Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 93

Thread: Call of Duty: Modern Warfare Remastered

  1. #41
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    παιδια το δινουν ιδη τα καταστηματα? πως γινεται και παιζουν καποιοι ιδη το remastered online?


  2. #42
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    και εγω που το εχω κατεβασει σημερα δεν μπαινει online.
    Εχει μπει κανενας?

  3. #43
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Υπομονή μέχρι αύριο το βράδυ, ούτε εγώ κατάφερα να ξαναμπώ, είχε γίνει το update

  4. #44

    Default

    Πρώτη επανασύνδεση με το παιχνίδι μετά από τόσα χρόνια και η απογοήτευση ήταν μεγάλη, αν δεν του άλλαξαν ταχύτητα προς τα πάνω τότε μάλλον εγώ γέρασα για τα καλά και δεν είμαι ούτε γι'αυτό το CoD.


  5. #45
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Συμπολεμιστη μην απογοητευεσαι, απλα εισαι λιγο σκουριασμενος. Τα cod μεχρι το ghosts, θελουν 2 στυλ: Η full run and gun η πιο μαζεμενα, αυτο που λεμε "περιπολια περιοχης" (οχι καμπεριασμα). Οταν αρχισε η ιστορια με τα πηδηματα (απο AW και μετα) το δευτερο σεναριο αχρηστευτηκε λογω του ακανονιστου των spawns λογω της κινησης. Μολις θυμηθεις πως αλλαζουν τα spawns θα δεις. Σημερα σε περιμενω.

  6. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    nikon (04-11-2016)

  7. #46

    Default

    Λες ε;;;....τι να πω, η αλήθεια είναι ότι το έβαλα πρωί πρωί (ούτε καφέ δεν είχα πιει) για να το δω αλλά το 2/21!!!!!! με απογοήτευσε.....το μεσημέρι (μάλλον) θα βγάλω το τελικό συμπέρασμα που θα κρίνει και το μέλλον μου.


  8. #47
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Μην σε παίρνει από κάτω αδερφέ, και εγώ τα ίδια.
    Κάποτε παίζαμε με K/D Ratio 1,5-1,6 και τώρα είμαι στο 0,6.........
    Να συνηθίσουμε θέλει λίγο

  9. #48

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Έχει αλλάξει ο τρόπος που παίζει ο κόσμος αυτό το παιχνίδι.
    Παλιά έβλεπες και μια συνεννόηση και ομαδικό gameplay,ακόμα και οι καμπερηδες είχαν λόγο ύπαρξης αφού καλυπταν νευραλγικα σημεία του χάρτη.πλέον όλοι έχουν εξασκήσει το quick scope και το extreme run n gun.

    Βάλε και ότι εσυ παίζεις με 10αρα η 24αρα γραμμή και αυτοί μπορεί να έχουν ακόμα και 100σταρα και έχεις το αποτέλεσμα.

    Δεν είναι το ίδιο με παλιά!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 04-11-2016 at 17:46.

  10. #49

    Default

    Quote Originally Posted by GedoGt View Post
    Μην σε παίρνει από κάτω αδερφέ, και εγώ τα ίδια.
    Κάποτε παίζαμε με K/D Ratio 1,5-1,6 και τώρα είμαι στο 0,6.........
    Να συνηθίσουμε θέλει λίγο
    Κάπως έτσι ήμουν και εγώ τότε και κάπως έτσι είμαι τώρα.
    Η αλήθεια είναι ότι μετά από κανένα δίωρο που έπαιξα σήμερα αρχίζω να θυμάμαι σιγά σιγά τις πίστες και να νιώθω κάπως καλύτερα αλλά και πάλι λίγο το ότι έχουν πέσει τα αντανακλαστικά, λίγο το ότι δεν υπάρχει η ίδια "δίψα" για fps δεν νομίζω να φτάσω ποτέ το πως ήμουν τότε.

    Πάντως για να λες και εσύ (που ξέρω ότι ήσουν πολύ καλός στο MW) ότι περνάς τα ίδια μου δίνει θάρρος, τo καλό είναι ότι αρέσει και του γιου μου οπότε θα ανέβω γρήγορα level.


  11. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Βάλε και ότι εσυ παίζεις με 10αρα η 24αρα γραμμή και αυτοί μπορεί να έχουν ακόμα και 100σταρα και έχεις το αποτέλεσμα.
    Υπενθύμιση ότι η ονομαστική ταχύτητα της γραμμής δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο. Αυτό που μετράει είναι το ping, το οποίο επηρεάζεται από διάφορους παράγοντες, όπως (κυρίως) η απόσταση απ' τον σέρβερ, η ποιότητα του δικτύου και το ρούτερ.

  12. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Υπενθύμιση ότι η ονομαστική ταχύτητα της γραμμής δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο. Αυτό που μετράει είναι το ping, το οποίο επηρεάζεται από διάφορους παράγοντες, όπως (κυρίως) η απόσταση απ' τον σέρβερ, η ποιότητα του δικτύου και το ρούτερ.
    Έχεις δίκιο μου διέφυγε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #52
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Call of Duty Remasterd - "toy kamperh h mana den eklapse pote" edition.
    Στα ταρατσακια στις γωνιτσες, μεσα στα χορτα, πισω απο την απλωμενη μπουγαδα...
    Επαιζα με εναν χθες που απο την αρχη ως το τελος του game ηταν πισω απο κατι πουρναρια. "Τι παιχνιδαρα ρε φιλε" μου λεει οταν τελειωσαμε. Κικ και μπαν.

  14. #53
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    Πρέπει να έχει πολυ κόσμο το remastered . Λογικά οι περισσότεροι για αυτο το περνούν . Και είμαστε και πολλοί όπως εγω που δεν μπορούμε να μπούμε ακομα γιατι περιμένουμε το PS4 pro.

  15. #54
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Αν θελουν στη RAVEN να ζησει το game πανω απο 2-3 μηνες πρεπει ΑΜΕΣΩΣ να διορθωσουν το TTK. Με μιση σφαιρα κατω δεν παιζεις.
    Αυτο που δεν μπορουν να κανουν οι DEVs ειναι να αλλαξουν την ηλιθια νοοτροπια της κοινοτητας "κρυβομαι και μαζευω Kills"
    Το MWR ειναι ζωντανο παραδειγμα για το ποσο "σοφα" επραξε η Activision και γυρισε στο Advanced Warfare.
    Το ΙW (εχοντας παιξει και τα δυο), ειναι σαφως καλυτερο (ΙΜΟ)

    To MWR, ειναι σαν να εχεις ενα ρομαντικο ραντεβου με την πρωτη σου αγαπη απο το σχολειο που εχεις να δεις χρονια. Φοβερες αναμνησεις και πολυ hype. Οταν τη δεις ομως να εχει παρει 30+ κιλα αμεσως απογοητευεσαι. Ναι μεν ομορφα ντυμενη , βαμμενη, καλοπισμενη αλλα +30 κιλα.
    Αυτη την νωχελικοτητα μου θυμιζει το MWR.

  16. #55

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Αυτο που δεν μπορουν να κανουν οι DEVs ειναι να αλλαξουν την ηλιθια νοοτροπια της κοινοτητας "κρυβομαι και μαζευω Kills".
    Αυτό ακριβώς το gameplay είχαν όλα τα παλιά καλά cod.
    Και φυσικά δεν μιλάω για Καμπερι αλλά έβλεπες και υπηρχε μια στρατηγική ένα πιο προσεκτικό και ισορροπημένο gameplay.

    Κ αυτό ακριβώς ζητάνε πίσω οι πολλοί με την απαίτηση τα νέα cod να έχουν foots on the ground.

    Με τη μετάβαση στο advanced warfare το παιχνίδι έγινε ένα ανελέητο τρεχαντήρι που από spawn σε spawn ελάχιστοι αφήνουν το τρέξιμο απ τον αριστερό μοχλό συνδυάζοντας φυσικά τριπλά πηδήματα και τρεξίματα σε τοίχους.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω προσωπικά είναι γιατί η activision αφού ήθελε να πάει σε πολύ μακρινό future warfare δεν ξεκίνησε ένα νέο franchise(με άλλο όνομα) με κάποιο από τα studio που διαθέτει το οποίο θα κυκλοφορούσε χρόνο παρά χρόνο σε συνδυασμό με το κλασικό cod.

    Όπως περίπου το έκανε η EA με το titanfall.

    Έτσι και θα έδινε στο call of duty την ευκαιρία να ξεφύγει από τον κορεσμό του "κάθε χρόνο και παιχνίδι" εδώ και τοςα χρόνια,και να ανανεωθεί και θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι και δεν θα έβγαινε και κάθε χρόνο παιχνίδι ίδιας φιλοσοφίας.

    Αντ αυτού ρήμαξε ολοκληρωτικά το cod.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 06-11-2016 at 15:16.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Citizen3rased (06-11-2016),PDS (06-11-2016),vageladosgr (07-11-2016)

  18. #56
    Banned Member Sgt-Greco's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    50
    PSN ID
    Sgt-Greco

    Default

    Δε διαφωνω ιδιαιτερα. .... Αφου πουλαει ομως; Αν ειχες εταιρεια που πουλαγε καθε χρονο σα ζεστο ψωμακι το ιδιο δε θα εκανες; Χωρανε ρομαντισμοι;
    Μιλησες παραπανω για εκβιασμο. Δεν ειναι ομως ετσι. Σου προσφερει κατι και ΑΝ θες, το παιρνεις. Δεν ειναι αυτο εκβιασμος. Εκβιασμος ειναι ή το παιρνεις ή σου καιω την κονσολα.

  19. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Αν θελουν στη RAVEN να ζησει το game πανω απο 2-3 μηνες πρεπει ΑΜΕΣΩΣ να διορθωσουν το TTK. Με μιση σφαιρα κατω δεν παιζεις.
    Αυτο που δεν μπορουν να κανουν οι DEVs ειναι να αλλαξουν την ηλιθια νοοτροπια της κοινοτητας "κρυβομαι και μαζευω Kills"
    Το MWR ειναι ζωντανο παραδειγμα για το ποσο "σοφα" επραξε η Activision και γυρισε στο Advanced Warfare.
    Το ΙW (εχοντας παιξει και τα δυο), ειναι σαφως καλυτερο (ΙΜΟ)

    Θες να το αναπτύξεις λίγο παραπάνω αυτό; Όταν παίζεις πχ Team Deathmatch, σκοπός είναι να κάνεις όσα περισσότερα kills και όσα λιγότερα deaths μπορείς. Γι αυτό και σου βγάζει και k/d ratio στο scoreboard. Το να τρέχεις σαν ακέφαλο κοτόπουλο γύρω-γύρω, ουσιαστικά ρίχνοντας ζάρι κάθε δευτερόλεπτο αν θα βγεις εσύ πίσω απ' τον άλλο ή αν θα σου βγει από πίσω, δέχομαι ότι μπορεί ν' αρέσει -κατά τη γνώμη μου κυρίως σε πιτσιρίκια με 0 attention span-, αλλά απέχει παρασάγγας από κάθε έννοια warfare.

    Αυτό που όλοι κλαίνε για το TTK, τί φάση; Σφαίρα τρως, όχι σφαλιάρα. Ιδίως στα Modern Warfare όπου χειρίζεσαι άνθρωπο και όχι ρομποτάκι, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πρέπει να πέφτεις με το που φας σφαίρα. Ένας απ' τους λόγους που δεν κατάλαβα ποτέ όσους έπαιζαν core αντί hardcore.

    Άλλο μείζον θέμα, αυτό με τα respawn times. Για να καλοπιάσουν τα υπερκινητικά πιτσιρίκια που ανέφερα προηγουμένως, σταδιακά το respawn time μηδενίστηκε. Παλιά πέθαινες και έπρεπε να περιμένεις στην καλύτερη 7-8" για να ξαναβγείς. Πέθαινες δεύτερη φορά γρήγορα; 10". Τρίτη φορά στα καπάκια; 15". Αυτό σου έδινε χρόνο να ηρεμήσεις, να ξανασκεφτείς την προσέγγισή σου και να σου φύγει το "α εκεί είσαι; τώρα θα σε φάω πούστη". Τώρα πέφτεις και μέσα σε 3" έχεις φτάσει στο σημείο που σ' έφαγαν ψάχνοντας μανιασμένα εκδίκηση. Γελάνε κι οι πέτρες.

    Εν τέλει χαίρομαι που BF1 και TF2 βγήκαν και τα δύο εξαιρετικά και δε με πειράζει καθόλου η αναμονή για το remastered.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Citizen3rased For This Useful Post:

    Giannis1979 (06-11-2016),vageladosgr (07-11-2016)

  21. #58

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Quote Originally Posted by Sgt-Greco View Post
    Δε διαφωνω ιδιαιτερα. .... Αφου πουλαει ομως; Αν ειχες εταιρεια που πουλαγε καθε χρονο σα ζεστο ψωμακι το ιδιο δε θα εκανες; Χωρανε ρομαντισμοι;
    Μιλησες παραπανω για εκβιασμο. Δεν ειναι ομως ετσι. Σου προσφερει κατι και ΑΝ θες, το παιρνεις. Δεν ειναι αυτο εκβιασμος. Εκβιασμος ειναι ή το παιρνεις ή σου καιω την κονσολα.
    Δεν πουλάνε το ίδιο φίλε οι εποχές modern warfare που έβλεπες μεσα 1 εκατομμύριο κόσμο (σε κάθε σύστημα ξεχωριστά όχι όλα μαζί)στο launch και 300-400 χιλιάδες μόνιμους(πάλι σε κάθε σύστημα ξεχωριστά) να παίζουν το παιχνίδι σε όλο το season έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

    Τα future warfare πούλησαν στην αρχή αλλά πολύ σύντομα ο κόσμος τα παράτησε ενώ φέτος την παρτίδα την έσωσε το remaster.

    Και φυσικά και ειναι εκβιασμός.
    Δε γίνεται να πας σε ένα ζαχαροπλαστείο και για να πάρεις μια πάστα που σ αρέσει να σου ζητάνε να αγοράσεις ολόκληρη τούρτα.

    Πέρα από όλα αυτά αφού προσωπικά σου αρέσει πολύ το IW και αυτό το στυλ gameplay σου εύχομαι να το απολαύσεις και χαίρομαι που μπορέσαμε να συζητήσουμε σοβαρά πάνω στο θέμα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 07-11-2016 at 08:07.

  22. #59

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Θες να το αναπτύξεις λίγο παραπάνω αυτό; Όταν παίζεις πχ Team Deathmatch, σκοπός είναι να κάνεις όσα περισσότερα kills και όσα λιγότερα deaths μπορείς. Γι αυτό και σου βγάζει και k/d ratio στο scoreboard. Το να τρέχεις σαν ακέφαλο κοτόπουλο γύρω-γύρω, ουσιαστικά ρίχνοντας ζάρι κάθε δευτερόλεπτο αν θα βγεις εσύ πίσω απ' τον άλλο ή αν θα σου βγει από πίσω, δέχομαι ότι μπορεί ν' αρέσει -κατά τη γνώμη μου κυρίως σε πιτσιρίκια με 0 attention span-, αλλά απέχει παρασάγγας από κάθε έννοια warfare.

    Αυτό που όλοι κλαίνε για το TTK, τί φάση; Σφαίρα τρως, όχι σφαλιάρα. Ιδίως στα Modern Warfare όπου χειρίζεσαι άνθρωπο και όχι ρομποτάκι, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πρέπει να πέφτεις με το που φας σφαίρα. Ένας απ' τους λόγους που δεν κατάλαβα ποτέ όσους έπαιζαν core αντί hardcore.

    Άλλο μείζον θέμα, αυτό με τα respawn times. Για να καλοπιάσουν τα υπερκινητικά πιτσιρίκια που ανέφερα προηγουμένως, σταδιακά το respawn time μηδενίστηκε. Παλιά πέθαινες και έπρεπε να περιμένεις στην καλύτερη 7-8" για να ξαναβγείς. Πέθαινες δεύτερη φορά γρήγορα; 10". Τρίτη φορά στα καπάκια; 15". Αυτό σου έδινε χρόνο να ηρεμήσεις, να ξανασκεφτείς την προσέγγισή σου και να σου φύγει το "α εκεί είσαι; τώρα θα σε φάω πούστη". Τώρα πέφτεις και μέσα σε 3" έχεις φτάσει στο σημείο που σ' έφαγαν ψάχνοντας μανιασμένα εκδίκηση. Γελάνε κι οι πέτρες.

    Εν τέλει χαίρομαι που BF1 και TF2 βγήκαν και τα δύο εξαιρετικά και δε με πειράζει καθόλου η αναμονή για το remastered.
    Συμφωνώ μέχρι και στις τελειες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 07-11-2016 at 08:05.

  23. #60

    Default Call Of Duty Modern Warfare Remastered

    Το πήρα μόλις με gamesharing με ένα παλιό καλό φιλαράκι που βρήκα.

    Για αντάλλαγμα πήρα τα Diablo 3 reaper of souls UEE,Resident evil origins collection.
    Καλούτσικο deal.

    Άντε τώρα να κατεβειιιι!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 07-11-2016 at 00:32.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •