Results 1 to 7 of 7

Thread: Test Internet Connection

  1. #1
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default Test Internet Connection

    Καλησπέρα. Εδώ και 2-3 μήνες στο test μου βγάζει μεγάλες αποκλίσεις, από 7-39 Μbps! Συχνά δε και το κλασσικό μήνυμα "...router not support IP...". Συνδέομαι με καλώδιο και μου συμβαίνει είτε με DMZ, είτε με ΝΑΤ1. Κάποια ιδέα; Ευχαριστώ.


  2. #2

    Default

    μην σε ανησυχει και εμενα το ιδιο κανει το ιδιο διαστημα απο 2 εως 13 αλλα ολα λειτουργοουν σωστοτατα και στο κατεβασμα καποιου παιχνιδιου με την ανωτερη ταχυτητα και στο upload που με ταχυτητα χωμα που δινει θα επρεπε να μην μπορει να συνδεθει στο σερβερ και στα παιχνιδια να εχει απιστευτο λαγκ αλλα και εκει μια χαρα,λογικα ειναι μια δυσλειτουργια του τεστ οπως και τα υπολοιπα προβληματα που εχει το ps4 και δεν κανει καν τον κοπο η σονι να τα φτιαξει,οπως τα προφιλ που δεν ενημερονονται και το χαρακτηριστικο που λανσαρε η σονι με τα νεα στην αρχικη σελιδα με το τι παιζει ο φιλος σου τωρα,διαφορα νεα που ποσταρουν κτλ το οποιο ειναι πλεον καταστραμενο,καθε εβδομαδα μηδενιζει και σου λεει οτι ο ταδε παιζει για 1η φορα το ταδε παιχνιδι.

  3. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    klark71 (27-06-2016)

  4. #3
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Και 'γω έτσι πίστευα μέχρι που κάποιος μου είπε ότι λειτουργεί μια χαρά. Έπαιξα με το MTU που λέει το Internet, χειρότερα ήταν. Όποιος θέλει, ας ποστάρει τ' αποτελέσματά του προκειμένου να βγάλουμε άκρη.

  5. #4
    Member eternalife's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    74
    PSN ID
    eTeRn4L1F3
    Name
    Νικος

    Default

    Μπες και με τον browser του ps4 στο site speedof.me/m που δε θελει flash για να δουλεψει να κανεις ενα speedtest να δεις τι θα σου βγαλει.... παντως μην ανυσυχεις. μια βδομαδα τωρα το τεστ του ps4 μου βγαζε download speed 2! ενω εχω 12...

  6. The Following User Says Thank You to eternalife For This Useful Post:

    klark71 (30-06-2016)

  7. #5

    Default

    Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με την μέτρηση του PS4. Μη σε ανησυχεί. Δεν ισχύει η ταχύτητα που δείχνει. Μάλλον φταίνε οι διακομιστές της Sony που πρέπει να βρίσκονται αρκετά μακριά από εμάς.
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  8. The Following User Says Thank You to AlexandrosQV For This Useful Post:

    klark71 (02-07-2016)

  9. #6
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Παρέλαβα καινούριο router, τα ίδια. Οπότε φταίει η Sony (αλοίμονο!).

  10. #7
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Φτιάχτηκε με το τελευταίο update.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •