Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: PlayStation Platinum Wireless Headset 7.1 Virtual Surround (3D Audio)

  1. #41
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Μήπως τα πήρε κανένας να μας πει καμία άποψη γιατί ψήνομαι πολύ να τα πάρω;


  2. #42

    Default

    Αναμενουμε την αποψη του συμφορουμιτη Αποστολη λιγα σχολια πιο πισω.

  3. #43
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλησπερα παιδια!

    Θα γραψω ενα συντομο review και θα το ανεβασω οσο ποιο συντομα μπορω. Ακομα τα ψαχνω να πω την αληθεια. Απλα για να σας δωσω ενα preview, με το Uncharted 4 που εχει 3D ηχο, πραγματικα ειμαι εντυπωσιασμενος. Ακους πραγματικα καθε λεπτομερεια στον ηχο, απο που προερχεται κτλ. Με τα αλλα παιχνιδια, που απλα ειναι κλασσικα Virtual Surround δεν εχω ακουσει καποια τρελει διαφορα στον ηχο. Πιστευω οτι ειναι ιδια με τα Gold.

    Μετα, απο θεμα ανεσης στο κεφαλι, μπορεις να τα φορεσεις για 1.5 ωρα σερι gaming, αλλα εμενα προσωπικα αρχιζε να με "πιανει"/ποναει το κεφαλι μου και τα αυτια μου. Μπορει επανω στην ωρα να αρχιζουν να σας ενοχλουν. Αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη.

    Το 3D Audio ομως θα πω οτι αξιζει με τα μπουνια! Αν το κανουν αυτο και σε αλλα παιχνιδια τοτε ναι, πραγματικα αξιζει η αγορα του γιατι θα ακουσεις κατι διαφορετικο. Νομιζω το επομενο που βγαινει και υποστηριζει ειναι το Horizon. Πιστευω θα το ευχαριστηθω.

    Σαφως για εμενα που ειμαι λατρης στο Home Cinema, πιστευω οτι δε το αντικαθιστα, αλλα ειναι 2 τελειως διαφορετικα πραγματα τα οποια εγω πιστευω οτι δεν συγκρινονται μεταξυ τους. Οχι γιατι ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο, αλλα ειναι δυο τελειως διαφορετικες εκδοχες. Τα ακουστικα τα φορας και απλα απομονωνεσαι τελειως. Κατι το οποιο τα κανει ξεχωριστα απο ενα Home Cinema.

    Αυτα προς ωρας guys! Ρωτηστε με οτι θελετε και θα προσπαθησω να σας ενημερωσω!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. The Following 7 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Dragonpaul (31-01-2017),Error Flynn (31-01-2017),Fulgore (31-01-2017),nickolas82 (31-01-2017),PDS (31-01-2017),Snk (31-01-2017),spartan (01-02-2017)

  5. #44
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Αυτό που λες για τα αυτιά οτι πονάνε το είχα διαβάσει και αλλού, δεν καταλάβω γιατί κάνανε τόσο ρηχά τα ear cups...

  6. #45
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εμένα με πονάνε τα αυτιά και με τα Gold...

  7. #46
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω με τα gold εχω βολευτεί απίστευτα. Εχω βγαλει και 3ωρα-4ωρα σερί χωρις καμια ενόχληση.
    Πάντως απο οτι καταλαβαίνω δεν αξιζει να παει κάποιος σε platinum αν εχει ήδη τα gold.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  8. #47
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Εμένα το παράπονο μου από τα gold ήταν το μπάσο. Στα platinum έχει καθόλου διαφορά όπως έλεγαν πως θα είχε ή είναι ακριβός το ίδιο;

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #48
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Εμένα το παράπονο μου από τα gold ήταν το μπάσο. Στα platinum έχει καθόλου διαφορά όπως έλεγαν πως θα είχε ή είναι ακριβός το ίδιο;

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δυστυχώς δεν έχω παίξει πολύ με τα gold οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    nickolas82 (31-01-2017)

  11. #49

    Default

    Στα 139ευρω(40ευρω κατω)με παζαρι απο Κωτσοβολο.

    - - - Updated - - -

    http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...?cmicc=skroutz

  12. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιδια τα εχει αγορασει κανεις αλλος;

    Ενα παιδι μου εστειλε για ενα προβλημα στο δεξι ακουστικο που υπαρχει , ακουγονται κατι σαν παρασιτα (το ειχα παρατηρησει απο την αρχη αλλα νομιζα οτι ηταν φυσιολογικο και δεν εδωσα σημασια), αλλα τελικα ειναι προβλημα των ακουστικων ή μαλλον περισσότερο του USB Dongle καθως το κανει μονο ασυρματα.

    Θα παω cometron το σαββατο να τα δωσω για ελεγχο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #51
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...m-ps4-wireless

    Με παζάρι βγαίνουν στα 137.50€ για όποιον ενδιαφέρεται
    Spoiler!

  14. #52
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Παιδια τα εχει αγορασει κανεις αλλος;

    Ενα παιδι μου εστειλε για ενα προβλημα στο δεξι ακουστικο που υπαρχει , ακουγονται κατι σαν παρασιτα (το ειχα παρατηρησει απο την αρχη αλλα νομιζα οτι ηταν φυσιολογικο και δεν εδωσα σημασια), αλλα τελικα ειναι προβλημα των ακουστικων ή μαλλον περισσότερο του USB Dongle καθως το κανει μονο ασυρματα.

    Θα παω cometron το σαββατο να τα δωσω για ελεγχο.
    Exουμε κανα νεοτερο απο εδω Αποστολη?
    .

  15. #53
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Exουμε κανα νεοτερο απο εδω Αποστολη?
    Τα έχω γράψει όλα στο thread του review. Ρίξε μία ματιά να δεις. Ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση φυσικά. Το έχω πει στο community manager στη Sony (Daflander Κωνσταντίνος) και θα μου πει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    PDS (03-03-2017)

  17. #54
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Γνωρίζει κανείς αν έχει 3d audio το horizon zero dawn;

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #55
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Γνωρίζει κανείς αν έχει 3d audio το horizon zero dawn;

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οχι, δεν έχει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    nickolas82 (12-03-2017)

  20. #56

    Default

    Απο οτι διαβάζω εχει βγει ναε παρτίδα που διορθώνει κάποια προβλήματα όπως αυτο με το παράσιτο στο ακουστικό. Και τωρα πως θα ξερουμε ποια ειναι καινούργια παρτίδα; Ή περιμένουμε κάμποσο καιρό μεχρι να ξεστολατουν και μετα πολυ να παιζουμε με την τυχη μην πεσουμε σε παλιο κομμάτι.

  21. #57
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by alelo View Post
    Απο οτι διαβάζω εχει βγει ναε παρτίδα που διορθώνει κάποια προβλήματα όπως αυτο με το παράσιτο στο ακουστικό. Και τωρα πως θα ξερουμε ποια ειναι καινούργια παρτίδα; Ή περιμένουμε κάμποσο καιρό μεχρι να ξεστολατουν και μετα πολυ να παιζουμε με την τυχη μην πεσουμε σε παλιο κομμάτι.
    Εχω γραψει εδω και αρκετες μερες τα παραπονα μου για το προβλημα και στο thread με το Review (παρασιτο στο δεξι ακουστικο/κακη γειωση). Εσυ που το διαβασες οτι εχουν βγει νεες παρτιδες; Η νεα παρτιδα εχει ναιλον προστατευτικα στα ακουστικα γυρο γυρο, ενω τα πρωτα δεν εχουν. Δες το βιντεο παρακατω να καταλαβεις.




    Το προβλημα υπαρχει, η Sony ομως δεν το αναγνωριζει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #58

    Default

    οσοι έχετε τα ακουστικα εχετε το ps4 ή ps4 pro ? Διαβασα πως προκαλεί το wifi 2.4hz το πρόβλημα με το θόρυβο. Δοκιμάστε να βαλετε καποιο usb καλώδιο προεκταση και βαλτε πιο μακρυα το στικακι και δοκιμάστε.

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #59

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εχω γραψει εδω και αρκετες μερες τα παραπονα μου για το προβλημα και στο thread με το Review (παρασιτο στο δεξι ακουστικο/κακη γειωση). Εσυ που το διαβασες οτι εχουν βγει νεες παρτιδες; Η νεα παρτιδα εχει ναιλον προστατευτικα στα ακουστικα γυρο γυρο, ενω τα πρωτα δεν εχουν. Δες το βιντεο παρακατω να καταλαβεις.




    Το προβλημα υπαρχει, η Sony ομως δεν το αναγνωριζει.
    Στο φορουμ που το διαβασα απλα τα αλλαζανε καινουρια. το κατάλαβα λαθος οταν το πρωτοδιαβασα συγνώμη για την παραπληροφορηση.

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #60
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by alelo View Post
    Στο φορουμ που το διαβασα απλα τα αλλαζανε καινουρια. το κατάλαβα λαθος οταν το πρωτοδιαβασα συγνώμη για την παραπληροφορηση.

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τι συγγνώμη βρε; Σιγά... Και εγώ από αυτά που έχω διαβάσει, τους τα αλλάζουν. Μπορεί όντως να πάρεις κάποιο το όποιο να μην έχει πρόβλημα και να είναι από τις πρώτες παρτίδες. Δεν το έχουν όλα το πρόβλημα, αλλά τα περισσότερα έχουν το θέμα. Πρέπει να είσαι τυχερός.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •