Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 31 of 31

Thread: ICO Statue

  1. #21

    Default

    Καλά κάνεις και το τονίζεις. Όντως, το απόγευμα googlαρα στα γρήγορα για Giorgio de Chirico και έργα του, μιας και δεν είμαι καθόλου σχετικός με ζωγραφική, ζωγράφους κλπ (πασίγνωστος φυσικά ως όνομα, αλλά δεν είχε τύχει ποτέ να δω έργα του ή να δω και να ξέρω ότι είναι αυτού) και πράγματι, είναι λες και το εξώφυλλο του Ico το έφτιαξε αυτός. Ίδια τεχνική και τεχνοτροπία, ίδιο ύφος, ίδιες γραμμές και γεωμετρία. Είδα φώτος από αρκετά έργα του και σχεδόν όλα αποπνέουν αυτή την απλότητα, αλλά και το μυστήριο ή τη γοητεία.
    Καταφανέστατα, φτιάχνοντας το εξώφυλλο του Ico οι δημιουργοί αντέγραφαν De Chirico ή είχαν κατά νου αυτό το ύφος.

    Αξίζει να έχει κανείς κάποιο έργο του συγκεκριμένου ζωγράφου στο σπίτι του, δίνει άλλη αίσθηση στο χώρο.


  2. #22

    Default

    φιλε μου σβησε κανενα μηνυμα απ τα πμ σου γιατι δεν μπορεις να δεχτεις νεα μηνυματα.

  3. #23

    Default

    Λογικά δεν το λες σε μένα......

  4. #24

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Λογικά δεν το λες σε μένα......
    οχι φιλε μου.

  5. #25
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το βάψιμο της φιγούρας είχε ολοκληρωθεί αρκετό καιρό πριν. Αυτό που μου πήρε κάπως περισσότερο χρόνο
    αυτή τη φορά ήταν τα γυρίσματα για το βίντεο, το μοντάζ και τέλος η μουσική επένδυση.
    Νομίζω πως το τελικό αποτέλεσμα δικαιώνει τον χρόνο και την ενέργεια που αφιέρωσα και σε αυτό το γλυπτό μου.
    Πιστεύω θας σας αρέσει εξίσου.



    - - - Updated - - -

  6. The Following 10 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Axilleas_GR (22-02-2017),BillyFlo81 (21-02-2017),Gazof (21-02-2017),mihalis13 (21-02-2017),Nikoladim (21-02-2017),PDS (21-02-2017),Snk (21-02-2017),toninio (21-02-2017),tonybsg (21-02-2017),WolfRathmA (21-02-2017)

  7. #26
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έπος! Απίστευτη δουλειά Βασίλη!! Συγχαρητήρια!Όλες οι δουλειές σου είναι άψογες κατά τη γνώμη μου, αλλά βλέπω πως κάθε φορά βελτιώνεσαι και κάθε καινούριο σου project είναι καλύτερο από το προηγούμενο.Πολλά μπράβο και πάλι και ευχαριστούμε που μοιράζεσαι αυτά τα αριστουργήματα μαζί μας!
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nikoladim (21-02-2017)

  9. #27
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έπος! Απίστευτη δουλειά Βασίλη!! Συγχαρητήρια!Όλες οι δουλειές σου είναι άψογες κατά τη γνώμη μου, αλλά βλέπω πως κάθε φορά βελτιώνεσαι και κάθε καινούριο σου project είναι καλύτερο από το προηγούμενο.Πολλά μπράβο και πάλι και ευχαριστούμε που μοιράζεσαι αυτά τα αριστουργήματα μαζί μας!
    Σε ευχαριστώ Μιχάλη! Χαίρομαι που σου αρέσει και η τελευταία μου δουλειά. Χαίρομαι που εντοπίζεις βελτιώσεις. Η χαρά είναι και δική μου.

    - - - Updated - - -

  10. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Nikoladim (21-02-2017)

  11. #28
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Σαφως και υπαρχουν βελτιωσεις φιλε Βασιλη. Μπραβο για τη δουλεια σου! Ανεβαζε οτι μπορεις και να το απολαμβάνουμε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #29
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Σαφως και υπαρχουν βελτιωσεις φιλε Βασιλη. Μπραβο για τη δουλεια σου! Ανεβαζε οτι μπορεις και να το απολαμβάνουμε!
    Όπως βλέπεις Απόστολε δε χάνω ευκαιρία να ανεβάζω και να σας ενημερώνω...

  13. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    WolfRathmA (21-02-2017)

  14. #30

    Default

    Ευχαριστούμε για το βίντεο και μπράβο σου και πάλι! Το τελικό αποτέλεσμα του Ico Statue αλλά και το βίντεο είναι πανέμορφα. Προσωπικά, γύρισα πίσω, στην μοναξιά του κάστρου και την περιπέτεια του αγοριού. Καλή συνέχεια και στις επόμενες δουλειές σου.....

  15. #31
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Ευχαριστούμε για το βίντεο και μπράβο σου και πάλι! Το τελικό αποτέλεσμα του Ico Statue αλλά και το βίντεο είναι πανέμορφα. Προσωπικά, γύρισα πίσω, στην μοναξιά του κάστρου και την περιπέτεια του αγοριού. Καλή συνέχεια και στις επόμενες δουλειές σου.....
    Σε ευχαριστώ toninio... χαίρομαι που σε μετέδωσα αυτά που περιγράφεις... καπου κοντά σε αυτά ήταν και η αρχική μου πρόθεση.

  16. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    toninio (21-02-2017)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •