Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 81 to 100 of 111

Thread: Uncharted: The Lost Legacy

  1. #81
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλησπέρα παιδιά!

    Εγώ είμαι στις 7 ώρες παιχνιδιού προς ώρας. Όπως σε κάθε παιχνίδι της ND, πάντα κάθομαι να απολαύσω λίγο παραπάνω αυτά που μας δείχνουν στην οθόνη, όσο σε κανένα άλλο παιχνίδι. Απολαμβάνεις να βλέπεις ότι έχουν φτιάξει. Απίστευτα τοπία. Τεράστια αγάλματα. Πανέμορφα γραφικά (αν μάλιστα το παίζεις και σε HDR ακόμα καλύτερα!). Πολύ όμορφη εμπειρία γενικότερα και αξίζει να το πάρει κανείς για να παίξει. Τα υπόλοιπα, όπως τα έχουμε συνηθίσει με την ND. Χειρισμός, θησαυρούς, διαλόγους, ήχος όλα σχεδόν κορυφαία. Η λεπτομέρεια γενικότερα έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο και εδώ φαίνεται. Λερώνεσαι, σκίζονται τα ρούχα σου, τα νύχια της Chloe τα βλέπεις ότι έχουν πληγές από τα σκαρφαλώματα κτλ. Πραγματικά εντυπωσιακό.

    Είμαι περίεργος τι θα δούμε στο Last of Us Part II με την νέα μηχανή γραφικών της ND. CAN'T WAIT!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Gazof (18-09-2017),mihalis13 (30-08-2017)

  3. #82

    Default

    δειτε μια αυτο απο το στορ του χονγκ κονγκ,το εχει στα free


  4. #83
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    δειτε μια αυτο απο το στορ του χονγκ κονγκ,το εχει στα free

    Είναι για όσους έχουν την digital deluxe edition και triple pack έκδοση. Ισχύει και από το ευρωπαϊκό store.

  5. #84
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τη μιση ωρα παιζω και την αλλη παιρνω captures...
    Τα σαγόνια στο πάτωμα συνεχώς, πόσο μπροστά στον τεχνικό τομέα αυτοί οι τύποι...
    Απολαυστικοτατο, με γρίφους κάποιοι από τους οποίους θέλουν μπολικη σκέψη, ωραία ιστορία, αρκετή δράση, γενικά ένα 100% Uncharted. Όποιος είναι φαν της σειράς δεν έχει κάποιο λόγο να μην παίξει το lost legacy. Το open world στην αρχή μου άρεσε, νομίζω ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι σε μεγεθος και πράγματα να δεις για ένα γραμμικό παιχνίδι, και η διάρκεια του είναι πολύ καλή για 40 ευρώ. ¶ψογη εμπειρία!

  6. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Gazof (18-09-2017)

  7. #85
    Senior Member panos08's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    133

    Default

    Λιγο πανω απο 10 ωρες μου πηρε να το τερματισω,καθαρο gameplay σχεδον 8.Τιμιο σε μεγεθος.

  8. #86

    Default

    Τιμιο;
    Μετα εχει online;

  9. #87
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ε οταν ξεκιναει στα 40 ευρω αντι για 60 και με διαρκεια μ.ο παιχνιδιου των 60, τιμιο το λες.
    .

  10. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Gazof (18-09-2017),orck (17-09-2017)

  11. #88
    Senior Member panos08's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Τιμιο;
    Μετα εχει online;
    Ναι εχει.

  12. #89

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ε οταν ξεκιναει στα 40 ευρω αντι για 60 και με διαρκεια μ.ο παιχνιδιου των 60, τιμιο το λες.

    Ευτηχως που πεθαινω ευκολα στα παιχνιδια και ετσι αργω πολυ να τα τελειωσω να και ενα καλο

  13. The Following User Says Thank You to orck For This Useful Post:

    PDS (17-09-2017)

  14. #90
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Για εμένα θα ήταν τίμιο στα 30. Γιατί έχει την μισή διάρκεια του 4 ενώ και το online είναι το ίδιο με το 4.

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #91
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    30¤ το έβρισκες σε αρκετά μαγαζιά πάντως. Εγώ τόσο το είχα πάρει.
    Πάντως και τα 40¤ τίμια είναι κατά τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο παιχνίδι.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  16. #92

    Default

    Στα 30ευρω με το jak 1(πωλείται 15ευρω στο store)είναι τίμιο.

    Στα 40ευρω σκέτο είναι τίμιο μόνο για τους λίγους που ασχολούνται με το online του.

  17. #93
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γούστα είναι αυτά. Προσωπικά το online δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Όπως επίσης και η διάρκεια ενός τίτλου.
    Σαφώς κάποιον κόσμο τον ενδιαφέρει και κρίνει συμφώνα με αυτό.
    Στα μάτια μου το The lost legacy έχει διάρκεια ενός κανονικού παιχνιδιού (χρειάστηκα 9 ώρες να το τερματίσω) και κορυφαίο τεχνικό τομέα. Ουσιαστικά σε διάρκεια είναι όσο τα 3 πρώτα uncharted.
    Απλά σε αυτή τη γενιά κυρίως έχουν πολλά open world games και έχουμε χάσει λίγο την μπάλα σε σχέση με την "ικανοποιητική" διάρκεια ενός τίτλου.
    Εγώ προσωπικά συνεχίσω να μένω στην εμπειρία. Πχ προτιμώ τις 9 ώρες του Uncharted ή τις 7 του The Order. Παρά τις 30 του AC Unity.
    Και σίγουρα αυτά τα παιχνίδια μπορώ να τα ξαναπαίξω άνετα. Το Witcher για παράδειγμα που είναι κορυφαίο δεν έχω κουράγιο να κάνω δεύτερο play through.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  18. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (17-09-2017),Error Flynn (17-09-2017),mtifosi (17-09-2017)

  19. #94
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Χθες ξεκίνησα το παιχνίδι και για την ώρα περνάει η ώρα πολύ ευχάριστα και μεταξύ άλλων, δε θα μπορούσε να μην έχει και πανέμορφα γραφικά. Ίσως να μην αγγίζουν την αρτιότητα του 4, αλλά ναι, είναι πανέμορφα. Κάτι άσχετο-σχετικό είναι και το εξής: το Horizon μας καλόμαθε τόσο (όντας και πιο μεγάλο το gameplay του από τον μέσο όρο), που ένα κλικ πιο κάτω να είναι πλέον κάποιο παιχνίδι στον οπτικό τομέα, φαίνεται αμέσως, πράγμα που επιβεβαιώνει ξανά την απίστευτη δουλειά που έχουν κάνει στην Guerilla. Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες:















    Last edited by Gazof; 18-09-2017 at 21:06.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  20. The Following 6 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    BillyFlo81 (25-09-2017),Christos33 (18-09-2017),DJTaurus (18-09-2017),mihalis13 (19-09-2017),PDS (18-09-2017),WolfRathmA (19-09-2017)

  21. #95

    Default

    Το θέμα αγαπητέ Μιχάλη δεν είναι τόσο για την συνολική διάρκεια αλλά για την τιμή.



    Όποιος γενικά αγοράζει πολλά παιχνίδια κάθε χρόνο η έχει και άλλες πλατφόρμες πέραν του ps4 είναι λογικό να έχει διαφορετικά κριτήρια αγοράς από ένα που πχ αγοράζει 3 παιχνίδια κάθε χρόνο σε μια πλατφόρμα.

    Προφανώς και πάντα ισχύει το Quality>quantity.

  22. #96
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Πάρα πολλή κουβέντα για την τιμή χωρίς λόγο. Το παιχνίδι είναι περίπου στο 10ωρο ως διάρκεια απ'ό,τι λέτε, όσο δηλαδή τα προηγούμενα Uncharted πριν το 4. Έχει πολύ ωραία γραφικά ως τώρα που έχω παίξει, ωραίους διαλόγους με το χιούμορ, την ένταση, την σκηνοθεσία κλπ σε υψηλά επίπεδα. Νέο παιχνίδι στα 40 ευρώ με αντίστοιχη ποιότητα δύσκολα ως ακατόρθωτα βρίσκεις. Θα μπορούσε να έχει 30 ευρώ; Ίσως. Μην ξεχνάτε όμως και την προσθήκη ελληνικών σε μενού και υπότιτλους, για κάποιους πράγμα σημαντικό. Οπότε, είτε το αγοράζεις τώρα, είτε περιμένεις μείωση, την οποία η Sony αργά ή γρήγορα πάντα κάνει έτσι και αλλιώς (σε αντίθεση με την Nintendo που πρέπει να παρέλθει μία 4-5ετία για να δούμε μείωση σε software).
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  23. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    mihalis13 (19-09-2017)

  24. #97
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μόλις το τελείωσα... μα τι έγινε ρε παιδιά; Τους είπαν ότι το 4 δεν είχε αρκετά set pieces και εδώ έβαλαν τα πάντα; Κατάευχαριστήθηκα δραση,
    Spoiler!


    Πολύ ωραίο το παιχνίδι και αντάξιο των 3 και 4. Δεν το συγκρίνω με το 2 μιας και για μένα είναι το καλύτερο και σίγουρα το πιο αγαπημένο.

    Το μόνο που βαρέθηκα είναι το κεφάλαιο 4, εκεί που ο χάρτης είναι μεγάλος και κανείς τα διάφορα.

  25. #98
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω δεν θα το εβαζα ανταξιο με κανενα της σειρας, γιαυτο και το βαθμολογησα χαμηλοτερα. Δεν ειναι δυνατον απο την ND να παιρνουμε επιπεδο σχεδον ιδιο με την Μαδαγασκαρη του 4, Οσο για το τελος , το σχεδον ιδιο , γινεται βασικα ΙΔΙΟ με εντυπωσιακη σκηνη του 2. Προσωπικα αυτα με χαλασαν πολυ.

  26. #99
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προσωπικα βρισκω το παιχνιδι μεχρι στιγμης που το παιζω απολαυστικοτατο. Το pAcing ειναι πολυ καλο, η ελευθερια που δινει ειναι ανευ προηγμενου για Naughty Dog παιχνιδι (χωρις να εχει σχεση με open world game) και χωρις να χανει σε στορυ, το gameplay ειναι τελειοποιημενο πλεον, η αισθηση της εξερευνησης ενος level δουλευει με εμενα οσο ποτε στην σειρα, τα encounters πολυ πιο συνθετα και χορταστικα απο το 4 και γενικα το ευχαριστιεμαι παρα πολυ. Ξερω οτι πολλους τους ξενερωνουν ανοιχτα επιπεδα σε ενα Uncharted παιχνιδι ομως αν κατι ποτε με χαλαγε στα κανονικα uncharted ηταν η ελειψη εξερευνησης. Ναι το 4 κατι εκανε σε αυτον τον τομεα με την Μαγαδασκαρη και τα νησια στην Καραιβικη, αλλα θεωρω οτι στο Lost Legacy ειναι στο επιπεδο που παντα επιθημουσα απο ενα Uncharted. To μονο που λειπει ειναι να μαζευεις notes απο αλλους εξερευνητες ετσι για περισσοτερο lore.

    Δεν εχω δει ουτε ενα τρεηλερ για το παιχνιδι, κυριολεκτικα το ξεκινησα χωρις να εχω ιδεα που διαδραματιζεται (!!) και μπορω να πω οτι ειχα καποιες πολυ ωραιαες εκπληξεις.

    Πανω που ελεγα οτι με το Uncharted 4 η φορμουλα αυτου του παιχνιδιου δεν χρειαζεται κατι αλλο, βρισκομαι τωρα να παιζω το Lost Legacy και να λεω στον εαυτο μου "ποτε ερχεται το επομενο"?

    ΥΓ: ειναι δεδομενο οτι το ανοιχτο κομματι του παιχνιδιου ειναι προπομπος και μια μικρη γευση για το TLOU part II

    YΓ2: Εγω το πηρα 30 ευρω το παιχνιδι, το πουλανε παρα πολλα μαγαζια στο σκρουτζ.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (25-09-2017)

  28. #100
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Val. Εμένα το 4ο chapter μου άρεσε πάρα πολύ γιατί είχε αρκετή εξερεύνηση. Βέβαια πολύς κόσμος "γκρίνιαξε" για το συγκεκριμένο chapter αλλά κάποια παράπονα τα βρήκα υπερβολικά. Πχ. δεν γίνεται να γκρινιάζεις πως είναι πολύ ανοιχτός ο κόσμος και χάνεσαι.. Ζήτημα να έκανες 2 λεπτά από τη μία άκρη στην άλλη.
    Προσωπικά βρήκα πως το συγκεκριμένο κομμάτι έδεσε πολύ ωραία με το υπόλοιπο παιχνίδι. Σαφώς αν όλο το παιχνίδι ήταν έτσι ούτε σε εμένα νομίζω πως θα άρεσε..
    Τώρα για αυτό που λες Δημήτρη με το TLOU Part II δεν ξέρω αν θα δούμε κάτι τόσο ανοιχτό. Πάντως στο THLOU όλα τα επίπεδα ήταν αρκετά πιο ανοιχτά σε σχέση με το Uncharted.
    Τώρα τόσο ανοιχτό στο The Last Of Us θα ήθελα να δω πως θα το υλοποιήσουν. Θα κινείσαι με άλογο; Με αμάξι;; Το δεύτερο βέβαια ίσως με χαλάσει και να είμαι σε ένα αμάξι ανέβα-κατέβα όπως στο Uncharted...
    Αν και έχω εμπιστοσύνη στην ND και πιστεύω πως ό,τι σκέφτονται θα το υλοποιήσουν σωστά στο παιχνίδι.
    Spoiler!

  29. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (25-09-2017)

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •