Page 25 of 59 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 481 to 500 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #481

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ξεφευγει βεβαια λιγο η συζητηση αλλα παιδια θα πρεπει σε καποιο σημειο να μπει και λιγη ταξη στο τι καταλογιζουμε στις εταιρειες, γιατι καπου νομιζω οτι δεν βλεπουμε σφαιρικα την κατασταση.

    Υπαρχει προβατοποιηση και "προβατοποιηση".

    Αναφερομαι στο τι επιτρεπουμε ως καταναλωτες και ως τι διαμαρτυρομαστε σε σχεση με το ποια ειναι και η πραγματικοτητα.

    Κι εγω διαμαρτυρομουν και πολυ συχνα εξακολουθω να διαμαρτυρομαι και σημερα, για τα DLC , microtransactions, unfinished games, patches κλπ.

    Ομως καπου να δουμε και λιγο την κατασταση που επικραττει. Να δουμε και λιγο τις απαιτησεις μας. Να δουμε το κοστος παραγωγης ενος παιχνιδιου την σημερον ημερα. Παιδια το κοστος ειναι εξωφρενικο... εχει ξεφυγει η κατασταση. Δεν μπορουμε ως καταναλωτες να απαιτουμε να παραμενουν ιδιες οι τιμες των προιοντων και ας ειναι το κοστος 10απλασιο απο οτι ηταν καποτε...δηλαδη ξερω γω ειναι απλη λογικη?

    Ναι ξενερωσα οταν το PSN εγινε επι πληρωμη, αλλα ειμαι προβατο οταν αντιλαμβανομαι οτι καπως πρεπει να εχει εσοδα μια εταιρεια? Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι πολλες φορες τα σκεφτομαστε ολιγον μπακαλιστικα καποια πραγματα και εντελως απο την σκοπια του προσωπικου μας συμφεροντος. Δεν προσπαθω να υποστηριξω καμμια μεγαλοεταιρεια λεγοντας αυτο, απλα φιλοι μου δεν ξερω ποσο νομιζατε οτι κοστιζε να φτιαξει καποιος ενα PS2 game αλλα ειναι ανεκδοτο σε σχεση με το σημερα.

    Οταν ΑΑΑ παιχνιδια εχουν φτασει τα 200-300 εκατομυρρια δολλαρια για αναπτυξη και θελουν 2-3-4 χρονια για να παραχθουν, εσεις τι περιμενετε? Να μην βγαλουν καποιο συστημα, πεστο DLC πεστο microtransactions, για να ειναι υγιης επιχειρηση? Λεγοντας αυτο να σημειωσω οτι παντα μιλαω για ΤΙΜΙΟ dlc και ΤΙΜΙΟ microtransaction που απλα δκαιολογειται απο την σημερινη πραγματικοτητα, οχι για καφριλες (που υπαρχουν πολλες).

    Εχω λοιπον εγω παψει να θεωρω οτι τα παντα ειναι ασχημα και οτι τα παντα ειναι αδικαιολογητα και τα παντα ειναι προιον αισχροκερδιας και απληστιας... δεν ειναι ετσι. Το PSN θελει καποια εκατομυρρια για να λειτουργει, οι εταιρειες καπως πρεπει να φερουν χρημα πισω απο την 200 εκατομυρρια επενδυση τους, εκτος και αν περιμενουμε εμεις να εχουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.

    Ξαναλεω δεν προσπαθω να δωσω χαρη σε καμμια εταιρεια που προσπαθει να γαμησει το χομπυ με αισχρο τροπο, βλεπε always online, lootboxes, pay to win κλπ , αυτα οχι σε καμμια περιπτωση δεν τα δικαιολογω. Αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι τα βιντεοπαιχνιδια ειναι ενα εξαιρετικα φθηνο χομπυ και για να ειμαι ειλικρινεις μου κανει εντυπωση πραγματικα που στην σημερινη πραγματικοτητα, οι τιμες ειναι εκει που ειναι και τοσο χαμηλα. Δεν ειμαι κανενας εφοπλιστης, ουτε και προσπαθω να το παιξω καπως, αλλα ειλικρινα, με τα νουμερα που ακουω, τα νουμερα που διαβαζω, τα στουντιο που κλεινουν, μου κανει εντυπωση απλα.

    Το βλεπω κι εγω να κανει μπαμ αυτο το πραγμα και θα παμε 20 ετη πισω και εκει που τωρα παραπονιομαστε για το κακο lyp syncing στο Horizon ή το πενιχρο 1800ρ αντι για OMG TRUE 4K native στο Assassins Origins, θα βρεθουμε να πανηγυριζουμε για παιχνιδι που εχει voice acting...

    Εγω ειμαι οκ πλεον με DLC και microtransactions, ακομα και in game currencies για οσους θελουν να τελειωνουν 1 ωρα γρηγοροτερα, αρκει το single και το multiplayer να μην επηρεαζονται σε βαθμο τετοιο που γινεται απαραιτητη η αγορα DLC. Μαγκες οποιος θελει να δωσει 10 ευρω για κουστουμια, να τα δωσει. Κι αν η εταιρεια και κατα συνεπεια η βιομηχανια ετσι μπορει να στηριχθει/σταθει, τοτε εγω ειμαι οκ.

    ΥΓ: Παντως το γνωστο meme αυτο:


    Click image for larger version. 

Name:	C_Zp3A2XsAM1uTT.jpg 
Views:	62 
Size:	37.7 KB 
ID:	10372

    ειναι περα για περα παραπλανητικο (εκτος απο υπερβολικο το συγκεκριμενο οσον αφορα τις τιμες...) και κατα την γνωμη μου πληρως αφελες.
    Συμφωνώ με το σύνολο του post αλλά πρέπει να το βλέπουμε (δεν το αναφέρω προσωπικα για σενα αλλά γενικά) συνολικά λιγο το θέμα.

    Αν πχ το έλεγε αυτο κάποιος εδώ μεσα την εποχη του 360 θα έτρωγε το κράξιμο της αρκούδας.

    Προσωπικά δεν αγοράζω dlc ακόμα και για το horizon που ειναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια δεν το έκανα. Το θεωρώ ότι χειρότερο για το gaming. Δηλαδή τα dlc δεν τρώνε εργατοώρες για να φτιαχτούν; Δεν απαιτούν λεφτά ; Γιατί δε φτιάχνουν ένα παιχνίδι κομπλέ από την αρχη ωστε να είναι ελκυστικό στον καταναλωτή ετσι ωστε και το κόστος να ρίξουν και να πουλήσουν καλύτερα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (24-11-2017)

  3. #482
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    @Valkyre
    +1000 Το έχω γράψει παραπάνω. Και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. +rep by the way. ....

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #483
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό που είπε ο Valkyrie, το έχουμε καυτηριάσει κάποια χρόνια πριν, αλλά τότε πολλοί το αμφισβητούσαν.

    Τώρα που είναι πασιφανές μετατράπηκε από αμφισβήτηση σε αντικείμενο προβληματισμού;

    Σόρρυ, αλλά είναι αργά. Πολύ αργά.

    Όπως το πάνε οι εταιρείες με την κάκιστη διαχείριση των οικονομικών μοντέλων τους, οδεύουν προς το 2ο industry crash. (ουδένα business plan βάθους 5ετιας και όσο αφορά το business plan για την επόμενη γενιά κονσολών είναι τραγελαφική η κατάσταση, τα κουκιά δεν βγαίνουν, οι dev ψωμολυσσάνε, τα λίγα μεγαλοστελέχη ζουν ως βασιλιάδες, η μάρκετινγκ καμπάνια απορροφά περί το 30-40% του συνολικού budget στην ανάπτυξη ενός game)

    Κακά τα ψέμματα, μόνες τους οι εταιρείες hard/soft ware έβγαλαν τα μάτια τους. Η κακή αρχή έγινε με τις κονσόλες έπειτα των 3DO-PSX-N64-Saturn (δηλαδή με τα PS2-DC-Xbox-GC).
    Το κόστος παιχνιδιών δεκαπλασιάστηκε (PSX AAA game: περί τα 1-2 εκ. δολάρια, PS2 AAA game: 10-20 εκ. στην αρχή ζωής της κονσόλας, 20-30 εκ. δολάρια περί το 2005), αλλά η τιμή πώλησης παιχνιδιών ίδια.
    Μετάβαση σε X360-PS3, κόστος ΑΑΑ game από 80 έως ακόμα και 200 εκ. δολάρια, κόστος πώλησης πάλι ίδιο στα 60 ευρώ.
    Πάμε σε PS4-Xbone, κόστος 120-300 εκ. δολάρια + το κόστος συντήρησης σέρβερ/γραμμών (που αρκετά πλέον παιχνίδια είναι online), αλλά η τιμή πώλησης ίδια. Τα DLC και τα διάφορα microtransactions δεν βοηθούν πουθενά μακροπρόθεσμα, ούτε στο mentality του community (μεγάλο το backlash / λίγοι δεν αντιδρούν), ούτε στην βελτίωση οικονομικών της εταιρείας.

    Ε, όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, και παιδί Δημοτικού να είσαι ακόμα, η πορεία (αν δεν αλλάξει) είναι προδιαγεγραμμένη.

    Οι παλαιότεροι τα έχουμε ξαναζήσει, το πως ψοφά μια βιομηχανία: κακές οικονομικές πρακτικές, shovelware ολοένα και περισσότερο, μείωση του θετικού mentality στο community, ε, δεν θέλει και πολύ να ψοφολογήσει ένα market, όταν του γ@μ@ς τη μάνα σερί κάποια χρόνια.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Axilleas_GR (24-11-2017),DJTaurus (24-11-2017),mihalis13 (24-11-2017)

  6. #484
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πόσο συμφωνώ και εγώ παιδιά. Τα κόστη έχουν αυξηθεί πάρα πολύ και πέραν ελάχιστων ΑΑΑ τίτλων που έχουν τρελό κέρδος, οι περισσότεροι ίσα βγάζουν τα έξοδα τους.
    Επίσης παλιά στα παιχνίδια (μέχρι PS1) δεν έπεφτε η τιμή με τίποτα και τώρα παίρνουμε games με 10-20€. Παλιά δεν θυμάμαι κανένα game κάτω από 8.000 δραχμές και αυτό πρέπει να ήταν μέτριο σαν game και να είχε κυκλοφορήσει τουλάχιστον 2-3 χρόνια....
    Spoiler!

  7. #485

    Default

    Οι επιλογες που βλεπω:

    1) Να ανεβασουν τις τιμες στα παιχνιδια.
    Αν τωρα δυσκολευονται δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει αν το 60-70 παει ας πουμε 80,90, 100? Εδω ειναι καλα? Κοσμοσυρροη...

    2) Να τα γεμισουν με microtransactions.
    Το star wars battlefront 2 ηταν μονο η αρχη. Αλλα θα πρεπει να παρουν αδεια για καζινο.

    3) Θα πρεπει να ριξουν το κοστος παραγωγης.
    και οι 4κ τηλεορασεις? 8κ? τα τεραφλοπ?

  8. #486
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Παιδιά ξέρει κανείς αν στο One X ο ένας μήνας που δίνει δωρεάν (live+game pass) το μηχάνημα στακάρει με την προσφορά του 1$ τώρα ελέω black friday?

  9. #487

    Default

    μολις τωρα αγορασα το game pass για ενα μηνα με 1 ευρω,ηθελα να δω αν μπορω γιατι νομιζα πως ηταν γι'αυτους που γραφονται για πρωτη φορα.η αληθεια ειναι οτι εχω κ δωρο εναν κωδικο για ενα μηνα game pass που μου δοθηκε με το x,αλλα δεν ειμαι σπιτι να δοκιμασω να δω αν μπαινει.λογικα θα μπαινει,θα σε ενημερωσω μολις το προσπαθησω.

  10. #488
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    λογικά όχι, γτ όταν το δοκίμασα με gold δεν έπιασε. μακάρι να διαψευστώ όμως.
    Today is a good day to die...



  11. #489

    Default

    off topic on
    Η ps plus συνδρομη παντως ειναι οτι καλυτερο εχει συμβει στο playstation online(και γενικα στο playstation).Αυτοι που κερδιζουν περισσοτερο ειναι αυτοι που αγοραζουν γενικα ψηφιακα και αρα με τα χρηματα που γλυτωνουν στις αγορες τους τους βγαινει δωρεαν η συνδρομη. ΕΠισης τα δωρεαν παιχνιδια ειδικα τον τελευταιο καιρο εχουν βελτιωθει αισθητα σε σχεση με ps3 εποχες. Και φυσικα το σημαντικοτερο ολων,το ιδιο το επιπεδο του online εχει βελτιωθει πολυ. Οποιος ειχε αφιερωσει αρκετο χρονο στο online του ps3 ξερει γιατι μιλαω.
    Επισης οσον αφορα την συνδρομη του 360 να θυμισω αυτο https://kotaku.com/5703948/half-of-x...ng-subscribers
    Τελος για τον phil spencer που αναφερθηκε μαλλον ορισμενοι δεν διαβασαν αυτο που ανεβασα πιο πισω για τον λογο που αφαιρεθηκε το split screen του halo 5 ή δεν εχουν ψαξει τι παιζει με τα lootboxes και microtransactions σε forza motorsport 7 και halo 5(για gears of war 4 δεν εχω ψαξει να δω τι παιζει).Ολα αυτα απο τοτε που παρελαβε ο Spencer το τιμονι παντα....
    off topic τελος



    Την καλυτερη προσφορα στο xbox one x την ειχε ο Γερμανος για οσους ειναι κατοχοι καρτας Eurobank που δινει 20% επιστροφη,αρα στην ουσια η κονσολα εβγαινε στα 420ευρω.

  12. #490
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δηλώνω προδότης - traitor - hater ότι θέλετε πείτε με - είμαι κάτοχος και εγώ X1X από σήμερα (χθές). Τα ζύγισα εκείνη την ώρα που πήγα να πάρω Ps4 και τα νούμερα δεν μου καθόντουσαν καλά.

    499? Βεβαίως αλλά με 150+50 (ea access) παιχνίδια και δεν ξέρω τι να πρωτοκατεβάσω και ψάχνομαι ήδη για εξωτερικό 4ΤΒ+ H δε vdsl 50 που έχω κλειδωμένη στα 49.998 αποδεικνύεται πολύ μικρή για το μεγαλείο του.

    Ειλικρινά λυπόμουν τα παιδιά μπροστά και δίπλα μου που ψάχνανε τις προσφορές για playstation ελέω black friday για να πάρουν παινχίδι με 20 ευρώ και εγώ από την άνεση του σπιτιού μου με μια e-prepaid απέκτησα 200. Παιχνίδια. Με 15 ...eur

    #xboxhasnogames
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 05:09.

  13. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-11-2017)

  14. #491

    Default

    καλωσηρθες στην πλευρα των προδοτων!!!

  15. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (25-11-2017)

  16. #492
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    καλωσηρθες στην πλευρα των προδοτων!!!
    Δεν περιμένω καλά σχόλια - το μόνο που θα πω είναι ότι αν δεν πάρεις 1x στα χέρια σου δεν θα καταλάβεις ποτέ περί τίνος πρόκειται ... μέχρι τότε θα το θάβεις. (Δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά christos).


    To μόνο που θα πω είναι ότι ξήλωσα το ethernet καλώδιο και το γύρισα στο wifi του γιατί κατεβάζει με την ίδια ταχύτητα...


    Κομμένα τα 720 και 900p ακόμα και για FHD χρήστες... Πριονοκορδέλα το μηχανάκι...

    200 παιχνίδια - το ξαναλέω και ας είναι netflix η φάση (λες και όταν πας κινηματογράφο παίρνεις και τον projector και την ταινία σπίτι).
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 05:46.

  17. #493
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Δηλώνω προδότης - traitor - hater ότι θέλετε πείτε με - είμαι κάτοχος και εγώ X1X από σήμερα (χθές). Τα ζύγισα εκείνη την ώρα που πήγα να πάρω Ps4 και τα νούμερα δεν μου καθόντουσαν καλά.

    499? Βεβαίως αλλά με 150+50 (ea access) παιχνίδια και δεν ξέρω τι να πρωτοκατεβάσω και ψάχνομαι ήδη για εξωτερικό 4ΤΒ+ H δε vdsl 50 που έχω κλειδωμένη στα 49.998 αποδεικνύεται πολύ μικρή για το μεγαλείο του.

    Ειλικρινά λυπόμουν τα παιδιά μπροστά και δίπλα μου που ψάχνανε τις προσφορές για playstation ελέω black friday για να πάρουν παινχίδι με 20 ευρώ και εγώ από την άνεση του σπιτιού μου με μια e-prepaid απέκτησα 200. Παιχνίδια. Με 15 ...eur

    #xboxhasnogames
    Οταν ληξει η συνδρομη σου δεν θα δουλευει ΤΙΠΟΤΑ απο οσα κατεβασες.
    Απο τα 200 παιχνιδια που θα μπορεις να παιξεις ΔΕΝ σου ανηκει κανενα απο αυτα και οταν ισως μετα απο καιρο που θα θες να ξαναπαιξεις καποιο απο αυτα
    μπορει να μην υπαρχει η υπηρεσια ή να εχει αφαιρεθει το συγκεκριμμενο παιχνιδι που ενδιαφερεσαι να παιξεις απο αυτην.
    Ο καθενας κανει τις επιλογες του και αποφασιζει εαν θα του ανηκει ολοκληρωτικα ενα προιον (physical ή digital) ή εαν θα το εχει νοικιασμενο.
    Οπως θα καταλαβες ειμαι κατα της ενοικιασης μια και μου αρεσει να εχω μια συλλογη που να μπορω να παιξω καθε στιγμη οποιο παιχνιδι θελω απο αυτην, να δωσω καποιο σε οποιον θελω ή να το μεταπουλησω εαν επιλεξω.
    Το να απαξιωνεις οσους αγορραζουν παιχνιδια δεν ειναι ωραιο, με την ιδια λογικη καποιος που αντιγραφει και παιζει πειρατικα παιχνιδια θα λυποταν εσενα που πληρωνεις για να τα παιξεις.

    Υ.Γ. Α και μολις ειπες bye-bye σε ενα μεγαλο αριθμο ποιοτικων exclusives...
    Last edited by jk_blue_tiger; 25-11-2017 at 06:16.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    mihalis13 (25-11-2017),spartan (25-11-2017)

  19. #494

    Default

    ποιος να σου πει ρε τρελε κατι? εδω ολοκληρος sonyboy κ εχω σαν κυρια κονσολα μου το x. μιλαμε για προδοταρο οχι μαλακιες!!
    περα απο την πλακα,δεν υπαρχουν εδω τετοια επειδη λεγεται ps4forums. κ η nintendo εχει τον χωρο της εδω, κ το xbox κ ολοι οι καλοι χωραμε
    νομιζω...

  20. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (25-11-2017)

  21. #495
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    delete post
    Last edited by jk_blue_tiger; 25-11-2017 at 06:13.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  22. #496

    Default

    στον vengeance αναφερομουν. τι εννοεις delete?
    Last edited by christos-sonyboy; 25-11-2017 at 06:01.

  23. #497
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ποιος να σου πει ρε τρελε κατι? εδω ολοκληρος sonyboy κ εχω σαν κυρια κονσολα μου το x. μιλαμε για προδοταρο οχι μαλακιες!!
    περα απο την πλακα,δεν υπαρχουν εδω τετοια επειδη λεγεται ps4forums. κ η nintendo εχει τον χωρο της εδω, κ το xbox κ ολοι οι καλοι χωραμε
    νομιζω...
    Άστους να ψάχνουν στα ράφια για προσφορές. Στο xbox το μόνο που σε περιορίζει πλέον είναι ο σκληρός σου δίσκος. Εγώ αυτό κατάλαβα - αυτό έγραψα.

    Εντάξει θα καταπιώ και 5~10 hate posts δεν τρέχει κάτι. Δεν είναι ο μόνος που πανικοβλήθηκε με την έλευση του x1x.

    Λες και τα παιχνίδια που παίρνουν είναι λειτουργικά χωρίς patch και update - καλά στην nintendoland αγοράζουν το μισό και το άλλο μισό κατεβαίνει.

    Στις παραπάνω περιπτώσεις βολικά δεν κλείνουν οι server...δεν πειράζει θα περιμένουν nioh και nier automata στις εκπτώσεις ...του steam.
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 06:11.

  24. #498
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    nvm...
    Last edited by Sir_Teraflop; 25-11-2017 at 06:34.

  25. #499

    Default

    ισχυει το οτι δεν σου ανηκει κατι κ μολις σου ληξει η συνδρομη δεν μπορεις να παιξεις τιποτα απο αυτα που εχεις κατεβασει.ειναι σαν τα παιχνιδια του gold,plus ενα πραμα.
    το delete δεν καταλαβα εγω.οτι τι? επειδη εχω σαν κυρια κονσολα το x και το pro για τα exclusives πρεπει να κανω delete απ'το φορουμ,κατι τετοιο μαλλον.

    vengeance μην συνεχιζεις σε αυτο το υφος γιατι θα εχεις ιστοριες. καλο θα ειναι οπως σου ειχα πει κ στην αρχη,να μεινεις κ να τα λεμε ομορφα. να ανταλλαζουμε αποψεις κ νεα,λινκ,βιντεο που αφορουν την κονσολα.υπαρχουν παιδια που ισως τους ενδιαφερει το θεμα. οποτε ας συνεχισουμε σε χαμηλους τονους.φιλικα το λεω!

  26. #500
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    και εσύ προτιμάς την ενοικίαση από το videoclub.

    Δεν απαξιώσα τίποτα btw - όλα είναι προτιμήσεις.... και ο αριθμός που είπα bye-bye είναι μετρημένος στα δάκτυλα και αν... (ειλικρινά αν ήσουν pc gamer ποτέ τα exclusives του ps σου φαίνονται αστεία...κανά δύο είναι πραγματικά αυτά που θα σου λείψουν).

    Έχω 3ds βλέπεις.
    Οταν λες οτι λυπασαι καποιους που ψαχνονται να ψωνισουν προσφορες εγω το βλεπω ως απαξιωση, εσυ οχι, δεν συμφωνουμε, παμε παρακατω.

    Με ξερεις απο καπου; Εαν με ηξερες θα γνωριζες οτι εχω να πατησω σε videoclub για ενοικιαση ταινιας πολλα χρονια.
    Ενημερωτικα λοιπον δεν νοικιαζω απο videoclub, αγοραζω την ταινια που με ενδιαφερει.
    Δεν θα κατσω να μπω σε αναλυση των exclusives που ηδη υπαρχουν ή θα βγουν για το ps, προφανως εισαι καλυμενος με αυτα της ms lol.


    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ισχυει το οτι δεν σου ανηκει κατι κ μολις σου ληξει η συνδρομη δεν μπορεις να παιξεις τιποτα απο αυτα που εχεις κατεβασει.ειναι σαν τα παιχνιδια του gold,plus ενα πραμα.
    το delete δεν καταλαβα εγω.οτι τι? επειδη εχω σαν κυρια κονσολα το x και το pro για τα exclusives πρεπει να κανω delete απ'το φορουμ,κατι τετοιο μαλλον.

    vengeance μην συνεχιζεις σε αυτο το υφος γιατι θα εχεις ιστοριες. καλο θα ειναι οπως σου ειχα πει κ στην αρχη,να μεινεις κ να τα λεμε ομορφα. να ανταλλαζουμε αποψεις κ νεα,λινκ,βιντεο που αφορουν την κονσολα.υπαρχουν παιδια που ισως τους ενδιαφερει το θεμα. οποτε ας συνεχισουμε σε χαμηλους τονους.φιλικα το λεω!
    Δεν εχω plus εδω και χρονια και ενας απο τους λογους που σταματησα να το εχω ηταν αυτος, οτι τα παιχνιδια δεν θα μου ανηκαν οταν σταματουσα την υπηρεσια.
    Το delete post πηγαινει στο οτι το edit μου περασε το υστερογραφο σε νεο post, που προφανως εσβησα.
    Μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •