Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 69 of 69

Thread: Star Wars Battlefront II

  1. #61
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λολ, δεν πήγε το μυαλό μου ότι αναφέρεσαι στην τούμπα!

    Το έψαξα κι εγώ στο Ιντερνετ (μάλιστα βρήκα το ίδιο βίντεο ανάμεσα σε άλλα) και λέω από μέσα μου "αποκλείεται να εννοεί ο Νεκτάριος την τούμπα! Είναι απλώς ένα κουμπάκι, τι σχέση έχει με τον αριθμό 2;;;"

    Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα επεξήγηση ότι ο αριθμός 2 αναφέρεται στις διαθέσιμες τούμπες!

    Οπότε σκέφτηκα: μπα, μαλακίες μάλλον λέω, αποκλείεται να είναι η τούμπα που βλέπω σε διάφορα βίντεο......μάλλον κάτι άλλο θα εννοεί ο Νεκτάριος με τον όρο "rolls".


    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ που να πάει το μυαλό μου ότι οι σύγχρονοι multiplayer παίκτες σπαμάρουν σερί την τούμπα, οπότε η ΕΑ "αναγκάστηκε" να βάλει περιορισμό;

    Λολ, ευχαριστώ πάντως.

    (απλώς αναφορικά: παραμένω να αηδιάζω με το multiplayer - όχι τόσο όπως με άλλα παιχνίδια πχ CoD/Battlefield, αλλά παραμένω να μην το κάνω κέφι. Αυτό που μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ είναι τα co-op σενάρια, γιατί μου θυμίζουν φάση coin-ops όπου πας με έναν φίλο και παίζετε συνεργαστικά ενάντια στον "κακό υπολογιστή"!!!)

  2. #62
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αν πατήσεις δυο φορές γρήγορα, κάνει ένα roll για να αποφύγεις εισερχόμενα πυρά. Χρησιμεύει απίστευτα σε face to face αναμετρήσεις.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Λολ, δεν πήγε το μυαλό μου ότι αναφέρεσαι στην τούμπα!

    Το έψαξα κι εγώ στο Ιντερνετ (μάλιστα βρήκα το ίδιο βίντεο ανάμεσα σε άλλα) και λέω από μέσα μου "αποκλείεται να εννοεί ο Νεκτάριος την τούμπα! Είναι απλώς ένα κουμπάκι, τι σχέση έχει με τον αριθμό 2;;;"

    Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα επεξήγηση ότι ο αριθμός 2 αναφέρεται στις διαθέσιμες τούμπες!

    Οπότε σκέφτηκα: μπα, μαλακίες μάλλον λέω, αποκλείεται να είναι η τούμπα που βλέπω σε διάφορα βίντεο......μάλλον κάτι άλλο θα εννοεί ο Νεκτάριος με τον όρο "rolls".


    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ που να πάει το μυαλό μου ότι οι σύγχρονοι multiplayer παίκτες σπαμάρουν σερί την τούμπα, οπότε η ΕΑ "αναγκάστηκε" να βάλει περιορισμό;

    Λολ, ευχαριστώ πάντως.

    (απλώς αναφορικά: παραμένω να αηδιάζω με το multiplayer - όχι τόσο όπως με άλλα παιχνίδια πχ CoD/Battlefield, αλλά παραμένω να μην το κάνω κέφι. Αυτό που μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ είναι τα co-op σενάρια, γιατί μου θυμίζουν φάση coin-ops όπου πας με έναν φίλο και παίζετε συνεργαστικά ενάντια στον "κακό υπολογιστή"!!!)
    Με πρόλαβες...
    Κοιτα, ιδανικά ξεκινάς με ένα blast (team vs team) για ζέσταμα και μετά κάποιο σενάριο, τα οποία τα σπάνε. Ξέρεις, κλέβεις σχέδια, τα περνάς στη δίκη σου πλευρά κλπ. Προσωπικά αποφεύγω τα σενάρια που έχουν άπειρους παίκτες μέσα, γιατί χάνομαι μέσα σε όλον αυτόν το χαμό.

  3. #63
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μια από τα ίδια κι εγώ: χάνω τη μπάλα μέσα σε αυτό το χαμό!

    Βέβαια, ως νέος παίκτης του παιχνιδιού ακόμα μένω με το στόμα ανοιχτό με αυτά που βλέπω/ακούω.....οπότε πολλές φορές με σκοτώνουν γιατί πολύ απλά δεν κινούμαι καν, καθώς βλέπω γραφικάρες/παρατηρώ την γενικότερη ατμόσφαιρα.

    Πως να το πω, αν και το έχω ξαναπεί, αλλά bare with me: έχω χρόοοοοοονια να πάθω τέτοια πλάκα με παιχνίδι, να σταματώ τον εαυτό μου να παίζει γιατί έχει πάει 3 η ώρα το βράδυ, να πέφτω για ύπνο και ακόμα να σκέφτομαι το παιχνίδι και ταυτόχρονα να λέω "αύριο θέλω να παίξω σαν φούστης, δεν αντέχω να περιμένω!".

    Ε, ρε συγκοπή που έπαθα στα γεράματα ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ!

  4. #64
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Είσαι πολυυυυυ τυχερός που το ξεκίνησες τώρα... όταν είχε πρωτοβγει το παιχνίδι ήταν απλά "γυμνό". Απολύτως καμία σχέση με αυτό που βλέπεις τώρα. Όποτε τώρα μπορείς να το χαρείς στην ολόγητά του!!!! Οσον αφορά στο οπτικό κομμάτι βελτιώθηκε από τότε που προστέθηκε το HDR και, πραγματικά, μερικές φορές κι εγώ απλά χαζεύω γύρω γύρω. Κρίμα που εδώ δεν έβαλαν μια VR αποστολή.
    Εγω περιορίζομαι στα σενάρια που είναι το πολύ 8vs8. Είναι πιο απλά και πιο ευκολοπαιχτα.

  5. #65
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο!! Παίζω γενικά ευχάριστα και πολλά ωραία modes.
    Τώρα λογικά θα έχει και πολύ κόσμο που το έδωσε το plus.
    Και εμένα τα σενάρια μου αρέσουν όπως είπε ο Παύλος και μετά το mode που είναι co-op ουσιαστικά εναντίων της CPU.
    Έχει πάρα πολύ υλικό και ένας star wars fan θα περάσει καλά με το παιχνίδι.
    Και εγώ που έχω παίξει αρκετές ώρες συνέχεια χάνω πάντως.. χαχαχα..
    Once a noob always a noob!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #66
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Νταξ, ως αρρωστάκι με το Star Wars δεν μπορώ να πω ότι είμαι ο πλέον αντικειμενικός κριτής! χααχαχαχ

    Αλλά επειδή ακριβώς είμαι αρρωστάκι με SWars, έχω κατακλυστεί από ευτυχία! Με το που εμφανίζονται τα πρώτα γράμματα και η μουσική Τζον Γουίλιαμς με πιάνει ρίγη!!!!

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (04-06-2020)

  8. #67
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Νταξ, ως αρρωστάκι με το Star Wars δεν μπορώ να πω ότι είμαι ο πλέον αντικειμενικός κριτής! χααχαχαχ

    Αλλά επειδή ακριβώς είμαι αρρωστάκι με SWars, έχω κατακλυστεί από ευτυχία! Με το που εμφανίζονται τα πρώτα γράμματα και η μουσική Τζον Γουίλιαμς με πιάνει ρίγη!!!!
    Λευτέρη δεν ξέρω αν έχεις παίξει το Xwing mission στο PSVR από το πρώτο battlefront.
    Αν όχι πραγματικά αξίζει φουλ. 20 λεπτά είναι αλλά όταν το είχα παίξει ένιωθα σαν μικρό παιδί!


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. #68
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το έπαιξα και κυριολεκτικά συγκινήθηκα (δεν κάνω πλάκα). Το παιδικό μου όνειρο είχε γίνει πραγματικότητα.

    PS5+PSVR2+Star Wars = αντίο ζωή.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (04-06-2020),mihalis13 (04-06-2020)

  11. #69
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Το έπαιξα και κυριολεκτικά συγκινήθηκα (δεν κάνω πλάκα). Το παιδικό μου όνειρο είχε γίνει πραγματικότητα.



    PS5+PSVR2+Star Wars = αντίο ζωή.
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν υπήρξε δευτερόλεπτο που να μην ήμουν ενθουσιασμένος! Ειδικά μόλις βλέπω το Star destroyer πρέπει να γέλαγα με ανοιχτό το στόμα!
    Μετά ήμουν έτοιμος να πάω να αγοράσω psvr αλλά τελικά κρατήθηκα από το έξοδο (είναι και πολλά τα λεφτά το ρημάδι...)

    Αυτό που λες! Με PSVR2 και χωρίς τόσα καλώδια και σαφώς καλύτερη οθόνη πάει...
    Spoiler!

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •