Page 8 of 59 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #141
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Xbox One X: Ημερομηνία κυκλοφορίας και τελική τιμή στην Ελλάδα

    Τωρα τι φορολογικές επιβαρύνσεις απορρόφησε η Microsoft Hellas και παρολαυτα η τιμη εξισώνει το ευρώ με το δολάριο...

  2. #142
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Xbox One X: Ημερομηνία κυκλοφορίας και τελική τιμή στην Ελλάδα

    Τωρα τι φορολογικές επιβαρύνσεις απορρόφησε η Microsoft Hellas και παρολαυτα η τιμη εξισώνει το ευρώ με το δολάριο...
    Μέσα μπήκανε ασε που η MS λέει δεν βγάζει κέρδος απο την κονσόλα
    Εντάξει τα λεφτα τα πολλά είναι από games, αλλά όχι ότι μπαίνει και μέσα απο την κονσόλα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #143
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το PS3 αν θυμάμαι καλά τα πρώτα χρόνια του πουλιόταν με ζημιά..
    Οπότε πολύ πιθανό και το Xbox τώρα να πωλείται χωρίς κάποιο κέρδος. Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ δυνατό μηχάνημα, αλλά το κόστος δεν το ξέρουμε.
    Σίγουρα τις επόμενες μέρες θα μάθουμε από κάποιο site πόσο κοστίζει το κάθε υλικό που υπάρχει...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (16-06-2017)

  5. #144
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (16-06-2017)

  7. #145
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    τραγικοι στα public για να παρω την μειωμενη τιμη επρεπε να ακυρωσω παραγγελια αντι να μου επιστρεψουν 50 ευρω στην καρτα η εστω ενα πιστωτικο και να τελειωνουμε. μπηκα σε μια ταλαιπωρια με την τραπεζα για τις δοσεις χωρις λογο τραγικη πολιτικη απο μια τοσο μεγαλη αλυσιδα

  8. #146
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Είχες παραγγείλει με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικής; Καλυτερα να το αποφεύγεις αυτο σε προπαραγγελίες...

  9. #147
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Με πρόλαβες Παύλο αυτό πήγα να πω και εγώ,τουλάχιστον έπρεπε να περιμένεις την επίσημη τιμή τέλος πάντων.
    Ούτε να αγοράσεις και κάτι άλλο και να το βάλει στην παραγγελία δεν μπορούσες;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #148
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Νομίζω πως η πιο σωστή τακτική εδώ ειναι η απλή προπαραγγελια με παραλαβή απο κατάστημα επιλογής. Με αυτόν τον τροπο και εξασφαλίζεις την κονσόλα και διασφαλίζεις την τιμη. Επιπρόσθετα, δεν εμπλέκεται καθόλου η κάρτα σου.


  11. #149
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ε εντάξει ας χρεώνουν και τα καταστήματα την στιγμή του shipping και όχι την στιγμή της παραγγελίας!


  12. #150

    Default

    Πολύ κλάψα έχει πέσει γενικά στο ίντερνετ για το X. Έγινε μόλις προπαραγγελια κ θα πάω να το πάρω από κατάστημα public.

  13. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (18-06-2017)

  14. #151
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Με πρόλαβες Παύλο αυτό πήγα να πω και εγώ,τουλάχιστον έπρεπε να περιμένεις την επίσημη τιμή τέλος πάντων.
    Ούτε να αγοράσεις και κάτι άλλο και να το βάλει στην παραγγελία δεν μπορούσες;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    το εκανα γιατι ηθελα να το εξοφλω σιγα σιγα με στοχο οταν κυκλοφορησει να ειναι πληρωμμενο αλλα και να καβατζαρω την τιμη που να φανταστω οτι το public θα με βααλει σε τετοια διαδικασια

  15. #152

    Default

    Μια θα είναι η τιμή του. Δεν θα έχει καπέλα κ αλλά τέτοια ωραία που γινονται εδώ.

  16. #153
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενταξει ρε παιδια αδικο ειναι το κραξιμο? Το λεω εγω που αν διαβασετε παλια μηνυματα αποθεωνα το One σα μηχανημα και δε με νοιαζουν τα γραφικα κλπ .

    Πως μου ζητας να δωσω 500 ευρω για να παιξω το Forza 7? Οταν εχω το One τοσο καιρο και τελευταιο παιχνιδι που επαιξα ηταν το forza horizon το Σεπτεμβριο του 2016 και απο τοτε μονο plex και netflix. Οταν το διαφημιζεις ως true 4k/60 και βλεπεις οτι το origins παιζει checkerboard και το destiny σε βγαζει στη σεντρα η bungie οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα παιζει σε 4K και σιγουρα μονο στα 30fps.

    Αυτο δειχνει οτι τελικα ο καθε developer θα κανει οτι του καβλωσει και ξερουμε πολυ καλα τι θα κανει η καθε activision , ubisoft κλπ .

    Οποτε τη δυναμη του Χ θα την εκμεταλευονται ουσιαστικα τα first party. Ποια ειναι αυτα? Το cuphead και το ori ποιον νοιαζει αν θα ειναι 4Κ ? To crackdown με τα cel shaded γραφικα?

    Spoiler!

  17. #154
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω παντως ως κατοχος προ ειμαι χαρουμενος για την ελευση του Χ. Ισως ειναι αυτο που χρειαζεται για να αποκτησει νοημα το Προ χαχα.

  18. #155
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε δεν αντιλεγω, εγω ειμαι κατα του pro και κατα του X με την εννοια οτι δεν ηταν κατι που χρειαζομασταν αλλα το επεβαλλαν οι εταιριες. Νομιζω οτι το 4Κ ειναι overrated τουλαχιστον τωρα, οσο το Penetration των 4Κ tvs ειναι μικρο . Θα προτιμουσα το 1080/60 παρα το 4Κ/30 αλλα νομιζω οτι ειμαι μειοψηφια.

    Σιγουρα η σονυ πρεπει να νοιωσει λιγο τον ανταγωνισμο αλλιως δεν τους εμπιστευομαι καθολου οτι δεν θα κανουν βλακειες, αλλα απο την αλλη ειμαι δυσπιστος απεναντι στην ms.

    Spoiler!

  19. #156

    Default

    Μου άρεσε πολύ η παρουσίαση της microsoft όπως κ το X. Ας είμαι κ από τους λίγους, δε με πειράζει. Γουστάρω να έχω δύο δυνατές κονσόλες στο σπίτι pro κ x. Μου άρεσε ότι είδα,με έψησε! Έχω κ 4k με hdr οπότε μια χαρά θα είμαι πιστεύω.Ξαναλεω, ας είμαι από τους λιγους,δεν έχω θέμα. Έβλεπα την παρουσιαση της microsoft κ χαιρομουν σα μικρό παιδί έχω να προσθέσω.

  20. #157
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #158
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Στην τύχη το βρήκα το βίντεο και το είδα. Ωραία τα λέει ο τύπος, και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι στα 6.30 λεπτά του βίντεο ότι ο επεξεργαστής ακόμα λένε οι devs ότι έχει botleneck, τώρα δεν ξέρω αν εννοούσε το One ή το One X.

    Last edited by WolfRathmA; 28-06-2017 at 11:39.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #159
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Και των δύο Xboxone (3 αν υπολογίσουμε και το Slim) η CPU είναι ίδια. Υπάρχουν μικρο-διαφορές σε επιμέρους σημεία, η ουσία όμως είναι ότι μιλάμε για την ίδια CPU.

    Ε, αυτή η CPU με τις GPU του που φοράνε Xbone 2013 / PS4 2013 / Xbox Slim / PS4 Slim / PS4 Pro / Xbox One X προκαλεί ΤΡΕΛΟ bottleneck. ΤΡΕΛΟ ξαναλέω!

  23. #160
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εδώ λέει ότι ακόμα και τα first party τρέχουν στα 30fps σε 4K (εκτός από Forza) και όντως προκαλεί τρελό ερώτημα... Η MS έχει σκάψει μου φαίνεται από μόνη της το λάκκο της. Όπως λένε και άλλοι, οι διαφορές μεταξύ Χ και Pro σε 4K δεν θα είναι καθόλου εμφανές. Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, όταν βγει το X θα έχει πτώση τιμής σίγουρα το Pro και θα τα βρει ακόμα πιο δύσκολα η MS με τις πωλήσεις σίγουρα.

    Τέλος πάντων. Ο χρόνος θα δείξει!
    Last edited by WolfRathmA; 28-06-2017 at 15:28.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 8 of 59 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •