Page 35 of 59 FirstFirst ... 2531323334353637383945 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #681
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    και κάνουν και το παιχνίδι να χρησιμοποιεί τα καλύτερα textures τα οποία τύχαινε να περιλαμβάνει αλλά λόγω frame rate δεν έβγαζε στα αρχικά μηχανήματα
    δηλαδη ισχυριζεσαι οτι το 2011, εβαλαν στο παιχνιδι textures που δεν θα μπορουσε να χρησιμοποιησει η κονσολα που το ετρεχε, σε ενα μεσο με μικρη χωρητικοτητα (dvd) για να μπορει 7 χρονια μετα να παιζει καλα στο Χ1Χ?

    Δεν υπαρχει καμια διαφορα περα απο αναλυση και post process (AA,AF)

  2. #682

    Default

    Απ ότι φαίνεται θα παρουσιάσουν νέο Gears και Horizon. So f what ? Σοβαρό λόγο ακόμα για 3η κονσόλα δεν μου έχουν δώσει.

  3. #683

    Default

    Θα πρεπει να κανει παπαδες το νεο Horizon παντως γιατι με τοσο περιεχομενο που εχει το Forza Horizon 3(ακομα δεν εχω προλαβει να τελειωσω το Blizzard mountain και το hot wheels),δεν βρισκω λογο υπαρξης του,και σιγουρα θα εχει και πολλα dlc.

    Το gears of war ακουγεται ενδιαφερον,αλλα το προηγουμενο 4 δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ το single player του κυριως λογω της αρχης με τα robot.

  4. #684

    Default

    καινουριο gears??????? Οντως?????

  5. #685

    Default Xbox One X

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    καινουριο gears??????? Οντως?????
    Παρεξήγηση....

    http://comicbook.com/gaming/2018/04/...special-one-x/

  6. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christos-sonyboy (12-04-2018)

  7. #686
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    δηλαδη ισχυριζεσαι οτι το 2011, εβαλαν στο παιχνιδι textures που δεν θα μπορουσε να χρησιμοποιησει η κονσολα που το ετρεχε, σε ενα μεσο με μικρη χωρητικοτητα (dvd) για να μπορει 7 χρονια μετα να παιζει καλα στο Χ1Χ?

    Δεν υπαρχει καμια διαφορα περα απο αναλυση και post process (AA,AF)
    Δεν το ισχυρίζομαι εγώ - το ισχυρίζονται άτομα που γράφουν κώδικα. Εγώ τον "ταχυδρόμο" κάνω.

    Τα λοιπά στο beyond3d - δεν έχει νόημα να κάνω quotes και links. Αν σε ενδιαφέρουν αυτά εκεί είναι η πιο άμεση πηγή πριν τα διάφορα dev portals που δεν έχουμε συνήθως εμείς οι θνητοί την πρόσβαση αλλά και την θέληση αν θες για γνώση.

    Αν εννοείς ότι το BC είναι ο τυπικός σου emulator όμως στυλ PC - όχι δεν είναι.

    Και δεν είναι το μόνο παιχνίδι. Μην φανταστείς όμως κάτι τραγικό. Κάτι κάνουν intercept από ότι έχω καταλάβει πριν φτάσει ο κώδικας στο command engine και το αλλάζουν on the fly. Αυτά έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον.

    Και ναι είναι μαγεία αυτό που κάνουν. Τουλάχιστον έτσι το βλέπουν και άλλοι devs στο site στο οποίο σου ανέφερα.

    Μου αρέσουν αυτά και τα κυνηγάω

  8. #687
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Δεν το ισχυρίζομαι εγώ - το ισχυρίζονται άτομα που γράφουν κώδικα. Εγώ τον "ταχυδρόμο" κάνω.

    Τα λοιπά στο beyond3d - δεν έχει νόημα να κάνω quotes και links.
    εχει και παραεχει νοημα, γιατι μπορει καποιος να εγραψε το Α, και εσυ να καταλαβες Β. Οποτε για δωσε μας κατι χειροπιαστο, ποιοι λενε οτι το παιχνιδι ειχε καλυτερα textures που δεν χρησιμοποιουσε στο 360 και τα χρησιμοποιει τωρα.

  9. #688
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Οκ δώσε μου χρόνο να βρω τα Links και άλλη πληροφορία, αν και το γεγονός ότι το anisotropic filtering βελτιώνει από μόνο του τα textures δεν σου λέει κάτι - τι να πω... και δεν μιλάμε για απλή βελτίωση μιλάμε για 16X το οποίο είναι το maximum όσο θυμάμαι σε pc όρους....

    Εσύ προφανώς μιλάς για texture size υποθέτω και κάτι περί αυτό είχα διαβάσει αλλά είπα ότι δεν είμαι σε θέση να το περιγράψω ακριβώς και για αυτό έβαλα το link.

  10. #689
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Οκ δώσε μου χρόνο να βρω τα Links και άλλη πληροφορία, αν και το γεγονός ότι το anisotropic filtering βελτιώνει από μόνο του τα textures δεν σου λέει κάτι - τι να πω... και δεν μιλάμε για απλή βελτίωση μιλάμε για 16X το οποίο είναι το maximum όσο θυμάμαι σε pc όρους....
    Ναι οκ παρε τον χρονο σου, δεν θα σου βαλω και το μαχαιρι στο λαιμο, οσο για το ΑF δεν ειπες αυτο, ειπες οτι το παιχνιδι που ηταν φτιαγμενο για την κονσολα (και δεν βγηκε ΠΟΤΕ σε PC) ειχε καπου φυλαγμενα καλυτερα textures τα οποια δεν χρησιμοποιουσε.


  11. #690
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ναι οκ παρε τον χρονο σου, δεν θα σου βαλω και το μαχαιρι στο λαιμο, οσο για το ΑF δεν ειπες αυτο, ειπες οτι το παιχνιδι που ηταν φτιαγμενο για την κονσολα (και δεν βγηκε ΠΟΤΕ σε PC) ειχε καπου φυλαγμενα καλυτερα textures τα οποια δεν χρησιμοποιουσε.
    Είπα ότι τα X1X Enhanced games έχουν κάποια χαρακτηριστικά μεταξύ των οποίων ΚΑΙ 16 AF. Είπα επίσης ότι έχω την εντύπωση από ΟΤΙ διάβασα ότι κάποια παιχνίδια είχαν όντως καλύτερα textures τα οποία με κάποιον τρόπο τα ξεκλειδώσαν κατά τη BC μεταφορά τους που κατεβάζεις. Δεν είπα ότι είναι πανάκεια και ότι κάποια παιχνίδια την είχαν αυτήν την πολυτέλεια και θα φυσικά θα ψάξω και θα επανέλθω και ότι φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος.

    Αυτό τι σχέση έχει με ότι απάντησα στον valkyre και με το RDR? Μειώνει κάπως την μαγεία αυτής της BC μεταφοράς?

  12. #691
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αυτό τι σχέση έχει με ότι απάντησα στον valkyre και με το RDR? Μειώνει κάπως την μαγεία αυτής της BC μεταφοράς?
    Οταν παρουσιαζεις κατι που κανουν σχεδον ολοι οι emulators σαν "μαγεια", τι περιμενεις σαν απαντηση? Δεν λεω καλο και θετικο ειναι που μπορειτε να παιζετε παλια παιχνιδια σε καλυτερη αναλυση, αλλα μην το παρουσιαζεις λες και καθε φορα που τρεχεις ενα παλιο παιχνιδι, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο με αυτο ενος remaster, γιατι πολυ απλα δεν ειναι.

  13. #692

    Default

    εγω δε θα στο πω μαγεια,εγω απλα θα σου πω οτι βλεπω μια πολυ καλη υποστηριξη στο x. βεβαια θα προτιμουσα να ανακοινωναν κανα παιχνιδι αλλα κατι ειναι κ αυτο με τα enhanced games.

  14. #693
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εδώ και 1.5. χρόνο είμαι ένας χαρούμενος κάτοχος Xbox one. Η κονσόλα είναι πραγματικά πολύ καλή, με ένα άριστο controller και ένα πολύ ωραίο λειτουργικό.
    Όμως αν στην προηγούμενη γενιά είχα 360 θεωρώ πως θα είχα πετάξει τα λεφτά μου..
    Είμαι χαρούμενο λόγω bc και παίζω πολλά παιχνίδια του 360.
    Δυστυχώς όμως το One δεν έχει παιχνίδια..1.5 χρόνο δεν θυμάμαι κάποια καινούργια κυκλοφορία πλην του Forza 7 και του Sea of thieves.
    Και όσο βλέπω τέτοια βίντεο για παιχνίδια της περασμένης γενιάς ποσό ωραία δείχνουν στο Χ (που πραγματικά δείχνουν σαν remastered εκδόσεις) τόσο πιστεύω ότι αυτή η κονσόλα έχει χάσει το νόημα...
    Θεωρώ το bc τρομερό προτέρημα του One, αλλά δυστυχώς όταν δεν έχεις παιχνίδια δύσκολα θα πείσεις κάποιον να επενδύσει σε εσένα...
    Αν η Sony είναι έξυπνη και βάλει bc στην επόμενη γενιά θα κερδίσει την μάχη με το καλημέρα και πάλι. Όλοι που φτιάξανε μια καλή βιβλιοθήκη σε αυτή τη γενιά δύσκολα θα φύγουν από το Playstation brand..
    Πάντως ακόμα θεωρώ το One μια πολύ καλή κονσόλα η οποία έχει αδικήσει (πολύ) τον εαυτό της...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #694
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ φοβάμαι πως έτσι όπως πάει το πράγμα, θα τελειώσουν και τα παιχνίδια που θα δίνει στους συνδρομητές GOLD. Γιατί θα τα έχουμε όλα στο τέλος. LOL (Just kidding)

    Εγώ κάθομαι και παρακολουθώ το Sea of Thieves και κάθομαι και ελπίζω ακόμα για το παιχνίδι, ότι θα μπει κάποια στιγμή περιεχόμενο και ότι θα γίνει πιο ενδιαφέρον. Μέσα μου, κάτι μου λέει ότι δε θα γίνει ποτέ, αλλά συνεχίζω να ελπίζω ακόμα. χαχαχαχα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #695
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγώ φοβάμαι πως έτσι όπως πάει το πράγμα, θα τελειώσουν και τα παιχνίδια που θα δίνει στους συνδρομητές GOLD. Γιατί θα τα έχουμε όλα στο τέλος. LOL (Just kidding)

    Εγώ κάθομαι και παρακολουθώ το Sea of Thieves και κάθομαι και ελπίζω ακόμα για το παιχνίδι, ότι θα μπει κάποια στιγμή περιεχόμενο και ότι θα γίνει πιο ενδιαφέρον. Μέσα μου, κάτι μου λέει ότι δε θα γίνει ποτέ, αλλά συνεχίζω να ελπίζω ακόμα. χαχαχαχα.
    Πάνε να το κάνουν σαν το Fortnite, με weekly updates.

    https://www.seaofthieves.com/news/top-feedback-points

    We hear and understand that people are keen to understand what our plans are for updating Sea of Thieves, beyond the top experience fixes. We are currently in the midst of adjusting our roadmap based on feedback we have received since launch, with a ton of planning meetings continuing through this week. We plan to release a video next week updating everyone on how we plan to evolve Sea of Thieves moving forward. We totally understand that people want to see this ASAP, but the critical thing here is to have the right plan that allows Sea of Thieves to grow in the right way.
    http://www.gamerevolution.com/news/3...ontent-updates

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-04-2018),WolfRathmA (12-04-2018)

  18. #696
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οταν παρουσιαζεις κατι που κανουν σχεδον ολοι οι emulators σαν "μαγεια", τι περιμενεις σαν απαντηση? Δεν λεω καλο και θετικο ειναι που μπορειτε να παιζετε παλια παιχνιδια σε καλυτερη αναλυση, αλλα μην το παρουσιαζεις λες και καθε φορα που τρεχεις ενα παλιο παιχνιδι, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο με αυτο ενος remaster, γιατι πολυ απλα δεν ειναι.
    Κοίτα μην θεωρείς ότι αυτό που λέω μαγικό πάει στο ότι το παιχνίδι ξαφνικά remaster όπως ορθά λες και εσύ. Απλά εμένα με εντυπωσιάζει πολύ το πως το αδύναμο σε cpu xbox one εξομοιώνει μια τελείως διαφορετική αρχιτεκτονική και πέραν από την τεχνική βελτίωση υπάρχει υποστήριξη στο Live, το Game DVR, τα achievements του, ακόμα και τοπικό lan multiplayer μεταξύ xbox one και 360 και γενικώς το παρουσιάζει και νιώθεις ότι δεν φτιάχτηκε για άλλο μηχάνημα τελείως αλλά είναι περισσότερο σαν αυτό που συμβαίνει στα PC, όπου ένα φετινό παιχνίδι στο Steam θα παίζει και μετά από 5 χρόνια στο επόμενο PC σου.

    Στο άλλο περί textures το βρήκα και αναφερόμουν σε αυτό: https://www.eurogamer.net/articles/d...-compare-to-pc

    Από το κείμενο: " Again, the back-compat team play with render targets and level of detail settings - higher resolution textures and shadow maps are presented in most scenes and even geometry LODs seem to be pushed out and improved for a richer scene. Curiously, anisotropic filtering seems to be about the same as the Xbox 360 game - you get higher levels of detail overall owing to the enforced use of the higher quality mip maps, but viewing artwork at oblique angles reveals commonality with the original 360 game and indeed the PC version, where texture filtering was somewhat broken ... ".

    Αυτή δεν είναι η τυπική λειτουργία ενός emulator όπως ξέρεις και μου είχε κάνει εντύπωση το πως επεμβαίνουν στην μηχανή ενώ στην πραγματικότητα δεν έχουν πρόσβαση στον Source code ευνόητα και περί αυτού αρέσκομαι να διαβάζω διάφορα site για πληροφορίες. Κατά τα λοιπά δεν είναι το BC feature που θα σπρώξει κονσόλες που λέμε, ούτε υποκαθιστά την έλλειψη exclusives - αλλά στο μέλλον νομίζω θα παίξει μεγάλο ρόλο, ανάλογα και το πως θα το χειριστούν όλες οι εταιρείες περί του console gaming. Εγώ προσωπικά από το BC περισσότερο τα LIVE ARCADE, παιχνίδια κυνηγάω και παλιά side scrollers fighting και λοιπά


  19. #697
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μακαρι να ακολουθησει και η Sony τον ιδιο δρομο. Eιναι εντυπωσιακο το αποτελεσμα.
    .

  20. #698
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το Xbox x μου πάντως αυτή την εποχή πιανει σκονη.
    Όχι, δεν το πήρα για να βλέπω βελτιωσεις σε παιχνίδια προηγούμενης γενιάς, καρφί δε μου καίγεται.
    Πέρα από τα multi που παίζουν λίγο καλύτερα σε σχεση με το pro, το πήρα μπας και παίξω κάποια στιγμή κανα καλο exclusive πχ το crackdown 3, όχι την 4k έκδοση του παιχνιδιού στο 360....Αυτό το έπαιξα πριν καμία 10ετια...

  21. #699
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μακαρι να ακολουθησει και η Sony τον ιδιο δρομο. Eιναι εντυπωσιακο το αποτελεσμα.
    εαν εννοεις ps4->ps5 νομιζω οτι ειναι no brainer
    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Στο άλλο περί textures το βρήκα και αναφερόμουν σε αυτό: https://www.eurogamer.net/articles/d...-compare-to-pc
    ...το οποιο μιλαει για παιχνιδι που ειχε βγει και στο Pc και ετσι εαν το θελει ο developer Μπορει να φτιαξει patch που θα χρησιμοποιει καλυτερα assets τα οποία ήδη έχει.

  22. #700

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το Xbox x μου πάντως αυτή την εποχή πιανει σκονη.
    Όχι, δεν το πήρα για να βλέπω βελτιωσεις σε παιχνίδια προηγούμενης γενιάς, καρφί δε μου καίγεται.
    Πέρα από τα multi που παίζουν λίγο καλύτερα σε σχεση με το pro, το πήρα μπας και παίξω κάποια στιγμή κανα καλο exclusive πχ το crackdown 3, όχι την 4k έκδοση του παιχνιδιού στο 360....Αυτό το έπαιξα πριν καμία 10ετια...
    το x το παιρνει καποιος για να παιζει ολα τα multiplatform καλυτερα και το pro για τις αποκλειστικοτητες.τουλαχιστον εγω αυτο εχω κανει.επισης οποιαδηποτε enhanced εκδοση ειναι καλοδεχουμενη. μην κολλας στο rdr,εγω βλεπω υποστηριξη στο x με enhanced εκδοσεις που δεν τις βλεπω στο pro.
    το pro παιζει σοβαρη μπαλιτσα με αποκλειστικοτητες η αληθεια ειναι κ αν καποιου τα οικονομικα δε βοηθανε για παραπανω απο μια κονσολα,σαφεστατα κ θα επιλεξει το pro.

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-04-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •