Page 32 of 59 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #621
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το καταλαβαίνω αυτό, αλλά θεωρώ πως αυτό το είδος gaming το προτιμάει κυρίως η νέα γενιά. Και εγώ θα τύχει να παίξω με φίλους (πχ το The Division) αλλά θα είναι 1/50 που θα παίξω έτσι. Τα υπόλοιπα θα προτιμήσω μόνος μου να απολαύσω το story και να βυθιστώ στον κόσμο ενός game.
    Καλώς ή κακώς με παρέα δεν θα το έχω αυτό. ΠΧ να έπαιζα το The Last Of Us με παρέα.. Ούτε το 1% της συνολικής εμπειρίας του παιχνιδιού δεν θα είχα αποκομίσει.
    Το The Division αντίθετα χωρίς παρέα είναι ένα ultra βαρετό παιχνίδι. Με παρέα όμως είναι απολαυστικό.
    Απλά βλέπω πως οι 20αρηδες θα προτιμήσουν παιχνίδια τύπου pubg ενώ οι 30αρηδες θα πανε σε πιο single player εμπειρίες. Δεν λέω όλοι, απλά το μεγαλύτερο ποσοστό σε κάθε ηλικία επιλέγει τέτοια παιχνίδια.
    Καλό είναι να υπάρχουν όλων των ειδών games και να απολαμβάνει το κοινό. Αν και εγώ επειδή το βλέπω συναισθηματικά "στεναχωριέμαι" όταν βλέπω παιχνίδια σαν το pubg τίγκα στα bugs να κάνουν σε ένα μήνα 3 εκατομμύρια πωλήσεις ενώ παιχνίδια σαν το Dishonored 2 με το ζόρι να πουλάνε 2 εκατομμύρια.
    Είναι η τάση της εποχής και σαφώς το δέχομαι. Δεν μπορώ να κρίνω τι παιχνίδια προτιμάει ο καθένας να παίζει και που θα ξοδεύει τα χρήματά του. Μακάρι βέβαια αυτό να μην επηρεάσει single player games....
    Καλά κ εγώ δεν λέω όχι σε ένα καλό παιχνίδι με story αλλά είναι ελάχιστα πλέον αυτα που με τραβάνε τα υπόλοιπα τα βαριέμαι, πολλές τα αφήνω στην μέση.
    Όσο για την ηλικία που λες δεν ξέρω αν είναι οι ποιο πολύ 20αρες, εγώ όσα άτομα που έχω γνωρίσει είμαστε 40αριδες πάνω κάτω με οικογένεια κ παιδιά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #622

    Default

    Ποια ειναι πια ρε παιδια αυτη η νεα γενια των gamers?Εγω μια χαρα βλεπω κοσμο(οπως και σε αλλα αντιστοιχα δημοφιλη Online παιχνιδια)να παιζουν που αρκετες φορες να ειναι ανω των 30.

    Το παιχνιδι ειναι μια χαρα και εν μερη δικαιολογει τον κοσμο για αυτο που προσφερει.Υπαρχει αρκετος κοσμος ο οποιος δεν εχει χρονο και δεν θελει(για δικους του λογους)να παιζει σχεδον οτι single player κυκλοφορει.
    Εκει ειναι που μπαινουν σφηνα αυτα τα online παιχνιδια.Το ιδιο θυμαμαι πιο παλια και με τα moba παιχνιδια.
    Σου λεει ο αλλος''εχω λιγο ελευθερο χρονο μπαινω να παιξω λιγα παιχνιδια και βγαινω''.Και εννοειται οτι αυτα τα παιχνιδια τα παιζεις με παρεα μαζι.

    Ουτε εγω προτιμαω προσωπικα τετοια παιχνιδια αλλα καλως ή κακως εχουν το κοινο τους το οποιο ειναι ανευ ηλικιας.

    Σε αυτο που δεν τους δικαιολογω ομως και ειναι το λιγοτερο απαραδεκτοι ειναι στο γεγονος οτι πουλανε full price ενα παιχνιδι που δειχνει και τρεχει ετσι.Ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο ειδικα στην περιπτωση του xbox να σου πουλανε στο κουτι ολοκληρωμενο παιχνιδι,οταν στην ουσια το παιχνιδι ειναι εν μερη ακομα σε beta.

  3. #623
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σαφώς είναι και θέμα γούστου, όρεξης. Και ορισμένες περιόδους δεν έχω διάθεση για ένα παιχνίδι με story και θα ψάξω να παίξω κάτι τελείως ανάλαφρο και άμυαλο.
    Τώρα για την ηλικία λέω αυτό που βλέπω στα social media αλλά και από τον κύκλο. Φίλοι μου με οικογένεια και παιδιά θα προτιμήσουν ένα παιχνίδι με story, θα βάλουν τα ακουστικά τους, την μπύρα τους και θα παίξουν το game τους.
    Έχω φίλους που παίζανε cod,wow και γενικά multiplayer games και τα κόψανε γιατί πλέον δεν μπορούν να μιλάνε στο σπίτι κατά τη διάρκεια του game γιατί θα ξυπνήσουν τα παιδιά.
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-01-2018)

  5. #624
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Γενικώς τα παιχνίδια δεν έχουν ηλικία όντως - απλώς κάποια μαζεύουν πιο νεανικό κοινό και κάποια όχι. Για παράδειγμα μπείτε σε αμερικάνικο server του MechWarrior Online. Αν βρείτε κάποιον κάτω από 35 (για να μην πω 45 και φανώ υπερβολικός) να με φτύσετε. Παντού υπάρχουν εξαιρέσεις φυσικά. Επίσης από ότι διαβάζω και το fortnite (f2p) έχει μεγάλο Player count στο ps4.

  6. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Christos33 (12-01-2018)

  7. #625
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Γενικώς τα παιχνίδια δεν έχουν ηλικία όντως - απλώς κάποια μαζεύουν πιο νεανικό κοινό και κάποια όχι. Για παράδειγμα μπείτε σε αμερικάνικο server του MechWarrior Online. Αν βρείτε κάποιον κάτω από 35 (για να μην πω 45 και φανώ υπερβολικός) να με φτύσετε. Παντού υπάρχουν εξαιρέσεις φυσικά. Επίσης από ότι διαβάζω και το fortnite (f2p) έχει μεγάλο Player count στο ps4.
    Το είχα ξεχάσει το fortnite είναι κ αυτό δυνατό παιχνίδι, βέβαια αυτό εμένα δεν μου αρέσει κ για να μην λέω μαλακιες δεν ξέρω αν θα μου άρεσει κ το battlegrounds, ότι με ψήνει τώρα που το βλέπω δεν έχει σχέση καμία με την πράξη δλδ μπορεί να το πάρω κ να μην μπορώ να μπω στο κλίμα του παιχνιδιού.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #626

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλά κ εγώ δεν λέω όχι σε ένα καλό παιχνίδι με story αλλά είναι ελάχιστα πλέον αυτα που με τραβάνε τα υπόλοιπα τα βαριέμαι, πολλές τα αφήνω στην μέση.
    Όσο για την ηλικία που λες δεν ξέρω αν είναι οι ποιο πολύ 20αρες, εγώ όσα άτομα που έχω γνωρίσει είμαστε 40αριδες πάνω κάτω με οικογένεια κ παιδιά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμενα πχ ο αδελφος μου που ειναι στα 36(αρκετα πιο μεγαλος απο μενα) παλια ηταν αυτος τον οποιο εβλεπα να επαιζε παιχνιδια οπως metroid,silent hill,resident evil,tomb raider και παει λεγοντας,αλλα εδω και ποσα χρονια πλεον μονο κανενα ποδοσφαιρακι/μπασκετακι/fighting/ραλακι με παρεα αν παιξει μια στο τοσο.Ακομα και xbox one S που του ειπα οτι θελω να παρω μου λεει για κανενα διπλο παιχνιδι τυπου gears of war οτι δεν εχει θεμα να παιξει αλλα για μονο δεν εχει πια την ορεξη να παιξει.Το last of us το εβγαλε με 1000ζορια μετα απο ποσους μηνες που το ειχε

  9. #627
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @Christos33 - η βλακεία με αυτά τα παιχνίδια (online pvp) είναι ότι είναι ενίοτε και εθιστικά και είναι αμαρτία να παρατάς όλα τα άλλα τα παιχνίδια που έχεις και να ασχολείσαι μόνο με το ένα αυτό. Σου μιλάω εκ πείρας - για παράδειγμα είχα κάποια στιγμή 200+ παιχνίδια στο steam και έπαιζα μόνο WoW ή Hearthstone/Heroes of the Storm αργότερα... Καλά το WoW είχε γίνει 2ο επάγγελμα κάποια στιγμή.

    Έτσι λοιπόν επειδή ξέρω ότι είμαι επιρρεπής το pubg το αποφεύγω σαν το διάολο ακόμη.. υποτίθεται έβαλα game pass να παίξω ότι έχασα... Άστο να φύγει και από την Game Preview και βλέπουμε.

    Τώρα θα μου πεις η ουσία είναι να περνάς καλά ότι game και είναι αυτό αλλά:

    Must resist
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-01-2018 at 18:11.

  10. #628
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    @Christos33 - η βλακεία με αυτά τα παιχνίδια (online pvp) είναι ότι είναι ενίοτε και εθιστικά και είναι αμαρτία να παρατάς όλα τα άλλα τα παιχνίδια που έχεις και να ασχολείσαι μόνο με το ένα αυτό. Σου μιλάω εκ πείρας - για παράδειγμα είχα κάποια στιγμή 200+ παιχνίδια στο steam και έπαιζα μόνο WoW ή Hearthstone/Heroes of the Storm αργότερα... Καλά το WoW είχε γίνει 2ο επάγγελμα κάποια στιγμή.

    Έτσι λοιπόν επειδή ξέρω ότι είμαι επιρρεπής το pubg το αποφεύγω σαν το διάολο ακόμη.. υποτίθεται έβαλα game pass να παίξω ότι έχασα... Άστο να φύγει και από την Game Preview και βλέπουμε.

    Must resist
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα το ίδιο κ εγώ αφού έλεγα destiny 2 δεν θα πάρω άλλα τελικά κάπου το βρήκα προσφορά κ πήρα.
    Ξέρεις πόσες φορές έχω πει όχι άλλο division κ να σου ένα update μπαίνει η παρέα, μπαίνω κ εγώ κολλησες πάλι γιατί πρέπει να φτιάχνεις αυτό, πρέπει να βρεις το άλλο,βοηθά τον φίλο σου να βρει αυτό που ψάχνει κ πάνε τα άλλα..... Πριν ένα μήνα έπαιζα assassin origin μια χαρά το έφτασα 60%, σκάει dlc destiny κάτσε να το δούμε πάνε 15 μέρες εκεί, σκάει event division κ update ε προχτές το έκλεισα να παίξω κάτι άλλο κ σήμερα έμαθα 23 του μήνα έχει άλλο event, σε αφήνουν τα γαμη**** να παίξεις κάτι άλλο
    Edit
    Τελικά που είναι το assassins εκεί που το άφησα τον άλλο μήνα αν βρω χρόνο.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-01-2018)

  12. #629
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μα αυτό θέλουν τα online games. Να σε εθίσουν και να μην σε αφήσουν να παίξεις κάτι άλλο.
    Για αυτό και κάποιος που μπορεί να παίζει μόνο Destiny όλο το χρόνο θα πει κάτσε να πάρω και το DLC, μετά θα πει κάτσε να βάλω 10€ να ανοίξω κανένα Lootbox.
    Αυτός είναι σκοπός. Προσπαθεί η εταιρεία να σου πάρει όσο πιο πολλά λεφτά μπορεί από ένα game.
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-01-2018)

  14. #630
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Έτσι ακριβώς είναι mihalis13 (δεν είχα άλλο thanks να σου βάλω-άκυρο τελικά το έβαλε...)... έτσι ακριβώς όπως τα λες. Αν συνυπολογίσεις ότι και σαν επιχειρηματικό μοντέλο είναι πολύ πιο επικερδές από ότι ένα high-budget single player game, εύκολα καταλήγουμε στο γιατί το gaming σήμερα είναι το minefield που είναι.

    Στο μεταξύ πιο παλιόπαιδο από εδώ μου είχε στείλει invite για Division ??? Δεν με λυπάσαι βρε?
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-01-2018 at 18:50.

  15. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    mihalis13 (12-01-2018)

  16. #631
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Δε ξέρω, αλλα σιγουρα μπορώ να φανταστώ!!!!!

  17. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-01-2018)

  18. #632

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μα αυτό θέλουν τα online games. Να σε εθίσουν και να μην σε αφήσουν να παίξεις κάτι άλλο.
    Για αυτό και κάποιος που μπορεί να παίζει μόνο Destiny όλο το χρόνο θα πει κάτσε να πάρω και το DLC, μετά θα πει κάτσε να βάλω 10€ να ανοίξω κανένα Lootbox.
    Αυτός είναι σκοπός. Προσπαθεί η εταιρεία να σου πάρει όσο πιο πολλά λεφτά μπορεί από ένα game.
    Βασικα αυτο ειναι που τραβαει και αρκετο κοσμο στο να τα προτιμαει οπως πχ τα moba,το destiny,το pubg και αλλα.Οτι αφιερωνουν χρονο μονο σε ενα παιχνιδι και αρα δεν ασχολουνται/αγοραζουν αλλα παιχνιδια αρα τους βγαινει(απο την δικη τους σκοπια)φθηνοτερα.Αυτο ειδικα το διαβαζα πιο παλια για τα moba παιχνιδια και τα mmorpg. Λιωνει πχ ο Μιχαλης μονο στο Overwatch στο xbox και αρα τον χρονο αγοραζει αντε 2-3παιχνιδια μονο.Ε και τι θα τον πειραξει να δωσει 20 και 30ευρω για να αγορασει μερικα lootboxes αφου ουτως ή αλλως αλλα παιχνιδια(γενικα)δεν αγοραζει?

    Παντως για την κατασταση του pubg στο xbox μεχρι και οι τυποι του digital foundry τους κοροιδευουν,υπο την εννοια οτι σου λενε οτι στην ουσια εισαι σαν beta tester στο συγκεκριμενο παιχνιδι στην τωρινη μορφη που ειναι.


  19. #633
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @Fulgore - συγνώμη ρε φίλε αλλά μαλακίες λένε και στο DF.

    Δεν υπερασπίζομαι αυτήν την τακτική αλλά το early access/game preview δεν είναι κάτι χθεσινό και νομίζω και η Sony έχει ένα αντίστοιχο σύστημα αν και υποτίθεται πιο αυστηρό (driveclub?).

    Στην ουσία σου ΛΕΝΕ στα μούτρα ότι το παιχνίδι είναι έτσι beta και εσύ αν θες το αγοράζεις και μάλιστα στο Steam όπως ξέρεις σου πετάνε και ότι "το παιχνίδι μπορεί να μην ολοκληρωθεί ποτέ".

    Στην προκείμενη περίπτωση τι περίμενες να κάνουν? Να στο δώσουν 5~10 ευρώ και όταν βγει από game preview να σου πουν δώσε τώρα άλλα 20~30~40 αν θες να συνεχίζεις να παίζεις? Αυτό θα ήταν χειρότερο.

    Και πρόσεξε στο συγκεκριμένο έχει σπρώξει και λεφτά και ΟΜΑΔΑ η MS -οπότε σε σχέση με άλλα games στο PC αυτό ΔΕΝ παίζει να μην ολοκληρωθεί.

    Έλα τώρα - εντάξει και δεν είναι ότι το παιχνίδι είναι unplayable... Δηλαδή στο PC 30 εκατομμύρια που το παίζουν και είχε παρόμοια προβλήματα και εκεί τι είναι μ@@κες?

    Η έκδοση του xbox είναι 6 μήνες πίσω btw..

    Edit: Και στο ms store τώρα που μπήκα και το τσέκαρα - το ίδιο λένε ότι είναι beta μπλα μπλα και ότι μπορεί να μην ολοκληρωθεί ποτέ.

    Δεν λες που θα βγει έτοιμο στο Playstation με λεφτά της MS? χαχαχα - αφού ίδια αρχιτεκτονική είναι ....Βέβαια ως τότε μπορεί να είναι irrelevant το παιχνίδι ή να είναι κάτι άλλο το Flavor of the Month ή να έχει χτίσει ήδη τεράστια κοινότητα και εκεί ποντάρει η MS.
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-01-2018 at 19:25.

  20. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (12-01-2018)

  21. #634

    Default

    Συγνωμη αλλα που κολλαει η περιπτωση του driveclub με αυτη του pubg?Ειχε κυκλοφορησει το driveclub πρωτα στο pc και μετα στο ps4 και να εξακολουθουσε να ειχε τα θεματα του pc?Περαν του διαφορετικου ειδους παιχνιδιων.

    Γιατι στην περιπτωση του xbox αυτο εγινε?Ηταν το παιχνιδι ποσο καιρο σε beta αρχικα στο pc,το κανανε γρηγορα γρηγορα port στο xbox οσο ειναι ακομα γνωστο και μετα σου λενε δεν πειραζει θα το φτιαξουμε σιγα σιγα με patch.
    Εσυ δηλαδη σαν κατoχος xbox one x(της πιο δυνατης κονσολας)εισαι ευχαριστημενος να βλεπεις παιχνιδι με τετοια visuals και να τρεχει τοσο χαλια και να ζητανε και full price τιμη?Τουλαχιστον το Driveclub εχει και visual που θεωρουνται απο τα top στην κατηγορια του.Το pubg εχει visuals,ps3/xbox 360 του 2010 ξερω γω...

    Επισης επειδη συγκρινεις την περιπτωση του pc,να σου τονισω μονο οτι στο pc εχεις την δυνατοτητα να ριξεις ρυθμισεις για να μπορεσει να τρεξει το παιχνιδι σε 60fps ακομα και σε πιο αδυναμα(σε σχεση με το one x)συστηματα.
    Last edited by Fulgore; 12-01-2018 at 21:37.

  22. #635
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χωρίς να είμαι 100% αυτό με τις Beta εκδόσεις στο steam παίζει κάπως έτσι:
    Σου δίνει τη δυνατότητα να αγοράσεις το παιχνίδι σε μια καλή τιμή 25-30 ευρώ επειδή ακόμα είναι σε beta φάση. Σου λέει όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι θα έχει 60€ αλλά εσύ δεν θα δώσεις κάτι παραπάνω.
    Βέβαια το πότε θα κυκλοφορήσει είναι άλλη ιστορία. Εγώ πριν 4 χρόνια είχα πάρει στο PC το DayZ και ακόμα δεν έχει βγει η τελική έκδοση (αμφιβάλω αν έχει πάει και σε beta. Δεν κάνω πλάκα alpha release έπαιζα)
    Οπότε παίρνεις ένα παιχνίδι σε μισή τιμή, γίνεσαι beta tester αλλά όταν και αν ολοκληρωθεί δεν δίνεις κάτι παραπάνω.
    Φαντάζομαι κάτι τέτοιο παίζει και με την έκδοση του PUBG στο Xbox One.
    Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο παιδί πιο έμπειρο με το Steam.
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    DJTaurus (12-01-2018)

  24. #636
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι κάτοχος pubg ούτε σκοπεύω άμεσα. Οπότε δεν το έχω τρέξει να σου πω από πρώτο χέρι να σου πω αν ισχύουν αυτά που λέει το DF στην πράξη... όπως και εσύ υποθέτω ε?

    Μιλάω ξεκάθαρα για μια περίπτωση hasted παιχνιδιού απλά το ένα το έσπρωχνε και η Sony από πίσω το άλλο πλέον η MS. Αυτό που ήθελα να πω είναι όπως και το driveclub έγινε η παιχνιδάρα που έγινε μετά θάνατον έστω της evolution έτσι και το pubg θα βελτιωθεί (υποτίθεται) και θα γίνει και αυτό τουλάχιστον playable.

    Τα pc τα ανέφερα για το παράδειγμα του early access και πως αυτό μεταφράζεται σε game preview xbox κτλ. Ούτε για ρυθμίσεις ούτε τίποτα που αναφέρεις.

    Το παιχνίδι όπως ξέρεις καλά το έχει πάρει μια εξ ανατολών bluehole (χέσε μέσα δηλαδή -ποια evolution με τις γραφικάρες) από mod τι διάλο ήτανε του γνωστού φίλου που πήρε το όνομα του το παιχνίδι και φυσικά βρήκε πάτημα η EPIC και έκανε ντου με το αν μη τι άλλο επιτυχημένο από ότι βλέπω fortnite που τρέχει νεράκι μιας και είναι η δημιουργός της engine.

    Και φυσικά το pubg μέχρι και τα πιο δυνατά pc γονατίζει. Από ότι έχω δει όμως αν εξαιρέσουμε την φάση του αεροπλάνου και κάτι κουλά σε κτήρια δεν είναι unplayable....
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-01-2018 at 22:16.

  25. #637

    Default

    Η μεγαλη διαφορα στην περιπτωση του Pc ειναι οτι οσο το εν λογω δημοφιλες παιχνιδι ηταν σε φαση beta οταν ο υποψηφιος αγοραστης πηγαινε να το αγορασει μεσω του γνωστου steam,ελεγε στο κουτακι τα γνωστα περι early access(οτι δηλαδη το παιχνιδι δεν εχει τελειωσει,οτι μπορει να εχει θεματα αποδοσης και τα γνωστα).
    Επισης πριν πας να το αγορασεις το παιχνιδι μπορεις επιτοπου να διαβασεις και τις απειρες κριτικες του κοσμου(μιας και στο pc πωλειται μονο ψηφιακα)για το παιχνιδι,την κατασταση που ειναι.

    Στην περιπτωση του κουτατου xbox ομως εχουμε αυτο https://www.skroutz.gr/s/13372834/Pl...e=pubg#reviews
    Αληθεια ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδατε σε κουτατο παιχνιδι game preview edition?Αυτο που δεν μαρεσει με το εν λογω παιχνιδι ειναι οτι ξεκιναει κατι γενικα στις κονσολες(με την κακη εννοια)που μεχρι τωρα δεν ειχαμε,τουλαχιστον οχι με αυτη την μορφη.Το early access gaming,ακομα και σε κουτατα παιχνιδια.

  26. #638
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Στο store το είδα το λέει ξεκάθαρα για το game preview αλλά αυτό με το κουτί δεν το ήξερα. Απαράδεκτο γιατί πόσοι άσχετοι θα το αγοράσουν αγνοώντας την σημασία του, από την άλλη το σήμα είναι εμφανές οπότε αν δεν το έγραφε θα ήταν παραπλανητική διαφήμιση τουλάχιστον...

    Το μόνο "ελαφρυντικό" είναι ότι είναι μεγάλος τίτλος οπότε όποιος το αγοράσει δεν είναι ότι δα θα πάρει κάποιο τυχαίο early access του steam αλλά καταλαβαίνω τι λες....

    Από την άλλη όλα σχεδόν τα pc games που αγοράζουν άτομα στην δουλειά μου μου παραπονούνται ότι είναι ένας κωδικός για κάποιο steam /lol

    Τα σημεία των καιρών φίλε fulgore ...τα σημεία των καιρών...

    Και τώρα με την βροχούλα λέει ένα session σκοτεινό με Lords of the Fallen ή μήπως ALBTW στο 3ds... χμμ choices....

  27. #639
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Παιδιά λόγω μόνιμης μετακόμισης που είμαι και ενώ το είχα open air το x1x επειδή τα Pokemon με πόδια παιδιά μου είναι εν δυνάμει threat για τις κονσόλες μου αναγκάστηκα προσωρινά να τις βάλω εδώ:





    Επειδή και το τζάμι είναι κίνδυνος να το έχω ανοιχτό - βλέπετε να έχω κάποιο πρόβλημα με το setup μέχρι να πάρω μια σωστή σύνθεση/σαλονιού tv?

    Έκανα όσο μεγαλύτερες τρύπες από πίσω και ενώ το X1X δεν ακούγεται και πάλι - κοινώς δεν παραπονέθηκε μια μυρωδιά όμως την άκουσα που λέμε όταν άνοιξα το τζάμι. Καλά το U ούτε καν.

    Τι προτείνετε? Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο setup?

  28. #640
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλημέρα. Με κλειστό το τζάμι είναι θάνατος για την κονσόλα γιατί δεν αερίζεται από πουθενά.
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •