Page 16 of 59 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #301

    Default

    ακριβως κατω απο καθε σχολιο σου εχει ενα μαυρο πλαισιο,αριστερα γραφει thanks κ πιο δεξια γραφει edit post,reply και reply with quote. πατα το edit post.

  2. #302
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ακριβως κατω απο καθε σχολιο σου εχει ενα μαυρο πλαισιο,αριστερα γραφει thanks κ πιο δεξια γραφει edit post,reply και reply with quote. πατα το edit post.
    Δεν έχει γιατί προφανώς είμαι νέο μέλος. Δεν με νοιάζει όμως. Γράφτηκα μόνο και μόνο γιατί δεν μπορώ να διαβάζω τις μαλακίες του LefterisX και άλλων που όποτε βολεύει η cpu δεν κάνει και όποτε δεν βολεύει η cpu κάνει. Όχι τίποτα άλλο αλλά αν φοράς amiga avatar δεν γράφεις τέτοια..

    Είχαμε και bliiter βλέπεις..

    Πραγματικά ξενέρα - ας φάω και ban αλλά δεν μπορώ να διαβάζω μαλακίες όταν hitman, forza, gears, halo, tomb raider και πόσα άλλα είναι όχι μόνο true 4K αλλά και 60fps και όχι απλά ένα mantis racing που χτυπάει 60 fps μέχρι και στο switch Το γεγονός ότι το battlefront 2 κοντράρει μέχρι και vega 64 (13 TF κάρτα) δεν το λέει κανείς με πιο σταθερό framerate.

    Δεν- θα μου βγουν τα μάτια σε λίγο...

  3. #303
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Από τις λίγες φορές που η Ε.Μ.Υ. θα πέσει μέσα στις προβλέψεις για το καιρό του ΣΚ. Έχουν πει για σφοδρες καταιγίδες. Το True 4K που αναφέρεις στα παιχνίδια παραπάνω και τα 60 fps που ακριβώς το έχεις διαβάσει είπαμε?
    Υγ. Πότε ακριβώς επικαλέστηκε ο Lefteris_X ότι είναι dev (αφού λες ότι παρακολουθεις το φόρουμ καιρό και διαβάζεις τις "μαλακιες" που γράφει) και οι υπόλοιποι δε το έχουμε πάρει χαμπάρι?
    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 11-11-2017 at 03:17.

  4. #304

    Default

    Το γεγονος οτι εισαι νεο μελος και δεν σε νοιαζει αν θα φας ban δεν σου δινει κανενα δικαιωμα να μπαινεις σε forum για να προσβαλεις τον αλλον.Ουτε ειναι σωστος τροπος αυτος να μιλας σε καποιον που δεν ξερεις και ας διαφωνειτε κιολας.

    Το γεγονος οτι αγορασες κονσολα xbox και μπηκες σε forum με τιτλο ps4forums με ξεπερνα,ειδικα οταν δεν σκοπευεις να αγορασεις καν ps4(τουλαχιστον οχι στο προσεχες μελλον).
    Last edited by Fulgore; 11-11-2017 at 03:21.

  5. #305

    Default

    πφφφφ! παλι μπουρδελο θα γινει εδω μεσα...

  6. #306
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Μπα? Γιατί πλάκα θα έχει. Ακόμη περιμένω απάντηση για το native και True 4K με 60 fps στα παιχνίδια που ανέφερε παραπάνω.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #307
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το γεγονος οτι εισαι νεο μελος και δεν σε νοιαζει αν θα φας ban δεν σου δινει κανενα δικαιωμα να μπαινεις σε forum για να προσβαλεις τον αλλον.Ουτε ειναι σωστος τροπος αυτος να μιλας σε καποιον που δεν ξερεις και ας διαφωνειτε κιολας.

    Το γεγονος οτι αγορασες κονσολα xbox και μπηκες σε forum με τιτλο ps4forums με ξεπερνα,ειδικα οταν δεν σκοπευεις να αγορασεις καν ps4(τουλαχιστον οχι στο προσεχες μελλον).
    Εσύ ειδικά έχεις πολύ θράσος να βγάζεις γλώσσα όταν έχεις γαμή@σει κανονικά πολλά threads στο insοmnia - δεν κάνεις άλλη δουλειά από τα να γ@μας thread για thread με το να μπαίνεις σε κάθε ποστ xbox όπου και να το βρεις και να γράφεις τις παπαρδέλες σου και να προκαλείς. Ε λοιπόν ήρθα στην φωλιά σου. Τουλάχιστον τώρα θα έχεις και ένα μικρό δίκιο.

    Τα άλλα μέλη εδώ έχουν κάθε δικαίωμα να μου τα χώσουν και καλά θα κάνουν.

    Εσύ κανένα. Και ότι και να μου κάνουν οι Mods αυτά που σου έγραψα θα πλανούνται στο μυαλό σου. Αυτό ήθελα.

    Μήπως και καταλάβεις πόσο μαλάκας είσαι μια μέρα και αλλάξεις.

    Συγνώμη παιδιά αλλά ήθελα να πω 2 πράγματα και ευτυχώς πέτυχα και το γνωστό lurker troll που κυνηγούσα.

    Γύρνα το τώρα στα /spoiler που ξέρεις να κρυφτείς.


    Τα λέμε...

  8. #308
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    And so it begins...

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_1937.JPG 
Views:	95 
Size:	67.0 KB 
ID:	10339

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Axilleas_GR (11-11-2017),mihalis13 (11-11-2017)

  10. #309
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ρε συ Παύλο είναι νωρίς ακόμη για ποπ κορν και μπύρα. Ούτε καφέ δεν έχω πιει ακόμη.
    Πάντως αυτές οι εχθρες στο διαδίκτυο και η αντιπαράθεση για κονσόλες μου φέρνει στο μυαλό αυτό:

    Η φάση είναι ότι πίστευα, παρολη τη κακή αρχή, ότι θα είχαμε μια ωραία αντιπαράθεση με ένα νέο μέλος με πολλές γνώσεις αλλά φευ.....
    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 11-11-2017 at 09:26.

  11. #310
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Άσε γιατί ξύπνησα απο τις 0645 και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθω.... Μου φαίνεται πως έχει περάσει ήδη η μισή μερα...

  12. #311
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Άσε γιατί ξύπνησα απο τις 0645 και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθω.... Μου φαίνεται πως έχει περάσει ήδη η μισή μερα...
    Ξέρεις ξυπνήσαμε την ίδια ώρα, με τη μόνη διαφορά ότι σε εμένα χοροπηδουσαν δύο πιτσιρίκια στη πλάτη μου.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Dragonpaul (11-11-2017),ntsmrtz (11-11-2017)

  14. #312
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Ξέρεις ξυπνήσαμε την ίδια ώρα, με τη μόνη διαφορά ότι σε εμένα χοροπηδουσαν δύο πιτσιρίκια στη πλάτη μου.
    Παρομοίως. Εχω ήδη βγάλει και τις μύξες από τον μικρό (κανονική καταδρομική επιχείρηση και όχι με τη φούσκα γιατί δεν κάνει καλό) και ήδη έχει καταφέρει να κάνει το σπίτι άνω κάτω. Και είναι ακόμα 8:45...
    Στα καθ' ημάς λοιπόν?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Άσε γιατί ξύπνησα απο τις 0645 και δε μπόρεσα να ξανακοιμηθω.... Μου φαίνεται πως έχει περάσει ήδη η μισή μερα...
    Υβρις. Οταν κάνεις παιδιά θα καταλάβεις τι είπες...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Axilleas_GR (11-11-2017),Dragonpaul (11-11-2017),Slay (11-11-2017)

  16. #313

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Πάντως αυτές οι εχθρες στο διαδίκτυο και η αντιπαράθεση για κονσόλες μου φέρνει στο μυαλό αυτό:
    Οταν ο αλλος δεν εχει με τιποτα καλυτερο να ασχοληθει,πιανει και ασχολειται με το τι κανουν οι αλλοι.
    Και για να φτανει στο σημειο να παρακολουθει και sites για το τι γραφεται και να φτανει σε σημειο να δημιουργει και λογαριασμο για να βγαλει χολη,καταλαβαινει κανεις ποσα ψυχολογικα σημερα κουβαλαει ο κοσμος.

    Λες και θιξαμε την...κοπελα του συμφορουμιτη η παραπανω αντιδραση...

    Οσο για τα της κονσολας,ολος ο κοσμος εχει λογοκρινει την microsoft για την απουσια ποιοτικων exclusives σε αυτη την γενια,μενει να τους διαψευσει ολους.
    Last edited by Fulgore; 11-11-2017 at 11:01.

  17. #314
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αγαπημένο μηχάνημα η Lorraine. Δεν θα φύγει ποτέ από την καρδιά μου. Όπως και η custom αρχιτεκτονική του (πέραν του βασικού MC68000). Η Paula έδινε τα ρέστα της, ο Agnus (με blitter και Copper) να κάνουν παπάδες, διάυλος με παραπάνω bandwidth κλπ. TripOS μεταλλαγμένο σε Workbench (Intuition κλπ), ΙΒΜ Rexx μεταλλαγμένη στην εκπληκτική ARexx και τα άγνωστα σε εμένα MEMACS. (ήμουν παιδί κολλημένο με Video Toaster, Sculpt Animate 4D, Imagine 3D, Real3D, Lightwave)

    Όσο αφορά τις CPU, όντως κατευθύνονταν για κινητά τηλέφωνα. Δεν πετάω μπαρούφες. Στην πορεία τσάκισε το εγχείρημα, εξελίχτηκαν και κατέληξαν σε laptop, ως APU.
    Συγνώμη, αλλά το bottleneck μεταξύ CPU-GPU στην τωρινή γενιά κονσολών είναι χαοτικό. Και η ίδια CPU, φοριέται από όλες τις κονσόλες Sony/MS.
    Θα συμφωνήσω ότι όντως έχει πέσει customization, ιδιαίτερα από την MS όσο αφορά το Scoprio, σε καμία περίπτωση όμως δεν μιλάμε για "μεταμορφωμένη CPU". Σαφώς και υπάρχουν benefits σε διάφορα επιμέρους στοιχεία (που είμαι πολύ περίεργος κατά πόσο τα εκμεταλλεύονται τα Direct X στο "μέταλλο" / τονίζω: περίεργος όχι αμφισβητίας). Αλλά όπως ανέφερα, η CPU παραμένει ίδια, με τα "καλά" και τα "άσχημά" της. Το bottleneck παραμένει να πηγαίνει σύννεφο. (τα ίδια ισχύουν για όλες τις τωρινές κονσόλες)

    Όπως ανέφερε ο Axilleas/Χάρης, ποτέ μου δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι dev.

    Τώρα, να κάτσω να ασχοληθώ με κάποιον που δεν ξέρω, δεν γνωρίζω την πορεία του και ακολούθως, δεν με ξέρει, δεν γνωρίζει την δική μου πορεία, δε νομίζω ότι προσφέρει κάτι.
    Το να γράφω / λέω "μαλακίες", δεν τίθεται θέμα προσβολής προς το πρόσωπό μου, αλλά πιο πολύ προσβάλλει όλα τα άτομα που θεωρούν ότι δεν λέω/γράφω μαλακίες τόσα χρόνια και κάθονται να συνομιλούν μαζί μου.

    Από εκεί και πέρα, ο καθένας με τις απόψεις / γνώσεις του. Τις οποίες καλό είναι να μοιραζόμαστε.

    Peace.

  18. #315
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Vengeance 64 Αν έμενες μονο στο πρώτο ποστ δεν θα έιχε μπαν(γιατι εψαχνες και το edit να το διορθωσεις). Συνεχισες ομως.
    Μικρό έιναι. 3 μέρες.
    Μετά μπορείς να επανέλθεις και να γράψεις οτι αποψη θέλεις, χωρίς φανατισμό.
    .

  19. #316

    Default

    Μια παρατηρηση μονο στο παραπανω που αναφερθηκε οσον αφορα εμενα συγκεκριμενα στο τελευταιο σχολιο του συμφορουμιτη. Ειναι λιγο πολυ γνωστο οτι ναι προηγουμενως ημουν περισσοτερο ενεργος στο αλλο διπλανο forum. Ομως μιας και τον τελευταιο χρονο και βαλε εβλεπα οτι ελαχιστοι εως κανενας ηταν αυτοι που μιλαγαν για τα παιχνιδια αυτα καθαυτα(πχ στο θεμα του xbox κανεις δεν εγραψε για το φοβερο cuphead/forza 7/Killer Instinct/recore και παει λεγοντας)και ο συμφορουμιτης PDS ηταν αυτος που μου προτεινε το εδω forum.

    Γιατι ως γνωστο ωραια τα TF και οι 4κ αναλυσεις αλλα στα παιχνιδια αυτα καθαυτα ειναι το ζουμι.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    PDS (11-11-2017),Slay (11-11-2017)

  21. #317
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Που είναι το περίεργο?
    ρε εκδικητή τι που ειναι το περίεργο; το τελείως ασταθες 30 έως 60 fps εσυ το βαφτίζεις 60 fps gameplay; και αυτο σε 900p με ουτε καν ultra settings, αλλά απο low έως high ;

    μαλλον δεν έχεις παιξει witcher 3 με ακατέβατα 60 fps (ultra settings) ακομη και σε περιοχές πολύ απαιτητικές σαν το Νοβιγκραντ.

    Τα υπόλοιπα περί 4k/60fps σε τιτλους σαν και αυτόν ειναι φαιδρά, για να κάνουμε πλάκα. Δε το έψαξα αλλά αυτή τη στιγμή ίσως μονο μια GTX 1080ti ειναι ικανή για κάτι τέτοιο.

    Και το Witcher 3 το έχει πλέον παιξει όλος ο κόσμος, αν στηριχτουν μόνο στο γεγονός πως είναι η ισχυρότερη κονσόλα νομίζω δεν θα τους βγει σε καλό. Ιδιως κάποιος που ασχολείται με pc έχει περισσότερους λόγους να πάρει ps4 (ακόμη και switch) παρά xbox one x (το xbox one να το θεωρεις τελειωμενη κονσόλα).


  22. #318

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    πφφφφ! παλι μπουρδελο θα γινει εδω μεσα...
    κ εγινε!

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Axilleas_GR (12-11-2017)

  24. #319
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    πφφφφ! παλι μπουρδελο θα γινει εδω μεσα...
    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κ εγινε!
    Σιγά, μην υπερβάλουμε κιόλας. Τίποτα δεν έγινε.....

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #320

    Default

    τι μην υπερβαλλουμε φιλε?μεχρι κ τα ζουζουνια ποσταρες.
    κ του ειπα του αλλου μην το ξεκινας ετσι γιατι θα καταληξει οτι να'ναι.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •