Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: ONRUSH

  1. #1
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default ONRUSH

    Παιδιά δεν είδα θέμα για το συγκεκριμένο παιχνίδι...
    Χάθηκε κάτω από τα βαρύγδουπα exclusive ?

    Ήμουν πολύ περίεργος μετά τη διάλυση της Evolution
    και τη πρόσληψη ατόμων από την Codemasters
    ποιό θα ειναι το νέο τους παιχνίδι.

    Motorstorm is back κατά κάποιο τρόπο. Με πιο χαλαρό ύφος προφανώς
    και ας ελπίσουμε με εξαιρετικό gameplay και level design.
    Δε μπορώ να περιμένω τίποτα λιγότερο από την πρώην Evolution.

    Λάθος της SONY που τους έκλεισε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Το αναμένω φουλ!




  2. #2
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Motorstorm and Driveclub developers' new racing game Onrush has a release date

    The team behind MotorStorm and Driveclub has announced a 5th June release date for Onrush, its shiny new PlayStation 4 and Xbox One racing game.

    Onrush pre-orders are now live for both platforms. Put your money down on PS4 and you'll get access to a beta in May. There's also a PS4 Deluxe Edition with extra vehicle designs and other gubbins.
    source: Eurogamer

  3. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (31-01-2018),Error Flynn (31-01-2018)

  4. #3
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το περιμένω πως και πως...!

  5. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Είδα το trailer και ζαλίστηκα.... Πραγματικά χωρίς πλάκα όμως. LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #5
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το παιχνίδι είναι καρμπόν από το πρώτο Motorstorm.
    Μόνο καλό μπορεί να είναι αυτό...

    Animations, κάμερα, εφέ κλπ όλα θυμίζουν απίστευτα Motorstorm...


  7. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (08-03-2018)

  8. #6
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Motorstorm meets Destruction Derby =



    χαμούλης...

    Last edited by Error Flynn; 22-03-2018 at 23:59.

  9. #7
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Διασκεδαστικό φαίνεται. Σε online φάση θα ήθελα να δω πως θα είναι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #8
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #9
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το έχει πάρει κανείς;

    Το έχω από χτές και στην παραμικρή δυνατότητα χρόνου που θα παρουσιαστεί δε χάνω ευκαιρία να παίξω.
    Μόλις έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη θα επιστρέψω με εντυπώσεις.

  12. #10
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο ACG ειπε οτι οπτικα ειναι πολυ καλο αλλα το campaign του γινεται πολυ γρηγορα βαρετο . Για κοιταξε το να μας πεις.

    Spoiler!

  13. #11
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ο ACG ειπε οτι οπτικα ειναι πολυ καλο αλλα το campaign του γινεται πολυ γρηγορα βαρετο . Για κοιταξε το να μας πεις.
    Οπτικά είναι εκπληκτικό σε αναλογία με το τι συμβαίνει την ώρα που παίζεις.
    Επιπροσθέτως το gameplay του είναι άψογο. Πραγματική αδρεναλίνη ανά πάσα στιγμή με πολύ καλά control.
    Το campaign είναι απλά μια προσθήκη. Το παιχνίδι είναι χτισμένο πάνω στη λογική του multiplayer.
    Αυτό ήταν γνωστό από την αρχή και αν κάποιος κρίνει το παιχνίδι με βάση το campaign τότε λάθος παιχνίδι έχει επιλέξει.
    Περισσότερα όμως όταν έχω γράψει αρκετές ώρες.

  14. #12
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Οπτικά είναι εκπληκτικό σε αναλογία με το τι συμβαίνει την ώρα που παίζεις.
    Επιπροσθέτως το gameplay του είναι άψογο. Πραγματική αδρεναλίνη ανά πάσα στιγμή με πολύ καλά control.
    Το campaign είναι απλά μια προσθήκη. Το παιχνίδι είναι χτισμένο πάνω στη λογική του multiplayer.
    Αυτό ήταν γνωστό από την αρχή και αν κάποιος κρίνει το παιχνίδι με βάση το campaign τότε λάθος παιχνίδι έχει επιλέξει.
    Περισσότερα όμως όταν έχω γράψει αρκετές ώρες.
    Το θεμα του campaign το τονισα με βαση τις δικες μου προτιμησεις. Anyway pass απο μενα μιας και ειναι multiplayer τιτλος πιο πολυ.

    Spoiler!

  15. #13
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει λίγες μέρες και ήμουν ιδιαίτερα ζεστός μιας και αμφότερα Motorstorm / Driveclub είχα τιμήσει ιδιαίτερα.
    Είναι γνωστό πως πολύ μεγάλο δημιουργικό της πάλε ποτέ Evolution Studios (γειά σου SONY με τα αφεντικά σου - μετά τη Psygnonis να ένα ακόμη καταπληκτικό studio που χαντάκωσες) βρήκαν
    πολύ γρήγορα "σπίτι" στην Codemasters. Σπίτι που τους ταιριάζει γάντι μιας και οι τίτλοι της CM έχουν να κάνουν ως γνωστόν με racing παιχνίδια.
    Λίγο καιρό αργότερα κυκλοφόρησαν φήμες για νέο παιχνίδι και ακολούθησε το trailer του Onrush.
    Ένας μικρός χαμός στο διαδίκτυο αφού το πρώτο βίντεο είχε ένα πολύ έντονο vibe από το καταπληκτικό Motorstorm (lunch τίτλος του PS3 που είχε ξελασπώσει στο πρώτο διάστημα κυκλοφορίας την κονσόλα)
    και όσοι από εμάς το είχαν χαρεί πλέον είχαμε διπλή χαρά να προσβλέπουμε σε έναν νέο τίτλο καθώς προσωπικά πάντα είχα στον νου μου πως θα ήθελα ένα νέο Motorstorm. Στο ύφος του πρώτου όμως και όχι στα επόμενα δυο που ακολούθησαν.

    Με χαρά διαπίστωσα σήμερα πως το metacritic τα έχει πάει περίφημα (78%) και όχι αδίκως.

    Τι είναι λοιπόν το ONRUSH?

    Click image for larger version. 

Name:	01.jpg 
Views:	97 
Size:	843.9 KB 
ID:	10895

    Σίγουρα δεν είναι Motorstorm. Έχει πολλά από τα στοιχεία που το έκαναν γνωστό και πετυχημένο αλλά είναι κάτι τελείως φρέσκο και νέο.
    Ακούω πολύ γκρίνια πως δεν είναι σαν το παλιό, πως δεν είναι αμιγώς racing παιχνίδι κλπ κλπ. Είναι κλασσικό φαινόμενο όμως πλέον η γκρίνια να κυκλοφορείι παντού.

    Για μένα ευτυχώς που δεν είναι ένα ακόμη Motorstorm.
    Τα άτομα ρίσκαραν, και θέλησαν να φτιάξουν μια μίξη racing και team based multiplayer παιχνίδι.
    Τι και αν δεν υπάρχει finish line ? Αυτό αυτόματα δε κάνει ένα παιχνίδι racing? Για μένα δε χωρά αμφιβολία, είναι καθαρότατα παιχνίδι αγώνων μόνο που το προχωράει το πράγμα λίγο παραπέρα.
    Η κάθε ομάδα αποτελείται από 6 οδηγούς και ανάλογα με το mode που παίζουν έχουν διαφορετικό στόχο.
    Όπως και στο Motorstorm έτσι και εδώ υπάρχουν επιλογές από μοτοσυκλέτες, buggies, τζιπάκια κλπ.
    Όλα έχουν μια αισθητική μεταξύ Μad Μax και neo 80's και αυτό που χαρακτηρίζει το παιχνίδι είναι η απόλυτη φρενίτιδα, σαδισμός, τρέλα και διασκέδαση.

    Click image for larger version. 

Name:	02.jpg 
Views:	95 
Size:	918.1 KB 
ID:	10896

    Το μάτι δε μπορεί να προλάβει και να συλλάβει το τι συμβαίνει στην οθόνη καθώς παίζουμε.
    Ευτυχώς που έχουν προσθέσει και Photo Mode (από εκεί και οι φωτογραφίες που ανεβάζω) ώστε να εκτιμήσουμε τη δουλειά που έχει γίνει.
    Πέραν των 12 οχημάτων που τρέχουν ταυτόχρονα υπάρχουν και οχήματα bots που σαν σκοπό έχουν όταν τα χτυπάμε να κάνουμε takedowns ala Burnout Paradise
    και να γεμίζουμε τον μετρητή που όταν φτάσει στο μάξιμουμ πατώντας το τρίγωνο στο joypad μπαίνουμε για ενα σύντομο χρονικό διάστημα σε μια κατάσταση
    όπου υπερτερούμε σε σχέση με τους υπόλοιπους και μπορούμε να εκμεταλλευτούμε την εξειδικευμένη ιδιότητα που έχει το κάθε όχημα.
    Σε αυτό το διάστημα δεν είμαστε overpowered σε καμία περίπτωση. Έχουμε σίγουρα αβαντάζ έναντι των υπολοίπων αλλά εύκολα μπορούμε να χάσουμε τον έλεγχο,
    ή κάποιος πιο θαρραλέος να μας αναποδογυρίσει. Σπάνια θα συμβεί αλλά δεν είναι αδύνατο.

    Click image for larger version. 

Name:	03.jpg 
Views:	93 
Size:	755.6 KB 
ID:	10897

    Παίζω σε Pro και το παιχνίδι τρέχει νερό. Δεν υπάρχει ίχνος pop up και να σημειώσω πως έχω επιλέξει να έχω καλύτερα γραφικά έναντι framerate.
    Μόλα ταύτα αν δεν κάνω λάθος δεν έχω δει ούτε μια φορά frame drop και είναι καρφωμένο στα 60 fps.
    Δε θέλω να επεκταθώ στα modes του παιχνιδιού, τα είδη των οχημάτων κλπ.
    Αυτά είναι στοιχεία που πολύ εύκολα τα βρίσκει κανείς παντού σε τόσα reviews που κυκλοφορούν και σίγουρα τα λένε καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα από μένα.
    Εγώ αυτό που θέλω να κάνω είναι να μεταφέρω την αίσθηση και την εντύπωση που μου αφήνει το παιχνίδι.
    Τις πρώτες δυο μέρες μου πήρε λίγο χρόνο να καταλάβω κάπως καλύτερα τη λογική του, τη στρατηγική του κλπ.
    Μου πήρε λίγο χρόνο να μπω στον κόσμο του. Όπως το ίδιο είχε συμβεί και με το Driveclub. Άπαξ και συνέβη όμως δεν υπήρχε επιστροφή όπως και το ίδιο συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση.

    Click image for larger version. 

Name:	04.jpg 
Views:	92 
Size:	648.1 KB 
ID:	10898

    Το παιχνίδι ναι, είναι "χτισμένο" στην multiplayer λογική.
    Όμως, αν κάποιος θέλει να παίξει solo μπορεί άνετα να το κάνει καθώς μέσα στις επιλογές υπάρχει και αυτή
    κατά την οποία μπορείς να παίξεις το "campaign". Όπως και στο Driveclub έτσι και εδώ υπάρχουν κάποια objectives που
    πρέπει κάποιος να ολοκληρώσει για να συμπληρώσει αριθμών αστεριών ώστε να πάει παρακάτω.
    Ουσιαστικά είναι μια αντίστοιχη εμπειρία του online σε solo offline κατάσταση.

    Click image for larger version. 

Name:	05.jpg 
Views:	95 
Size:	839.4 KB 
ID:	10899

    Στο πλαίσιο και στις επιταγές της εποχής μας υπάρχει λεβελάρισμα καθώς και loot boxes.
    Όμως είναι καθαρά αισθητικά αυτά που προσφέρουν και δεν έχουν καμία μα καμία επέμβαση στο gameplay.
    Νομίζω πως σε χοντρικά πλαίσια είπα αυτά που είχα να πω. Αν σκεφτώ να προσάψω κάτι αρνητικό θα έλεγα πως
    θα ήθελα να είχε ίσως ένα δυο mode επιπλέον σαν είδος αγώνων (πρός το παρόν είναι 4) για ακόμη μεγαλύτερη ποικιλία.
    Οι διαδρομές είναι μεγάλες, με πολύ μεγάλο εύρος επιλογών κατά πως θέλει κανείς να παίξει κλπ.
    Όπως ήταν και στο Motorstorm ένα πράγμα απλά εδώ αρκετά πιο εξελιγμένο.

    Click image for larger version. 

Name:	06.jpg 
Views:	99 
Size:	739.3 KB 
ID:	10900

    Εννοείται πως όπως και στο Driveclub έτσι και εδώ ο καιρός είναι δυναμικός, η ανάλογη εποχή
    (χειμώνας - άνοιξη - καλοκαίρι - φθινόπωρο !) επηρεάζει την χλωρίδα ανάλογα,
    ο χρόνος μπορεί να αλλάξει και από σούρουπο να βρεθούμε να παίζουμε στο σκοτάδι κλπ.
    Το χώμα να γίνει λάσπη μετά από τη βροχή, μικρές λακούβες να γεμίσουν με νερό και όλα αυτά τα ωραία.
    Υπάρχει ένα αρκετά μεγάλο βίντεο που θα παραθέσω στο κλείσμο σχετικά με την τεχνολογία που έχει από κάτω αυτό το "τέρας".

    Ευχαριστίες στον συμφορουμίτη Leon_DiZ που το ανέβασε και το πήρα χαμπάρι.
    Ακόμη και αν δεν έχετε σκοπό να παίξετε τον εν λόγο τίτλο έχει σίγουρα ενδιαφέρον να το δείτε.

    Last edited by Error Flynn; 08-06-2018 at 18:34.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (08-06-2018),Nek_Food (23-06-2018),Nikoladim (26-06-2018),PDS (08-06-2018),WolfRathmA (09-06-2018)

  17. #14
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μερικές πρόσθετες σκέψεις για το παιχνίδι μετά από αρκετές ώρες (πλέον) που έχω ασχοληθεί μαζί του.
    Πιστεύω πως είναι από τα καλύτερα παιχνίδια στο είδος του που έχω πιάσει στα χέρια μου.
    Όσο περισσότερο παίζω τόσο περισσότερο μου θυμίζει Motorstorm και ας μην έχει έναρξη και τερματισμό.
    Το gameplay του εθιστικό και ακριβείας. Πρέπει συνέχεια να είσαι στη τσίτα αλλά ποτέ δεν αισθάνεσαι πως το παιχνίδι σε αδικεί,
    πως αλλού ήθελες να πας και αλλού πήγες τελικά κλπ. Πράγμα πολύ σημαντικό σε αυτού του είδους παιχνιδιού όπου όλα τρέχουν
    με απίστευτα γρήγορους ρυθμούς και τα αντανακλαστικά σου πρέπει να είναι πολλές φορές στο ταβάνι.

    Αυτό που μου έκανε τρομερά μεγάλη εντύπωση και που δε του το είχα όταν πρωτοξεκίνησα να παίζω είναι το single player κομμάτι (!).
    Θεωρούσα πως θα ασχοληθώ καθάρα με το online. Να σας πω πως δεν είμαι τύπος που κυνηγάει τρόπαια, χρόνους, αστεράκια, μετάλια κλπ.
    Όμως, όπως και στο Driveclub έτσι και εδώ παίζω το single και θέλω να τα τελειώσω με όλα στο 100%.
    Είναι τεράστιο κόλλημα και τρομερά εθιστικό το να κάνεις τα objectives που σου ζητά.
    Επιπρόσθετα το single μπορείς να το παίζεις και coop με την παρέα σου.

    Νομίζω πως το παιχνίδι δε θα βρεί το αγοραστικό κοινό και την αναγνώριση που του πρέπει.
    Αν κρίνω από το φόρουμ (μάλλον) πρέπει να είμαι ο μόνος που το έχει πάρει και παίζει.

    Πραγματικά στο είδος του είναι διαμάντι.

  18. The Following 5 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-07-2018),chronohill (23-06-2018),jimspy (23-06-2018),Nek_Food (23-06-2018),PDS (23-06-2018)

  19. #15
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οποιος θελει να το δοκιμασει ευκαιρια ειναι


  20. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-07-2018)

  21. #16
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Ρε γαμωτο, οσοι τιτλοι θα θελα πολυ να δοκιμασω παντα ανεβαζουν ενα freetrial σε τριημερα που ειτε θα λειπω στην επαρχια, ειτε δεν εχω χρονο για να ασχοληθω..

  22. #17
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πάρε το PS4 μαζί σου αν είναι να φύγεις εκτός οπωσδήποτε (κάλλιστα μπορείς να το αναβάλεις) και επιτέλους πάψε να ασχολείσαι με άλλα άσχετα πράγματα... Έχεις ιεραρχήσει λάθος την ζωή σου!!!


  23. #18
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αστα να πανε.. οντως κατι παει λαθος με την διαχειρηση του ελευθερου χρονου μου τελευταια, αλλα που θα μου παει, θα το βρω.
    Ομως στην προκειμενη περιπτωση, αυτο το σ/κ θα με φιλοξενήσουν αλλα και παλι στο εξοχικο μου να πηγαινα θα πρεπε να παρω μαζι και τη VDSL γραμμη μου για να το κατεβασω.. Πρεπει να σκεφτουν τους υποψηφιους (καντεμηδες) πελατες που βρισκονται στην θεση μου και να ανεβαζουν ακομα και τις trial εκδοσεςι μια νωριτερα για preinstall..

  24. #19
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Κατεβάστε τοοοοο....

  25. #20
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλά; Οι τρόμπες του PS Store πότε θα το δώσουν διαθέσιμο για κατέβασμα; Του Αγ. Φούτσου ανήμερα;
    Διότι είναι αρκετά GB = κατά πάσα πιθανότητα η Παρασκευή θα πάει περίπατο (δεν τους έκοψε να το δώσουν για pre-load από Πέμπτη. Μα τι λέω κι εγώ; Λέω ότι δεν τους έκοψε για Πέμπτη, ενώ είναι ήδη Παρασκευή περίπου 11 πμ. και ακόμα δεν είναι διαθέσιμο στο Store. Ευρωπαϊκό ξύσιμο ρε φίλε, da best.)


    EDIT 12:20 μμ

    Μόλις το ανέβασαν, 14.08 GB.
    Last edited by Lefteris_X; 06-07-2018 at 12:20.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •