Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Battle Ages

  1. #21
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    Αυτοί οι thief ποτε δεν με βόλεψαν


    Sent from my iPad using Tapatalk


  2. #22
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Παιδες στην επιθεση δεν εχω θεμα τα καταφερνω αρκετα καλα, στην αμυνα τελικα εχω θεμα 2 στις 3 περνανε και με κερδιζουν με 2 ή 3 αστερια.
    Εχεις κανεις να δωσει καποια συμβουλη κατα προτιμηση με φωτο για να βλεπω τι περιγραφετε.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  3. #23
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Απο κατηγορια 1200+ που ημουν, εφτασα σε αυτη με τα 1600+ τροφια, οποτε καθε νικη που καταφερνω μου δινει τωρα πια 12.000 bonus.
    Επειδη ομως ειμαι σχετικα χαμηλο level (29) μου ερχονται σχεδον παντα απο την επομενη εποχη (medieval) μαξαρισμενοι (mangonel, knights, longbowman κλπ) και τα ισοπεδωνουν ολα.
    Δεν με χαλαει ιδιαιτερα, καθως εαν εχω βγαλει τα χρηματα απο τις ροδες (ειμαι classical age) και τα εχω αποθηκευσει,
    μου παιρνουν μονο ενα μικρο ποσοστο απο τα χρηματα μου που εχω (νομιζω ειναι γυρω στο 1/7 απο οτι εχω συνολικα, απο 170.000 που ειχα σε ενα defend, πηραν γυρω στα 24.000 με ηττα 3 αστερια).
    Εαν ομως ξεχαστω και δεν τα βγαλω απο τις ροδες, τοτε χανω πολυ πραμα.
    Κατα τη διαρκεια της ειρηνης συνηθως boostαρω τις ροδες μου, παιζω το campaign για extra cash (δεν χανεται η ειρηνη ετσι)
    και μαζευω ξανα χρημα ωστε μολις τελιωσει η αναβαθμιση/αναβαθμισεις που ληγουν μεσα στην ειρηνη να εχω χρημα να τις κανω αμεσα.
    Απο οτι ειδα πρεπει να ειμαι ο μοναδικος ή απο τους ελαχιστους που βρισκομαι με τοσο χαμηλο level και τοσα πολλα τροφια,
    οποτε χθες μαζεψα το παραδακι και αναβαθμισα το καστρο μου, ωστε να αλλαξω εποχη και να μπορω να αναβαθμισω/χτισω καινουρια κτιρια/μοναδες.
    Δεν ειχα προχωρησει στην αναβαθμιση τοσο καιρο μια και ηθελα πρωτα να μαξαρω τα παντα, αλλα δεν βλεπω να ειχα αλλη επιλογη.
    Τα μοναδικα που δεν αναβαθμισα ακομα (πριν την αλλαγη εποχης που βρισκεται σε εξελιξη) ηταν:
    α) 2 απο τους 3 πυργους (την δευτερη φορα τους) που θελουν συνολο 100.000
    β) το δευτερο επιπεδο της μοναδας βομβιστης (ascensi? καπως ετσι) που θελει 150.000 (τρελο χρημα για ελαχιστη αναβαθμιση).
    Ολα τα υπολοιπα κτιρια και μοναδες μου ειναι φτιαγμενα/μαξαρισμενα στην εποχη που βρισκομαι, η δε αλλαγη εποχης θα ολοκληρωθει αυριο το μεσημερι.
    Με τις νεες αναβαθμισεις πιστευω θα προστατευω καλυτερα τη βαση μου.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #24
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πάντα θα υπάρχει καποιος να σε κερδίζει και να σου παίρνει λεφτά, φτιαξε την βάση σου κάπως έστω να μην μπαίνει και η κουτσή Μαρία.
    Το παιχνίδι πάει με πολύ αργό ρυθμό βέβαια και εγω κάνω 2-3 μάχες καθε μέρα δεν κάθομαι με της ώρες και μαζευω καμποσα λεφτά.


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-08-2016)

  6. #25
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πάντα θα υπάρχει καποιος να σε κερδίζει και να σου παίρνει λεφτά, φτιαξε την βάση σου κάπως έστω να μην μπαίνει και η κουτσή Μαρία.
    Το παιχνίδι πάει με πολύ αργό ρυθμό βέβαια και εγω κάνω 2-3 μάχες καθε μέρα δεν κάθομαι με της ώρες και μαζευω καμποσα λεφτά.
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ειχα βρει ενα μοτιβο για τη βαση μου, αλλα λογω υψηλων trophies (1600+) σε συνδυασμο με χαμηλο level (30), ερχοντουσαν συνεχεια πολυ ανωτερoι σε level και με ισοπεδωναν.
    Επισης στις μαχες για την λιγκα με εβγαζε να πολεμησω συνεχεια με αντιπαλους πανω απο 45 level (μεχρι και αντιπαλο με 80 κατι ειδα, σε αναγεννηση εποχη),
    ενω μολις εχω μπει στην μεσαιωνικη εποχη και η βαση μου θελει ξανα πολλες αναβαθμισεις με τρελα λεφτα...
    Αναγκαστηκα και εριξα τα τροφια μου στα 1400+, ωστε να μου βγαζει αντιπαλους στα μετρα μου και να εχω τη δυνατοτητα για νικη,
    γιατι πριν μονο οτι προλαβω να μαζεψω απο coins, η ηττα ηταν προδιαγεγραμμενη...
    Τωρα παλι μπορω να διεκδικησω τη νικη και μαζευω (κλεβω δηλαδη τον κοπο των αλλων) παλι τον παρα...
    Για αρχη προσθεσα μια βαλλιστρα, εναν καταπελτη, μαξαρισα τον αριθμο των τειχων στο ιδιο level με των υπολοιπων (palisades),
    εφτιαξα mangonel, ενω βρισκεται σε εξελιξη η μετατροπη ενος κατσικιου σε ροδα...
    Σειρα παιρνουν μετα ναος (cathedral) και 2η ροδα...
    Το οτι πρεπει παλι να φτιαξω κατσικια για να γινουν ορυχεια και μετα ροδες (εργοστασια) με ξεπερναει...
    Το παιχνιδι με ανταμειψε για την αλλαγη εποχης με γυρω στα 125 διαμαντια, αλλα τα περισσοτερα βλεπω να ξοδευονται στο boostαρισμα των εργοστασιων...
    Χρειαζομαι αμεσα οικονομικη ενισχυση λεμε...
    Last edited by jk_blue_tiger; 17-08-2016 at 00:27.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #26
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω στο μονο που νευριαζω είναι οτι μπερδευομαι καμία φορά (όπως εχτές) και όπως παταω γρήγορα το Χ να βαλει στρατο στην αλλαγη παταω καταλαθος Ο και Χ και χανω την επίθεση συν 40 τροπαια γιατί παραταω την επίθεση χωρίς να το θέλω (απο βιασύνη)

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #27
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μου εχουν μεινει λιγες πια αναβαθμισεις για να κανω στην προτελευταια εποχη που βρισκομαι,
    αυτο που εχω απορια ειναι ποσες ωρες πρεπει να παιξω σερι για να βγαλω τα 6.750.000 coins που θελει για αναβαθμιση το καστρο...
    Μαλλον πρεπει να κλειστω σπιτι μια ημερα με μπολικη ξηρα τροφη...

    Στο μεταξυ κατι πρεπει να παιζει με τις clans που παλευουν για την 1η θεση σε τροφια,
    γιατι μου ερχονται συνεχεια διαφορα ατομα απο την επομενη εποχη και μολις δουν οτι με εφτασαν στο 49% κανουν quit μονο και μονο για να παρουν το 1 τροφι.
    Καποιος που κοιταξα απο αυτους ειχε 6000 τροφια, εκατομμυρια στα "πουγγια" του και κανει ακομα μαχες με υποδεεστερους αντιπαλους για να παρει 1 κωλοτροφυ...
    Δεν εχει τπτ αλλο να παιξει στη ζωη του λεω εγω...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. #28
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω βαρέθηκα να κυνηγαω τα τροπαια, το εφτασα 2000 και κατι και το παρατησα μονο αναβάθμιση σιγά σιγά.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #29
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τα τροπαια εαν δεν φτασουμε στην τελευταια εποχη δεν εχει νοημα να τα εχεις υψηλα μια και:
    α) θα στην πεφτουν ανωτερας εποχης αντιπαλοι και συνηθως θα χανεις
    β) οταν πας για μεταβαση στην επομενη εποχη (αναβαθμιση καστρου) και χρειαζεσαι αμεσα ζεστο χρημα δεν κοιταζεις να νικησεις,
    αλλα να κανεις οσο το δυνατον λιγοτερες μαχες (μια και ο στρατος αργει πια να ετοιμαστει) αλλα με μεγαλο κερδος.
    Αυτο τουλαχιστον εκανα εγω και ειδικα τωρα που βρισκομαστε στην αναγεννηση τα λεφτα για το περασμα στην γουεστερν εποχη ειναι υπερβολικα πολλα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. #30
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Και εγω εκεί είμαι απλά παιζω ελάχιστα θέλει κόλπο, ο litanies το πάει σφαίρα και τροπαια και μαζευει πολυ χρημα .


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #31
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Λοιπον ειμαι στην ευχαριστη θεση να αναβαθμιζω το καστρο μου στην τελευταια (western) εποχη.
    Μετα απο αρκετες ωρες συνεχομενων μαχων μαζεψα τελικα τα 6,5 περιπου μυρια που χρειαζοντουσαν και τα εδωσα στην αναβαθμιση.
    Το συναισθημα (βασικα κατορθωμα) οταν ξεμπερδεψα ηταν σαν να ανεβηκα στην κορυφη ενος βουνου, μια και πριν το εγχειρημα φανταζε ακατορθωτο.
    Περιττο να πω οτι εκεινη την ημερα "εδωσα πολυ πονο", θα μπορουσα να πληρωσω αγοραζοντας διαμαντια αλλα μια και ειδη εχω σκασει καποια ευρω στο game,
    μια που ηθελα να το καταφερω by myself, ειπα να δοκιμασω και οσο αντεξω.
    Τωρα ο δρομος προς τις τελικες αναβαθμισεις φανταζει πολυ βατος και θα απολαυσω την τελευταια season χωρις το αγχος να με διαλυουν/κλεβουν παικτες της επομενης.
    Αντωνη μαζευε χρηματα και τροφια σου 'ρχομαι .
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. #32
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κάτσε να έρθει το ps4 και θα σας φτιάξω

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #33
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε να έρθει το ps4 και θα σας φτιάξω

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν σε βλεπω να το παιζεις πια.
    Η βαση σου εχει πιασει χορταρακια και θελει επειγοντως κηπουρο .
    Δεν θα ανεβεις τελικα στην τελευταια εποχη;
    Εγω σε λιγο φτανω τα 2500 τροφια και τωρα πια οι αναβαθμισεις πανε φεεεεετα....
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  15. #34
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^μας έχεις πάρει παραμάζομα κάθε εβδομάδα χαχα

  16. The Following User Says Thank You to litanies For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (28-11-2016)

  17. #35
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μπαίνω αλλά ελάχιστο ισα ισα που μαζευω λιγα λεφτά, ετσι όπως τα παίρνω θέλω κανενα, χρόνο να φτασω τα 6.6 που χρειάζεται

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #36
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μπαίνω αλλά ελάχιστο ισα ισα που μαζευω λιγα λεφτά, ετσι όπως τα παίρνω θέλω κανενα, χρόνο να φτασω τα 6.6 που χρειάζεται

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οπως σε βλεπω μαλλον το 'χεις παρατησει, εχεις καει με το Division και δεν σε βλεπω να αναβαθμιζεσαι παρα μονο εαν δεν κανεις αποτοξινωση .
    Μονο εγω και ο Αντωνης παιζουμε πια απο το forum.

    Πριν μερικες ημερες βγηκε ενα μικρο update που αφορα την τελευταια εποχη, κατι αεροστατα που ριχνουν δυναμιτες στους στρατιωτες και αντιστοιχα αντιαερεοπορικα οπλα για την βαση.
    Αλλαζει εντελως το συστημα μαχης ετσι μια και πρεπει να εχεις στο στρατο σου grenadiers ωστε να τα καταριψεις, μια και εαν δεν τους δωσεις σημασια σου εχουν διαλυσει το στρατευμα στο πιτς φυτιλι.
    Απ' οτι διαβαζω οι fans ζητανε νεα εποχη και εχουν δικιο γιατι το game δεν ανανεωνεται πια και πολλοι το εχουν παρατησει εδω και καιρο.
    Υπαρχουν βεβαια και οι καμμενοι που παιζουν ακομα μονο και μονο για να βλεπουν το ονομα τους στις top clans, το ζορι τους δεν καταλαβαινω, λες και θα παρουν καποιο βραβειο.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #37
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Οπως σε βλεπω μαλλον το 'χεις παρατησει, εχεις καει με το Division και δεν σε βλεπω να αναβαθμιζεσαι παρα μονο εαν δεν κανεις αποτοξινωση .
    Μονο εγω και ο Αντωνης παιζουμε πια απο το forum.

    Πριν μερικες ημερες βγηκε ενα μικρο update που αφορα την τελευταια εποχη, κατι αεροστατα που ριχνουν δυναμιτες στους στρατιωτες και αντιστοιχα αντιαερεοπορικα οπλα για την βαση.
    Αλλαζει εντελως το συστημα μαχης ετσι μια και πρεπει να εχεις στο στρατο σου grenadiers ωστε να τα καταριψεις, μια και εαν δεν τους δωσεις σημασια σου εχουν διαλυσει το στρατευμα στο πιτς φυτιλι.
    Απ' οτι διαβαζω οι fans ζητανε νεα εποχη και εχουν δικιο γιατι το game δεν ανανεωνεται πια και πολλοι το εχουν παρατησει εδω και καιρο.
    Υπαρχουν βεβαια και οι καμμενοι που παιζουν ακομα μονο και μονο για να βλεπουν το ονομα τους στις top clans, το ζορι τους δεν καταλαβαινω, λες και θα παρουν καποιο βραβειο.
    Αποτοξίνωση σίγουρα θέλω αλλα είναι αρρώστια το γαμημενο δεν το βαριέμαι καθόλου, βγαίνει και dlc σε λίγες μέρες .
    Μόλις τελείωσα με τους στρατιώτες όλα στο φουλ μόνο τα λεφτά να μαζέψω για να γίνει η αναβάθμιση, το αερόστατο το παράτησα αλλά νόμιζα ότι υπήρχε.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #38
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν εχω δει πιο γκλιτσοπαιχνιδο,
    εχω φτασει στην τελευταια εποχη αλλα τα τροπαια δεν μου τα δινει,
    αν δει καποιος την τροπαιολιστα μου θα νομιζει οτι ακομα ειμαι στους αιγυπτιους.

  21. #39
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν εχω δει πιο γκλιτσοπαιχνιδο,
    εχω φτασει στην τελευταια εποχη αλλα τα τροπαια δεν μου τα δινει,
    αν δει καποιος την τροπαιολιστα μου θα νομιζει οτι ακομα ειμαι στους αιγυπτιους.
    Τα έχεις κάνει ολα νομίζω παίζει ρολο και ο στρατός δλδ τα έχεις ολα στο μεγιστο.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #40
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αποτοξίνωση σίγουρα θέλω αλλα είναι αρρώστια το γαμημενο δεν το βαριέμαι καθόλου, βγαίνει και dlc σε λίγες μέρες .
    Μόλις τελείωσα με τους στρατιώτες όλα στο φουλ μόνο τα λεφτά να μαζέψω για να γίνει η αναβάθμιση, το αερόστατο το παράτησα αλλά νόμιζα ότι υπήρχε.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    To αεροστατο ειναι διαθεσιμο μονο για την τελευταια εποχη, θελει μερικες ημερες ακομα για να εχουν τελιωσει ολοι το research και μετα οι αιθερες θα γεμισουν μπαλονακια ...
    Ηδη στο tablet που το παιζω και εκει, πολλοι στελνουν ορδες απο δαυτα.
    Αμα δεν εχεις διαθεσιμο εστω ενα απο τα 2 ειδικα κανονια η βαση σου γινεται διαμπερες, ευαερη και ευηλια ....
    Περασα σημερα και τα 3.000 τροφια, αυριο που θα εχω διαθεσιμο εργατη θα αγορασω και μια διακοσμητικη σημαια για να μου θυμιζει την ημερα.
    Δυστυχως δεν εχει σημαια της Ελλαδας, οποτε θα αρκεστω σε μια μαυρη (το πειρατικο ).
    Δε με νοιαζουν τα χρηματα που κοστιζει (γυρω στα 2 μυρια εχω τωρα) μια και δεν εχω τι να τα κανω τωρα και η καθε νικη δινει πια 90.000 ως bonus.
    A, και στο νημα πανω πηρα τα διαμαντια της εβδομαδας απο του Αντωνη τα δοντια ...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •