Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 121 to 133 of 133

Thread: Destiny 2

  1. #121
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ε ναι δεν είναι για όλους τώρα εμένα αν μου πεις κάτσε κ παίξε Tomb Raider η κάποιο story μπορεί να βαρεθώ, ενώ στο Division η Destiny να κάνω τα ίδια πράγματα για βρω κ να φτιάξω καλύτερο gear δεν με χαλάει, ενώ το βλέπω ότι είναι κάψιμο κ σπατάλη χρόνου να παίζεις destiny, division, anthem το θέλω λες κ είναι ναρκωτικο
    MP έπαιζες καθόλου στο PS3 ή ξεκίνησες στο PS4;

    Στο λέω γιατί παλιά τα MP (από Warhawk και KZ2 μέχρι UC2-3 MP) ήταν πολύ διαφορετικά... άντε στην χειρότερη να πεις ότι είχαν μια ελαφριά RPG εσάνς (perks/boosters έτσι για το αλατοπίπερο και ένα πολύ απλό lvl up system να ξεκλειδώνεις κανά booster/skin) και πολύ έντονο το arcade στοιχείο (pick up power-ups από τον χάρτη), καμία σχέση με την μόδα που ξεκίνησε το Destiny στις κονσόλες.

    Καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο ελκυστικό/εθιστικό (ειδικά για RPG παίκτες), αλλά προσωπικά μου κάνει κάτι σε «είσαι ένα ποντικάκι και κάνεις ό,τι σου λέμε μέχρι να σου δώκουμε το τυράκι». Μην το γελάτε, είναι επιστημονικά μελετημένη λούπα!




  2. #122
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    MP έπαιζες καθόλου στο PS3 ή ξεκίνησες στο PS4;

    Στο λέω γιατί παλιά τα MP (από Warhawk και KZ2 μέχρι UC2-3 MP) ήταν πολύ διαφορετικά... άντε στην χειρότερη να πεις ότι είχαν μια ελαφριά RPG εσάνς (perks/boosters έτσι για το αλατοπίπερο και ένα πολύ απλό lvl up system να ξεκλειδώνεις κανά booster/skin) και πολύ έντονο το arcade στοιχείο (pick up power-ups από τον χάρτη), καμία σχέση με την μόδα που ξεκίνησε το Destiny στις κονσόλες.

    Καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο ελκυστικό/εθιστικό (ειδικά για RPG παίκτες), αλλά προσωπικά μου κάνει κάτι σε «είσαι ένα ποντικάκι και κάνεις ό,τι σου λέμε μέχρι να σου δώκουμε το τυράκι». Μην το γελάτε, είναι επιστημονικά μελετημένη λούπα!

    Καθόλου τίποτα δεν μου άρεσε κιόλας να παίζω με άλλους, μόνο story παιχνίδια στο ps3 άρχισα με το GRAN TOURISMO 5 να μπαίνω online κ λίγο με RDR1 κ αυτό όχι στην αρχή κ bordeland 2.
    Στο 4 άρχισε η κατρακύλα , ξεκίνησα με battlefield 4 που δεν είχα αλλά game, μετά ήρθε η beta από το Division 1 κ έπαθα πλάκα τρελάθηκα με αυτό το παιχνίδι για ένα χρόνο δεν έπαιζα τίποτα άλλο, πολλές ώρες γνώρισα πολύ κόσμο μέσα από το παιχνίδι, μετά που άρχισα να βαριέμαι στο δεύτερο χρόνο άρχισα να ψάχνω παρόμοια παιχνίδια κ βγήκε το destiny 2, φαντάσου το ένα (destiny) ουτε να το δω δεν ήθελα τοτε κ εκεί έκανα μερικές παρέες βέβαια όχι σαν το Division αλλά κ εκεί έλιωσα μέχρι που έπαιζα μόνος μου κ ψιλό βαρέθηκα, γενικά η καταστροφή μου ήταν το Division το πρώτο, το δεύτερο ωραίο αλλά καμία σχέση με το ένα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-01-2021 at 13:52.

    xbox:Christoforo7s

  3. #123
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καθόλου τίποτα δεν μου άρεσε κιόλας να παίζω με άλλους, μόνο story παιχνίδια στο ps3 άρχισα με το GRAN TOURISMO 5 να μπαίνω online κ λίγο με RDR1 κ αυτό όχι στην αρχή κ bordeland 2.
    Στο 4 άρχισε η κατρακύλα , ξεκίνησα με battlefield 4 που δεν είχα αλλά game, μετά ήρθε η beta από το Division 1 κ έπαθα πλάκα τρελάθηκα με αυτό το παιχνίδι για ένα χρόνο δεν έπαιζα τίποτα άλλο, πολλές ώρες γνώρισα πολύ κόσμο μέσα από το παιχνίδι, μετά που άρχισα να βαριέμαι στο δεύτερο χρόνο άρχισα να ψάχνω παρόμοια παιχνίδια κ βγήκε το destiny 2, φαντάσου το ένα ουτε να το δω δεν ήθελα τοτε κ εκεί έκανα μερικές παρέες βέβαια όχι σαν το Division αλλά κ εκεί έλιωσα μέχρι που έπαιζα μόνος μου κ ψιλό βαρέθηκα, γενικά η καταστροφή μου ήταν το Division το πρώτο, το δεύτερο ωραίο αλλά καμία σχέση με το ένα.
    Ε το Borderlands σου ξεκίνησε την «ζημιά» με το looting! SP εκδοχή του Destiny ήταν.

    Η παρέα όντως είναι το Α και το Ω για να σε κρατήσει σε ένα online MP, εμένα επί PS3 εποχής με κρατούσε με τις ώρες. Αν πάω να παίξω solo MP, βαριέμαι γρήγορα, δεν μπορώ πάνω από 2-3 match. Είναι όντως ανούσιο.

    Η παρέα είναι τρόπον τινά το "storytelling" σε ένα MP, έχεις να θυμάσαι φάσεις & σκηνικά (με όλα τα καλά και τα στραβά της ανθρώπινης ψυχολογίας)...

  4. #124
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ε το Borderlands σου ξεκίνησε την «ζημιά» με το looting! SP εκδοχή του Destiny ήταν.

    Η παρέα όντως είναι το Α και το Ω για να σε κρατήσει σε ένα online MP, εμένα επί PS3 εποχής με κρατούσε με τις ώρες. Αν πάω να παίξω solo MP, βαριέμαι γρήγορα, δεν μπορώ πάνω από 2-3 match. Είναι όντως ανούσιο.

    Η παρέα είναι τρόπον τινά το "storytelling" σε ένα MP, έχεις να θυμάσαι φάσεις & σκηνικά (με όλα τα καλά και τα στραβά της ανθρώπινης ψυχολογίας)...
    Όχι borderlands δεν εκανα farming καθόλου χάχα μου τα έδωσαν ολα στο χέρι, αλλά ή παρέα όντως είναι το άλφα κ το ωμέγα,να έχω αγκαλιά τον μικρό που ήταν μωρό τότε 2 το βράδυ με το ένα χέρι κ το άλλο να κάνω extract , άπειρα σκηνικά να έρχονται η γυναίκες μας το βράδυ κ να αρχίζουν τα γαλλικά κ να πειράζουμε ο ένας τον άλλον .
    Στο destiny οταν πρώτο μπήκα έπεσα σε μια παρέα είχε τρελό χαβαλέ, πήγαμε για raid κ επειδή αργούσαν εγώ έπαιζα Mario στο switch κ έλεγε ένας δεν θα το ξεχάσω τι στο διάολο ακούγεται ποιος έχει το παιδι δίπλα κ παίζει Mario

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    psx3 (09-01-2021)

  6. #125

    Default

    Λοιπόν...
    Εδώ είχα πάρει το πακέτο των 100€ που περιείχε και τα 2 πρώτα expansions. Το παιχνίδι ήταν χάλια, τέρμα βαρετό και το άφησα. Δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο destiny που είχαμε καεί, μεγάλη παρέα, σχεδόν 3 χρόνια.
    Τί πρέπει να πάρω για να συνεχίσω; Γιατί τα έχουν κάνει πραγματικά "σώβρακο".

  7. #126
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Λοιπόν...
    Εδώ είχα πάρει το πακέτο των 100€ που περιείχε και τα 2 πρώτα expansions. Το παιχνίδι ήταν χάλια, τέρμα βαρετό και το άφησα. Δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο destiny που είχαμε καεί, μεγάλη παρέα, σχεδόν 3 χρόνια.
    Τί πρέπει να πάρω για να συνεχίσω; Γιατί τα έχουν κάνει πραγματικά "σώβρακο".
    Στην ουσία δεν έχεις τίποτα αυτά κ λίγο περισσότερα είναι στο free κομμάτι κ επειδή το παιχνίδι είναι πλέον f2p σου λέω παίξε το free δες αν έχεις παρέα αν σε τραβάει κ μετά βλέπεις, σίγουρα αν θες να παίξεις κ να ασχοληθείς θες αρκετά όλα τα expansion κ season.
    Το season του destiny 2 είναι free αλλά έχει κ έξτρα κ σε καμία περίπτωση δεν είναι τα έξτρα που δίνει το Division το οποίο δεν χρειάζεται να πάρεις, στο destiny 2 έχει πράγματα που σε βοηθάνε συν κάτι exotic quest κ έξτρα mission που παίζεις μόνο αν αγοράσεις το season.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (11-01-2021)

  9. #127

    Default

    Περίπου κατάλαβα. Άρα να μην κατεβάσω αυτό που έχω στο library αλλά το free 2 play. Αυτό θα έχουμε τους 3 χαρακτήρες μου όμως; Θα μου πεις μήπως θα χει σημασία;
    Τελευταίο: Η εφαρμογή που μεταφέρεις όπλα μεταξύ χαρακτήρων υπάρχει ακόμη; Είναι οκ;

  10. #128
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Περίπου κατάλαβα. Άρα να μην κατεβάσω αυτό που έχω στο library αλλά το free 2 play. Αυτό θα έχουμε τους 3 χαρακτήρες μου όμως; Θα μου πεις μήπως θα χει σημασία;
    Τελευταίο: Η εφαρμογή που μεταφέρεις όπλα μεταξύ χαρακτήρων υπάρχει ακόμη; Είναι οκ;
    Τα πάντα έχεις από είχες δεν αλλάζει κ ότι έξτρα έχεις αγοράσει θα είναι μέσα διαθέσιμο, εδώ ισχύει ότι πληρώσεις έχεις



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #129
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Τελευταίο: Η εφαρμογή που μεταφέρεις όπλα μεταξύ χαρακτήρων υπάρχει ακόμη; Είναι οκ;
    Sorry δεν το πρόσεξα αυτό, ναι υπάρχει κανονικά τις bungie κ η άλλη που υπήρχε από την αρχή του destiny 2, εγώ έχω κ τις δύο γιατί στην μεταφορά η επίσημη καμία φορά κολλάει από εκεί βρίσκεις κ random άτομα βέβαια είναι λίγο μπάχαλο η κατάσταση με τους random αλλά μόνο έτσι βρίσκεις άτομα για τα ποιο δύσκολα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (11-01-2021)

  13. #130
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Προσοχή όσοι έχετε Ps5 με το τελευταίο update έχει bug κ που δεν διαβάζει το παιχνίδι κ χρειάζεται delete κ ξαναεγκατασταση, το μόνο πράγμα που γίνεται μεχρι στιγμής είναι backup σε εξωτερικό δίσκο ώστε να μην το ξανακατεβασετε.
    Το έχουν πάθει δύο φίλοι μου κ μάλιστα πάνω από μια φορά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #131

    Default

    Καλημέρα. Κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι η legendary edition, που είναι αυτή τη στιγμή σε προσφορά, black Friday, περιέχει τα πάντα;

  15. #132
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Καλημέρα. Κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι η legendary edition, που είναι αυτή τη στιγμή σε προσφορά, black Friday, περιέχει τα πάντα;
    Περιέχει τα πάντα που είχε βγει μέχρι τώρα.
    Αλλά να ξέρεις ότι υπάρχει expansion τον Φεβρουάριο κ ένα επετειακο 5 Δεκεμβρίου που χρειάζεται για να συνεχίσεις να τα έχεις όλα, bungie φίλε άρμεγμα κανονικότατα .
    Για να μην ψάχνεις αυτο που βγαίνει 5 Δεκεμβρίου φέτος κάνει 25 ευρώ κ είναι dungeon που δίνει την gjallarhorn .

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (23-11-2021)

  17. #133

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Περιέχει τα πάντα που είχε βγει μέχρι τώρα.
    Αλλά να ξέρεις ότι υπάρχει expansion τον Φεβρουάριο κ ένα επετειακο 5 Δεκεμβρίου που χρειάζεται για να συνεχίσεις να τα έχεις όλα, bungie φίλε άρμεγμα κανονικότατα .
    Για να μην ψάχνεις αυτο που βγαίνει 5 Δεκεμβρίου φέτος κάνει 25 ευρώ κ είναι dungeon που δίνει την gjallarhorn .

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ήσουν απολύτως σαφής Χρήστο. Ευχαριστώ. Θα δω λίγο το free, αν τη παλεύω τι μπορώ να παίξω και βλέπουμε. Γιατί έχω χρόνια να το παίξω, έχω χάσει την επαφή και δεν ξέρω πως και τι να κάνω.

    Έδωσα κάποιες ώρες και το έσβησα. Το απόλυτο χάος. Δεν ξέρω που να πάω και τι να κάνω. Βλέπω ότι έχει γίνει εξαιρετικά πολύπλοκο. Ακόμη και στα μενού του. Μετά έκανα τη "σούμα" και κατάλαβα ότι χρειάζομαι 100€, για να συνεχίσω να παίζω κι αυτό αν πάρω τώρα την legendary στα 32. Άκυρο.
    Last edited by Conjure7; 24-11-2021 at 12:12.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •