Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 93

Thread: Call of Duty: Modern Warfare Remastered

  1. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Τα εχουμε πει τοσες φορες για τo BF. Εξαιρετικη δουλεια, απιθανα γραφικα, ωραιο στορυ, μπουλετ κερβ (ρισπεκτ στον Νευτωνα και στους νομους της φυσης) αλλα απο ενα σημειο και μετα βαρετό.

    Οταν θες να παιξεις και να το ευχαριστηθεις, θες να παιξεις και να το ευχαριστηθεις και οχι να τρεχεις για τα objectives και να σου κανουν πλακα απο το απιθανο ταρατσακι 1km παραπερα.
    Στο Battlefield πρέπει να "ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ" για το objective και είναι παιχνίδι συνεργασίας που ο καθένας στη squad έχει τη δίκη του δουλειά.



    Οποίος μπαίνει με σκοπό να το κάνει team dethmatch και να τον ενδιαφέρει μόνο το kill death ratio χωρίς ίχνος στρατηγικής απλά θα τρώει θανατο μέχρι τη Δευτέρα παρουσία.

    Κανένα παιχνίδι δεν κάνει για όλους αλλά να χαρακτηρίζεις το παιχνίδι βαρετό επειδή δεν κάνει για σένα και το στυλ που έχεις υοθετηΣει η επειδή δεν ξέρεις η δεν θέλεις να μάθεις να το παίζεις είναι νομίζω άκυρο τελείως σχόλιο.

    Προσωπικά και γω περίμενα πως και πως το MWR γιατί είναι από τα καλύτερα fps όλων των εποχών αλλά δεν θα φορτωθώ καμμία 50 άρια άχρηστα GB στο σκληρό μου ούτε διπλή χρέωση στην τσέπη μου για να το αποκτήσω.

    Το bf1 είναι τόσο καλό που μου δίνει την πλήρη δυνατότητα να εκβιάζω εγω την activision και όχι αυτή εμένα.

    Θα το πάρω όταν κυκλοφορήσει μόνο του και μόνο τότε.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Στο Battlefield πρέπει να "ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ" για το objective και είναι παιχνίδι συνεργασίας που ο καθένας στη squad έχει τη δίκη του δουλειά.

    Οποίος μπαίνει με σκοπό να το κάνει team dethmatch και να τον ενδιαφέρει μόνο το kill death ratio χωρίς ίχνος στρατηγικής απλά θα τρώει θανατο μέχρι τη Δευτέρα παρουσία.

    Κανένα παιχνίδι δεν κάνει για όλους αλλά να χαρακτηρίζεις το παιχνίδι βαρετό επειδή δεν κάνει για σένα και το στυλ που έχεις υοθετηΣει η επειδή δεν ξέρεις η δεν θέλεις να μάθεις να το παίζεις είναι νομίζω άκυρο τελείως σχόλιο.

    Προσωπικά και γω περίμενα πως και πως το MWR γιατί είναι από τα καλύτερα fps όλων των εποχών αλλά δεν θα φορτωθώ καμμία 50 άρια άχρηστα GB στο σκληρό μου ούτε διπλή χρέωση στην τσέπη μου για να το αποκτήσω.

    Το bf1 είναι τόσο καλό που μου δίνει την πλήρη δυνατότητα να εκβιάζω εγω την activision και όχι αυτή εμένα.

    Θα το πάρω όταν κυκλοφορήσει μόνο του και μόνο τότε.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν ειναι τοσο διασκεδαστικο να πεθαινεις για το objective ενω ο αλλος ανεβαζει KDR εις βαρος σου. Αν αυτος ειναι ο δικος σου ορισμος της διασκεδασης, παω πασο.
    Ασε που δεν ειναι τοσο απλο να εκβιασεις μια εταιρεια που βρισκεται στο #842 του forbes (300+ θεσεις πιο πανω απο την ΕΑ).


  3. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Δεν ειναι τοσο διασκεδαστικο να πεθαινεις για το objective ενω ο αλλος ανεβαζει KDR εις βαρος σου. Αν αυτος ειναι ο δικος σου ορισμος της διασκεδασης, παω πασο.
    Ασε που δεν ειναι τοσο απλο να εκβιασεις μια εταιρεια που βρισκεται στο #842 του forbes (300+ θεσεις πιο πανω απο την ΕΑ).

    Απλά δεν κανείς για bf.
    Μείνε cod.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #24
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Απλά δεν κανείς για bf.
    Μείνε cod.
    Πραγματι. Να πεθαινω στα objectives για να διασκεδαζουν οι αλλοι δεν κανω. Θα μεινω COD.

  5. The Following User Says Thank You to Sgt-Greco For This Useful Post:

    GedoGt (31-10-2016)

  6. #25
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Λίγες ώρες έμειναν για το έπος, θα πάρουν φωτιά τα χειριστήρια.
    Όσο αφορά την Beta του infinity warfare , την δοκίμασα ανέβηκα κάποια level , αλλά είμαι πάνω απο 12 χρονών και άρα εκτός target group της συγκεκριμένης έκδοσης.

  7. #26
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Οι servers χτες το βράδυ είχαν ανοίξει και μάλιστα είχε και πολύ κόσμο.
    Τα γραφικά είναι εμφανώς καλύτερα, το gameplay καθώς classes, perks τα ίδια, το γνωστό παλιό καλό cod που ξέραμε.
    Έπαιξα μόνο domination, έφτασα level11, για είμαι ειλικρινής ζορίστηκα λίγο, γεράματα....

  8. #27
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    @GedoGt πες στον κοσμο οτι παιζαμε το remastered μην μπερδευτεται! Εχθες ο Gedo καταφερε και μπηκε στο multi του remastered (για καποιο λογο δεν ειχε γινει update το παιχνιδι σε αυτον στην 1.03 οπως στους περισσοτερους και ειχε μεινει στην 1.02). Εκανα join πανω του (μονο μου δεν με εβαζε) και μπηκα και εγω. Το παιχνιδι ειναι οτι περιμενετε και ακομα παραπανω. Οι ποστεσ εχουν παρει ζωη, τα textures, γραφικα, εφε εχουν δωσει αλλη διασταση, τα οπλα φοβερα σε ηχο και gunplay. Το cod οπως επρεπε να ειναι. Μας βγαλανε το λαδι, αλλα χαλαλι. Μολις ανοιξουν επισημα οι servers το παιχνιδι θα πνιγει απο κοσμο!

  9. #28
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Το ποσταρα και στο thread του infinite warfare, αλλα ταιριαζει καλυτερα εδω:
    Εχθες ο Gedo καταφερε και μπηκε στο multi του remastered (για καποιο λογο δεν ειχε γινει update το παιχνιδι σε αυτον στην 1.03 οπως στους περισσοτερους και ειχε μεινει στην 1.02). Εκανα join πανω του (μονο μου δεν με εβαζε) και μπηκα και εγω. Το παιχνιδι ειναι οτι περιμενετε και ακομα παραπανω. Οι πίστες εχουν παρει ζωη, τα textures, γραφικα, εφε εχουν δωσει αλλη διασταση, τα οπλα φοβερα σε ηχο και gunplay. Το cod οπως επρεπε να ειναι. Μας βγαλανε το λαδι, αλλα χαλαλι. Μολις ανοιξουν επισημα οι servers το παιχνιδι θα πνιγει απο κοσμο!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Sgt-Greco (01-11-2016)

  11. #29
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τα μετεφερα εδω τα Posts.

    Εχω σταματησει να παιζω multiplayer games αλλα το συγκεκριμενο δεν θα την γλυτωσει. Εχω ισως τις πιο ευχαριστες αναμνησεις ever οσον αφορα τα online multiplayer παιχνιδια.
    .

  12. #30

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τα μετεφερα εδω τα Posts.

    Εχω σταματησει να παιζω multiplayer games αλλα το συγκεκριμενο δεν θα την γλυτωσει. Εχω ισως τις πιο ευχαριστες αναμνησεις ever οσον αφορα τα online multiplayer παιχνιδια.
    Δεν ξέρω πόσες χιλιάδες ώρες έχω γράψει στο πρώτο modern warfare...
    Είναι απίστευτο παιχνίδι,και μακράν το καλύτερο cod.
    Θα γίνει άμεση αγορά μόλις δοθεί μόνο του.
    Δεν με νοιάζει αν κάνει 50 60 η 70 ευρώ.
    Με νοιάζει να μην δώσω ούτε ευρώ για κάτι παντελώς άχρηστο όπως το Infinite Warfare,και να μην με εκβιάζει κάνεις!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (01-11-2016)

  14. #31
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν ξέρω πόσες χιλιάδες ώρες έχω γράψει στο πρώτο modern warfare...
    Είναι απίστευτο παιχνίδι,και μακράν το καλύτερο cod.
    Θα γίνει άμεση αγορά μόλις δοθεί μόνο του.
    Δεν με νοιάζει αν κάνει 50 60 η 70 ευρώ.
    Με νοιάζει να μην δώσω ούτε ευρώ για κάτι παντελώς άχρηστο όπως το Infinite Warfare,και να μην με εκβιάζει κάνεις!
    Και εγω αυτο περιμενω! Μακαρι να γινει συντομα.

    Να ερθει μονο του. απιστευτες αναμνησεις για ενα εξαιρετικο παιχνιδι σε ολα του.
    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (01-11-2016)

  16. #32

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Και εγω αυτο περιμενω! Μακαρι να γινει συντομα.

    Να ερθει μονο του. απιστευτες αναμνησεις για ενα εξαιρετικο παιχνιδι σε ολα του.
    Το λογικό είναι να δωθεί ακριβώς μετα τις γιορτές που όσοι είναι να αγοράσουν το υπάρχον bundle θα το έχουν ήδη κάνει αφού θα έχει βγει και το πρώτο temporary price drop.

    Πάντως επειδή το χω φιλοσοφήσει πολύ το θέμα υπάρχει και η πιθανότητα να πάει ακόμα παραπέρα (στο εξάμηνο περίπου)γιατί όσοι το έχουν σε δισκάκι που τώρα θα τους είναι απαραίτητο για να παίξουν το remaster θα αρχίσουν οι μισοί να το πουλάνε γεμίζοντας με αγγελίες τα sites πώλησης μεταχειρισμένων και οι άλλοι μισοί να το καίνε,να το πετάνε απ τα μπαλκόνια,να το συνθλίβουν με πρέσες,να το ψήνουν σε φούρνους μικροκυμάτων,να το κρεμάνε πάνω απ τις ντομάτες στους κήπους για να διώχνουν τα πουλιά,να κάνουν διαγωνισμό σκοποβολής με αεροβόλα πιστόλια κλπ φτιάχνοντας έτσι ωραία βιντεάκια για το you tube από την παρακολούθηση των οποίων θα βγάλουν τη χασούρα.

    Όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο δεν το θέλει με τίποτα η acti..

    Ειλικρινά όμως δε βλέπω και σε τι άλλο μπορεί να φανεί χρήσιμο το συγκεκριμένο τερατούργημα.

    Ήδη εδώ και καιρό στο black ops 3 και στο advanced warfare σε ώρες μη αιχμής δε βρίσκεις σχεδόν άτομα να παίξεις ενώ έχει αποσυρθεί και αυτό που σου έδειχνε ποσό κόσμο έχει μεσα το παιχνίδι για ευνόητους λόγους.

    Αδιανόητο κατάντημα για το cod.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 01-11-2016 at 16:35.

  17. #33
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Το MW ειναι σιγουρα ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο multi game στο ειδος του ολων των εποχων... θα τολμουσα να πω εθιστικοτερο ακομα κ απο το κορυφαιο BF4.....
    το προβλημα ειναι οτι δεν βλεπω να δωθει μονο του συντομα για τους λογους που προαναφερθηκαν.....δυστυχως μετα το MW oλα τα υπολοιπα COD ηταν τουλαχιστον 2 σκαλες κατωτερα ...ποσο μαλλον το το καινουργιο στο διαστημα (tragic κ μονο που το σκεφτομαι)...που ο μονος λογος να πουλησει ειναι το MW....
    το βλεπω λοιπον κ εγω τουλαχιστον στο εξαμηνο κ ακομα παρα περα...
    Last edited by jimspy; 02-11-2016 at 00:05.
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  18. #34

    Default

    Quote Originally Posted by jimspy View Post
    Το MW ειναι σιγουρα ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο multi game στο ειδος του ολων των εποχων... θα τολμουσα να πω εθιστικοτερο ακομα κ απο το κορυφαιο BF4.....
    το προβλημα ειναι οτι δεν βλεπω να δωθει μονο του συντομα για τους λογους που προαναφερθηκαν.....δυστυχως μετα το MW oλα τα υπολοιπα COD ηταν τουλαχιστον 2 σκαλες κατωτερα ...ποσο μαλλον το το καινουργιο στο διαστημα (tragic κ μονο που το σκεφτομαι)...που ο μονος λογος να πουλησει ειναι το MW....
    το βλεπω λοιπον κ εγω τουλαχιστον στο εξαμηνο κ ακομα παρα περα...
    Το πρώτο mw ήταν marvelous..
    Μόνο που άκουγες τα commands όταν ξεκινούσε το παιχνίδι και κατά τη διάρκεια του πορονωσουν.

    Κανονική πολεμική διάλεκτος με ανάλογο ύφος και προφορά.

    Είχε τέλειο balance με 3 μόλις killstreak (UAV-AIRSTRIKE-CHOPPER)και άριστους χάρτες.

    Και τo mw2 ήταν αρκετά καλό αλλά όχι στο ίδιο επίπεδο και από κει και πέρα αργά αλλά σταθερά η σειρά έπαιρνε την κάτω βόλτα για να φτάσουμε στο σημερινό κατάντημα με τους χιμπατζήδες που πηδάνε από τοίχο σε τοίχο.

    Ας ελπίσουμε τουλάχιστον από δω και πέρα και με καθυστέρηση αρκετών χρόνων η σειρά να επενδύσει πραγματικά στο πρώτο MW και να μη μείνει στο remaster αλλά να πατήσει πάνω σε αυτό σαν βάση για τα επόμενα παιχνίδια της.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    dimagic (02-11-2016),jimspy (02-11-2016),nikosarg (02-11-2016),PDS (02-11-2016)

  20. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Oντως καθε ενα απο τα επομενα ηταν ενα κλικ χειροτερο. Σταματησα να τα αγοραζω μετα απο το 3ο COD (ανεξαρτητου εταιριας). Νοικιασα ενα δυο ακομα της σειρας και μετα δεν ξανα ασχοληθηκα.

    Εκεινο το COD ειχε κατι μαγικο. Αυτο που λες ... τα commants στην αρχη, γενικα ο ηχος,τα γραφικα, ατμοσφαιρα. Χαρτες ενας και ενας.
    Σαν να ειχαν γινει τα παντα σωστα. .
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (02-11-2016)

  22. #36

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Oντως καθε ενα απο τα επομενα ηταν ενα κλικ χειροτερο. Σταματησα να τα αγοραζω μετα απο το 3ο COD (ανεξαρτητου εταιριας). Νοικιασα ενα δυο ακομα της σειρας και μετα δεν ξανα ασχοληθηκα.

    Εκεινο το COD ειχε κατι μαγικο. Αυτο που λες ... τα commants στην αρχη, γενικα ο ηχος,τα γραφικα, ατμοσφαιρα. Χαρτες ενας και ενας.
    Σαν να ειχαν γινει τα παντα σωστα. .
    Ναι έτσι ακριβώς...
    Απλά έδεσαν τέλεια όλα τα υλικά όπως Σ ένα ωραίο φαγητό που σου πέτυχε τέλεια και μετά όσες φορές και να προσπαθήσες να το ξαναφτιάξεις σου βγαίνει πάντα χειρότερο.

    Από αυτή την άποψη ίσως και να μη φταίνε αυτοί που δε μπόρεσαν να φτιάξουν κάτι καλύτερο,φταίνε όμως για την κατρακύλα της σειράς απ το mw2 και μετά.

    Μπορούσαν άνετα να κρατήσουν το επίπεδο που είχαν τα mw2 και world at war που αν και ένα επίπεδο κάτω από το cod4 ήταν εξαιρετικοτατα παιχνίδια.

    Πάντως την καλύτερη εποχή τα παρατήσες.

    Έπαιξες WoW,mw2και black ops.

    Τα καλύτερα πριν τον ολοκληρωτικό κατήφορο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 02-11-2016 at 02:51.

  23. #37
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εκει σταματησα ναι.

    Το black ops ηταν το τελευταιο που νοικιασα ή το MW3 δεν θυμαμαι.

    αντε να δουμε ποτε θα παρουμε το remastered.
    .

  24. #38

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εκει σταματησα ναι.

    Το black ops ηταν το τελευταιο που νοικιασα ή το MW3 δεν θυμαμαι.

    αντε να δουμε ποτε θα παρουμε το remastered.
    Μεγάλο θέμα αυτό δυστυχώς.
    Άντε να δούμε...
    Πάντως πιστεύω ότι θα το δώσουν είμαστε παρά πολλοί αυτοί που περιμένουμε.

    Θα μας πιάσουν τον κ... αλλά θα το δώσουν κάπως.

    Μια καλή λύση πάντως είναι και το gamesharing.
    50-50 με τον άλλο 45 ευρώ στον καθένα μια χαρά ακούγεται.

    Βρες έναν εσυ για ps να δω που θα βρω και γω έναν για xbox να τελειώνουμε!




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (02-11-2016)

  26. #39
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    καποιες μικρες παρατηρησεις βασισμενες στις λιγες ωρες που επαιξα προχθες.
    1. Οι φωνες και τα callouts εχουν παραμεινει πολυ πιστα στο original.
    2. Εχω την αισθηση (μπορει να ειναι απλα εντυπωση) οτι το ελικοπτερο πεφτει πιο ευκολα. Με ενα ευστοχο rpg και ελαχιστες σφαιρες, η αν το χτυπανε 2-3 μαζι τελος. Ισως το εκαναν ετσι για να μην υπαρχει chopper spamming
    3. τα οπλα που δοκιμασα (ak47, mp5, rpd, m16) εχουν το ιδιο recoil και firing pattern με παλια

    Αντε μια μερα εμεινε!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    GedoGt (02-11-2016),Giannis1979 (02-11-2016)

  28. #40

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    καποιες μικρες παρατηρησεις βασισμενες στις λιγες ωρες που επαιξα προχθες.
    1. Οι φωνες και τα callouts εχουν παραμεινει πολυ πιστα στο original.
    2. Εχω την αισθηση (μπορει να ειναι απλα εντυπωση) οτι το ελικοπτερο πεφτει πιο ευκολα. Με ενα ευστοχο rpg και ελαχιστες σφαιρες, η αν το χτυπανε 2-3 μαζι τελος. Ισως το εκαναν ετσι για να μην υπαρχει chopper spamming
    3. τα οπλα που δοκιμασα (ak47, mp5, rpd, m16) εχουν το ιδιο recoil και firing pattern με παλια

    Αντε μια μερα εμεινε!
    Πολύ ευχάριστα όλα αυτά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •