Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Dirt 4

  1. #1
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default Dirt 4



    Here are the main features:
    ● Over 50 off-road vehicles including Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 and Audi Sport quattro S1 E2
    ● Five rally places with millions of routes: Australia, Spain, Michigan, Sweden and Wales
    ● Official game of the FIA World Rallycross Championship - with races in Montalegre, Lohιac Brittany, Hell, Holjes & Lydden Hill in a variety of different series
    ● Landrush - Short Dirt Track Race in Pro Buggies, Pro-2 Trucks, Pro 4 trucks and cross-cart vehicles in California, Nevada and Mexico
    ● Joyride: time racing, scrap racing, free play areas and exciting challenges to send them to friends
    ● Dirt Academy: DirtFish Rally School in Washington,
    ● Career Mode - Create a driver, complete all disciplines, successfully promote sponsorship, and build a team with clear goals and rewards
    ● Contests: Master daily, weekly and monthly challenges against friendly players around the world
    ● Next generation racer: live ladder, leagues and tournaments, cross-platform best-lists and improved CREST telemetry system
    ● Tuning: Improve setup based on vehicle, conditions and weather conditions
    ● Damage and repairs: Wear and damage are carried out with an improved damage model. Damage can be remedied by hiring engineers and mechanics for the service area of the team, but they have only a limited period of time to make repairs between the races

    Out for PS4, Xbox One and Windows PC in June 2017.

    screens:

    Spoiler!




    source: Gamereactor

  2. #2
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Είχαν πει τίποτα παλιότερα; Δεν θυμάμαι να είχα διαβάσει κάτι, μου ήρθε από το πουθενά η είδηση, HYPED!

  3. #3
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Επιτέλους ναι ρε φίλε Dirt 4 αντε να παίξω λίγο off road.Αποτι βλέπω απο τις φωτογραφίες θα έχει ποικιλία απο αγώνες.Στο βίντεο τρελάθηκα λίγο όταν έδειχνε αγώνα στην νύχτα.Ελπίζω να έχει μια κανονική δυσκολία και όχι την τρελή δυσκολία που είχε το dirt rally καθώς ο δρόμος για το σπάνιο platinum ήταν απλά κουραστική.Να τρέχω για να κάνω χρόνους σε εύκολο επίπεδο δυσκολίας και το AI απλά δεν πιανόταν.Αμέτρητα restart και κλείσιμο παιχνιδιού απο τα νεύρα.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  4. #4
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Αμερικλανιά μου φαίνεται... Σαν το Dirt 3. Άκου Michigan.. Να μην πιάσουν και την απέναντι όχθη που δεν έχουν ιδέα από πραγματικό Rally... Κρατάω μικρό καλάθι.

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default


    Last edited by Nerven; 30-01-2017 at 14:43.

  6. The Following User Says Thank You to Nerven For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-01-2017)

  7. #6
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  8. #7
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    DiRT 4 adds rally stage generation feature

    DiRT 4 will have a new feature called “Your Stage,” a stage creation system that will let players generate a “near infinite amount” of rally stages at the press of a button, Codemasters announced.

    Here’s an overview of the feature, via Codemasters:
    Your Stage allows you to produce a near infinite number of unique stages at the touch of a button in DiRT 4. Just select one of the five rally locations from within the game (Australia, Spain, Michigan, Sweden & Wales) and set the time of day and weather conditions. You adjust the route’s length and complexity using sliders before generating your own completely unique stage. If you are not happy with it, just press Generate again and create another. You can then race, share and challenge your friends to take on your bespoke stage.
    The publisher also announced Day One and Special Editions of DiRT 4:

    DiRT 4 Day One Edition

    • A copy of DiRT 4
    • Hyundai R5 with entry to an exclusive Hyundai Event taking place on June 9, 10, and 11
    • Founder Icon


    DiRT 4
    Special Edition
    (GAME-exclusive in the UK)

    • A copy of DiRT 4
    • Hyundai R5 with entry to an exclusive Hyundai Event taking place on June 9, 10, and 11
    • Founder Icon
    • Team Booster Pack

    DiRT 4
    is due out for PlayStation 4, Xbox One, and PC in June.



    source: Gematsu

  9. #8
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ανέβασε ενα video η Shure (η κορυφαια κατ εμε κατασκευαστρια εταιρια μικροφωνων) που δείχνει με ποιον ακριβως τροπο η Codemasters ηχογραφεί τους ήχους σε ένα Lancia 037 Evolution 2 για να τους ενσωματώσει στο παιχνίδι. Μέχρι τέσσερα μικρόφωνα τοποθετούνται στον κινητήρα και στην εξάτμιση, μαζί με πρόσθετα μικρόφωνα τοποθετημένα κοντά στον κομπρέσορα και στην μηχανή. Μόλις ολοκληρωθεί η τοποθέτηση των μικροφώνων, γίνεται η καταγραφή του ήχου σε διάφορες φάσεις κατα την διάρκεια του test drive. Βεβαια σημαντικό ρόλο παίζει και το mastering καθώς τα μικρόφωνα θα συλλάβουν όλες τις συχνότητες κατά την διάρκεια των δοκιμών, αλλα με τον sound designer της Codemasters όλα δείχνουν ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι εντυπωσιακό.

    Περισσότερα και πιο αναλυτικά στο παρακάτω video:


  10. #9
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  11. #10
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    θα πέσει preorder!!!!!!!!!!!!!!!!!


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  12. #11
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κατι απο shift μου θύμισε το ολο στήσιμο του career και το σύστημα με τα credits για να πάρεις ότι αμάξι θες. Απο γραφικά το βλέπω λιγο πεσμένο



  13. #12
    Advanced Member azalus's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    305
    PSN ID
    azalica

    Default

    Παιδια σορυ για το off topic αλλα στα public το εχει 30 ευρω. Για προπαραγγελιες και παραδωσει 09.06

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to azalus For This Useful Post:

    Christos33 (25-05-2017)

  15. #13
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by azalus View Post
    Παιδια σορυ για το off topic αλλα στα public το εχει 30 ευρω. Για προπαραγγελιες και παραδωσει 09.06

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχω την εντύπωση ότι είναι λάθος, δεν πειράζει όμως έκανα μια προπαραγγελια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #14
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Έχοντας παίξει το παιχνίδι κανά 2 μέρες περίπου είπα να γράψω 2 πράγματα. Παίζω μόνο rally και σε simulation mode με τη g29.

    Καταρχήν, στον οπτικό τομέα, σε ps4 pro, δε βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά από το dirt rally. Οι σκιές είναι βελτιωμένες, ίσως και οι φωτισμοί ελαφρώς, και πιστεύω έχει λιγότερο aliasing.
    Στον ήχο τώρα, πιστεύω οτι κάποια από τα αυτοκίνητα έχουν βελτιωμένο ήχο(πχ 205t16). Γενικά κυμαίνεται στα ίδια και καλύτερα επίπεδα.

    Τώρα στο gameplay, που είχα και τις μεγαλύτερες αμφιβολίες όσον αφορά στο αν θα κρατούσε το sim χαρακτήρα του, οι εντυπώσεις μου ως τώρα είναι θετικές. Έχουν κάνει κάποια πράγματα ευκολότερα, πχ στη Σουηδία είναι πολύ πιο δύσκολο να σε γυρίσουν τα "βουνά΄ χιονιού στο πλάι του δρόμου, αλλά κατά κάποιο τρόπο, κάποια από αυτά ίσως δείχνουν λίγο πιο ρεαλιστικά κι ευχάριστα ταυτόχρονα. Από την άλλη, δε συγχωρεί γενικά. Φρεναρίσματα όταν το αυτοκίνητο έχει αρχίσει να "φεύγει", έχουν πολύ ρεαλιστική αντίδραση και κατάληξη . Επίσης, γίνεται της τούμπας το πανηγύρι, οπότε θέλει πάρα πολύ προσοχή να μν βγεις εκτός δρόμου. Γενικά σαν δικό μου συμπέρασμα ως τ'ωρα, θεωρώ οτι το simulation mode έχει κρατήσει το sim χαρακτήρα του dirt rally, αλλά θελω να το δω κι άλλο για να βγάλω συνολικά συμπεράσματα. Σίγουρα πάντως είναι πολύ ευχάριστο και δε θυμίζει κάτι από arcade.

    Πάρα πολύ βελτιωμένο και ρεαλιστικό είναι το damage model. Πολύ ρεαλιστικές ζημιές που δείχνουν πολύ "ζωντανό" το αυτοκίνητο.
    Επίσης, πολλά απροσδόκητα μπορεί να συναντήσεις, πχ άλλα αγωνιστικά εκτός δρόμου κατά μήκος της διαδρομής και διάφορα άλλα.

    Τώρα, οι πίστες, μου έχουν αφήσει ανάμεικτες εντυπώσεις προς το παρόν. Αυτό το περί "άπειρων" ειδικών, ακούγεται πολύ ωραίο αν υλοποιηθεί σωστά. Όσο έχω παίξει μέχρι τώρα, έχω δει 2-3 πράγματα που δε μου άρεσαν. Πχ, σε μια ειδική, έχω συναντήσει πανομοιότυπα κομμάτια(3-4 συνεχόμενες στροφές ακριβώς ίδιες). Επίσης, στο dirt rally, ακόμα και μέσα στην ίδια χώρα, μπορούσες να νιώσεις αρκετά διαφορετικά κομμάτια, και οπτικά, και ουσιαστικά. Εδώ λίγο νιώθω οτι είναι λίγο πιο "ξερά" τα πράγματα και δεν βλέπω μεγάλη διαφορετικότητα μεταξύ των ειδικών(προφανώς οι στροφές κτλ αλλάζουν, το περιβάλλον όμως είναι πολύ ίδιο συνήθως). Και πάλι όμως εδώ θέλω να το δω λίγο ακόμα μήπως ακόμα δεν έχω δει το full potential. Παρόλαυτα, θα ήθελα να υπήρχαν κάποιες προκαθορισμένες ειδικές, λίγο πιο "refined" να το θέσω. Επίσης, συνάντησα κάτι μικροbugs, όπου σε κάποιες ειδικές δε μου έδειχνε σωστά τις οδηγίες, αλλά έβγαζε ένα ερωτηματικό αντί για το βελάκι και o co-driver σταματούσε.

    Το θετικό γενικά είναι οτι το παιχνίδι με έκανε να ξαναβγάλω το τιμόνι και να ξανασχοληθώ με τη σειρά dirt. Μακάρι να υποστηρίξει και το VR το επόμενο διάστημα, κι επίσης ωραίο θα ήταν να υποστήριζε και HDR, μιας και κάπου το είχα διαβάσει οτι ήταν πολύ πιθανό να το υποστηρίξουν. Είμαι περίεργος να διαβάσω και εντυπώσεις κι άλλων παιδιών από το forum συγκριτικά με το dirt rally γιατί ξέρω οτι ήδη αρκετοί το έχετε δοκιμάσει!

  17. The Following 4 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Conjure7 (12-06-2017),klark71 (12-06-2017),PDS (12-06-2017),Snk (11-06-2017)

  18. #15

    Default

    Για να πω την αλήθεια εκτός του γεγονότος ότι, αυτό το διάστημα, δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την υπομονή για dirt μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο και πολύ φοβάμαι χειρότερο από το προηγούμενο. Σε όποια βίντεο ή streams το έχω δει ακόμη και τα γραφικά, τόσο στα μοντέλα των αυτοκινήτων, όσο και στις διαδρομές, μου φαίνονται κατώτερα. Με μικρή διαφορά αλλά κατώτερα.
    Το 2ο που δεν μου αρέσει καθόλου είναι το στοιχείο, τύπου gt, πάρε το τάδε δίπλωμα για να τρέξεις εκεί κλπ.
    Θεωρώ λοιπόν τελείως απίθανο να πληρώσω full price γι αυτό.
    Εκτός κι αν τα παιδιά από την παρέα που παίζαμε το προηγούμενο έχουν κάτι σημαντικό να μου πουν, που θα συμβάλει σε πιθανή αλλαγή άποψης.

  19. #16
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Από το λίγο που ασχολήθηκα, συμφωνώ γενικά με τον Gonzalez. Τα γραφικά και ήχο τα βρίσκω ανώτερα (σε 4Κ και PRO). Το τοπίο στις πίστες είναι λίγο μονότονο (όπως και στην πραγματικότητα όμως). Το gameplay πιο ισορροπημένο (μου αρέσει). Η δομή του παιχνιδιού σαφώς πιο ολοκληρωμένη με επιλογές. Το multiplayer είναι το δυνατό σημείο. Δεν ξέρεις εκ των προτέρων τις πίστες για να τις μάθεις με κλειστά μάτια (F1 είχε καταντήσει το Dirt Rally). Με καλό μάτι το βλέπω. Εξάλλου δεν είναι η συνέχεια του Dirt Rally, το Dirt 4 είναι.

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #17
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Ειδικά για τα 30€ από τα Public, game of the year μου φαίνεται!

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #18
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Ειδικά για τα 30€ από τα Public, game of the year μου φαίνεται!

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στο έφεραν, εγώ περιμένω την επόμενη φουρνιά να μου το φέρουν μάλλον 14 του μήνα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #19

    Default

    Ρε παιδιά,
    Εγώ κοίταξα στο public όταν το είπατε και δεν το βρήκα σε αυτή τη τιμή.
    Τεσπα. Θα περιμένω, όπως είπα.

  23. #20
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ρε παιδιά,
    Εγώ κοίταξα στο public όταν το είπατε και δεν το βρήκα σε αυτή τη τιμή.
    Τεσπα. Θα περιμένω, όπως είπα.
    Το είχε αλλά όπως είπα πρέπει να ήταν λάθος, εγώ νομίζα δεν θα μου το δώσουν αλλά όταν έστειλα εμαιλ πήρα απάντηση ότι περιμένουν παραλαβή καινούργια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (12-06-2017)

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •