Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: Middle-Earth: Shadow of War

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22

    Default

    υπαρχει καταστημα που το βγαζει στην αγορα απο τις 6 του μηνα.θα παω να το παρω.δεν αντεξα να περιμενω να το παιξω στο x,μιας κ ετσι ειχα στο μυαλο μου να κανω. ισως κανω μαλακια γιατι στο x σιγουρα θα σπερνει αλλα σιγα μην περιμενω ενα μηνα.

  3. #23
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    υπαρχει καταστημα που το βγαζει στην αγορα απο τις 6 του μηνα.θα παω να το παρω.δεν αντεξα να περιμενω να το παιξω στο x,μιας κ ετσι ειχα στο μυαλο μου να κανω. ισως κανω μαλακια γιατι στο x σιγουρα θα σπερνει αλλα σιγα μην περιμενω ενα μηνα.
    Ειπα να μην το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω, μαλακία κανείς από την στιγμή που πας για Χ και γουστάρεις το παιχνίδι απλά περιμένεις για να το απολαύσεις όσο μπορείς καλύτερα.
    Αντε επειδή το πήρες τώρα περιμένω εντυπώσεις σε σχέση με το πρώτο γιατί και εμένα μου άρεσε το πρώτο, απλά τώρα δεν παίζει χρόνος για αυτό (αργότερα).

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 05-10-2017 at 13:04.

    xbox:Christoforo7s

  4. #24
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #25

  6. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ειπα να μην το σχολιάσω αλλά δεν αντέχω, μαλακία κανείς από την στιγμή που πας για Χ και γουστάρεις το παιχνίδι απλά περιμένεις για να το απολαύσεις όσο μπορείς καλύτερα.
    Αντε επειδή το πήρες τώρα περιμένω εντυπώσεις σε σχέση με το πρώτο γιατί και εμένα μου άρεσε το πρώτο, απλά τώρα δεν παίζει χρόνος για αυτό (αργότερα).

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ασε χρησταρα το ξερω,αλλα οταν βγαινει παιχνιδι που γουσταρω πολυ κανω σαν ανυπομονο παιδακι. στο x θα παιξω στα σιγουρα ομως a.c. origins. κ βεβαια θα γραψω δυο λογια οταν πεσει στα χερια μου.

  7. #27

    Default

    το πηρα στα χερια μου μολις σημερα.
    θα γραψω πολυ λιγα πραματα μιας κ το εχω παιξει το πολυ δυο ωρες:
    να ενημερωσω τους κατοχους pro οτι υποστηριζει hdr και εχει επισης δυο modes να διαλεξεις αναμεσα σε favor resolution και favor quality,σαφεστατα κ διαλεξα resolution μιας κ εχω 4k tv.
    στα του παιχνιδιου.............πληρη φορτωμα γυρω στα 20 λεπτα,το πρωτο φορτωμα για να μπορεσεις να ξεκινησεις το παιχνιδι ειναι 11 λεπτα αν θυμαμαι καλα. σαν ανυπομονος το ξεκινησα με το πρωτο φορτωμα,οπου κ ξενερωσα γιατι παρατηρησα ενα tearing(αν το λεω σωστα) στην οθονη ορισμενες φορες. μολις φορτωσα κ το υπολοιπο update βεβαια εφτιαξε το προβλημα.
    σχετικα με τα γραφικα ομολογω οτι εχουν κανει καλη δουλεια,προβληματα με το frame rate ουτε για πλακα. μονο αυτο που αναφερα προηγουμενως σχετικα με το tearing που με χαλασε πολυ μπορω να πω,γιατι ειμαι κ περιεργος, αλλα ευτυχως εφτιαξε με το update.
    χανεις λιγο την μπαλα μεχρι να συνηθισεις τον χειρισμο αλλα αυτο νομιζω γινεται σε καθε νεο παιχνιδι που ξεκιναμε.το εξης απαραδεκτο που συναντησα ειναι οτι για μπεις σε stealth mode πρεπει να εχεις πατημενο το r2.αν θυμαμαι καλα στο shadow of mordor ενα πατημα ηθελε για να μπει stealth κ ενα πατημα για να βγει.
    εχουν προσθεσει πολλα σε αυτο το παιχνιδι κ εχεις καποιες παραπανω ικανοτητες συνεπως κ περισσοτερα κουμπια να πατησεις,οποτε θα φατε ενα μπερδεματακι εκει,οπως ειπα πριν βεβαια αυτο συνηθιζεται.
    εχεις πολλα πραματα να κανεις σε μια περιοχη κ ολα σου δινουν απο κατι. κατι παραπανω απο χορταστικο περιεχομενο θα ελεγα. γενικως μου φανηκε τεραστιο κ εχεις με πολυ πραμα να ασχοληθεις εκτος απ τα main missions.
    αυτα τα λιγα για αρχη κ επιστρεφω με περισσοτερα μολις κλεισω κανα 10ωρο τουλαχιστον.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Christos33 (07-10-2017),Nikoladim (10-10-2017),Snk (07-10-2017),spartan (07-10-2017)

  9. #28
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default Middle Earth Shadow Of War Mithril Edition Ps4 unboxing

    Έτοιμο και το unboxing μου απολαύστε το.Το κουτί του είναι απλά τεράστιο, το μεγαλύτερο που έχω από συλλεκτικές.



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    christos-sonyboy (10-10-2017),Christos33 (10-10-2017),Kane (10-10-2017),Leon_DiZ (10-10-2017),Nikoladim (10-10-2017),spartan (11-10-2017)

  11. #29
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by konstantinos View Post
    Έτοιμο και το unboxing μου απολαύστε το.Το κουτί του είναι απλά τεράστιο, το μεγαλύτερο που έχω από συλλεκτικές.

    Αδελφε απο που την τσιμπησες?

  12. #30
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Από public την αγόρασα.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  13. #31

    Default

    ειμαι στο τελος πλεον.οποτε θα κανω ενα μαζεμα με τα παραπανω που εχω πει.

    εχει 5 διαφορετικες περιοχες.η μια με την αλλη αλλη εχουν εντονη διαφορα οποτε δε βαριεσαι.το skill tree,οι περιοχες,οι αποστολες side κ main ολα χορταστικα κ γεματα σε σχεση με το προηγουμενο.εχει δυο modes για τους κατοχους pro οπως κ hdr.τα γραφικα τα βρηκα πολυ καλα ,τεχνικα αριστο θα τολμησω να πω.για να φτασεις σε σημειο να την πεσεις σε fortress πρεπει να εχεις προετοιμαστει καλα. να μην τα πολυλογω,σε οποιον αρεσε το πρωτο, με αυτο θα ξετρελαθει.

    κ ενα τελευταιο.
    εχουν προσθεσει μπολικα καλουδια.ενα μικρο απο αυτα ετσι για να μη σποιλαρω,ειναι οτι επιλεγεις απ'τον στρατο που εχεις(θα αποκτησεις αργοτερα στο παιχνιδι) στην καθε περιοχη εναν bodyguard εαν θες βεβαια. οταν τα βρεις στριμοκωλα,πατας ενα κουμπακι κ ειναι εκει.

  14. #32
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^νιώθεις και λίγο ότι είναι ατελείωτο να καθαρίσεις μια περιοχή, όλο βγάζει συνέχεια και συνέχεια νέα "άτομα" χεχε

  15. #33

    Default

    Quote Originally Posted by litanies View Post
    ^νιώθεις και λίγο ότι είναι ατελείωτο να καθαρίσεις μια περιοχή, όλο βγάζει συνέχεια και συνέχεια νέα "άτομα" χεχε
    καλα,ειδικα μετα απο νικη σε fortress.ουτε που γυριζα να κοιταξω αυτα τα αλλα ατομα,βαριομουν απιστευτα.μα τον ατελειωτο κ αυτα τα ατιμα. οσοι μου εκαναν ambush ομως τους κανονιζα μια χαρα.

  16. #34

    Default

    Θα ξαναπαιξω το αρχικο παιχνιδι μια απο αυτες τις μερες μιας και πιο παλια που το ειχα παιξει το ειχα βαρεθει,αλλα ρε γμτ με το νεο παιχνιδι πραγματικα δεν μου καθονται καλα οι αλλαγες που εχουν κανει.

    Μα σε παιχνιδι βασισμενο σε αρχοντα ειναι δυνατον να παιρνεις μαζι σου τα ορκς ρε γμτ?Ειδικα οταν στο πρωτο ησουν ο κλασσικος μοναχικος τυπος που τα εσφαζε ολα?MGS V εν μερη το κανανε και αυτο....
    Επισης την ιστορια μιλαμε την εχουν κανει 1000κομματια. Οτι να ναι γινεται μεσα στο παιχνιδι,εχουν βαλει και ορισμενες γνωριμες φιγουρες και η μακαροναδα πιο μεγαλη.

    Βεβαια μιας και εχει season pass το εν λογω παιχνιδι και μεχρι να δουμε τελικα τι παιζει ακριβως με τα lootboxes θα περιμενω σε μειωση τιμης,απλα αυτα μου εκαναν εντυπωση απο τα πρωτα leaks και streams στο twitch που ειδα.
    Τουλαχιστον βελτιωσαν την κινηση απο το αρχικο.


  17. #35

    Default

    Πες τα ρε Σαββα γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε. Ακριβως το παρακάτω είδα και εγώ τις μερικές ώρες που ασχολήθηκα με αυτόν τον uber-boredom τίτλο. Πραγματικά τα γραφικά στα κτίρια και στο περιβάλλον θυμίζουν εποχές PS3. Nτροπή απλά.....μέχρι και οι μάχες του Mordor ήταν πιο ενδιαφέρουσες....εδω επικρατεί ένας αχταρμάς ανούσιας επαναληψιμότητας.

    Γιατί πέντε χάρτες επιπέδου PS2 σε σχεδιασμό, level design και γραφικά κι όχι ένας ή δύο και εντυπωσιακοί σε λεπτομέρεια και φροντίδα;

  18. The Following 4 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Kane (23-10-2017),mihalis13 (22-10-2017),Snk (22-10-2017),WolfRathmA (22-10-2017)

  19. #36

    Default

    τερμα υπερβολικος ο τυπος που εκανε το review. γιατι 5? πολυ εβαλε.... 0 πεταμα.

  20. #37

    Default

    τραβηξα τοσο μεγαλη στεναχωρια με το review αυτουνου του σαββα,που αγορασα το season pass. το παιζω μια μια με το god of war για να μη βαρεθω.

  21. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (22-04-2018)

  22. #38
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έρχεται free trial αυτό το σαββατοκύριακο. Στο αμερικανικό ps store ειναι ήδη διαθέσιμο.

  23. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (18-05-2018)

  24. #39
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Βγήκε βγει το patch που αφαιρεί τα microtansactions και αλλάζει σημαντικά το παιχνίδι με διάφορες βελτιώσεις και προσθήκες

    Patch notes

    The 5 big changes coming to PS4 action RPG Middle-earth: Shadow of War with today’s massive update

    Increased level cap, more Legendary Orcs, a streamlined epilogue and more detailed




    Επίσης θα βγει και demo για το παιχνίδι αύριο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #40

    Default

    ^^
    σημερa εγινε το update 1.16 κ το κατεβασα το απογευμα.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Leon_DiZ (18-07-2018),Nek_Food (18-07-2018)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •