Page 34 of 59 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #661
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    παιζω που και που... μη νομίζεις τακτικά... παίζω πολύ Horizon 3 τώρα.

    Δε νομίζω πάντως πως παίζεις και με παίχτες από pc.
    Γιατί λέει τότε cross play κ cross platform, δεν ξέρω ίσως το δοκιμάσουμε μαζί θα το πάρω digital 22 ευρώ σήμερα, οπότε θα παίξουμε κ καμία φορά μαζί.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #662
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Το πήρα χθες το βράδυ αλλά δεν έπαιξα και καθόλου ίσα ίσα - να το δω λίγο. Εντυπωσιακότατο και φαίνεται ότι θα φάμε άπειρες ώρες. Το παιχνίδι παίζεται solo αλλά φαίνεται πιο πολύ προσανατολισμένο για co-op -έχοντας chat box στυλ mmo Κλπ..

    Από τις επιλογές που φαίνονται η πρώτη είναι για όσους έχουν 4κ τηλεόραση - η δεύτερη προσπαθεί να κρατήσει 60 fps με πιο aggresive dynamic resolution/scaling και η τρίτη (την οποία και επέλεξα λόγω FHD τηλεόρασης) έχει καλύτερα shadows, εφε, antialiazing κλπ.- Πάντως στο X με την τρίτη δεν είδα κάποια πτώση καρέ αλλά αυτά θα μας τα πει το DF με το ν και με το σ

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (27-01-2018),spartan (27-01-2018)

  4. #663

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Γιατί λέει τότε cross play κ cross platform, δεν ξέρω ίσως το δοκιμάσουμε μαζί θα το πάρω digital 22 ευρώ σήμερα, οπότε θα παίξουμε κ καμία φορά μαζί.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Tο pubg αυτη την στιγμη δεν υποστηριζει cross platform λειτουργια.

  5. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Christos33 (27-01-2018)

  6. #664
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Tο pubg αυτη την στιγμη δεν υποστηριζει cross platform λειτουργια.
    Είναι στα σχέδια τους όπως και το περιβόητο 640χ480 mode για το PC MASTER RACE a.k.a. τοστιέρα mode...

  7. #665

    Default

    Καπου ειχε αναφερθει οτι το σκεφτονταν να υπαρχει υποστηριξη(δεν θα ηταν παραξενο μεσω windows store οπως με τα υπολοιπα παιχνιδια)αλλα να πω την αληθεια καλυτερα να μην γινει γιατι εχει αρκετα θεματα το παιχνιδι στις εκδοσεις στις κονσολες και προφανως η Pc εκδοση θα εχει πλεονεκτημα.

    Εχει ξανααναφερθει και πιο παλια αυτο,αλλα οι δημιουργοι(οι περισσοτεροι τουλαχιστον)τωρα με τις αναβαθμισμενες κονσολες εχουν σαν στοχο τα multiplayer παιχνιδια συγκεκριμενα να τρεχουν το ιδιο μεταξυ της ιδιας πλατφορμας.
    Κοινως δεν θελουν το gears of war 5 να τρεχει στο multiplayer στα 30fps στο xbox one και στα 60 στο One X και στο pc γιατι θα εχουν μειονεκτημα οι κατοχοι xbox one.
    Γιαυτο και το gears of war 4 ετρεχε στο campaign στα 30 και στο multiplayer τρεχει νερο στα 60,λογω cross platform.

  8. #666
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Στο fortnite αν δεν κάνω λάθος πάντως πάλι συνέβη κάποιο "ατύχημα" και άνοιξε πάλι το crossplay xbox/ps4.

    Στο δε pubg οι δημιουργοί είχαν δηλώσει ότι το είχαν το παιχνίδι να τρέχει στα 60 αλλά για τους λόγους που αναφέρεις και εσύ - έπεσε στα 30.

    Είμαι διχασμένος με το θέμα - από την μια ναι console vs console (xbox one vs x ή ps4 vs pro) κάπου είναι άδικο αλλά από την άλλη και στα pc αυτό είναι συχνό αν όχι κανόνας - φαινόμενο. Τι να κλάσω εγώ με την 960 μπροστά στην 1080ΤΙ σου...

    Δεν ξέρω πραγματικά τι να σκεφτώ.

  9. #667
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    παιδια καλησπερα του κουλουμα μου βγηκαν ξινα το project scorpio παρεδωσε πνευμα Δεν στελνει σημα καθολου ενω η κονσολα λειτουργει κανονικα πραγμα το οποιο διαπιστωσα απο το xbox app. Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν η κονσολα παει να κανει cold start σβηνει μονη της Κατι τελευταιο εκτυπωσα την ετικετα παραλαβης της ups πρεπει να βρω το κουτι του η μπορω να το στειλω ετσι? εχει κανενας εμπειρια

  10. #668

    Default

    Επικοινώνησε με Microsoft Hellas θα σε κατευθύνουν αυτοί.

  11. #669
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Γιατί δεν μιλάς με την ίδια την εταιρεία να σου πει τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Είτε η ίδια η UPS που θα το μεταφέρεί ίσως έχει κάποιες προδιαγραφές για το συγκεκριμένο θέμα, είτε η Microsoft θα έχει την δυνατότητα να σε ενημερώσει για το ποια διαδικασία να ακολουθήσεις. Παλιά (επί RRoD του πρώτου 360) έφερνε η UPS κουτί της MS με όλα τα απαραίτητα και το πακετάριζε η ίδια. Αργότερα νομίζω το κατήργησε αυτό η MS και έπρεπε να το συσκευάζεις εσύ με δικιά σου ευθύνη. Αν ισχύει το δεύτερο, τότε να πας να πάρεις ένα κουτί για την κονσόλα μόνο αυτά τα καφετί που πουλάνε π.χ. σε χρωματοπωλεία κοντινού μεγέθους και πιθανόν bubble wrap να το τυλίξεις, δεν θα σε συμβούλευα να το βάλεις στο δικό του κουτί ήτοι αυτό που το αγόρασες, υποθέτω είναι μεγάλο για την κονσόλα μόνο (δεν στέλνεις κάτι άλλο, μόνο την κονσόλα από όσο ξέρω), δεν είναι νομίζω αρκετά ασφαλές και υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να στην καταστρέψουν την συσκευασία αυτή. Πάρε το support της MS θα έλεγα για αρχή.


  12. #670
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εχει πάλι beta το sea of thieves μέχρι την Κυριακή για να κάνουν test τους servers.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #671
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #672
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πεντακάθαρο φαίνεται στο X το παιχνίδι. Δεν ήξερα ότι δεν είχε κυκλοφορήσει το παιχνίδι στο PS3 τότε! Τώρα το έμαθα. LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #673
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    ηρθε η κονσολα απο το service και τωρα δεν λειτουργει το eject button που πριν λειτουργουσε αντε παλι ενα μηνα χωρις κονσολα λετε να ξεχασαν να κουμπωσουν καμια φυσα?

  16. #674
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Red Dead Redemption σε native 4K στο One X με 4xMSAA.

    https://www.resetera.com/threads/red...-thread.35346/
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #675
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    What sorcery is this!?



  18. #676
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tι εννοεις sorcery? Εχει καποια αλλη αλλαγη περα απο την 4Κ αναλυση? Αληθεια ρωταω, γιατι βλεποντας το βιντεο μονο την αναλυση ειδα αλλαγμενη και ετσι οπως το θετεις μοιαζει σαν να εκαναν και αλλες αλλαγες.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (11-04-2018)

  20. #677

    Default

    Το red dead το ειχα παιξει και σε ps3 και σε 360(απο τα τελευταια παιχνιδια που προλαβα στο xbox πριν μου σβησει η κονσολα απο το ring of death).Το προβλημα μου τοτε ηταν κυριως στο frame rate/pacing παρα στο αν ηταν πιο θολο ή οχι.
    Καλοδεχουμενο φυσικα το παραπανω αλλα μονο σε One X.Αν ηταν και στο απλο One S θα ηταν καλυτερα.

  21. #678
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Tι εννοεις sorcery? Εχει καποια αλλη αλλαγη περα απο την 4Κ αναλυση? Αληθεια ρωταω, γιατι βλεποντας το βιντεο μονο την αναλυση ειδα αλλαγμενη και ετσι οπως το θετεις μοιαζει σαν να εκαναν και αλλες αλλαγες.
    Όλα τα X-enhanced παιχνίδια της BC έχουν πέραν της ανάλυσης, βελτιωμένο frame rate (στα όρια που στόχευε το game π.χ. 30), 16χ Anisotropic Filtering και πολλές φορές αν το υποστήριζε και το ίδιο το παιχνίδι, επεμβαίνουν σε επίπεδο hardware/γλώσσας (όχι στην μηχανή αλλά στο πολύ περίπου) και κάνουν και το παιχνίδι να χρησιμοποιεί τα καλύτερα textures τα οποία τύχαινε να περιλαμβάνει αλλά λόγω frame rate δεν έβγαζε στα αρχικά μηχανήματα ή τέλος πάντων κάτι παρόμοιο, όπως έχω διαβάσει και εγώ.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το red dead το ειχα παιξει και σε ps3 και σε 360(απο τα τελευταια παιχνιδια που προλαβα στο xbox πριν μου σβησει η κονσολα απο το ring of death).Το προβλημα μου τοτε ηταν κυριως στο frame rate/pacing παρα στο αν ηταν πιο θολο ή οχι.
    Καλοδεχουμενο φυσικα το παραπανω αλλα μονο σε One X.Αν ηταν και στο απλο One S θα ηταν καλυτερα.
    Και το one-s έχει βελτιώσεις βρε αλλά όχι τέτοιου μεγέθους φυσικά.

    Για δωρεάν πάντως αν το έχεις το παιχνίδι θα το παίξεις και χωρίς φόβο RROD!

  22. #679
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Valkyre δες αυτό: https://www.resetera.com/threads/red...3#post-6597336 το βρήκα στο νήμα που παρέθεσε ο Wolfrathma παραπάνω.

    Αν αυτό δεν είναι sorcery σκεπτόμενος ότι τρέχει από το ίδιο δισκάκι που μπορεί να έχεις τότε τι είναι

  23. #680

    Default

    το ειχα αγορασει digital σε προσφορα που ειχε το store.φαινοταν ηδη βελτιωμενο λογω του x,τωρα λογικα θα φαινεται πολυ πιο ομορφο.θα το συνεχισω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •