Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 41 to 60 of 121

Thread: Pokemon GO (iOS/Android)

  1. #41
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το κατεβασα, το δοκιμασα και δυστυχως δεν λειτουργεί σχεδον τπτ σωστα οποτε το αφήνω μεχρι και αν το φτιαξουν

    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    Μήπως φταίει το κινητό
    Εγώ το έβαλα και στο ταμπλετ για το σπίτι μέσα και παίζει μια χαρά
    Μαζεψα μερικά ακόμα



    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μαλλον το εξήγησες μια χαρα και μονος σου... Καπως ετσι ειναι.
    Αυτο που εγώ δεν καταλαβαίνω, ειναι το πως γινεται να λες "Δε μ'αρεσουν καθόλου τέτοιου είδους παιχνιδια" και στην αμεσως επόμενη προταση να ρωτάς "Ποιος ειναι ο σκοπός του παιχνιδιού;"...
    απλά για να μάθω φίλε, εσύ που θες να καταλήξεις δεν καταλαβαίνω? δίνουμε εξηγήσεις πριν ρωτήσουμε κάτι εδώ στο φόρουμ? κ συνεχίζω να λέω ότι τα θεωρώ μαλακιες τα Πόκεμον,ντιτζιμον κ τετοια παιδικα παιχνιδάκια.

  3. #43
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εντάξει γούστα είναι και εγώ θεωρώ μαλακια τα ποδόσφαιρακια που παίζει ολος ο κόσμος.
    Ενα ελάχιστο πριν τα 5 lvl, εχει πλάκα να κυνηγάς χαχα που είναι αυτός ο πικατζου

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #44

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κ συνεχίζω να λέω ότι τα θεωρώ μαλακιες τα Πόκεμον,ντιτζιμον κ τετοια παιδικα παιχνιδάκια.
    Γενικα τo pokemon, το κανονικο παιχνιδι και οχι αυτο στα κινητα, ειναι ενα σχετικα καλο jrpg και θα συνεχιζα να παιζω αν ειχαν λιγο καλυτερη ιστορια και πιο δυσκολες μαχες χωρις να χρειαζετε grinding. To οτι μερικα παιχνιδια φαινονται "παιδικα" σε καποιους δεν μειωνει τη διασκεδαση που μπορω να εχω παιζοντας τα. Απο την στιγμη μαλιστα που ολα τα βιντεοπαιχνιδια φαινονται παιδικα σε αυτους που δεν ασχολουνται με το χομπι αυτο ειναι ενας λογος ακομα.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    chronohill (15-07-2016),Leon_DiZ (15-07-2016),mihalis13 (15-07-2016)

  6. #45

    Default

    sorry guys εννοειται οτι δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν απλά έκανα μια ερώτηση που ευχαριστούσα πριν πάρω καν απάντηση,σε αντίθεση πήρα απάντηση που ζητάει κ εξηγήσεις που δε μου αρέσει το ποκεμον,ε είπαμε δλδ.

  7. #46
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    απλά για να μάθω φίλε, εσύ που θες να καταλήξεις δεν καταλαβαίνω? δίνουμε εξηγήσεις πριν ρωτήσουμε κάτι εδώ στο φόρουμ? κ συνεχίζω να λέω ότι τα θεωρώ μαλακιες τα Πόκεμον,ντιτζιμον κ τετοια παιδικα παιχνιδάκια.
    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    sorry guys εννοειται οτι δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν απλά έκανα μια ερώτηση που ευχαριστούσα πριν πάρω καν απάντηση,σε αντίθεση πήρα απάντηση που ζητάει κ εξηγήσεις που δε μου αρέσει το ποκεμον,ε είπαμε δλδ.
    Κατσε να σου εξηγησω τι εννοω, διοτι μαλλον δεν καταλαβες και εχεις παρει φορα...
    Οταν αναφερομαστε σε ειδος παιχνιδιου, αναφερομαστε, πχ, σε rpg, shooter, platform, adventure κλπ. Οταν ενα παιχνιδι εχει κεντρικους χαρακτηρες τα Pokemon, Digimon ή ο,τι αλλου τετοιου ειδους τερατακια θες, αυτο δε σημαινει οτι ειναι ξεχωριστο ειδος. Μπορει, καλλιστα, να ειναι platform, FPS ή ο,τι αλλο θες. Πχ, τα Pokemon τα πρωτα ειναι JRPG. Που να καταλάβω εγω λοιπον, οτι εσυ εννοεις πως δεν σου αρεσουν τα Pokemon σα χαρακτηρες/συλληψη/ιδεα;;;; Ξερεις κατι;;; ΟΥΤΕ εμενα μου αρεσουν, διοτι θα προτιμουσα την κεντρικη αυτη ιδεα να εχει πιο σοβαρη προσεγγιση, οπως, πχ, να εχει αγρια τερατα, να γινονται σοβαρες μαχες και τελοσπαντων καταλαβαινεις... Ομως, περιμενω πως και πως το παιχνιδι, οχι γιατι θελω να τρεχω μες στο κατακαλοκαιρο στο Συνταγμα που ο υδραργυρος χτυπα 40ρια και να πιανω Poκemon, αλλα περισσοτερο να δω προς τι ολος αυτος ο αλληλοσπαραγμος τις τελευταιες 10 μερες. Μπορει και να μου αρεσει, δε ξερω... Αρα λοιπον...
    Κανεις δε σου ζητησε εξηγησεις γιατι δε σου αρεσουν τα Pokemon, η παπια με πορτοκαλι, ή να τρεχεις κατοσταρι μετ' εμποδιων με κουτσο. Γουστα ειναι αυτα... Η απορια μου ηταν απλουστατη... Αναφεροσουν σε ειδος παιχνιδιου και απο κατω ρωταγες τον μηχανισμο του. Ελεγες πως δε συμπαθεις αυτο το ειδος παιχνιδιου, την ωρα που το συγκεκριμενο ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ, ειναι ενα νεο ειδος. Και λεω στο συνολο του, επειδη οι μαχες αναμεσα στα Pokemon υπηρχαν και στα παλιοτερα παιχνιδια... Αρα κανεις μας δεν ειναι γνωστης του συγκεκριμενου ειδους. Δεν καταλαβα οτι αναφεροσουν στους χαρακτηρες...
    Και, επισης, οταν ρωτησες περι τινος προκειται, σου απαντησα με την πρωτη προταση. Παραπανω δε ξερω να σου πω, εφοσον ουτε κι εγω το εχω παιξει...
    Και τελος, οταν λες "κ συνεχίζω να λέω ότι τα θεωρώ μαλακιες τα Πόκεμον,ντιτζιμον κ τετοια παιδικα παιχνιδάκια", σκεψου πως μπορει να προσβαλεις συμφορουμιτες εδω μεσα που ασχολουνται με τετοια παιχνιδια. Κανεις δε σου ειπε να μη λες τη γνωμη σου, ομως με τον απαραιτητο σεβασμο στα ατομα που συναναστρεφεσαι εδω μεσα.
    Last edited by Dragonpaul; 15-07-2016 at 18:02.

  8. #47
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Λοιπόν το παιχνίδι για όσους δεν ξέρουν χρησιμοποιεί το Google maps (βέβαια με δικο του χάρτη) φτιάχνεις εναν χαρακτήρα και ψάχνεις ποκεμον , υπάρχουν lvl που ανεβαζεις το χαρακτήρα και κατι σαν πόντους που ανεβάζεις τα ποκεμον, υπάρχουν μεσα στην πόλη η στο χωριό οπου είσαι μερικά σημεία για να κανεις μαχες στην ουσία από οτι κατάλαβα είναι σαν γυμναστήριο (δεν εχω παίξει ακόμα σε τετοιο) το οποίο ξεκλειδώνει μετά τα 5 lvl.
    Λοιπόν απο εκεί και πέρα δεν ξέρω τι άλλο θα βάλουν η αν μπορείς σε κάποιο χώρο να παίξουν και μάχες, εννοείται οτι το κανονικό παιχνίδι είναι πολυ καλύτερο.
    Τώρα για αρχή και για χαβαλε καλο είναι δεν νομίζω να τρεχω δεξιά και αριστερά να ψαχνω ότι υπάρχει δίπλα μου.
    Ξέχασα να αναφέρω οτι όταν φτασεις 5 lvl κάνεις και επιλογη team (δεν ξέρω που βοηθάει ακόμα).
    Αυτα τα λίγα τα έγραψα και γρήγορα γιατί εχω κάποιες δουλειές

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (15-07-2016)

  10. #48
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Και για να ευθυμήσουμε και λίγο...

    Click image for larger version. 

Name:	image.jpeg 
Views:	65 
Size:	75.1 KB 
ID:	8984

  11. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Christos33 (15-07-2016)

  12. #49

    Default

    Όσο για το αν προσβάλω κόσμο σχετικά με αυτό που είπα. ξαναδιάβασε το σχόλιο #45. εντάξει όλα καλά. επιστρέφουμε στην κανονικη ροή του θέματος.

  13. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-07-2016)

  14. #50
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Χαχα μεσα στο σούπερ μάρκετ
    Edit
    Για όσους δεν ξέρουν μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την κάμερα όταν βρεις καποιο ποκεμον.
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #51
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μια ερώτηση...
    Τα Πόκεμον αλληλεπιδρούν με το περιβάλλον ή μπα;;;

  16. #52
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μια ερώτηση...
    Τα Πόκεμον αλληλεπιδρούν με το περιβάλλον ή μπα;;;
    Όχι απλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάμερα δλδ να σε βγάλει απο το παιχνίδι και να βλέπεις μονο το ποκεμον και να βγάλεις φωτογραφία και να το πιάσεις.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #53
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ε, αμα γινόταν κι αυτο... Πχ, να καταλαβαίνει οτι υπαρχει θάμνος και να κρύβεται. Θα ηταν πολυ καλο αυτο...
    Επίσης, αν εχω καταλάβει καλα, οταν τα εντοπίζεις, απλα κάθονται ακίνητα σα χαζά και τα πιάνεις. Θα έπρεπε να ιδρώνεις και λιγο... Πχ, να προσπαθούν να σε αποφύγουν...

  18. #54
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ε, αμα γινόταν κι αυτο... Πχ, να καταλαβαίνει οτι υπαρχει θάμνος και να κρύβεται. Θα ηταν πολυ καλο αυτο...
    Επίσης, αν εχω καταλάβει καλα, οταν τα εντοπίζεις, απλα κάθονται ακίνητα σα χαζά και τα πιάνεις. Θα έπρεπε να ιδρώνεις και λιγο... Πχ, να προσπαθούν να σε αποφύγουν...
    Μπα μονο τα χαμηλά cp κάθονται τα άλλα σπανε την μπάλα η χοροπηδανε, υπάρχει ένας κυκλος που σιγα σιγα κλείνει αυτος είναι ο στόχος εκεί πρέπει να τα πετύχεις για να είναι ποιο εύκολο να τα πιάσεις.
    Το μεγαλύτερο που εχω πιάσει είναι αυτό πριν λιγο σε μια γειτονιά cp 170


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    DJTaurus (15-07-2016)

  20. #55
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χα χα! Ωραια φωτο!

  21. #56
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aν ημουν υπευθυνος marketing η στο R & D ξερω γω σε εταιρεια πραγματικα θα την ειχα φαληρισει 100 φορες.
    Δλδ σκεφτομαι να ημουν σε ενα meeting και να ερχοταν καποιος με αυτη την ιδεα, θα ειχα σκασει στα γελια και θα ορκιζομουν οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ αυτο το πραγμα να γινει επιτυχια. Το πετυχα παλι, lol.
    Ενταξει περα απο τη φυση της εφαρμογης που εμενα (το τονιζω για να μην εχουμε παρεξηγησεις) μου φαινεται εντελως pointless, ο ολος χαμος αποδεικνυει οτι το brand που λεγεται pokemon εχει τεραστια δυναμη στη δυση, ισως μεγαλυτερη κι απο αυτη που φανταζοταν η nintendo.


  22. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Christos33 (15-07-2016),Dragonpaul (15-07-2016)

  23. #57
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μήπως φταίει το κινητό
    Εγώ το έβαλα και στο ταμπλετ για το σπίτι μέσα και παίζει μια χαρά
    Μαζεψα μερικά ακόμα

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν αποκλειεται αλλα δεν μου φαινεται και τοοοσο πιθανο. Εχει προβληματα με το gps με το πληκτρολογιο κτλ

    Νταξει λογικο απο μια αποψη, ακομα δεν εχει φτασει την έκδοση 1
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #58
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Η ποιο καινούργια έκδοση μέχρι να βγει σε μας στην Ελλάδα είναι εδω http://www.apkmirror.com/apk/niantic...load/download/

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #59
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Δεν πρόκειται να το κατεβάσω γιατί δεν μ'αρέσουν καθόλου τέτοιου είδους παιχνίδια αλλά καλό θα είναι κάποιος να εξηγήσει ποιος είναι ο σκοπός του παιχνιδιού. δλδ νταξει τα πιάνεις κ μετά τι? ανεβάζεις λέβελ κάπως κ μετά μάχεσαι με άλλους? καθαρά από περιέργεια ρωτάω κ ευχαριστώ προκαταβολικα αυτόν που θα διαθέσει χρόνο να μου εξηγήσει.
    Pokemon Go - Ο απολυτός οδηγός για να ξεκινήσετε το παιχνίδι


  26. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    christos-sonyboy (16-07-2016)

  27. #60
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	13627221_10210036056167122_1281426255906349444_n.jpg 
Views:	50 
Size:	67.1 KB 
ID:	8986
    over & out

  28. The Following 5 Users Say Thank You to Desmond For This Useful Post:

    Axilleas_GR (19-07-2016),christos-sonyboy (16-07-2016),DJTaurus (16-07-2016),Dragonpaul (16-07-2016),Kane (16-07-2016)

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •