Results 1 to 16 of 16

Thread: The Persistence

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default The Persistence

    Hands-On With The Persistence, A New Procedurally Generated Survival Horror PSVR Game
    https://uploadvr.com/the-persistence...l-horror-psvr/





    .

  2. #2
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (14-06-2017)

  4. #3

  5. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (01-02-2018)

  6. #4
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    εχει παααρα πολυ θετικα στοιχεια ο τιτλος...stealthy gameplay με πολλες επιλογες στα οπλα, πολυ καλη ατμοσφαιρα και πολυ καλα γραφικα...Αν εχει διαρκεια και σεναριο θα μιλαμε για το dead space του VR...
    Spoiler!

  7. #5
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Για μενα ειναι απο τα πιο αναμενα παιχνιδια για το PSVR. Οντως η ατμοσφαιρα θυμιζει αρκετα το Dead Space και τα γραφικα του και το gameplay τα βρηκα μια χαρα. Επισης στο PS Blog υπαρχουν καποιες ενδιαφερουσες πληροφοριες για το παιχνιδι:

    Firesprite shares five tips to help you survive a malfunctioning ship populated by mutated clones of your former crewmates.

    Μπορειτε να παιξετε και παρέα με έναν φιλο σας ο οποιος με την βοηθεια ενος κινητου/tablet μπορει να σας συμβουλεψει ή να σας κρύψει απο τους εχθρους οι οποιοι κινουνται δυναμικα αν διαβασα σωστα στον χωρο του σκαφους που αλλαζει συνεχως καθε φορα που χάνετε.

  8. #6
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  9. #7
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    το Review του παιχνιδιού.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...022#post651022

    Μου άρεσε αρκετα. Οπως γραφω και μεσα, ειναι το καλυτερο για μενα horror game μετα το RE7 για το PSVR. Aν και δεν ξερω αν μπορει καποιος να τα βαλει διπλα. Ειναι πολυ διαφορετικα.
    .

  10. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (31-07-2018)

  11. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  12. #9
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Συμπληρωματικα σε αυτο που εβαλες
    Next week’s free update for PS VR horror The Persistence includes new game modes, accessibility features

    Νεα game modes , campaign+, permadeath ...Εμπλουτιζουν το παιχνιδι και αυτο ειναι πολυ καλο!Επισης λενε οτι θα εχει εκπτωση στο halloween και επιπλεον για του ps+...
    Nα πω και γω δυο λογακια μιας και ειμαι στο τελευταιο deck...
    Αν μου δωσει και ενα ωραιο φιναλε θα ναι το αγαπημενο μου VR παιχνιδι...τερμα διασκεδαστικο με πολυ αγωνια και πολυ εξυπνο design...Ο καθε θανατος δεν σε απογοητευει, ισα ισα σε κανε να σκεφτεις τα λαθη σου και να κινηθεις με διαφορετικη στρατηγική οσο μπορεις βεβαια γιατι και οι χαρτες αλλαζουν καθε φορα!Εξαιρετικη ατμοσφαιρα με ανατριχιαστικα δωματια και φανταστικη ηχητική πανδαισία!
    Την παρασταση κλεβουν τα οπλα!πολυ μεγαλη ποικιλια για ολα τα γουστα!το loot και αυτο εθιστικο και τρελαινομαι να μαζευω epic και rare schematics!
    @PDS εσυ τι χρησιμοποιουσες πιο πολυ?
    Εκει που θα ηθελα λιιιιγο περισοτερη προσοχη ειναι τα γραφικα..Τα ηθελα λιγο καλυτερα...

    Επισης να πω οτι και τα 3 διαφορετικα comfort modes για το VR βοηθανε πολυ...Δεν εχω ζαλιστει καθολου και παιζω και πολυ σφαιρα για τα δεδομενα μου...

    Να κλεισω λεγοντας οτι εχω παιξει γυρω στο 10ωρο και εχει πολυ πραμα ακομα...Μονο και μονο που οι χαρτες αλλαζουν και εχεις και τα challenges δεν σε κανει να βαριεσαι ποτε!Και η απορια μου ειναι...πως κοστολογηθηκε τοσο χαμηλα?30ε day1 μου φαινεται τοσο λιγο γιαυτο που μου εχει προσφερει ηδη αυτο το υπερπαιχνιδο!
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (12-10-2018)

  14. #10
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Tα γραφικα εμενα μου αρεσαν. Ισως σε χαλαει καπως οτι ειναι πιο θολο στο base ps4.
    Δεν θυμαμαι ρε γαμωτο τι επελεγα στα upgrades. Noμιζω το να ειμαι πιο γρηγορος ηταν το βασικο μου. Σε οπλο μου αρεσε πολυ αυτο που πεταει κατι σαν βελος. Πραγματι εχουν μεγαλη ποικιλια που μου θυμιζει τα Resistance.

    Το παιχνιδι ξεκιναει καπως πιο horror και καταληγει σε περισσοτερο action(για αυτο και ηθελα να ειμαι πιο γρηγορος)
    Παντως το
    Spoiler!
    παντα με ανατριχιαζε.

    Παιζει να μου πηρε κανα 20ωρο ισως και παραπανω.
    Ηταν πραγματι πολυ εθιστικο, γιατι προσπαθουσες καθε φορα να εισαι καλυτερος και εσυ αλλα και το DNA σου, αλλα παντα εβρισκες δυσκολια.

    Πραγματικα καλο παιχνιδι. Χαιρομαι που το απολαμβανεις.
    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (12-10-2018)

  16. #11
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Tα γραφικα εμενα μου αρεσαν. Ισως σε χαλαει καπως οτι ειναι πιο θολο στο base ps4.
    Δεν θυμαμαι ρε γαμωτο τι επελεγα στα upgrades. Noμιζω το να ειμαι πιο γρηγορος ηταν το βασικο μου. Σε οπλο μου αρεσε πολυ αυτο που πεταει κατι σαν βελος. Πραγματι εχουν μεγαλη ποικιλια που μου θυμιζει τα Resistance.

    Το παιχνιδι ξεκιναει καπως πιο horror και καταληγει σε περισσοτερο action(για αυτο και ηθελα να ειμαι πιο γρηγορος)
    Παντως το
    Spoiler!
    παντα με ανατριχιαζε.

    Παιζει να μου πηρε κανα 20ωρο ισως και παραπανω.
    Ηταν πραγματι πολυ εθιστικο, γιατι προσπαθουσες καθε φορα να εισαι καλυτερος και εσυ αλλα και το DNA σου, αλλα παντα εβρισκες δυσκολια.

    Πραγματικα καλο παιχνιδι. Χαιρομαι που το απολαμβανεις.
    Ναι ειναι πιο θολο αυτο ειναι το προβλημα!θαρθει το pro σε λιγο ομως και ολα θα ξεκαθαρισουν!

    Εχω χρησιμοποιησα πρωτη φορα επιτυχως το escape artist και μαερεσε πολυ και αυτο το saw και σε πεταει αποτομα και χτυπαει τον εχθρο!ενα και ενα τα οπλα!
    Ειναι πολυ απολαυστικο ελπιζω να κανει αξιοπρεπεις πωλησεις γιατι το αξιζει...
    Επισης δοκιμαα το app μαζι με τον ξαδερφο μου και το διασκεδασε κιαυτος!μου εκανε freeze αντιπαλους,μου ανοιγε πορτες ,μου ελεγε αν εχει κρυμμενα αντικειμενα μεσα στο δωματιο!μεχρι και siren μπορει να πεταξει αυτος απο την εφαρμογη για να τους τραβηξει την προσοχη!Οπως επισης να σου βαλει παραπανω τερατα και να στα ριξει καταπανω σου!!!!!
    Ναι αυτο το κ@ργιολ@κι το μισω και γω...εχω χασει 2-3 φορες εξαιτιας της...
    Spoiler!

  17. #12
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Nαι ρε γαμω. Οποτε την εβλεπα ελεγα οχι παλι αυτη. Εκτος απο το γεγονος οτι ειναι χεσμεντεν σε καθαριζει κιολας.

    Μπραβο escape artist, saw!. Eχω πολυ ωραιες αναμνησεις απο το παιχνιδι.

    Eνταξει παλι θολο θα ειναι και με το pro. Αλλα οσο να ναι θα καθαρισει λιγο. Πες μου εντυπωσεις!
    .

  18. #13
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default




    To τελειωσες chronohill?

    Κοιταζα το review που εγραψα και νομιζω οτι το αδικησα στον βαθμο και δεν θυμαμαι γιατι Ειναι για 8 τουλαχιστον.
    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (01-04-2019)

  20. #14
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post



    To τελειωσες chronohill?

    Κοιταζα το review που εγραψα και νομιζω οτι το αδικησα στον βαθμο και δεν θυμαμαι γιατι Ειναι για 8 τουλαχιστον.
    Ναι το ξεζουμισα τοτε!το πλατινατα κιολας σκεψου!!!
    Ποσο του ειχες βαλει βρε ακαρδε!!!!Ειναι φοβαρο το παιχνιδι και με τρομερο replay value!σκεψου δεν βαρεθηκα και ξαναεπαιζα...Απτα καλυτερα παιχνιδια για VR...απολυτο must have...Δεν το εχω δει αυτο το βιντεακι για να το δω...
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (02-04-2019)

  22. #15
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ναι το ξεζουμισα τοτε!το πλατινατα κιολας σκεψου!!!
    Ποσο του ειχες βαλει βρε ακαρδε!!!!Ειναι φοβαρο το παιχνιδι και με τρομερο replay value!σκεψου δεν βαρεθηκα και ξαναεπαιζα...Απτα καλυτερα παιχνιδια για VR...απολυτο must have...Δεν το εχω δει αυτο το βιντεακι για να το δω...
    7

    Οχι οτι ειναι κακο το 7, αλλα δεν ταιριαζει με αυτο που ειχα στο μυαλο μου και ποσο το ευχαριστηθηκα. Μακαρι να δουμε και συνεχεια!
    .

  23. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (02-04-2019)

  24. #16
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •