Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 54 of 54

Thread: BioShock: The Collection

  1. #41
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ έχω παίξει μόνο το infinite που είχε δώσει το PS Plus στο PS3, το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ σαν παιχνίδι.
    Δυστυχώς δεν έτυχε να ασχοληθώ με τα δύο πρώτα. Τώρα βέβαια ειναι μια καλή ευκαιρία να τα δω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #42
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Κι' εγω εκει το ειχα παιξει το Ιnfinite απο το PS Plus στο PS3, δεν ξερω αν το ξαναπαιξω τωρα μιας και τοτε που ημουν προς το τελος..
    Spoiler!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  3. #43

    Default

    Το Infinite εχει γερασει που λεμε καλυτερα απο τα αλλα 2 παιχνιδια και κυριως απο το 1 που ηταν το παιχνιδι με το οποιο εκανε η σειρα αυτη το μπαμ.

    Τα επαιξα και τα 3 τον Μαιο που μας περασε και μονο στο Infinite το χαρηκα περισσοτερο. Το 2 δυστηχως εχει παρα πολλα κοινα σημεια που πιο πολυ για expansion pass το ενιωσα,παρα για ξεχωριστο νεο παιχνιδι.

    Το Infinite ειναι το πιο καλογυαλισμενο και το gameplay του και ο οπτικος τομεας του κρατανε ανετοτατα μεχρι και σημερα. Η δε ιστορια του παρουσιαζεται στον παικτη πολυ πιο απλοικα και δεν χρειαζεται και πολυ ψαξιμο για το τι παιζει μεχρι να φτασεις προς το τελευταιο κομματι.

    Ωραια συλλογη παντως,ειδικα τωρα που επεσε και σε τιμη πολυ.

  4. #44

    Default

    Αξέχαστα παιχνίδια. Το 2 δεν το έχω παίξει, αν και από ό,τι έχω διαβάσει, είναι πολύ καλό. Εκ των πραγμάτων, δεν θα μπορούσε να τα πάει και πολύ καλύτερα, αφού ήταν πάλι στον κόσμο του 1 και ήταν κάπως σαν επανάληψη. Για το 1, τί να πούμε. Σταθμός. Κι εμένα το 3 μου άρεσε πάρα πολύ και το κατατάσσω στην ίδια θέση με το 1. Φοβερό setting επίσης, εξαιρετικό gameplay, και στόρι φυσικά (ειδικά στο τέλος).
    @Stefanos, κι εγώ το ίδιο στο τέλος
    Spoiler!

  5. #45
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε PS4 Pro / X patch που ανεβάζει την ανάλυση και τα καρέ στα 60fps!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τα καρε δεν ηταν ετσι και αλλιως στα 60?
    Εκτος αν τα εκανε σταθερα πλεον.
    .

  7. #47
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τα καρε δεν ηταν ετσι και αλλιως στα 60?
    Εκτος αν τα εκανε σταθερα πλεον.
    I am ashamed!!!

    Άρα ειναι resolution boosts όλα τους :Ρ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #48
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τα καρε δεν ηταν ετσι και αλλιως στα 60?
    Εκτος αν τα εκανε σταθερα πλεον.
    30 ηταν σταθερα

  9. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια το infinite που επαιζα πριν λιγο καιρο ηταν locked στα 60 καρε. Δε ξερω για τα bioshock 1-2.

  10. #50
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαι το δευτερο 60αρι ηταν απο οτι βλεπω σε αναλυσεις DF. Για το πρωτο ειμαι βεβαιος γιατι το ειχα δοκιμασει.
    .

  11. #51
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ηταν ολα 60fps, δεν τα εχω παιξει ακομα, εξου και το λαθος.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έπαιξα τα πρώτα δυο το τελευταίο διάστημα. Τρομερή ατμόσφαιρα κυρίως και πολύ ενδιαφέρον κράμα ιδεών. Δυστυχώς σε κομμάτι gameplay δεν κρατάνε και τόσο καλά, απλά serviceable θα τα έλεγα, το ίδιο και τα γραφικά

    Το δεύτερο όντως χάνει αρκετά γιατί δεν υπάρχει η αίσθηση του "καινούργιου" που υπάρχει στο 1 και στο 3.

    Ξεκινάω τώρα το 3 και έχω εντυπωσιαστεί από τη διαφορά στο budget, στο τρομερό art style που έχει και το ότι σε έβαλε από την εισαγωγή στον κόσμο του (κυριολεκτικά από το διάλογο στη βάρκα με απορρόφησε).

    Όντως το συγκεκριμένο στέκεται πολύ καλύτερα οπτικά σε σύγκριση με τα προηγούμενα. Το μόνο που θα ήθελα και σ αυτό όπως και σε πολλά άλλα FPS είναι το μεγαλύτερο FOV το οποίο παραείναι χαμηλό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. The Following 5 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    captainjacko (08-02-2021),enstikto (08-02-2021),PDS (08-02-2021),psx3 (08-02-2021),toninio (10-02-2021)

  14. #53
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Έπαιξα τα πρώτα δυο το τελευταίο διάστημα. Τρομερή ατμόσφαιρα κυρίως και πολύ ενδιαφέρον κράμα ιδεών. Δυστυχώς σε κομμάτι gameplay δεν κρατάνε και τόσο καλά, απλά serviceable θα τα έλεγα, το ίδιο και τα γραφικά

    Το δεύτερο όντως χάνει αρκετά γιατί δεν υπάρχει η αίσθηση του "καινούργιου" που υπάρχει στο 1 και στο 3.

    Ξεκινάω τώρα το 3 και έχω εντυπωσιαστεί από τη διαφορά στο budget, στο τρομερό art style που έχει και το ότι σε έβαλε από την εισαγωγή στον κόσμο του (κυριολεκτικά από το διάλογο στη βάρκα με απορρόφησε).

    Όντως το συγκεκριμένο στέκεται πολύ καλύτερα οπτικά σε σύγκριση με τα προηγούμενα. Το μόνο που θα ήθελα και σ αυτό όπως και σε πολλά άλλα FPS είναι το μεγαλύτερο FOV το οποίο παραείναι χαμηλό.
    Δεν είχες παίξει ποτέ κανένα;

    Την πρώτη φορά που έπαιξα ήταν στο pc πριν πολλά χρόνια, τρομερή ατμόσφαιρα μου άρεσε αρκετά, μετά το δύο δεν είναι άσχημο αλλά δεν τρελάθηκα το ίδιο κ το 3.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    toninio (10-02-2021)

  16. #54
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν είχες παίξει ποτέ κανένα;

    Την πρώτη φορά που έπαιξα ήταν στο pc πριν πολλά χρόνια, τρομερή ατμόσφαιρα μου άρεσε αρκετά, μετά το δύο δεν είναι άσχημο αλλά δεν τρελάθηκα το ίδιο κ το 3.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Όχι, ενώ τα είχα όλα στο PS3 δεν έτυχε.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •