Page 29 of 59 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #561
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (06-12-2017)

  3. #562
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μετά από 3 εβδομάδες σχεδόν κάτοχος - ευτυχώς λύθηκαν κάποια κολλήματα με το λειτουργικό. Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι μέχρι σήμερα το μηχάνημα δεν έχει ακουστεί - καν. Απλώς κάθεται εκεί και βγάζει μια αχνή ζέστη, λες και δεν έχει ανεμιστήρα.

    Εντυπωσιακό...

  4. #563

    Default

    Λέτε να βγουν χριστουγεννιάτικες προσφορές για το one x η είναι νωρίς ακόμα?

  5. #564
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Χλωμό ρε φιλαράκι. Ίσως κανένα bundle ή κάτι σαν αυτό που είχε ο Κωτσο που είχα διαβάσει (δεν ξέρω αν ίσχυε) που και καλά το έβαζες στο καλάθι και σου έδινε και AC:O δωρεάν. Άλλωστε σε κάποιο site είχα διαβάζει ότι τα υλικά που το συνθέτουν από τα 499$ στοιχίζουν τα ίδια 479$. Βάλε και τα λοιπά παρατρεχάμενα και κατάλαβες.

    Βέβαια κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να οδηγήσει την MS να κάνει λόγω του ανταγωνισμού.

    Σε αυτά είναι μάνα.

  6. #565
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @ Christos-Sonyboy αν και δεν σου αρέσουν τα online παιχνίδια BOOM:



    4K NATIVE/30 καραlocked και φυσικά θεωρούν ότι θα πήγαινε καλύτερα αν το αφήναν το κτήνος uncapped αλλά είπαμε parity με το αδελφάκι. Σεβαστό.

    Φυσικά αν έχεις PC (στο οποίο το παιχνίδι δεν είναι port αλλά φτιάχτηκε μηχανή από το μηδέν για αυτό) δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το παιχνίδι στο X1X, όπως αναφέρεται και στο video που παρέθεσε ο φίλος Wolfrathma από πάνω, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα. Δεν μας είπαν τι PC πρέπει να είναι αυτό...ειδικά για 60 fps.

    Hint:

    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (09-12-2017)

  8. #566
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πιστεύω πως και uncapped να ήταν, δε θα ήταν σταθερό στα 60 καρέ στο X.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #567
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πιστεύω πως και uncapped να ήταν, δε θα ήταν σταθερό στα 60 καρέ στο X.
    To game είναι πολύ cpu friendly - από ότι βλέπω στα PC. Δηλαδή μέχρι και οι Pentium το καβαλάνε αν έχεις την GPU.

    H ουσία είναι μια. Σε όλες τις game engines που μετράνε σήμερα το X χτυπάει άνετα 4Κ native και μιλάμε για patch άλλοτε "πληρωμένα" προφανώς και άλλοτε του ενός ατόμου για χαβαλέ.

    Το PIX έκανε την δουλειά του όμως ξεκάθαρα. Ο σκοπός ήταν 4K native και το profiling που έγινε αυτό δείχνει μέχρι τώρα - ειδικά σε MS τίτλους και το hardware κάνει αυτό που κάνει.

    Τώρα αν μιλάμε για engines όπως του Nier και άλλων που μέχρι και σε PC σέρνονται - ok...

    Να σημειωθεί ότι το PUBG έτρεχε στα 60 στο X και 30~40 στο S όπως αποκάλυψε ο ίδιος ο playerunknown. 3 ημέρες μετά δήλωσε ότι θα είναι 30 και στο X.

    O λόγος ευνόητος.

    Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει όσο παραμένει κλειδωμένο 30. Αλλά κλειδωμένο. Όποιος μπορεί να αγοράσει Titan V με 3000 eur+ να το παίζει πραγματικό PCMR σε 4Κ/60 και όχι μούφα με FXAA, να το κάνει. Εγώ ο peasant ψηφίζω Χ1Χ μέχρι να κερδίσω το joker.

    Να σημειώσω επίσης πως με τις consoles και τα ports σε pc πολλά games τρέχουν την game logic στα 30. Οπότε ας μην χαίρονται κάποιοι pcαδες με τα 200 fps τους. Πάλι στα 30 τρέχουν στην ουσία ... αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα που λέμε.

    Να μην πω για κάτι απαράδεκτα που βλέπω, να τρέχουν μέχρι και τα μακρινά animations σε half frame rate, έστω και μακρινά όπως π.χ. το hitman στο one X και το LA NOIRE στο switch. Άλλοι οι λόγοι αλλά η πατέντα πάει σύννεφο.
    Last edited by Sir_Teraflop; 09-12-2017 at 20:20.

  10. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (09-12-2017)

  11. #568
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Οτι το one x ειναι value για αυτα που σου προσφερει τεχνικα ειναι σιγουρο αλλα μην το συγκρινουμεμε με καρτες οπως η gtx 1080 γιατι με την ποιοτητα γραφικων του one x και μια gtx 1060 6gb εχει το native 4k με 30fps σε αρκετους τιτλους. Επισης βαρια engine οπως το quantum break δεν μπορεσαν να εχουν το native 4k.

  12. #569
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Κατοχος One X kai εγω πλεον αφου εδωσα το απλο που ειχα απο day 1.

    Απροβληματιστο, ησυχο, και κυριως στα multi πολυ καλα loading times και ροη μεσα στο παιχνιδι.

    Το νεο forza μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις και παρα τι απειροελαχιστο χρονο για gaming σκεφτομαι πολυ σοβαρα για μια fanatec.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    christos-sonyboy (10-12-2017),Nikos326_GR (12-12-2017),spartan (10-12-2017),tsakali GR (12-12-2017)

  14. #570
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mtifosi View Post
    Οτι το one x ειναι value για αυτα που σου προσφερει τεχνικα ειναι σιγουρο αλλα μην το συγκρινουμεμε με καρτες οπως η gtx 1080 γιατι με την ποιοτητα γραφικων του one x και μια gtx 1060 6gb εχει το native 4k με 30fps σε αρκετους τιτλους. Επισης βαρια engine οπως το quantum break δεν μπορεσαν να εχουν το native 4k.
    15 ευρώ το Quantum Break και περιμένω πως και πως να φτιάξουν το θέμα με τα shadows και τα flickering που έχει για να παίξω.

    Επίσης δεν ήξερα ότι τα περισσότερα αυτά patches τα αναθέτουν σε άλλες μικρές εταιρίες να τα κάνουν. WTF δηλαδή...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #571
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν ξέρω για εσάς αλλά είναι τρελό χειριστήριο! Λατρεύω ότι έχει θέμα με πειρατές!

    Click image for larger version. 

Name:	71tJc1f3X1L._AC_.jpg 
Views:	119 
Size:	132.3 KB 
ID:	10390

    Spoiler!
    Last edited by WolfRathmA; 12-12-2017 at 14:36.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-12-2017),spartan (14-12-2017)

  17. #572
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πραγματικά πολύ ωραίο! Γενικά η MS το έχει πολύ με τα χειριστήρια και πάντα βγάζει ωραίες εκδόσεις.
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    apoksilosi (12-12-2017)

  19. #573
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εγώ ψήνομαι να φτιάξω για 2ο ένα στο xbox design lab
    Έχει κανείς εμπειρία από αυτό?

  20. #574
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πραγματικά πολύ ωραίο! Γενικά η MS το έχει πολύ με τα χειριστήρια και πάντα βγάζει ωραίες εκδόσεις.
    Οι πράσινες λεπτομέρειες που έχει φωτίζουν στο σκοτάδι! ΧΑΧΑΧΑ!! Γαμάτο!

    Click image for larger version. 

Name:	DQl5mWLUIAExk8D.jpg 
Views:	83 
Size:	182.5 KB 
ID:	10397

    Click image for larger version. 

Name:	DQl5mWNVwAE1gBS.jpg 
Views:	83 
Size:	73.1 KB 
ID:	10396
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Screenshot-2017-12-13 Sea of Thieves ( SeaOfThieves) Twitter(1).jpg   Screenshot-2017-12-13 Sea of Thieves ( SeaOfThieves) Twitter.jpg  
    Last edited by WolfRathmA; 13-12-2017 at 08:42.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    spartan (14-12-2017)

  22. #575
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τερμάτισα εχθές το Gears Of War 4. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ σαν παιχνίδι και το story. Γενικά περίμενα ένα πολύ μέτριο παιχνίδι και βρέθηκα να παίζω ένα πολύ καλό.
    Να σημειώσω πως όλα τα Gears τα έπαιξα τον τελευταίο χρόνο, οπότε τα έχω πολύ φρέσκα στο μυαλό μου.
    Το τέταρτο μέρος της σειράς είναι ένα παιχνίδι που με έψησε να το ξαναπαίξω (θα ήθελα σε co op καλύτερα μιας και εκεί φαίνεται πως θα έχει ενδιαφέρον)
    Είχε πολύ ωραία γραφικά, το gameplay έχει κάποιες (μικρές) προσθήκες οι οποίες είναι καλοδεχούμενες και γενικά σε καμία στιγμή από τις 8,5 ώρες που κράτησε το campaign δεν έπιασα τον εαυτό να κάνει σύγκριση με τα προηγούμενα.
    Οκ δεν δέθηκα με κάποιον χαρακτήρα, αλλά ούτε όταν έπαιξα το πρώτο Gears ένοιωσα κάποιο δέσιμο. Από το 2 και μετά άρχισα να δένομαι με τους πρωταγωνιστές.
    Γενικά είναι ένα παιχνίδι που αξίζει κάθε κάτοχος του One να παίξει
    Spoiler!

  23. #576
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Τερμάτισα εχθές το Gears Of War 4. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ σαν παιχνίδι και το story. Γενικά περίμενα ένα πολύ μέτριο παιχνίδι και βρέθηκα να παίζω ένα πολύ καλό.
    Να σημειώσω πως όλα τα Gears τα έπαιξα τον τελευταίο χρόνο, οπότε τα έχω πολύ φρέσκα στο μυαλό μου.
    Το τέταρτο μέρος της σειράς είναι ένα παιχνίδι που με έψησε να το ξαναπαίξω (θα ήθελα σε co op καλύτερα μιας και εκεί φαίνεται πως θα έχει ενδιαφέρον)
    Είχε πολύ ωραία γραφικά, το gameplay έχει κάποιες (μικρές) προσθήκες οι οποίες είναι καλοδεχούμενες και γενικά σε καμία στιγμή από τις 8,5 ώρες που κράτησε το campaign δεν έπιασα τον εαυτό να κάνει σύγκριση με τα προηγούμενα.
    Οκ δεν δέθηκα με κάποιον χαρακτήρα, αλλά ούτε όταν έπαιξα το πρώτο Gears ένοιωσα κάποιο δέσιμο. Από το 2 και μετά άρχισα να δένομαι με τους πρωταγωνιστές.
    Γενικά είναι ένα παιχνίδι που αξίζει κάθε κάτοχος του One να παίξει
    Και εγώ αυτό παίζω τώρα. Και εγώ απορώ γιατί έφαγε κακή κριτική. Αυτό που παίζω και εγώ αυτήν την στιγμή είναι πάρα πολύ καλό και διασκεδαστικό. Να μην πω για τα γραφικά σε Native 4K και HDR απλά το παιχνίδι είναι απίστευτο και πεντακάθαρο στην οθόνη. Τρομερή λεπτομέρεια χωρίς καμία θολούρα πουθενά. Σου κάνει ευχαρίστηση να το βλέπεις και μόνο. Το μόνο θέμα είναι αυτό που λες και εσύ με τους χαρακτήρες ότι είναι "ξύλινοι" και δεν έχουν κάποιον ιδιαίτερο χαρακτήρα. Λένε αυτά που έχουν να πουν απλά για να τα "πουν". Το gameplay είναι κλασσικό gears όπως όλα τα άλλα με κάποιες μικρές προσθήκες. Παίζω το παιχνίδι στο Hardcore και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι είναι εύκολο αρκετά για Hardcore.

    Μιχάλη δεν ξέρω αν σε έχω φίλο στο XBL. Αν όχι κάνε με. (WolfRathmA GR)

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #577
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και εγώ αυτό παίζω τώρα. Και εγώ απορώ γιατί έφαγε κακή κριτική. Αυτό που παίζω και εγώ αυτήν την στιγμή είναι πάρα πολύ καλό και διασκεδαστικό. Να μην πω για τα γραφικά σε Native 4K και HDR απλά το παιχνίδι είναι απίστευτο και πεντακάθαρο στην οθόνη. Τρομερή λεπτομέρεια χωρίς καμία θολούρα πουθενά. Σου κάνει ευχαρίστηση να το βλέπεις και μόνο. Το μόνο θέμα είναι αυτό που λες και εσύ με τους χαρακτήρες ότι είναι "ξύλινοι" και δεν έχουν κάποιον ιδιαίτερο χαρακτήρα. Λένε αυτά που έχουν να πουν απλά για να τα "πουν". Το gameplay είναι κλασσικό gears όπως όλα τα άλλα με κάποιες μικρές προσθήκες. Παίζω το παιχνίδι στο Hardcore και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι είναι εύκολο αρκετά για Hardcore.

    Μιχάλη δεν ξέρω αν σε έχω φίλο στο XBL. Αν όχι κάνε με. (WolfRathmA GR)
    Είμαστε κανονικά. Μου έβγαλε και ειδοποίηση εχθές ότι παίζεις Gears 4. Εγώ είμαι mihalis1313
    Τώρα στις επόμενες μέρες θα βάλω πάλι Gold μιας και μου έληξε πριν 1 εβδομάδα και αν είναι κανονίζουμε κανένα coop
    Spoiler!

  25. #578
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ Παιδιά σας πειράζει να σας στείλω και εγώ? BlackTreant είναι το GT μου.

  26. #579
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Xbox One X

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    ^^ Παιδιά σας πειράζει να σας στείλω και εγώ? BlackTreant είναι το GT μου.
    Εννοείται να στείλεις. Να μαζευτούμε λίγο λαός
    mihalis1313 το δικό μου


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (13-12-2017)

  28. #580
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εννοείται να στείλεις. Να μαζευτούμε λίγο λαός
    mihalis1313 το δικό μου


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ok thanks Μιχάλη το ΣΚ που θα το ανοίξω πάλι γιατί πνίγομαι θα σου στείλω!

    (Μένουμε και κοντά)

  29. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    mihalis13 (13-12-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •