Page 27 of 59 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #521
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Στο μεταξύ ακόμα και τώρα που είναι κλειστό από χθες είναι ελάχιστα ζεστό από πίσω - ίσα που το καταλαβαίνεις και αυτό είναι στα πλαίσια της κανονικής λειτουργίας ? - το έχω βάλει να κατεβάζει τα κέρατα του από εχθές.

    Για το blue screen - δεν ήταν ακριβώς αυτό - απλώς έτρεξα το trackmania και κόλλησε το παιχνίδι αλλά ενώ λειτουργούσε το guide και αυτά δεν με άφηνε να πάω στο κεντρικό μενού ούτε με άφηνε να κλείσω το παιχνίδι... Θα τρέξω σήμερα κάτι απαιτητικό για stress test.

    Κάτι ακόμα - σας έπρηξα sorry- έχω συνδέσει το snes mini στο hdmi in και ρεύμα του δίνω από το xbox από usb από πίσω - δεν πιστεύω να έχω κάποιο θέμα?
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 17:59.

  2. #522
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    ίσως να είναι ζεστό επειδή δεν έχει το brick που έχει το δικό μου, αλλά είναι εσωτερικά. για τα άλλα δεν ξέρω.
    Today is a good day to die...



  3. #523

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Στις παραπάνω περιπτώσεις βολικά δεν κλείνουν οι server...δεν πειράζει θα περιμένω nioh και nier automata στις εκπτώσεις ...του steam.
    Αν εχεις pc το οποιο μπορει να τρεξει αξιοπρεπως τα παραπανω παιχνιδια τοτε και εγω προσωπικα στηριζομαι σε αυτο που ανεφερε ο Γιαννης πιο πισω.
    Πεταξες ποσα exclusives του playstation για να αγορασεις ενα mini pc το οποιο ομως δεν σου τρεχει ολα τα παιχνιδια σε 60fps.Ναι ωραια η παραπανω αναλυση κλπ αλλα αν ειναι να πεσεις απο τα 60fps στα 30,αυτο λεγεται υποβαθμιση.

    Και εγω παντως μεχρι το καλοκαιρι συμφωνησα με τον αδελφο μου να μου παρει ενα xbox one s(θα κρατησει αυτος το controller)που με βολευει η κοινη βιβλιοθηκη και το κοινο controller με το pc μιας και ουτως ή αλλως εχω ηδη 2 παιχνιδια στο pc και controller(forza horizon 3 και Gears of war 4 ως τωρα).

  4. #524

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Στο μεταξύ ακόμα και τώρα που είναι κλειστό από χθες είναι ελάχιστα ζεστό από πίσω - ίσα που το καταλαβαίνεις και αυτό είναι στα πλαίσια της κανονικής λειτουργίας ? - το έχω βάλει να κατεβάζει τα κέρατα του από εχθές.

    Για το blue screen - δεν ήταν ακριβώς αυτό - απλώς έτρεξα το trackmania και κόλλησε το παιχνίδι αλλά ενώ λειτουργούσε το guide και αυτά δεν με άφηνε να πάω στο κεντρικό μενού ούτε με άφηνε να κλείσω το παιχνίδι... Θα τρέξω σήμερα κάτι απαιτητικό για stress test.

    Κάτι ακόμα - σας έπρηξα sorry- έχω συνδέσει το snes mini στο hdmi in και ρεύμα του δίνω από το xbox από usb από πίσω - δεν πιστεύω να έχω κάποιο θέμα?
    ειναι λογικο να ειναι λιγο ζεστο εφοσον το εχεις instand on κ κατεβαζει πραμα. για το στρεσσ τεστ που λες,εχω παιξει 4-5 ωρες ass.cr.or κ ισα που ζεσταθηκε λιγο. ειναι κ χειμωνας βεβαια,οποτε δεν υπαρχουν θεματα με θερμοκρασιες ετσι κ αλλιως. στο τελευταιο που αναφερεις δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δε νομιζω να υπαρχει κ θεμα.

  5. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (25-11-2017)

  6. #525
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν εχεις pc το οποιο μπορει να τρεξει αξιοπρεπως τα παραπανω παιχνιδια τοτε και εγω προσωπικα στηριζομαι σε αυτο που ανεφερε ο Γιαννης πιο πισω.
    Πεταξες ποσα exclusives του playstation για να αγορασεις ενα mini pc το οποιο ομως δεν σου τρεχει ολα τα παιχνιδια σε 60fps.Ναι ωραια η παραπανω αναλυση κλπ αλλα αν ειναι να πεσεις απο τα 60fps στα 30,αυτο λεγεται υποβαθμιση.

    Και εγω παντως μεχρι το καλοκαιρι συμφωνησα με τον αδελφο μου να μου παρει ενα xbox one s(θα κρατησει αυτος το controller)που με βολευει η κοινη βιβλιοθηκη και το κοινο controller με το pc μιας και ουτως ή αλλως εχω ηδη 2 παιχνιδια στο pc και controller(forza horizon 3 και Gears of war 4 ως τωρα).
    Κοίταξε να δεις, επειδή παρατηρώ ότι καταφεύγω συχνά σε shitposting και αυτό είναι κάτι που δεν μου αρέσει ούτε με αντιπροσωπεύει αλλά κακώς χάνω την ψυχραιμία μου όταν βλέπω την λέξη pc σε συζήτηση για κονσόλες - δηλαδή σαν να συγκρίνουμε tablet με κινητά αν θες να την κάνουμε αυτήν την συζήτηση κάπως αλλιώς ευχαρίστως σε Pm, με καφεδάκι ότι θες. Σέβομαι την άποψη σου, συμφωνώ δεν συμφωνώ αλλά ότι και να γράψουμε εδώ, με γραπτό λόγο, ο οποίος είναι και εύκολα παρεξηγήσιμος γιατί μπορεί εγώ να γράφω με mood χαβαλέ και εσύ να έχεις πλακωθεί με την γκόμενα πριν το διαβάσεις οπότε καταλαβαίνεις ότι άκρη δεν θα βγάλουμε εκτός αν αρχίσουμε τα σεντόνια και πάλι πόσο μάλλον να αρχίσουμε την συζήτηση περί console exclusive κλπ. Για αυτό ανέφερα τα παραπάνω παιχνίδια που αναφέρεις. Εκεί η συζήτηση για pc δεν μετράει? Σε τελική ποιός βγήκε δημόσια και ανέφερε τα pc ως τον λόγο κυκλοφορίας του ps4 pro.

    Εγώ ή ο spencer?

    Θα σου πω 2 πράγματα μόνο:

    - Είχα gaming pc και χάλασε και δεν θέλω/μπορώ να ασχοληθώ με PC και ας μου έχει μείνει το Steam Account με 250 παιχνίδια στο χέρι.

    - Τώρα εισήλθα μετά από 10ετία στο console gaming οπότε - δεν έχω επαφή με τα games αυτά που βλέπω στο gamepass τα οποία κατανοώ ότι είναι παλιά, ξαναζεσταμένο φαγητό για πολλούς εδώ αλλά για μένα είναι too much.

    -Έχω ήδη nintendo συστήματα. (για τα exclusives που αναφέρεις).

    -Αν έχεις playstation ή ήδη xbox one (s) δεν έχεις λόγο να γράφεις εδώ - κατανοώ απόλυτα ότι δεν έχει να σου προσφέρει κάτι το X1X σε σχέση με το κόστος του εκτός και αν κάποιος τα έχει και μπορεί να τα σκάσει.

    -Ο pc gamer είναι pc gamer για όλα αυτά που δεν μπορεί να παίξει σε κονσόλα - Total war, adventures κλπ.. Αυτός που παίζει lol και dota μόνο pc gamer δεν είναι. Βασικά ο Purist Pc master race όπως λέμε περιπαικτικά δεν ασχολείται καν με κονσόλες - δεν του περνάει καν στην σκέψη του δηλαδή.

    Ας λήξουμε όμως το offtopic εδώ και ότι άλλο θες να το συζητήσουμε με άλλους τρόπους. Θα χαρώ πολύ.

    Φιλικά.
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 20:57.

  7. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-11-2017)

  8. #526

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    -Αν έχεις playstation ή ήδη xbox one (s) δεν έχεις λόγο να γράφεις εδώ
    Εκανα μια ερωτηση πιο πριν και απαντηση δεν πηρα αλλα απο αυτα που γραφεις μαλλον επιβεβαιωνονται αυτα που ρωτησα πιο πισω για το αν εισαι ο steve sheep του γειτονικου forum.Οχι οτι θα αλλαξει κατι βεβαια αλλα τελος παντων.

    Το παραπανω που γραφεις ερχεται σε αντιθεση με αυτο που σου εγραψε ο συμφορουμιτης Λευτερης στην προηγουμενη σελιδα στο σχολιο 508.
    ''Μόνο μια παράκληση. Ναι, είμαστε PlayStation forum εδώ και 10 χρόνια. Το μακροβιότερο με την μεγαλύτερη κίνηση, μετά από την εποχή του gamelife.gr (άλλες επικές μάχες εκεί από το 2000 έως το 2005-6). Ναι, έχουμε sections για Xbox και Nintendo. Αλλά μην ξεχνάμε ότι κατά βάση είμαστε PlayStation forum. '''

    Αρα λες λοιπον στο κοντα 90-95% του forum που καλυπτει τις παραπανω κονσολες που αναφερεις οτι δεν εχει λογο να γραφει εδω για ποιο λογο?Το παρον θεμα για ποιο λογο ανοιχτηκε?
    Αφου το One X ειναι κονσολα τωρινης γενιας και παιζει τα ιδια παιχνιδια με το αρχικο Xbox One του 2013?

    Για τα περι Pc ιδια η MS δεν στηριζει την υπηρεσια xbox play anywhere οπως και το cross platform στην συνεργασια μεταξυ pc και xbox ?Μια ενιαια πλατφορμα την θεωρει πλεον,γιαυτο και ολα της τα παιχνιδια βγαινουν και εκει.

    Αρα για ποιο λογο να μην σχολιαζουμε τα της εταιρειας,ειδικα εμεις που πληρωνουμε τα προιοντα της οπως παιχνιδια και περιφερειακα????
    Μην ξεχνας αγαπητε οτι μπορει αυτη η γενια να αρχιζει για σενα μετα απο 4 χρονια με το One X,αλλα για τους περισσοτερους απο μας που σχολιαζουμε εχουμε φαει τα καλα και τα κακα αυτης της γενιας απο τις πρωτες μερες του 2013 μεχρι σημερα.

    Επιπλεον,αν ηθελα να τονισω την ανωτεροτητα μιας πλατφορμας/κονσολας απεναντι στο One οπως κανουν παρα πολλοι σε αλλα site του εξωτερικου θα με εβλεπες να χρησιμοποιουσα και αναλογους απαξιωτικους χαρακτηρισμους,πραγμα που δεν το κανω.Αλλα για ποιο λογο να το κανω αφου αγοραζω παιχνιδια και στις δυο πλατφορμες των εταιρειων,δηλαδη και της Sony και της MS?

    Αυτο που με πειραζει ομως σε αυτα που βλεπω γενικα στα forum(Ελληνικα και ξενα)οπως ανεφερε πολυ σωστα πιο πισω ο συμφορουμιτης Λεφτερης παλι στο post 508 ειναι αυτο
    '''Η μαλακία, κατ' εμέ πάντα, που είναι όμως; Στο ότι κατόπιν αγοράς ο καθένας θέλει να "καυχηθεί" για την επιλογή του, ''
    τα περι lootboxes και Microtransactions στα exclusives της MS για ποιο λογο δεν τα αναφερει κανεις τωρα που βγηκε το One X?
    Δηλαδη εμεις γιατι ριχναμε κραξιμο στην Sony για τα χαζο παιχνιδια που εδινε στο plus πιο παλια ή διαφορετικα ανα ηπειρους(διαχωρισμος πελατων),για τα φανακια του Pro που σε συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι λες και εχεις το σκουπακι στο αυτι σου και παει λεγοντας και στην περιπτωση του Xbox απαγορευεται να πουμε το οτιδηποτε βρισκουμε αρνητικο?

    Τελος αυτα που γραφεις περι pc gamer προφανως και δεν ισχυουν και οχι μονο για αυτον. Κανενας σοβαρος gamer δεν μπορει να μεινει σε μια μονο πλατφορμα/κονσολα,ακομα και ο pc gamer.
    Γιατι και το Forza/gears/halo σου θα θες να παιξεις,και το bloodborne/last of us/zero dawn/god of war/red dead redemption,και το metroid/zelda/mario.
    Ειναι πολλα τα λεφτα αλλα το gaming ποτε δεν ηταν φθηνο hobby,απλα σε αυτη την γενια υπαρχουν παραπανω προσιτες επιλογες απο παλια.

    Αν σε κατι απο αυτα που γραφω παραπανω ειμαι λαθος ή προσβαλω καποιον ας με διορθωσει καποιος Moderator.
    Last edited by Fulgore; 26-11-2017 at 22:13.

  9. #527

    Default

    απλα αυτες ειναι συζητησεις που δεν καταληγουν καπου. να γραφτουν κ τα αρνητικα κ τα θετικα εννοειται,οπως κ πληροφοριες,βιντεο,αποριες κτλ που να βοηθουν κ αλλα μελη που μπορει να τους ενδιαφερει το θεμα καθαρα για το x. στις τελευταιες σελιδες,εχουν γινει αντιπαραθεσεις που απλα δεν καταληγουν καπου κ ουτε προκειται να καταληξουν καπου,οπως επισης δεν βλεπει καποιος πληροφοριες για το x αρνητικες κ θετικες,παρα μονο συζητησεις-τσακωμους κτλ γενικου περιεχομενου για την microsoft.

    σαφεστατα βαζω κ τον εαυτο μου μεσα,απο 'δω κ περα θα συμμετεχω μονο σε οτι εχει να κανει καθαρα με το x.σημειωνω παλι,ειτε αρνητικο ειτε θετικο.ολες οι κονσολες εχουν τα αρνητικα κ τα θετικα τους αλλωστε!
    γνωμη μου...

  10. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (26-11-2017)

  11. #528
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    απλα αυτες ειναι συζητησεις που δεν καταληγουν καπου. να γραφτουν κ τα αρνητικα κ τα θετικα εννοειται,οπως κ πληροφοριες,βιντεο,αποριες κτλ που να βοηθουν κ αλλα μελη που μπορει να τους ενδιαφερει το θεμα καθαρα για το x. στις τελευταιες σελιδες,εχουν γινει αντιπαραθεσεις που απλα δεν καταληγουν καπου κ ουτε προκειται να καταληξουν καπου,οπως επισης δεν βλεπει καποιος πληροφοριες για το x αρνητικες κ θετικες,παρα μονο συζητησεις-τσακωμους κτλ γενικου περιεχομενου για την microsoft.

    σαφεστατα βαζω κ τον εαυτο μου μεσα,απο 'δω κ περα θα συμμετεχω μονο σε οτι εχει να κανει καθαρα με το x.σημειωνω παλι,ειτε αρνητικο ειτε θετικο.ολες οι κονσολες εχουν τα αρνητικα κ τα θετικα τους αλλωστε!
    γνωμη μου...

    Και εγώ αυτό έγραψα στην ουσία ότι δεν έχει νόημα αυτού του είδους η συζήτηση και πάλι από ολόκληρο κείμενο πιάνει μια πρόταση που (ναι αν την πάρεις έτσι μόνη της αυτό το νόημα βγάζει) και από εκεί γράφει ολόκληρο σεντόνι ότι του είπα να μην γράφει σε αυτό το post.

    Η πιθανότητα όμως από τα συμφραζόμενα (γιατί η πρόταση δεν ήταν μόνη της...) ότι αναφερόμουν στο ότι δεν αξίζει να πάρεις xbox one x ή ίσως δεν αξίζει αν έχεις ήδη σύστημα και η πρότασή μου ήταν για να δώσω έμφαση (του τύπου ναι το ξέρουμε ότι δεν θα πουλήσει το X1X σε εσένα και άλλους που έχουν ήδη κονσόλα ή pc και έχουν επενδύσει στο οικοσύστημά της) δεν του πέρασε ούτε καν από το μυαλό. Και πως άλλωστε, αφού στο μυαλό του έχει στήσει ολόκληρο nemesis σύστημα με τον φανταστικό του villain που λέγεται steeve sheep ή όπως αλλιώς λέγεται και ενώ προειδοποίησα παραπάνω ότι ένα Post ανάλογα πως ή αν θες σε τελική μπορεί να το παρεξηγήσεις...

    Όχι τίποτα άλλο αλλά μια και είπα για nemesis έπαιζα και shadow of war χθες. Πολύ ωραίο παιχνίδι chystos και δεν μου κόλλησε το X - ευτυχώς. Δεν το είχα να ξανακατεβάζω.
    Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση το μηδενικό aliasing (1080p) -favor quality preset.
    Last edited by Sir_Teraflop; 26-11-2017 at 14:16.

  12. #529

    Default

    ε ενταξει ετυχε μια φορα σου κολλησε με παιχνιδι. το shadow of war σπερνει,το ειχα παιξει στο pro. λογικα στο x πρεπει να ειναι ενα σκαλι καλυτερο.

  13. #530

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    απλα αυτες ειναι συζητησεις που δεν καταληγουν καπου. να γραφτουν κ τα αρνητικα κ τα θετικα εννοειται,οπως κ πληροφοριες,βιντεο,αποριες κτλ που να βοηθουν κ αλλα μελη που μπορει να τους ενδιαφερει το θεμα καθαρα για το x.
    Θελω να μου απαντησεις με το χερι στην καρδια στο παραπανω. Πιστευεις αντικειμενικα οτι καποιος 3ος(περαν των παιδιων που συμμετεχουν στα θεματα στο forum και γνωριζουν πανω κατω τι παιζει με τις αναβαθμισμενες κονσολες)που θελει να μαθει για το Xbox One X για αγορα,για τις επιπροσθετες υπηρεσιες,για τα παιχνιδια που βγαινουν σε αυτο και παει λεγοντας,θα μπει σε forum με τιτλο ps4forums για να ενημερωθει?
    Ουτως ή αλλως περαν απο αυτα που γραφοντα γενικα για την ολη πορεια της εταιρειας,το μονο ουσιωδες που αναφερεται για την κονσολα ειναι τα συγκριτικα video του digitalfoundry.Τι παραπανω ουτως ή αλλως να γραψει καποιος(ακομα και εσυ σαν κατοχος?) για την κονσολα αυτη απο την στιγμη που δεν ειναι(οπως και το pro)next gen κονσολα?

    Εντομεταξυ οπως καταλαβαινεις απο την στιγμη που εγινε το κακο και βγηκαν αυτες οι αναβαθμισμενες κονσολες το μονο κεντρικο θεμα τους ειναι τα συγκριτικα μεταξυ αυτων και των απλων μοντελων. Κοινως το Vs και η συγκριση ειναι αναποφευκτα.

    Σε αυτο που λες στο τελος της πρωτης παραγραφου εχεις δικιο,αλλα απο την στιγμη που αναφερθηκε απο τις πρωτες μερες η συμπεριφορα της κονσολας οσον αφορα τις θερμοκρασιες και τον θορυβο δεν υπαρχει κατι αλλο να γραφτει για αυτην. Πλεον μενουν μονο τα διαφορα συγκριτικα που στην παρουσα φαση στην ουσια ειναι μια διαφημιση για το digitalfoundry αφου ολα τα video απο αυτο προερχονται.

    Τα ειδες και εσυ ο ιδιος και στο κεντρικο θεμα του Xbox one πως εχει πεσει η κινηση και η κουβεντα στο θεμα αυτο.
    Ο λογος που γινονται κουβεντες που δεν καταληγουν πουθενα ειναι γιατι οι ιδιες οι αναβαθμισμενες κονσολες δεν εχουν ουσιωδη λογο υπαρξης(τα ιδια βεβαια ισχυουν και για το Pro).

  14. #531
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λάθος. Πέρα για πέρα λάθος.

    Το φαινόμενο του "VS" πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει. Και κακώς λέγεται "VS". Δεν λέγεται έτσι. Ο αρχαίος και εγκατεστημένος όρος είναι "System Wars".
    Από τα 8-bit, στα 16-bit μέχρι και σήμερα. Είτε λέγονται Home Computers, είτε Personal Computers, είτε κονσόλες (στο wars, προσθέστε και τα OS που φορούσε το κάθε μηχάνημα). Πιστέψτε με ανέκαθεν ήταν έτσι.

    Μην σας πω κιόλας ότι τα τελευταία 7 χρόνια έχει μειωθεί κατακόρυφα το φαινόμενο των System Wars. Καμία σχέση με παλαιότερα. ΚΑΜΙΑ.

    Και να σας πω κάτι; Δεν βλέπω τίποτα το "κακό" ή λάθος στα System Wars. Ανάμεσα στις παθιασμένες συζητήσεις/αντιπαραθέσεις, υπάρχουν και επιχειρήματα.
    Αλλά να ξέρουμε κάτι.
    Κάτι που ΠΑΝΤΑ ίσχυε: οι συζητήσεις System Wars ΠΟΤΕ δεν γίνονταν με σκοπό να καταλήξουν κάπου. Γίνονταν απλώς για να γίνονται. Χωρίς ουσία και κατάληξη. Οι μεν αντιπαρατίθενται με τους δε και παραδίπλα οι τάδε και οι δείνα, με τις δικές τους αντιπαραθέσεις. Είναι στην ανθρώπινη φύση. Άαααααααααααπειρες ώρες μεταξύ Commodor-άδων και Amstrad-άδων, Atar-άδων και Amig-άδων, αργότερα Amig-άδων και PC-άδων, έπειτα PSX-άδων και Saturn/N64-άδων κλπκλπ μέχρι σήμερα.

    Ένας κανόνας υπήρχε σε διάφορα φόρουμ (fora όπως είναι το σωστό). Ή που επέτρεπαν τέτοιες κουβέντες (με την όποια κατάληξη όπως flaming, προσωπικοί χαρακτηρισμοί και εν τέλει ban) ή που δεν επέτρεπαν ΚΑΘΟΛΟΥ. Και όταν λέω ΚΑΘΟΛΟΥ το εννοώ 100% : με το που έκανε ένας χρήστης, και μόνο ένας, κάποιο System Wars-post, κατευθείαν σβηνόταν, έπαιρνε ban 3 ημερών και προειδοποίηση αν το ξανακάνει θα γίνει permanent ban.

    Διαλέγετε και παίρνετε.

    Και σόρρυ δεν υπάρχει η επιλογή "Πολιτισμένη System Wars συζήτηση", διότι πολύ απλά δεν υπάρχει. Η πείρα δεκαετιών αυτό έδειξε (ανθρώπινη φύση γαρ).

  15. #532

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    να γραφτουν κ τα αρνητικα
    Μα δεν ειδα και κανενα να γραφει αρνητικα για την τωρινη κατασταση ρε συ Χρηστο?Μονος μου τα ανεφερα πιο πισω τι παιζει με τα προσφατα exclusive παιχνιδια της Microsoft,κανενα σχολιο δεν ειδα να γραφεται πανω σε αυτα ακομα και απο κατοχους xbox(x,s,απλου).Αν λοιπον η κουβεντα δεν γινει γυρω απο τα παιχνιδια,δεν ειναι λογικο μετα να πεφτει ανακυκλωση γυρω απο τα συγκριτικα του digitalfoundry και να ξεφευγει ετσι?Δες το για τον εαυτο σου στο Pro.Τι προτιμας να

  16. #533

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    στο μυαλό του έχει στήσει ολόκληρο nemesis σύστημα με τον φανταστικό του villain που λέγεται steeve sheep
    Για να κλεισω το παραπανω οσον αφορα με το ονομα αυτο που ανεφερα(δεν αφορα το xbox one x αλλα αφορα αυτα που γραφτηκαν λιγες σελιδες πιο πισω με καποιους χαρακτηρισμους κυριως προς πληροφοριση των υπολοιπων.Οσοι συμμετεχουν στο γειτονικο forum οπως ο PDS το πιο πιθανο να θυμουνται σε τι αναφερω.

    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (26-11-2017)

  18. #534

    Default

    Fulgore και ο steve να είναι (που είναι lol) δεν μας πέφτει λόγος αφού δεν είμαστε εμείς mods. Όσον αφορά το one x όπως είναι κουραστικό να διαβάζεις συνέχεια για το game pass έτσι είναι κουραστικό να διαβάζεις σε κάθε σελίδα ότι δεν έχει exclusives. Το έχουμε εμπεδώσει όλοι νομίζω και προσωπικά βρίσκω τη σύγκριση με το pc ανούσια.
    Last edited by gRim; 26-11-2017 at 16:48.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to gRim For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-11-2017),Sir_Teraflop (26-11-2017)

  20. #535

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Fulgore και ο steve να είναι (που είναι lol) δεν μας πέφτει λόγος αφού δεν είμαστε εμείς mods.
    Μα δεν ειπα οτι μας πεφτει λογος απλα θεωρησα σωστο να ενημερωσω πανω στο συγκεκριμενο κομματι απλα για να κλεισει αυτο μια και καλη.

    Για το εσωτερικο της κονσολας ουτως ή αλλως τα ειπαμε οταν πρωτοκυκλοφορησε οπως και αν ειναι πιο ποιοτικη(που ειναι)σε κατασκευη γενικα απο τον ανταγωνισμο.
    Οσο για το αλλο κομματι που λες δεν αντιλεγω αγαπητε ,αλλα παλι στα λογια μου ερχεσαι. Οταν η κουβεντα δεν γινεται στα παιχνιδια αυτα καθαυτα,τι παραπανω να γραφτει στο παρον θεμα?Γιατι το xbox παιχνιδια εχει για να γινει κουβεντα(εγω εχτες αγορασα cuphead και forza horizon 3 το hot wheels dlc απο xbox παιχνιδια μαζι με wolf και evil within 2)αλλα δεν βλεπω γενικα ενδιαφερον για κουβεντα γυρω απο τα ιδια τα παιχνιδια(gameplay,ιστορια,multiplayer)αλλα πιο πολυ ενδιαφερον στις συγκρισεις μεταξυ xbox one x και αλλων κονσολων.

    Αν σε καποιο απο τους παραπανω συλλογισμους ειμαι λαθος,περιμενω διορθωση



    Για τα VS που λεει ο Λευτερης πιο πισω, τοσο πισω δεν εχω προλαβει τις κοντρες που λεει αλλα στις μεθεπομενες γενιες ναι μεν υπηρχαν και τοτε οι γνωστες κοντρες αλλα γινοταν γυρω απο τα παιχνιδια αυτα καθαυτα.
    Πλεον σε αυτη τη γενια γινονται κοντρες στις επιδοσεις των κονσολων μεταξυ τους,στις αναλυσεις και σε τελευταια μοιρα τα οποια exclusive(που επειδη πλεον κυριαρχουν πιο πολυ απο ποτε τα multiplatform παιχνιδια,τα πραγματα ειναι και ξεκαθαρα πανω κατω).
    Last edited by Fulgore; 26-11-2017 at 22:12.

  21. #536
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για τα VS που λεει ο Λεφτερης πιο πισω, τοσο πισω δεν εχω προλαβει τις κοντρες που λεει αλλα στις μεθεπομενες γενιες ναι μεν υπηρχαν και τοτε οι γνωστες κοντρες αλλα γινοταν γυρω απο τα παιχνιδια αυτα καθαυτα.
    Αυτό που λες, έγινε γιατί όσο περνούσαν τα χρόνια, τόσο λιγότερες γνώσεις περί τεχνολογίας και hardware είχε ο κόσμος σε σχέση με παλαιότερα. Αν δεν ξέρει ο άλλος τίποτα, πέραν κάποιων μονάδων μέτρησης (και αρκτικόλεξα για να το παίξει βαθύτερος γνώστης), ε, λογικό είναι να περιορίζεται η System Wars κουβέντα στα παιχνίδια. Κάτι σαν "το δικό μου matchbox είναι πιο όμορφο από το δικό σου". Δημοτικό φάση.

    ΥΓ: Fulgore, το "Lefteris" είναι γραμμένο με phonetics, ώστε οι ξένοι να το προφέρουν σωστά. Στην ελληνική γλώσσα είναι όμως.....με ύψιλον και όχι με φί! Άρα λοιπόν Λευτέρης και όχι Λεφτέρης! (απλή παράκληση, γιατί να βλέπω το όνομά μου με φί είναι κάπως έργο γκραν' ντ' γκινιόλ! χαχαχαχαχ)

  22. #537

    Default



    - - - Updated - - -

    @vengeance 64

    τωρα με το pass που καιγεσαι,κατεβασε κ recore που εχει παρει update για το x

    - - - Updated - - -


  23. #538
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ....
    Ναι thanks το έχω βάλει να κατεβαίνει (και αυτό )

    Christo (και λοιποί φυσικά) - μεταξύ KI και Injustice 2 ποιο προτείνεις ή και κάποιο άλλο . Πήρα το ραλλάκι μου (forza 7- lootbox edition), έχω το action rpg μου (Shadow of War), από αθλητικά και λοιπά είμαι καλυμμένος με το ea-access κλπ για τώρα, θέλω όμως και ένα σύγχρονο beat um - είμαι fan του είδους (και ναι το SF:V είναι το μόνο exclusive που με πόνεσε...)
    Last edited by Sir_Teraflop; 26-11-2017 at 21:02.

  24. #539

    Default

    εγω θα ελεγα ki που μου θυμιζει κ το snes. να δω που θα πρωτοεστιασεις με τοσα που εχεις κατεβασει!!

  25. #540
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Χαχα ναι - να σου πω την αλήθεια, ποιο πολύ τα κορίτσια μου παίζουν (Disneyland Adventures - X enhanced) παρά εγώ πάλι. Ο άμοιρος με το 3ds την βγάζω πιο πολύ και αργά το βράδυ ξεκλέβω κανένα 3ωρο να παίξω.

    Να σου πω την αλήθεια τα πήρα χθες στην κράνα και τα έσβησα όλα - μόνο το recore άφησα και το Unravel - α και το mirror's edge. Σκέφτομαι και το For Honor να κλείσω τον πρώτο κύκλο/μήνα μου. Προσπαθώ να κάνω catch-up βλέπεις...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •