Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 69

Thread: Star Wars Battlefront II

  1. #41
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά προσωρινό είναι απλά για αρχή δεν θα έχει, θα βάλουν μετά το ξεκαθάρισαν αυτό.
    Αλλά να μου πεις κ για λίγο που δεν θα έχει καλό είναι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #42
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μολις τελειωσα το campaign mode του παιχνιδιου! Παιδια εμενα μου αρεσε αυτο που επαιξα και ενω δεν ηταν η ουαο ιστορια , ειχε να πει 2-3 πραγματα! Φυσικα τελειωσε καπως ..πως να το πω , οχι αποτομα αλλα συντομα!
    Περιμενα λιγο περισσοτερο ,η ηθελα λιγο περισσοτερο μιας και ειμαι φαν . Καπου 6-7 ωρες περιπου ειναι η διαρκεια του!
    Τα γραφικα απιστευτα (σε προ) ακομα και σε πιστες οχι τοσο γεματες , θα δεις λεπτομερια!
    Μου αρεσαν πολυ η αερομαχιες και μου φανηκε σχετικα ευκολο και η στοχευση και γενικα σα παιχνιδι!
    Νομιζω ειναι πολυ πιο καλυτερο απο το πρωτο και πιο σταθερο το shooting mode του ! Ta head shots βροχη!!
    Εφε και ηχος πολυ καλος επισης.
    Θα πιασω λιγο το arcade mode να δω τι ακριβως ειναι .Το εχει παιξει κανεις?

  3. #43
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Μολις τελειωσα το campaign mode του παιχνιδιου! Παιδια εμενα μου αρεσε αυτο που επαιξα και ενω δεν ηταν η ουαο ιστορια , ειχε να πει 2-3 πραγματα! Φυσικα τελειωσε καπως ..πως να το πω , οχι αποτομα αλλα συντομα!
    Περιμενα λιγο περισσοτερο ,η ηθελα λιγο περισσοτερο μιας και ειμαι φαν . Καπου 6-7 ωρες περιπου ειναι η διαρκεια του!
    Τα γραφικα απιστευτα (σε προ) ακομα και σε πιστες οχι τοσο γεματες , θα δεις λεπτομερια!
    Μου αρεσαν πολυ η αερομαχιες και μου φανηκε σχετικα ευκολο και η στοχευση και γενικα σα παιχνιδι!
    Νομιζω ειναι πολυ πιο καλυτερο απο το πρωτο και πιο σταθερο το shooting mode του ! Ta head shots βροχη!!
    Εφε και ηχος πολυ καλος επισης.
    Θα πιασω λιγο το arcade mode να δω τι ακριβως ειναι .Το εχει παιξει κανεις?
    Θέλω να το αγοράσω κάποια στιγμή γιατί και σαν παιχνίδι είναι eye candy για τα γραφικά που έχει και μου αρέσουν πολύ. Περιμένω όμως να πέσει η τιμή του ή να μπει στο EA Access κάποια στιγμή.

    Το Arcade mode το είχα παίξει όταν είχαν βγάλει την beta και μου άρεσε πολύ. Έχει κάποιους χαρακτήρες να διαλέξεις και σου έρχονται κύματα από εχθρούς για να σκοτώσεις σε κάποιο χρονικό περιθώριο. Πολύ διασκεδαστικό θα έλεγα, το απόλαυσα αυτό στην beta. Έπαιρνα Darth Maul και θέριζα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #44
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βρε Απόστολε, ποσο να πεσει ακομα;;; Στα 35 ειναι τωρα στο store. Παρτο, αξίζει πολυ!!!!! Μην ακούς τι λένε...

  5. #45
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Να πέσει και άλλο! LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #46
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Να ρωτήσω κάτι, η μεσαία φιγούρα στο cover και γενικα στο marketing είμαι γυναίκαΝΎ


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #47
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ πάνω από 20€ δεν διατίθεμαι να δώσω για το Battlefront. Ειδικά όλο αυτό με τα lootboxes με χάλασε πολύ σαν πρακτική. Βέβαια μόνο το single player με ενδιαφέρει.
    Αλλιώς και εγώ λογικά θα το παίξω όταν το δώσει στο EA Access
    Spoiler!

  8. #48
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Νομιζω πάντως δέχτηκαν ηχηρό χαστούκι, αν και παλι καναν πωλήσεις λογο μείωσης τιμής.Κι εγω προσωπικά αν δεν υπήρχε η Επιλογή share , δεν θα εδινα τα χρηματα μου για full price . Ειναι ομως πανέμορφο οπτικά.

  9. #49
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Ψιλο-άσχετο αλλά μπορεί να είναι κα ενδεικτικό της πορείας του παιχνιδιού:μπήκα χτές λίγο στο twitch να χαζέψω.Στην αρχή μπήκα σε κανάλια τvων Call of Duty,Overwatch,Fortnite με μέσω όρο 500 θεατών περίπου.Μπαίνω σε Star wars battlefront 2,μεσος όρος 20-30 άτομα...

  10. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τελικά το αγόρασα και εγώ το παιχνίδι. Περίμενα να πέσει η τιμή του όπως έγραφα και παραπάνω και το τσίμπησα στο Xbox που το έχει στα deals με 10.50€!! (Και με share κιόλας έδωσα μόνο 5.25! LOL)

    Δεν έχω παίξει πολύ. Έπαιξα μόνο την πρώτη αποστολή/chapter και το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο. Τα γραφικά απλά δεν υπάρχουν στο One X. Ο ήχος είναι πραγματικά συγκλονιστικός και νομίζεις ότι είσαι στην ταινία μέσα. Ο χειρισμός επίσης πολύ καλός και το ωραίο είναι ότι σε αφήνει να παίξεις είτε 1person ή 3person κάμερα.

    Θέλω να το συνεχίσω το σαββατοκύριακο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    tsakali GR (24-08-2018)

  12. #51

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Τελικά το αγόρασα και εγώ το παιχνίδι. Περίμενα να πέσει η τιμή του όπως έγραφα και παραπάνω και το τσίμπησα στο Xbox που το έχει στα deals με 10.50€!! (Και με share κιόλας έδωσα μόνο 5.25! LOL)

    Δεν έχω παίξει πολύ. Έπαιξα μόνο την πρώτη αποστολή/chapter και το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο. Τα γραφικά απλά δεν υπάρχουν στο One X. Ο ήχος είναι πραγματικά συγκλονιστικός και νομίζεις ότι είσαι στην ταινία μέσα. Ο χειρισμός επίσης πολύ καλός και το ωραίο είναι ότι σε αφήνει να παίξεις είτε 1person ή 3person κάμερα.

    Θέλω να το συνεχίσω το σαββατοκύριακο.
    Υπάρχει ακομα σε αυτη τη τιμή?Μπορεις να δωσεις λινκ?

  13. #52
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Νομίζω πρέπει να τελείωσε η προσφορά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #53
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Αγόρασα το παιχνίδι 13 ευρω που το είχε προσφορά.Είμαι μεγάλος φάν με οτιδήποτε έχει να κάνει με Star Wars,αλλά μέχρι στιγμής εχω απογοητευτεί απο το παιχνίδι.Τελέιωσα το campaign,δεν εχω ασχοληθεί με multiplayer ακόμα.Ξέρω οτι η ''καρδιά'' του παιχνιδιού είναι το multiplayer,αλλά τόσο κακό campaign είχα καιρό να δω σε παιχνίδι:άσχετο,αδιάφορο,βαρετό,ασύνδετο...Με λίγα λόγια έχασα 5-6 ώρες απο τη ζωή μου τερματίζοντας το campaign.Σίγουρα η συνολική εμπειρία θα καλυτερευσει όταν ασχοληθω με το multi,αλλά μέχρι στιγμής,fail απο εμένα...

  15. #54
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Και επανέρχομαι μετά απο 1 χρόνο περίπου!
    Με τα συνεχή updates ,το παιχνίδι πλέον είναι απόλαυση στο multiplayer:ολα ξεκλείδωτα χωρίς microtransactions,γεμάτοι servers, άφθονο υλικό.Κάλιο αργά παρά ποτέ...

  16. #55
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ήρθε και η δική μου σειρά να παίξω το παιχνίδι, "χαρισμένο" από το PS+.

    ΤΙ.
    ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.
    ΕΙΝΑΙ.
    ΑΥΤΗ.

    Έχω πάθει την ΠΛΑΚΑ μου. Μουσική (τι να λέμε τώρα; με αυτή μεγάλωσα), γραφικά (τεχνικός τομέας έψαχνα σαγόνια, δόντια, φρύδια, παντόφλες, σαγιονάρες, σώβρακα) έχει μείνει άναυδος!

    Αρκετά πραγματάκια τα έχω καταλάβει, έχω όμως κάποιες απορίες.
    Όσο κι αν έψαξα στο Ιντερνετ δεν βρήκα απαντήσεις ρε γμτ (ίσως και να μην ήξερα πως να γράψω την ερώτηση στο Google).

    Ποιο καλό παιδάκι θα με πάρει από το χέρι να μου λύσει 1-2 απορίες;
    Ξέρω ότι συνφορουμίτες το έχουν λιώσει, γιατί τους έβλεπα στην friendlist μου να παίζουν επί αρκετό καιρό!

    Ερωτήσεις:

    α) τι είναι αυτό το "2" μέσα σε κυκλάκι δίπλα από την ενέργειά μου;
    β) τι είναι αυτά τα περιστρεφόμενα βελάκια στα abilities μου;


  17. #56
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    α) δείχνει πόσα rolls έχεις διαθέσιμα τα οποία ανανεώνονται σταδιακά
    β) έχεις ταχύτερο recharge, buff από έναν σύμμαχο σου, νομίζω από τον Finn


  18. #57
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι εστί "rolls"; (και κατ΄επέκταση "ανανεώνονται" ;;; )

    Πανάθεμά με κι αν κατάλαβα!!!

    (να υποθέσω ότι το recharge/buff το κάνει το class αυτό που δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά είναι σε στυλ support και ενεργοποιείται με το ability L1+R1. Το λέω γιατί έχω παίξει αρκετά με αυτό το class -που λανθασμένα το λέω support- και αναρωτιόμουν όταν ενεργοποιώ το L1+R1 πως οι συμπαίκτες μου το καταλαβαίνουν. Θενξ τώρα με κατατόπισες. Εκτός κι αν κατάλαβα λάθος, οπότε θα πρέπει να μου το κάνεις πιο λιανά / σόρρυ για το πρήξιμο! αχαχαχ είμαι ασχετίδης ακόμα!)

  19. #58
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Άντε να μαζευτούμε σιγα σιγα για κάνα online .Ευκαιρία να το μάθουμε περισσότερο τωρα που είναι διαθέσιμο δωρεαν στους ps plus members

  20. #59
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάποιο καλό παιδάκι να μου εξηγήσει τι είναι τα rolls και πως "δουλεύουν" ; (κοιτάζει προς Νεκτάριο και Παύλο/dragonpaul)


  21. #60
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    (κατεύθυνση + κύκλο)

    Crouch while still, roll while running



    Νομίζω παλιά είχες την δυνατότητα να το spamάρεις, οπότε έβαλαν περιορισμούς σε αριθμό και περίοδο cool down.
    Αν έχεις προβλήματα ανέβασε το sensitivity.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •