Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Battlefield nationality matchmaking.

  1. #21
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Με τους Τούρκους Σάββατο είμασταν 27 vs 27.
    Κυριακή και ενώ μπέρδεψα την ώρα και αλλάξτε τελευταία στιγμή το εβεντ μπήκαν 24 vs 24. Σε λίγο καιρό θα μπορούμε μα Ειμασται 32 Έλληνες συνέχεια στην ίδια ομάδα όλη μέρα. Ειμασται σε testing grounds για την ώρα lol


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Χτες κλάμα το εβεντ. Ενώ είχαμε φουλ ομάδες 32 vs 32 οι παίχτες πήγανε σε λάθος ομάδα κι δεν μπορούσαμε βα παίξουμε . Αποτυχία . Πι σερβερς δρν έχουν ακόμα μηχανισμό διαχωρισμού των ομάδων . Μόνοι μας θέλει πολύ προσπάθεια για να γίνει , βέβαια τις φορές που το έχουμε πετύχει η εμπειρία είναι πραγματικά καλή . Άντε να δούμε το επόμενο


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #23
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Battlefield nationality matchmaking.

    Ελλάδα vs Νορβηγία




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #24
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Καλώς ήρθατε στο BATTLEFIELD GREECE PS4 community. Η κοινότητα μέσα στο PS4 έφτασε τα 800 μέλη πάνω από 20 χρόνων.(Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε) Ο στόχος της κοινότητας είναι να παιζουν 32 Έλληνες ΠΑΝΤΑ στην ίδια ομάδα και ΠΟΤΕ εναντίων, σε ΟΛΑ τα ματς. Έλληνας εναντίων Ελληνα (εσκεμμένα) τιμωρείται με ΜΠΑΝ. Υπάρχουν 3 τρόποι παιχνιδιού για να γίνει αυτό, και να αγνοήσουμε το team balance των σερβερ, που χωριζουν τους φίλους στην αρχή κάθε παιχνιδιού ώστε να είναι ισορροπημένο το skill και στις 2 ομάδες. Εμάς μας ενδιαφέρει να μάθουμε να συνεργαζόμαστε 32 Έλληνες σαν ομάδα.
    1 τρόπος : Εβεντ με 32 Έλληνες στον σερβερ μας
    Πρώτα κάντε φίλους και τα 800 άτομα μέσα από την κοινότητα BATTLEFIELD GREECE στο PS4. Είναι όλοι πάνω από 20 χρόνων. ( αν τυχόν καταλάβετε ότι κάποιος σας κάνει φιλο για "πελατακο" στο clan του, αποτρέψτε τον και εξηγήστε του ότι αν σκορπάμε σε μικρές ομάδες δεν θα μπορούμε να ειμασται 32 Έλληνες ολη μέρα σε σερβερ. Για να γίνει αυτό είναι εύκολο , απλά χρειάζονται πολλά μελοι στην ομάδα)
    Οι moderatos ανακοινώνουν το εβεντ στο community wall της κοινότητας μέσα στο PS4. Οι πρώτοι 32 που θα ποστάρουν πχ " BF1 Παρασκευή 19:00 slot 1,2,3....32" μπαίνουν στο παιχνίδι στον σερβερ που ανακοινώνουν οι moderators στο community wall. Αν αυτοί που πλήρωσαν για τον σερβερ γράψουν "BF1 moderator" οποίαδηποτε στιγμή , παίρνουν προτεραιότητα και οι τελευταίοι (πχ slot 27, 28, 29,30,31,32) μπαίνουν σε λίστα αναμονής και τους ειδοποιούν οι admin με προσωπικό μήνυμα. (Αν ο καθένας πόσταρε "μπείτε στο σερβερ τον δικό μου, στον άλλο , σε εκείνον " δεν θα Μαζευόμασταν ποτέ. Έχουμε δικό μας σερβ για 6 μήνες από σήμερα και μας βρίσκει τυχαίους αντιπάλους να φουλάρουν τον σερβερ . Το όνομα θα το βρείτε μέσα στο community όταν ανακοινώνετε το εβεντ. Για να βρείτε τον σερβερ πηγαίνετε στο κεντρικό μενού του BF1 μετά στο server browser , πατήστε τρίγωνο για τα φίλτρα , τετράγωνο για reset φίλτρων , τικαρετε όλα τα slot, κι εκεί που λέει "name" γράφετε το όνομα του σερβερ. Ας γράψει "0 servers found" πατήστε να δείτε τον σερβερ, και βάλτε τον στα αγαπημένα πατώντας τον αριστερό μοχλό L3. Σε όλα τα ματς για να γνωρίζουμε σε ποια ομάδα πρέπει να ειμασται (αφού το παιχνίδι μας χωριζει στην αρχή κάθε πίστας), όταν ανακοινώνετε πχ "όλοι οι Έλληνες στην Α σημαία" , θα κοιτάμε σε ποιο κεντρικό spawn, είναι κοντά η σημαία Α και θα προσπαθούμε να γυρνάμε όλοι εκεί πατώντας ,τετράγωνο για customize , τρίγωνο για switch team. Οι αντμιν στον σερβερ θα προσπαθούν να βαζουν όλους τους Έλληνες μαζί. Ο squad leader κάνει ένα πάρτυ τσατ και καλεί όλα τα μελοι του squad. Όταν μπαίνει καινούργιος Έλληνας στο squad τον καλούμε στο πάρτυ να μιλάμε όλοι μαζί
    2- Παιχνίδια με άλλες χώρες 30 vs 30
    Στο battlefield nationality matchmaking υπάρχουν συγκεκριμένα community's που παίζουμε χώρα εναντίων χώρας, οι δυο ambassadors κανονίζουν μέρα και ώρα, ανακοινώνουν το εβεντ και οι 32 πρώτοι που θα ποστάρουν στο community wall παιρνουν τον μυστικό κωδικό του σερβερ , το ματς εδώ είναι unranked δεν παίρνουμε πόντους
    3- καθημερινά ματς 8αδες σε πάρτυ τσατ.
    Κάνουμε και τα 800 μελοι φίλους
    Πρώτα πηγαίνουμε στο κεντρικό μενού του PS4 . Πάμε στα πάρτυ και πάταμε το τετράγωνο να μας βγάλει τα πάρτυ σε λίστα ανα παιχνίδι "view by game" Πάμε και τσεκάρουμε αν ηδη υπάρχουν πάρτυ με φίλους που παιζουν, μπαίνουμε καλησπεριζουμε ΚΑΙ ΜΕΤΑ φορτώνουμε το παιχνίδι
    Δέστε το βίντεο να καταλάβετε
    Όταν στριμαρετε τα παιχνίδια η κάνετε βίντεο βάλτε φωτογραφίες του community για μα βοηθήσετε να μεγαλώσει η παρέα και να μπαίνουμε 32 στο σερβερ ανα πάσα στιγμή


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #25
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    εχω κολλησει με το BF1, αλλα "φιλους" 800 ατομα, θα μου διαλυσει το psn....καμμια 150αρα εχω και μου φαινονται πολλοι....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  6. #26
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Εγώ έχω 1400 και δεν έχω πρόβλημα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #27
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Εγώ έχω 1400 και δεν έχω πρόβλημα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το προβλημα ειναι σχετικη εννοια. Χαωνεται το συστημα, διοτι αυτοι που πραγματικα ειναι φιλοι σου και σε νοιαζει να παιζεις/μιλησεις μαζι τους, χανονται μεσα στο τεραστιο πληθος των online "φιλων".
    Επισης θυμαμαι ενα παιχνιδι που δεν μου εδινε ενα τροπαιο που ηταν να παιξω ενα ματς σε εναν φιλο μου και ελεγαν οι οδηγοι οτι κολλαει και ως λυση ηταν να εχεις friend list κατω απο 60 ατομα....να καταλαβεις δεν το πηρα ποτε το τροπαιο διοτι δεν μπηκα στην διαδικασια να κανω delete καμμια 100αρια ατομα ωστε να πεσω στα 60.....που να επρεπε να κανω σχεδον 800 ατομα delete δηλαδη!!!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  8. #28
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    TEST country vs country in OFFICIAL not private servers



    We will try to coordinate country vs country in the official servers. Untill private servers will be released.
    Each country sets a "point man 1" and "point man 2" Pointman 1 finds an empty server and joins. Sends the server number on "point man 2" who also joins. WHEN BOTH POINTMEN ARE IN DEFERENT TEAMS post rhexserver in their SPECIFIC community and theyr ft iends join them with R2. First 32 stay and play. Use national clantag


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29

    Default

    Για συμμετοχη πως γινεται?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •