Page 28 of 59 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #541

    Default

    εστιασε σε κανα δυο για να το ευχαριστηθεις,αλλιως πιο πολυ αγχος ειναι παρα ευχαριστηση. εγω παιζω τωρα red dead redemption κ assassins creed origins. βρηκα σε τρελες προσφορες τα skyrim,ruiner κ recore τα οποια κατεβαινουν ηδη για αργοτερα να εχουμε στοκ.δε θα τρελαθω κιολας. το κακο με το pass ειναι οτι εχεις ενα μηνα να κανεις οτι ειναι να κανεις.με τη προσφορα του 1 ευρω,ετσι για πλακα το εβαλα να παιξω κανα streets of rage κ κανα golden axe. αμα ληξει εληξε,δεν αγχωνομαι.

  2. #542

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ΥΓ: Fulgore, το "Lefteris" είναι γραμμένο με phonetics,
    1000 συγνωμη για το παραπανω,το εκανα edit στα τελευταια σχολια και ναι εκανα την πατατα να το βγαλω απο το αγγλικο

  3. #543
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στα συγκεκριμενα παντως παρακατω 2 παιχνιδια το πατς του Χ ειναι απογοητευτικα. Οχι επειδη η κονσολα δεν τα σηκωνει φυσικα αλλα επειδη απο οτι φαινεται οι devs δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια... (οπως κανουν και με το Pro συχνα πυκνα).

    Κακα τα ψεμματα παιδια, οι περισσοτεροι devs δεν εχουν ιδιαιτερο νταλγκα να ασχοληθουν με τα Προ και Χ... πετανε εκει μια μεγαλυτερη αναλυση τραβανε να δουν και μια ετσι προχειρα αν το παιχνιδι παιζει "αξιοπρεπως" και καπου εκει χτυπανε καρτα και πανε σπιτι τους...





    Προσωπικα στα 2 συγκεκριμενα παιχνιδια εγω θα αγοραζα τις εκδοσεις του Προ για πλακα. Φυσικα σε πολλα αλλα (στα περισσοτερα) θα διαλεγα τις εκδοσεις Χ, αλλα εδω οπως και σε κανα 2 ακομα τα πατς του Χ ειναι της πλακας.

    Το θεμα ειναι οτι η διαπιστωση για το Χ μοιαζει να ειναι η ιδια που εχουμε με αυτη για το Προ... οι devs απλα δεν τα υπολογιζουν ιδιαιτερως...

  4. #544
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    1000 συγνωμη για το παραπανω,το εκανα edit στα τελευταια σχολια και ναι εκανα την πατατα να το βγαλω απο το αγγλικο
    Χαχααχαχαχ δεν πειράζει, πολλοί "την πατάνε" όπως κι εσύ, βγάζοντάς το από το αγγλικό. Απλώς σκέψου ότι αν το έγραφα Leuteris θα προφέρονταν κάπως σαν Λουτέρης, ενώ το Leyteris θα ήταν σαν Λαϊτέρης, καρα-λολ και τα δύο (κλαίω από τα γέλια)!!!

  5. #545
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στα συγκεκριμενα παντως παρακατω 2 παιχνιδια το πατς του Χ ειναι απογοητευτικα. Οχι επειδη η κονσολα δεν τα σηκωνει φυσικα αλλα επειδη απο οτι φαινεται οι devs δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια... (οπως κανουν και με το Pro συχνα πυκνα).

    Κακα τα ψεμματα παιδια, οι περισσοτεροι devs δεν εχουν ιδιαιτερο νταλγκα να ασχοληθουν με τα Προ και Χ... πετανε εκει μια μεγαλυτερη αναλυση τραβανε να δουν και μια ετσι προχειρα αν το παιχνιδι παιζει "αξιοπρεπως" και καπου εκει χτυπανε καρτα και πανε σπιτι τους...


    Προσωπικα στα 2 συγκεκριμενα παιχνιδια εγω θα αγοραζα τις εκδοσεις του Προ για πλακα. Φυσικα σε πολλα αλλα (στα περισσοτερα) θα διαλεγα τις εκδοσεις Χ, αλλα εδω οπως και σε κανα 2 ακομα τα πατς του Χ ειναι της πλακας.

    Το θεμα ειναι οτι η διαπιστωση για το Χ μοιαζει να ειναι η ιδια που εχουμε με αυτη για το Προ... οι devs απλα δεν τα υπολογιζουν ιδιαιτερως...
    Συγνώμη θα διαφωνήσω. Είναι μόλις 2 games που έχουν τέτοια συμπεριφορά όπως και το Titanfall 2 στο οποίο διορθώθηκε το ζήτημα. Δεν θα μιλήσω για το IW γιατί δεν διάβασα σχετικά αλλά φυσικά δεν θα σε διαψεύσω αλλά στο PC2 ειδικά σηκώσανε και άλλα settings αλλά φυσικά framerate wins όπως εδώ στο pro. Δεν ξέρω αν θα ασχοληθούν να το φτιάξουν - αλλά ναι game το οποίο παίρνει patch στο Χ1Χ το οποίο δεν περιλαμβάνει PC καλύτερα texture settings (και κακά τα ψέματα εκεί είναι η μεγαλύτερη διαφορά και όχι η ανάλυση) είναι μ@κια patch. Όπως αντίστοιχα στο pro το σκηνικό με το downsampling που αναφέραμε και οι δύο.

    Η ουσία είναι όμως ότι η MS δεν μπορούσε να αναγκάσει τους devs - πόσο μάλλον με την τοποθέτησή στην αγορά οπότε έδωσε λύση μόνη της: System wide downsampling + 16 AF. Για αυτό βλέπουμε και περιπτώσεις όπως το witcher να τρέχουν χωρίς patch ακόμα και στα 60 fps ενώ με το patch... θα πέσουν τα καρέ.

    Εγώ πάντως στο 1Χ λόγω FHD TV δεν έχω δει jaggie ακόμα και είμαι εντυπωσιασμένος από όποιο παιχνίδι χρησιμοποιεί και καλύτερα textures (shadow of war π.χ.) και είμαι περιχαρής και πραγματικά σκέφτομαι ότι αυτά τα μηχανήματα (pro-x) καλά θα κάνανε να στόχευαν 1080p με καλύτερα graphic settings και όχι FAUX 4K και ας κάνανε downsampling. Ειδικά το pro θα επωφελούνταν το μέγιστο από αυτήν την πρακτική αλλά marketing βλέπεις...μια άσκοπη κόντρα για 4Κ τηλεοράσεις..

    Θα συμφωνήσω ότι αυτά τα patches είναι νταλκάς για τους dev - όπως ανέφερα και το μόνο καλό είναι ότι επωφελούνται με την έλευση του 1x και τα 2 συστήματα (pro-x) και φυσικά όσοι devs κάνουν το βήμα παραπάνω με το patch τους επωφελούνται αντιστοίχως και από πωλήσεις επιπλέον ή συνδυάζουν το patch με DLC (witcher γκουχ, γκουχ).

    (Παράδειγμα το homefront το οποίο με καλό patch κάνει κάποιες πωλήσεις από το πουθενά).


    Κάτι τελευταίο το οποίο ακόμα δεν έχω κατανοήσει με αυτές τις κονσόλες ειδικά τις mid-gen. Το anisotropic filtering στο θεό ήταν πάντα δεδομένο και "free" για κάρτες της AMD - στις gpu που στηρίζονται αυτές οι κονσόλες. Ναι η nvidia είχε το προβάδισμα αλλά από ότι θυμάμαι το 16XAF που είναι τεχνολογία tangible - δηλαδή την βλέπεις - θα την παρατηρήσεις ήταν σχεδόν free στις gpu της amd. Εδώ τι έχει αλλάξει και θεωρείται feature δεν μπορώ να καταλάβω...
    Last edited by Sir_Teraflop; 26-11-2017 at 22:22.

  6. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (26-11-2017)

  7. #546
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Εδώ τι έχει αλλάξει και θεωρείται feature δεν μπορώ να καταλάβω...
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα.

    Απλώς εσύ συγκρίνεις τι θεωρείτο standard feature πριν αρκετά χρόνια έως που δεν χρειάστηκε πλέον να αναφέρεται καν στο PC οικοσύστημα, με το οικοσύστημα των κονσολών στο οποίο αυτή η γενιά είναι που προσφέρει 16x AF για πρώτη φορά.

    Στο τελευταίο γεγονός "πατάει" το marketing, το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν έχει target group τον PC gamer (πόσο μάλλον τον PC hardware enthusiast με αρκετές γνώσεις) - αντιθέτως έχει τον μέσο console gamer, και πλήρως άσχετο από τεχνολογία συγκριτικά με τους προαναφερθέντες, για να πλασάρει τον όρο "feature" (αν το εξετάσεις αυστηρά, per se, δεν λέει ψέμματα το marketing, διότι όντως για πρώτη φορά προσφέρεται system wide το 16x AF σε κονσόλα).

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (26-11-2017),Sir_Teraflop (27-11-2017)

  9. #547
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα.

    Απλώς εσύ συγκρίνεις τι θεωρείτο standard feature πριν αρκετά χρόνια έως που δεν χρειάστηκε πλέον να αναφέρεται καν στο PC οικοσύστημα, με το οικοσύστημα των κονσολών στο οποίο αυτή η γενιά είναι που προσφέρει 16x AF για πρώτη φορά.

    Στο τελευταίο γεγονός "πατάει" το marketing, το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν έχει target group τον PC gamer (πόσο μάλλον τον PC hardware enthusiast με αρκετές γνώσεις) - αντιθέτως έχει τον μέσο console gamer, και πλήρως άσχετο από τεχνολογία συγκριτικά με τους προαναφερθέντες, για να πλασάρει τον όρο "feature" (αν το εξετάσεις αυστηρά, per se, δεν λέει ψέμματα το marketing, διότι όντως για πρώτη φορά προσφέρεται system wide το 16x AF σε κονσόλα).
    Η αλήθεια είναι να σου πω δεν το είχα σκεφτεί με όρους marketing ή και feature to be sold, αν και αν το καλοσκεφτεί κανείς, ο άσχετος που θα διαβάσει DF θα σκεφτεί ότι είναι κάτι αντίστοιχο του tessellation ή τέσπα κάτι εξωτικό και θα ενθουσιαστεί.

    Εγώ περισσότερο αναφερόμουν σαν κάτι που δεν στοίχιζε ιδιαίτερα στις gpu/apu σε performance της amd που θα έπρεπε να γίνεται καν αναφορά στην ύπαρξη του (μάλλον στην απουσία του περισσότερο) σαν feature αλλά ναι είναι μια αιτίαση αυτό που γράφεις. Εγώ αναφερόμουν περισσότερο στο αιτιατό.

    Άσχετο τι amigoni έχεις? Πάντως δεν φοράει kickstart 1.3 αν κρίνω από το avatar
    Last edited by Sir_Teraflop; 27-11-2017 at 00:41.

  10. #548
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ, χεχ, ο άσχετος δεν γνωρίζει καν τι εστί Digital Foundry, ούτε καν eurogamer, πόσο μάλλον tessellation (έχω αρκετούς γνωστούς που δεν έχουν ιδέα από όλα αυτά, εντούτοις έχουν PSX/2/3/4)!

    Τα διάφορα φόρουμ προκαλούν την "ψευδαίσθηση" ότι είμαστε πολλοί αυτοί που κατέχουν γνώσεις, ενημέρωση ή/και συμμετέχουν ενεργά με ποστ/σχόλια/απόψεις κλπ. Η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική όμως, καθότι δεκάδες εκατομμύρια χρήστες κονσολών δεν έχουν καμία επαφή με όλα αυτά. Απολύτως καμία. Απλώς παίρνουν ένα παιχνίδι, κυρίως "γνωστά" και εύπεπτα είδη (αθλητικά, ραλλάκι, FPS και πολλά είπα), το joypad στο χέρι και that's it.


    Spoiler!
    Last edited by Lefteris_X; 27-11-2017 at 01:56.

  11. #549
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ότι έγραφα παραπάνω για το project cars 2 - το καινούργιο patch (που είναι ακόμα κακό) με το demo analyzed από το DF:

    -FAVOR RESOLUTION: 1152p-1440p vs 1440p-1620p/ 1440p average (ps vs xbox)
    -ENHANCED VISUALS: 1440p - 1620p vs 882p (lol wut?)-1440p 1080p average (xbox vs ps)
    -FRAME RATE : 1620 P VS 972p-1440p 1080p average (xbox vs ps)

    Balance is restored Ειδικά με το downsampling του X...

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στα συγκεκριμενα παντως παρακατω 2 παιχνιδια το πατς του Χ ειναι απογοητευτικα. Οχι επειδη η κονσολα δεν τα σηκωνει φυσικα αλλα επειδη απο οτι φαινεται οι devs δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια... (οπως κανουν και με το Pro συχνα πυκνα).


    Το θεμα ειναι οτι η διαπιστωση για το Χ μοιαζει να ειναι η ιδια που εχουμε με αυτη για το Προ... οι devs απλα δεν τα υπολογιζουν ιδιαιτερως...
    Βιάστηκες λίγο πιστεύω.


    Το ζητούμενο που χρήζει απάντησης όμως είναι - τι τους ανάγκασε να βγάλουν άλλο patch για το 1x? Αυτό είναι που είμαι περίεργος να μάθω...

    Πηγή
    Last edited by Sir_Teraflop; 29-11-2017 at 00:56.

  12. #550
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post

    Βιάστηκες λίγο πιστεύω.

    Πηγή
    Απωθημενο το ειχες; Μου φαινεται αρκετα παιδικο το σχολιο σου... εγω βιαστηκα ή μηπως το Digital Foundry? Ή μηπως πριν ποσταρω καποια γνωμη πανω σε ενα συγκριτικο θα πρεπει να καλω και τον developer να μου επιβεβαιωσει οτι δεν θα βγαλει νεο πατς; Πολυ σοβαρα το πηρες ενω νομιζω οτι δεν εχω εκφρασει την αμφιβολια μου για το που θα παιζουν επι συνολου καλυτερα τα παιχνιδια...

    Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι οι developers δινουν την δεουσα προσοχη τους στο Χ και το Προ τοτε περιμενε μπας και βγαλουν και νεο πατς για το Project Cars γιατι η αναλυση ειναι για γελια οταν το Forza τρεχει σε 4Κ. Εδω εισαι και θα το ζησεις στην πορεια. Τα παιχνιδια φτιαχνονται με βαση το ΟΝΕ και το PS4. Ειναι απλη λογικη οτι ποτε δεν θα δουμε τις πραγματικες τους δυνατοτητες.

    Εχοντας πει αυτα σιγουρα τωρα που υπαρχει και ανταγωνισμος σε αυτο το κομματι της αγορας, θα ειναι πιο καλη η δουλεια που θα δουμε σε σχεση με τα αισχη του Προ.

    Το οτι πηρες Χ μη σε κανει να τυφλωθεις τελειως και να μην βλεπεις καποια πραγματα αντικειμενικα. Θελω να πιστευω οτι ειμαστε σοβαρα ατομα που δεν χρειαζεται να επιδοθουμε σε φανατικες πρακτικες... αν το Digital Foundry βγαζει ενα βιντεο δεν βιαζομαι εγω αλλα αυτοι που βγαζουν το βιντεο... που ουτε και αυτοι φταινε αμα μαλακιζεται ο dev...

  13. #551
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το σχόλιο μου πήγαινε όχι σε εσένα αλλά στο γεγονός ότι το ίδιο έγινε και με το titanfall όπου στο τέλος πέφτει κράξιμο από τον κόσμο και αναγκάζονται να εκδόσουν άλλο Patch - εκεί το αποδίδω. Κακά τα ψέματα αυτά τα patches στο pro/X αν είναι καλά σημαίνουν επιπλέον πωλήσεις για αρκετούς από ότι βλέπω και στα 2 mid-gen upgrades.

    Και ναι συμφωνώ δεν είναι η πρώτη φορά που το DF για να προλάβει το clickbait βγάζει βιαστικά συμπεράσματα.

  14. #552
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και με το Προ εγινε αυτο. Αρκετα παιχνιδια οταν κυκλοφορησε ειχαν χειροτερο framerate απο το PS4 για πχ το Deus X. Καποια τα διορθωσαν. Καποια αλλα δεν ασχοληθηκαν καν.

    Γενικα ως κατοχος Προ εγω το λεω συχνα οτι απο τις τοσες κονσολες που εχω, ειναι ΜΑΚΡΑΝ η πιο ανεκμεταλλευτη. Ειναι καρμπον φαση ενος πολυ δυνατου PC ως προς το γεγονος οτι κανενας δεν προκειται να ασχοληθει να το αξιοποιησει στο μεγιστο και αυτο ειναι απολυτως λογικο, μιας και τα παιχνιδια φτιαχνονται με βαση τα πολυ πιο αδυναμα XBOX ONE / PS4. Φυσικα και το γνωριζα αυτο οταν αγοραζα το Προ (το οποιο βρηκα σε πολυ καλο deal) αλλα η κατασταση ειναι χειροτερη απο οτι την περιμενα οσον αφορα τις υποσχεσεις της Sony. Επισης το checkerboard ειναι μακραν η καλυτερη περιπτωση για την αναλυση στο Προ (το Horizon πολυ δυσκολα καποιος μπορει να αντιληφθει διαφορα με 4Κ) και εντουτοις ελαχιστοι δειχνουν να εχουν την διαθεση να το υλοποιησουν. Πετανε ενα 1440ρ and they call it a day.



    Παρομοιως, πιστευω οτι στο ΧΒΟΧ Χ το αναλογο θα καταληξει να ειναι το 1800ρ. Φυσικα και μπορει να κανω λαθος και μακαρι βασικα γιατι δεν καταλαβαινω το παθος του κοσμου με τα πιξελ σε αυτα τα επιπεδα (1800ρ) και γενικα με τους πορους που ειναι διατεθιμενοι να σπαταλησουν για να αγγιξουν τα νουμερα αυτα. Χιλιες φορες να χρησιμοποιουν checkerboard και να εχουν την δυνατοτητα να δωσουν και κατι παραπανω και ας πανε ολοι οι χιπστερς να κλαινε που δεν ειναι native και εχει artifacts αν κανεις ζουμ 600%...

    Και το Προ και ακομη περισσοτερο το Χ νικητες θα βγουν απο μια τετοια επιλογη...

  15. #553
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό με το 4k θα γυρίσει να τους δαγκώσει. Μην ξεχνάμε ότι το scaling αν δεν λέγεται checkerboarding, εισάγει θολούρα-softness στα γραφικά, οπότε 1000 φορές τα όποια artifacts του τελευταίου παρά scaling.

  16. #554

    Default

    https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...IMFLsUY13dNqjn

    skyrim k fallout 4 πηραν update για το x

  17. #555

    Default



    καλο φαινεται εδω αλλα να δουμε τι θα πει κ το df.

  18. #556
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ρε παιδες, μεταξυ μας τωρα... το skyrim περιμενετε να παιξετε στο Χ?

    Σε λιγο θα το βγαλει η Bethesda να τρεχει και σε φραπεδιερα...

    Επισης αυτο το DF ασχολειται ωρες-ωρες με κατι ακυρα παιχνιδια που ειλικρινα απορρω πραγματικα γιατι το κανουν. Αν πανε τωρα ΞΑΝΑ να κανουν βιντεο με ενα remaster του remaster του remaster ενος παιχνιδιου 6-7 χρονων, τι θα καταλαβουν? Τοσα παιχνιδια εχουν για το Χ να τεσταρουν, στο Skyrim να παμε ΞΑΝΑ? Εχω κουραστει να βλεπω βιντεος για το PS4, το Προ, το Switch, ημαρτον πια με το παιχνιδι αυτο ουτε να το ξανακουσω δεν θελω!

    Τις προαλες πηγαν να τεσταρουν το Sonic Forces... τα βλεπω και γελαω... λες και θα παει κανας τυπος να αγορασει το Sonic Forces με γνωμονα τα γραφικα και θελει ο ανθρωπος να ξερει σε ποια κονσολα θα το απολαυσει στο επακρο το τρισμεγιστο αυτο το... τεχνολογικο θαυμα!

    Δεν ξερω μου φαινονται αστεια εντελως. Ας το πανε και ενα σταδιο παραπερα να μας κανουν και graphics analysis του Tetris με ζουμ 1500% να ξερουμε ρε παιδι μου που να το παιξουμε!

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gRim (30-11-2017),Nikoladim (30-11-2017),spartan (06-12-2017)

  20. #557
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Ρε παιδες, μεταξυ μας τωρα... το skyrim περιμενετε να παιξετε στο Χ?

    Σε λιγο θα το βγαλει η Bethesda να τρεχει και σε φραπεδιερα...

    Επισης αυτο το DF ασχολειται ωρες-ωρες με κατι ακυρα παιχνιδια που ειλικρινα απορρω πραγματικα γιατι το κανουν. Αν πανε τωρα ΞΑΝΑ να κανουν βιντεο με ενα remaster του remaster του remaster ενος παιχνιδιου 6-7 χρονων, τι θα καταλαβουν? Τοσα παιχνιδια εχουν για το Χ να τεσταρουν, στο Skyrim να παμε ΞΑΝΑ? Εχω κουραστει να βλεπω βιντεος για το PS4, το Προ, το Switch, ημαρτον πια με το παιχνιδι αυτο ουτε να το ξανακουσω δεν θελω!

    Τις προαλες πηγαν να τεσταρουν το Sonic Forces... τα βλεπω και γελαω... λες και θα παει κανας τυπος να αγορασει το Sonic Forces με γνωμονα τα γραφικα και θελει ο ανθρωπος να ξερει σε ποια κονσολα θα το απολαυσει στο επακρο το τρισμεγιστο αυτο το... τεχνολογικο θαυμα!

    Δεν ξερω μου φαινονται αστεια εντελως. Ας το πανε και ενα σταδιο παραπερα να μας κανουν και graphics analysis του Tetris με ζουμ 1500% να ξερουμε ρε παιδι μου που να το παιξουμε!
    Ενταξει μην εισαι υπερβολικος... Δεν εχει βγει σε 3Ds.

  21. #558
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δεν πειράζει, αύριο μαζί με άλλα 6 έρχεται το ίδιο το Gears 4 στο gamepass και το Warhammer Vermintide στο Games with Gold

  22. #559

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Ρε παιδες, μεταξυ μας τωρα... το skyrim περιμενετε να παιξετε στο Χ?

    Σε λιγο θα το βγαλει η Bethesda να τρεχει και σε φραπεδιερα...

    Επισης αυτο το DF ασχολειται ωρες-ωρες με κατι ακυρα παιχνιδια που ειλικρινα απορρω πραγματικα γιατι το κανουν. Αν πανε τωρα ΞΑΝΑ να κανουν βιντεο με ενα remaster του remaster του remaster ενος παιχνιδιου 6-7 χρονων, τι θα καταλαβουν? Τοσα παιχνιδια εχουν για το Χ να τεσταρουν, στο Skyrim να παμε ΞΑΝΑ? Εχω κουραστει να βλεπω βιντεος για το PS4, το Προ, το Switch, ημαρτον πια με το παιχνιδι αυτο ουτε να το ξανακουσω δεν θελω!

    Τις προαλες πηγαν να τεσταρουν το Sonic Forces... τα βλεπω και γελαω... λες και θα παει κανας τυπος να αγορασει το Sonic Forces με γνωμονα τα γραφικα και θελει ο ανθρωπος να ξερει σε ποια κονσολα θα το απολαυσει στο επακρο το τρισμεγιστο αυτο το... τεχνολογικο θαυμα!

    Δεν ξερω μου φαινονται αστεια εντελως. Ας το πανε και ενα σταδιο παραπερα να μας κανουν και graphics analysis του Tetris με ζουμ 1500% να ξερουμε ρε παιδι μου που να το παιξουμε!
    Γιατι αυτος ειναι εν μερη ο λογος υπαρξης του(ή ετσι το βλεπουν τελος παντων).Τα διαφορα συγκριτικα μεταξυ των κονσολων ή σε pc hardware(cpu/gpu).Βασικα περαν του John που ειναι και πιο retro τυπος οι αλλοι 2 του digital foundry ψιλο αμφιβαλλω αν τα παιχνιδια τα τερματιζουν κιολας.

  23. #560
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δεν βλέπω κάτι το κακό σε αυτό που κάνουν. Αν ένα παιχνίδι είναι unplayable που λέει ο λόγος εκεί θα το μάθεις πριν αγοράσεις ή έστω θα δικαιολογήσεις στον εαυτό σου αν τα λεφτά που έδωσες για το pro/X πιάνουν τόπο.

    Τώρα βέβαια οι συγκρίσεις τους ήταν ενδιαφέρουσες επί εποχής 360/ps3 όπου οι αρχιτεκτονικές ήταν διαφορετικές (περίπου) έστω ρε παιδί μου ο τρόπος προσέγγισης τους - σήμερα όχι τόσο. Σαν να συγκρίνεις GPUs στο pc είναι πλέον πως να το πω. Δυστυχώς οι μαγικές εποχές τελείωσαν.
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-11-2017 at 20:10.

  24. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Nikoladim (01-12-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •