενο και μπαμ μπουμ μεχρι τελικης πτωσεως. Αντεξα 2 κεφαλαια και το σταματησα, πρεπει να ειχα σκοτωσει ηδη καμμια 1000αρα ναζι... θα το συνεχισω δεν λεω, αλλα με κουρασε αυτο το ανελεητο και ασταματητο πιστολιδι...
    Πάντως ακόμα και όταν γυρνάει σε 60 δείχνει όμορφο. Περίμενα κάτι χειρότερο οπτικά. Να σου πω την αλήθεια μου άρεσε η εναλλαγή. Σινεμάτικ στα cut scenes και στο gameplay 60αρι.
    Δεν το προχώρησα βέβαια πολύ για να δω αν θα μου αρέσει.
    .

  9. #108
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Η πτωση στα καρε ειναι δραματικη. Εκει που εισαι στα 60 ξαφνικα σε πεταει στα 30... μοιαζει λες και το παιχνιδι εχει προβλημα στο framerate. Δεν προλαβαινει το ματι να συνηθισει την αλλαγη και προσωπικα μου φαινεται παρα μα παρα πολυ κακο. Δωσε την επιλογη για 30 ή 60 καρε με τις αναλογες θυσιες. Να υπαρχει μια ομοιομορφια. Απο τις χειροτερες επιλογες που εχω δει σε τετοια θεματα σε παιχνιδι. :/

  10. #109
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τι να πω, εμένα δεν μου φάνηκε τόσο άσχημη η αλλαγή, αλλά για να το λες, φανταζομαι θα σε χάλασε. Θέλω να το δω στην πορεία και εγώ. Ειδικά όταν από 60 πέφτει σε 30. Δεν το προχώρησα τόσο για πέσει cut scene μετά από 60( έχω δει μόνο από 30 σε 60 μετάβαση), οπότε μπορεί να χαλάστω και εγώ.
    .

  11. #110
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Εχετε μαμηθει ολοι ρε με το Battlefield V....μια χαρα παιχνιδι ειναι και πολυ ωραιο online και αρκετα "ρεαλιστικο". Ειδικα στις γιαπωνεζικες πιστες (ΙΒΟ τζιμα κλπ) ειναι σα να εισαι μεσα στους βομβαρδισμους και στην επιθεση που δεχεσαι.



    Κατα τα αλλα, σημερα θα μπω και γω να δω τι παιζει με το WWII....ελπίζω να το ευχαριστηθω!
    Το ίδιο λέμε,μ αρέσει και εμενα το V,απλώς δεν είναι σαν τα άλλα

  12. #111
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχω καιρο να παιξω pure shooter FPS και μιλαω καθαρα για το campaign κομματι, αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ να παιξω πανω απο 1 ωρα αυτο το παιχνιδι...

    Ο ανελεητος, αδυσωπητος ρυθμος του σκοτωνει κυριολεκτικα τον οποιο ενθουσιασμο μου...

    Ορδες εχθρων που ερχονται κατα πανω σου χωρις να λογαριαζουν ουτε καν υποτυπωδως την προσωπικη τους ασφαλεια, σαν να ειναι απλο κρεας προς καταναλωση, εκρηξεις παντου, ενας κακος χαμος γυρω γυρω.... μπουχτιζω απιστευτα.

    Δεν ξερω δεν θυμαμαι καν να ηταν ετσι τα COD ποτε. Δηλαδη σε αυτον τον βαθμο. Ισως αυτο να ζηταει πλεον η κοινοτητα των φιλων του FPS αλλα πραγματικα νομιζω με μεγαλη δυσκολια θα καταφερω να το τελειωσω και αυτο με γνωμονα το σκεπτικο οτι, οκ μικρο παιχνιδι ειναι δε βαριεσαι...

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    alan sirer (29-05-2020)

  14. #112

    Default

    κακο παιχνιδι για εμενα,επαιξα κανα 3ωρο online και σιχαθηκα,προτιμω το f2p warface απο το cod.

  15. #113
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Με p2p σε shooter δεν πας πουθενά. Έσβησε στην ώρα πάνω

  16. #114
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το έπαιξα πριν από λίγο και ειδικά στην αρχή μου έσπασε τα νεύρα. Και όμως ο κόσμος πληρώνει για αυτό το πράγμα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (29-07-2020)

  18. #115
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Το έπαιξα πριν από λίγο και ειδικά στην αρχή μου έσπασε τα νεύρα. Και όμως ο κόσμος πληρώνει για αυτό το πράγμα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και εγώ το έπαιξα πριν λιγες μέρες και το τερμάτισα κιόλας.
    Πραγματικά απορώ πως αρέσει σε τόσο πολύ κόσμο... Εμένα μου φάνηκε υπερβολικά μέτριο σαν παιχνίδι...
    Spoiler!

  19. #116
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Φαντάσου να είσαι και μετά το ghost of Tsushima πώς σού φενεται

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (29-07-2020)

  21. #117
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ήμουν μετά το The last of us
    Αλλά νομίζω και να μην είχα παίξει ένα τόσο κορυφαίο παιχνίδι πάλι μέτριο θα το χαρακτήριζα.. Δεν ήταν καν διασκεδαστικό...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. #118
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω το παρατησα πριν βγουν τα τελευταια μεγαθηρια (TLOU2/Ghost)... τι λεμε τωρα... δεν αντεξα καν να το τελειωσω... mindless βλακεια μπαμ μπουμ και δωστου ξανα και ξανα και παρε αλλους 20 καταπανω σου και ξανα και δωστου...

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (29-07-2020)

  24. #119
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εμένα μου άρεσε το campaign. Δεν ήταν κάτι εξαιρετικό ή ξεχωριστό συμφωνώ αλλά δεν ήταν και άσχημο. Μου έκανε τρομερή εντύπωση πάντως η ποιότητα των γραφικών ειδικά στις ενδιάμεσες εξιστορήσεις και το πως μετά το γύριζε και το έδενε με το gameplay, που εντάξει δεν ήταν της ίδιας ακριβώς ποιότητας αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι είχε κάποιο θέμα από αυτή την πλευρά. Με τα υπόλοιπα modes όπως multi ή zombies δεν ασχολήθηκα καθόλου για να μπορώ να κρίνω, ποτέ δεν ήταν άλλωστε τα COD στο MP του γούστου μου όσο κι αν ασοχλήθηκα στο μακρινό πρελθόν, μου ταίριαζαν περισσότερο τα BF από αυτή την άποψη.

  25. #120
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μωρε δεν ειχα θεμα με τα γραφικα (μονο το cutscene 30 fps απο 60 fps gameplay με χαλασε). Το θεμα μου ηταν το gameplay. Απλα το ενιωσα απιστευτα βαρετο. Ο τροπος που ερχονται ο ενας μετα τον αλλο οι εχθροι αδιαφορωντας πληρως για την προσωπικη τους υγεια, εμοιαζε χειροτερος και απο τους infected στο TLOU2... Και τα εξουθενωτικα και απανωτα waves απο εχθρους πραγματικα μου εκαναν το κεφαλι καζανι. Επισης ειναι τοσο over the top ωρες ωρες που κανει το Uncharted να φαινεται η επιτομη του ρεαλισμου... (το σκηνικο με την στουκα του τρενου και τα δεκαδες βαγονια να κανουν 27 κωλοτουμπες το καθενα... το τερματησε!).

    Ακομα και σαν call of duty μου φανηκε κακο. Δηλαδη δεν ειχε το downtime, το suspense του Modern Warfare. Μπορει βεβαια να με απαταει η μνημη μου, και σιγουρα λογο ηλικιας τοτε να τα εβλεπα αλλιως τα πραγματα. Αλλα σε ενα βαθμο, οχι ολοκληρωτικα.

    Εν πασει περιπτωση, μου εκατσε πολυ στραβα το παιχνιδι δε ξερω βασανιζομουν να το τελειωσω λογο OCD (θελω at least να τελειωνω οτι παιζω) αλλα βαρεθηκα τοοοσο πολυ που στο τελος υπερνικηθηκε το OCD, κατι παρα μα παρα πολυ σπανιο σε εμενα.

  26. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (30-07-2020)

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •