Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 75 of 75

Thread: PlayStation Platinum Wireless Headset 7.1 Virtual Surround (3D Audio)

  1. #61

    Default

    Τελικα δοκιμασε κανεις να απομακρύνει το usb απο τα ακουστικα με προέκταση για να δουμε αν σταματαει να κανει παράσιτα το ακουστικό;

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #62
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by alelo View Post
    Τελικα δοκιμασε κανεις να απομακρύνει το usb απο τα ακουστικα με προέκταση για να δουμε αν σταματαει να κανει παράσιτα το ακουστικό;

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν είναι θέμα USB. Το κάνει και αν ανοίξεις μόνο τα ακουστικά (χωρίς να έχεις συνδέσει το USB). Είναι θέμα γείωσης του ακουστικού. Κατασκευαστικό δηλαδή και δεν φτιάχνεται με κανέναν τρόπο, παρά μόνο όταν συνδεθούν για φόρτιση (γιατί εκεί γίνεται σωστή γείωση). Ο ήχος δεν είναι παρεμβολή από κάποιο ασύρματο δέκτη κτλ. Είναι ο ήχος του ρεύματος που διαπερνά το ακουστικό και ακούγεται.

    Τα πήγα στο σέρβις και περιμένω νεότερα από τη Sony.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #63

    Default

    Τελικα βρηκες λυση στο πρόβλημα.

  4. #64
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by alelo View Post
    Τελικα βρηκες λυση στο πρόβλημα.
    Ναι. Τα πούλησα. LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #65

    Default

    Παρα πολλα, μα παρα πολλα τα λεφτα για ενα ζευγαρι ακουστικα ειδικα τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα μπορω να αγορασω ενα φτηνο μεν και ισως οχι τοσο κορυφαιο πραγματικα surround συστημα 5.1 ή 7.1 αλλα θα ειναι πραγματικα surround συστημα 6 ή 8 ηχειων και οχι ΕΙΚΟΝΙΚΟ.

    Απλη λογικη γιατι να δωσεις κοντα στα 150-170 ευρω για ενα ζευγαρι ακουστικων που σου δινει VIRTUAL(Εικονικο) SURROUND SYSTEM και να μην παρεις ενα πραγματικο surround συστημα?

    Τωρα αν μπορεσω και τα βρω καπου εστω και μεταχηρισμενα με το πολυ 50 ευρω τοτε οκ πολυ καλο ποσο για ενα ποιοτικο ζευγαρι ακουστικων.

    Και το μεγαλο ατου(Selling point) αυτω των ακουστικων ειναι το "3d sound" αλλα τι να το κανεις αν προς το παρον το υποστηριζουν μονο 2 παιχνιδια(Uncharted 4 & horizon zero dawn)


    Edit: Επειδη μαλλον παρεξηγηθηκε αυτο που λεω ποιο πανω αναφερω οτι αυτο ειναι η αποψη μου/γνωμη μου και τιποτα παραπανω ετσι.
    Last edited by fits79; 07-09-2017 at 20:22.

  6. #66
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Παρα πολλα, μα παρα πολλα τα λεφτα για ενα ζευγαρι ακουστικα ειδικα τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα μπορω να αγορασω ενα φτηνο μεν και ισως οχι τοσο κορυφαιο πραγματικα surround συστημα 5.1 ή 7.1 αλλα θα ειναι πραγματικα surround συστημα 6 ή 8 ηχειων και οχι ΕΙΚΟΝΙΚΟ.

    Απλη λογικη γιατι να δωσεις κοντα στα 150-170 ευρω για ενα ζευγαρι ακουστικων που σου δινει VIRTUAL(Εικονικο) SURROUND SYSTEM και να μην παρεις ενα πραγματικο surround συστημα?

    Τωρα αν μπορεσω και τα βρω καπου εστω και μεταχηρισμενα με το πολυ 50 ευρω τοτε οκ πολυ καλο ποσο για ενα ποιοτικο ζευγαρι ακουστικων.

    Και το μεγαλο ατου(Selling point) αυτω των ακουστικων ειναι το "3d sound" αλλα τι να το κανεις αν προς το παρον το υποστηριζουν μονο 2 παιχνιδια(Uncharted 4 & horizon zero dawn)
    Ισως γιατι καποιος που εχει οικογενοια-παιδια μπορει να παιξει videogames μονο τα βραδυα που ολοι κοιμουνται και δεν θελει να τους ξυπνησει;
    Οποτε δεν χρειαζεται πραγματικο surround συστημα, αλλα ενα καλο ζευγαρι ακουστικων.

    Καθε καινουριο τεχνολογικα προιον που βγαινει στην αγορα παντοτε και παντα κοστιζει παραπανω.
    Απευθυνεται σε αυτους που εχουν παχυλο πορτοφολι και οταν η παραγωγη του φθηνυνει, τοτε θα αρχισει να πεφτει και η τιμη του.
    Τελος σκεφθηκες ποτε οτι κατι για εσενα που ειναι οικονομικα "παραλογο", για καποιους αλλους ισως ειναι λογικο/οικονομικα εφικτο;

    Α και με 50€ δεν παιρνεις ποιοτικο ζευγαρι ακουστικων (ασυρματο, surround και καλης ποιοτητας κατασκευης).
    Μια παροιμια λεει το φθηνο κρεας το τρωνε οι σκυλοι.
    Last edited by jk_blue_tiger; 07-09-2017 at 20:19.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-09-2017),Lefteris_X (07-09-2017)

  8. #67

    Default

    Ναι φυσικα εννοειτε αυτο που λες.

    Εγω απλα αναφερα την αποψη μου και τιποτα αλλο σε αυτα που μου απαντησαν τα παιδια και απλα ειπα εγω προσωπικα μεχρι ποσα δινω για ακουστικα.

    Προς θεου δεν ειπα ποτε οτι το να παρεις ακριβα ακουστηκα ειναι λαθος απλα κατα τη γνωμη μου(Αλλαξα και το παραπανω ποστ) δεν θα εδινα ποτε παραπανω απο 50 ευρω για ακουστικα.

    Δεν λεω ουτε οτι οσοι το κανουν ειναι λαθος ή σωστοι.
    Last edited by fits79; 07-09-2017 at 20:23.

  9. #68

    Default

    οχι με 50 αλλα με 70 παιρνεις τα gold κ εισαι κατι παραπανω απο μια χαρα!

  10. #69
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    @fits79

    Ειναι ανούσιο να προσπαθείς να συγκρίνεις 2 διαφορετικά προϊόντα, όπως ειναι ενα ζευγάρι ακουστικών, με ενα σύστημα 5.1 ή 7.1. Ο απλούστατος λόγος ειναι οτι τα δυο αυτα έχουν διαφορετικό σκοπό, όπως σου εξήγησαν ποικιλοτρόπως πολλοί συμφορουμιτες.
    Η γνώμη μου ειναι να πας προς Gold/2.0 μεριά και, πίστεψέ με, τα χρήματα δεν ειναι πολλα. Τα εχω κάποια χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ήχο τους. Το οτι ειναι "εικονικός" ο ήχος δε θα έπρεπε να σε νοιάζει, αφού το αποτελεσμα ειναι αρκετά ποιοτικό, πάντα για τα χρήματα του σετ. Αν σε "πείθει" το αποτελεσμα, δε χρειάζεται κάτι αλλο. Παράπονο εχω μόνο απο την ποιότητα των "μαξιλαριών", τα οποία έχουν ξεφτίσει εντελώς και μετα απο καθε χρήση βγάζω κομμάτια απο πάνω μου. Αλλα μπορεί να έτυχε σε εμένα μόνο αυτο...

    Υ.Γ. Μια ερώτηση που αν θες μου απαντάς... Το "79" στο nick σου τι ειναι; Απο περιέργεια...

  11. #70

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οχι με 50 αλλα με 70 παιρνεις τα gold κ εισαι κατι παραπανω απο μια χαρα!
    Δεκτο καμια αντίρρηση απλα ειπα τη γνωμη μου ρε παιδια. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβαιετε οτι ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ και μονο η αποψη μου ειναι οτι να δωσω παραπανω απο 50 ευρω για ενα ζευγαρι ακουστηκα ειναι πολλα.

    Προτειμω να τα δωσω σε ενα παιχνιδι day one παρα σε ενα ζευγαρι ακουστικα.

    Ακομα και στα παιχνιδια να σου πω περιμενω καποιους μηνες να πεσει η τιμη τους για να τα αγορασω.
    Λιγα παιχνιδια αγοραζω day one π.χ. uncharted legacy, crash bandicoot trilogy κ.τ.λ.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    @fits79

    Ειναι ανούσιο να προσπαθείς να συγκρίνεις 2 διαφορετικά προϊόντα, όπως ειναι ενα ζευγάρι ακουστικών, με ενα σύστημα 5.1 ή 7.1. Ο απλούστατος λόγος ειναι οτι τα δυο αυτα έχουν διαφορετικό σκοπό, όπως σου εξήγησαν ποικιλοτρόπως πολλοί συμφορουμιτες.
    Η γνώμη μου ειναι να πας προς Gold/2.0 μεριά και, πίστεψέ με, τα χρήματα δεν ειναι πολλα. Τα εχω κάποια χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ήχο τους. Το οτι ειναι "εικονικός" ο ήχος δε θα έπρεπε να σε νοιάζει, αφού το αποτελεσμα ειναι αρκετά ποιοτικό, πάντα για τα χρήματα του σετ. Αν σε "πείθει" το αποτελεσμα, δε χρειάζεται κάτι αλλο. Παράπονο εχω μόνο απο την ποιότητα των "μαξιλαριών", τα οποία έχουν ξεφτίσει εντελώς και μετα απο καθε χρήση βγάζω κομμάτια απο πάνω μου. Αλλα μπορεί να έτυχε σε εμένα μόνο αυτο...

    Υ.Γ. Μια ερώτηση που αν θες μου απαντάς... Το "79" στο nick σου τι ειναι; Απο περιέργεια...
    Και αυτο δεκτο απλα οπως ειπα και ποιο πανω σας ειπα την γνωμη μου απλα χωρις να αναιρω οσους αγοραζουν ακουστικα ακομα και με 200 - 300 ή και παραπανω λεφτα.
    Απλα εγω δεν θα τα εδινα ποτε αυτα τα λεφτα για ακουστικά.

  12. #71

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Δεκτο καμια αντίρρηση απλα ειπα τη γνωμη μου ρε παιδια. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβαιετε οτι ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ και μονο η αποψη μου ειναι οτι να δωσω παραπανω απο 50 ευρω για ενα ζευγαρι ακουστηκα ειναι πολλα.

    Προτειμω να τα δωσω σε ενα παιχνιδι day one παρα σε ενα ζευγαρι ακουστικα.

    Ακομα και στα παιχνιδια να σου πω περιμενω καποιους μηνες να πεσει η τιμη τους για να τα αγορασω.
    Λιγα παιχνιδια αγοραζω day one π.χ. uncharted legacy, crash bandicoot trilogy κ.τ.λ.

    - - - Updated - - -
    ναι αμε το καταλαβα κ συμφωνω. κ γω προτιμω να τα δωσω σε games αλλα για ανθρωπους που εχουν οικογενεια κ παιδια κ ο μονος χρονος που εχουν για να παιξουν ειναι αργα το βραδυ οπως αναφερθηκε παραπανω,ειναι κατι πολυ σημαντικο τα ακουστικα. μια οικονομικη κ ποιοτικη λυση χωρις να τους φυγουν 160-180 ευρω(που στις μερες μας ειναι λεφτα οχι αστεια),ειναι τα gold με 70 ευρω.

  13. #72
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Παράπονο εχω μόνο απο την ποιότητα των "μαξιλαριών", τα οποία έχουν ξεφτίσει εντελώς και μετα απο καθε χρήση βγάζω κομμάτια απο πάνω μου. Αλλα μπορεί να έτυχε σε εμένα μόνο αυτο...
    Παύλο αν έχεις "σοβαρό" πρόβλημα με τα "μαξιλαράκια" υπάρχουν ανταλλακτικά σε ποικιλία τιμών, χρωμάτων και ποιότητας (δερμάτινα και βαμβακερά) σε Amazon και ebay. Ψάξε για sony gold cushion ear pads και πιστεύω θα βρεις κάτι οικονομικό και αξιόλογο. Είναι κρίμα να μην τα απολαμβάνεις επειδή μένουν κομμάτια τους στα αυτιά σου και στους ώμους σου, σαν πυτιρίδα ένα πράγμα.

  14. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Dragonpaul (08-09-2017)

  15. #73

    Default

    Το virtual surround αρχικα το υποστηριζουν πολλα παιχνιδια?

    Υπαρχει πουθενα καποια λιστα παιχνιδιων που το υποστηριζουν?

    Λεει σαν feature γιατι δεν το εχω ακουσει ποτε μου.

  16. #74
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    To virtual surround αν αντιλαμβάνομαι σωστά είναι το βασικό feature των ακουστικών και ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Ήτοι έχει ένα κεντρικό προεπιλεγμένο προφιλ για surround ήχο και τον εφαρμόζει σε όλα τα παιχνίδια. Το μόνο που μπορείς να κάνεις παραπάνω είναι να βάλεις την εφαρμογή από το store για τα ακουστικά και να κατεβάσεις από εκεί συγκεκριμένα ηχητικά προφίλ που έχουν φτιάξει οι devs κάποιων παιχνιδιών και να τα εφαρμόσεις είτε στο συγκεκριμένο παιχνίδι είτε σε όλα τα παιχνίδια παρόμοιας νοοτροπίας (π.χ. σε όλα τα shooting ένα προφίλ του TLOU). Εκτός από τις εμπειρίες των παιδιών του φόρουμ, κυκλοφορούν στο διαδίκτυο δεκάδες reviews γραπτά και βίντεο που σχετίζονται με τα ακουστικά. Βάλε στο google για ανζήτηση τις λέξεις Sony Gold reviews και θα τα βρεις. Ενδεικτικά σου βάζω ign, techradar, kotaku, youtube

    για το companion app του PS4 δες παρακάτω:
    http://us.playstation.com/headset-companion-app/

  17. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    fits79 (08-09-2017)

  18. #75
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Παύλο αν έχεις "σοβαρό" πρόβλημα με τα "μαξιλαράκια" υπάρχουν ανταλλακτικά σε ποικιλία τιμών, χρωμάτων και ποιότητας (δερμάτινα και βαμβακερά) σε Amazon και ebay. Ψάξε για sony gold cushion ear pads και πιστεύω θα βρεις κάτι οικονομικό και αξιόλογο. Είναι κρίμα να μην τα απολαμβάνεις επειδή μένουν κομμάτια τους στα αυτιά σου και στους ώμους σου, σαν πυτιρίδα ένα πράγμα.
    Νεκτάριε, με έσωσες!!!!!!!! Ούτε που μου πέρασε απο το μυαλό οτι μπορεί να αλλάζουν!!!!!! Ιδέα δεν είχα...
    Πάω να παραγγείλω αμέσως και εσυ, εφόσον με αφήνει, τσίμπησες χαλαρό rep!!!!!!!
    THNX!!!!!


Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •