Page 41 of 59 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #801
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Λοιπόν αυτό που λες μάλλον μόνο ιδιοκατασκευή - το πλησιέστερο που είδα είναι αυτό:

    http://www.goharddrive.com/ProductDe...61&Click=46325

    Οπότε θεωρητικά? Με ένα usb hub το κάνεις Plug και στα δύο συστήματα αλλά μετά? Ο θεός βοηθός δεν θα δουλέψει πιστεύω.

    Δες εδώ σχετική συζήτηση επίσης: https://arstechnica.com/civis/viewto...?f=11&t=100501

    Και αυτοί για μονωτική ταινία ως καλύτερη λύση μιλάνε.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (05-05-2018),WolfRathmA (06-05-2018)

  3. #802
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλημέρες!

    Έπαιξα εχθές το State of Decay 2 μέσο game pass που το κατέβασα. Η τιμή του είναι πολύ χαμηλή πάντως, περίπου 26 ευρώ για αγορά.

    Θα έλεγα ότι είναι συμπαθητικό το παιχνίδι. Ναι έχει τα θεματάκια του, τόσο στο gameplay όσο και στο performance, αλλά είναι διασκεδαστικό θα έλεγα. Φαντάζομαι πως ακόμα πιο διασκεδαστικό θα είναι σε co-op. Να πω ότι το παιχνίδι είναι cross-platform play και μπορείς να παίξεις και με φίλο σου από PC και εσύ από Xbox. Είναι παιχνίδι επιβίωσης όπως όλοι ξέρουμε σε ένα post apocalyptic περιβάλλον, τα γραφικά φυσικά δεν εντυπωσιάζουν και τόσο. Crafting, resources, gathering και διάφορα άλλα τέτοια μπορείς να κανείς μέσα στο παιχνίδι. Έπαιξε περίπου 3 ώρες και ακόμα δεν γνωρίζω πολλά για το main story. Θα το ήθελα το παιχνίδι να είναι σε mmo φάση, έτσι νόμιζα ότι θα ήταν στην αρχή, αλλά δεν είναι. Μπορείς όμως να φωνάξεις για βοήθεια από το radio (co-op menu) και να σε βοηθήσει αν χρειαστείς κάτι κτλ.

    Αυτά προς ώρας.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #803

    Default

    για τους λιγους που γουσταρουν το state of decay 2,βγηκε patch(1.2) σημερα που διορθωνει παρα πολλα πραματα,τουτεστιν φερνει στα ισια του ολο το παιχνιδι. ειναι 20gb!

  5. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (02-06-2018)

  6. #804
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    Μόλις αγόρασα και εγώ xbox one S! Κάντε με add! Daymare GR

  7. #805
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    για τους λιγους που γουσταρουν το state of decay 2,βγηκε patch(1.2) σημερα που διορθωνει παρα πολλα πραματα,τουτεστιν φερνει στα ισια του ολο το παιχνιδι. ειναι 20gb!
    Στην ουσία όλο το παιχνίδι κατεβάζουμε πάλι...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #806

    Default

    ^^^
    Ναι η αλήθεια είναι ότι τα ήθελε τα μαζεματα του αλλά κ 20gb δεν το περίμενα.

  9. #807
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά, από ότι διάβασα, βιαστήκαν δεν ξέρω εγώ να προλάβουν τι και βγάλαν άλλο build από αυτό που είχαν σε beta ένα μήνα πριν. Αυτό το build υποτίθεται ότι είναι φτιαγμένο για μικρά patches πλέον.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    για τους λιγους που γουσταρουν το state of decay 2,βγηκε patch(1.2) σημερα που διορθωνει παρα πολλα πραματα,τουτεστιν φερνει στα ισια του ολο το παιχνιδι. ειναι 20gb!
    Έ όχι, δεν νομίζω να τους λες και λίγους

  10. #808

    Default

    ^^
    εδω μεσα εννοω. αν ειμαστε 3 το πολυ,καλα ειναι...

  11. #809
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    https://www.reddit.com/r/xboxone/com...reddit-android

    RIP....

    Τελικά είναι αλήθεια, μπαμπουινοι διοικούν την ms. Τεράστιο αυτογκόλ μια βδομάδα πριν την Ε3..

    Shitstorm is coming

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  12. #810
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    https://www.reddit.com/r/xboxone/com...reddit-android

    RIP....

    Τελικά είναι αλήθεια, μπαμπουινοι διοικούν την ms. Τεράστιο αυτογκόλ μια βδομάδα πριν την Ε3..

    Shitstorm is coming

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν ξέρω τι κάνουν αλλά οι μετοχές ανέβηκαν στα ύψη πάλι, ανέβηκε στην 3 καλύτερη εταιρεία.
    Κάπου πρέπει να χαλάνε κ χρήμα μόνο θα βγάζουν.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (04-06-2018)

  14. #811
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ^^
    εδω μεσα εννοω. αν ειμαστε 3 το πολυ,καλα ειναι...
    Κ εγώ το έχω αλλά δεν είχα χρόνο να το αρχίσω.
    Αυτό το έκαναν μ με το sea of thieves στο πρώτο patch έδωσαν όλο το παιχνίδι πάλι.
    Γιατί ήταν ποιο εύκολο, αντί να κάνεις δέκα update, πέρασαν όλα αυτή κ το έδωσαν όλο το παιχνίδι.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #812
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    https://www.reddit.com/r/xboxone/com...reddit-android

    RIP....

    Τελικά είναι αλήθεια, μπαμπουινοι διοικούν την ms. Τεράστιο αυτογκόλ μια βδομάδα πριν την Ε3..

    Shitstorm is coming

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτό γιατί το λες? Δηλαδή πως το εξηγείς για να καταλάβουμε

  16. #813

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    https://www.reddit.com/r/xboxone/com...reddit-android

    RIP....

    Τελικά είναι αλήθεια, μπαμπουινοι διοικούν την ms. Τεράστιο αυτογκόλ μια βδομάδα πριν την Ε3..

    Shitstorm is coming

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    αμα βρουν νεους αγοραστες για την κονσολα τους (και ιδιαιτερα το x) με το κολλημα που εχουν για τα multiplayer μη δινοντας σημασια στα sp,μεχρι τα ταμπουρια θα πανε κ πολυ τους ειναι.

  17. #814
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Πάμε από την αρχή:

    MCV Ιουνίου 2018 (the Market for Computers and Video games - Βρετανικό συνδρομητικό/ψηφιακό περιοδικό business προσανατολισμού):




    Μπορείτε να διαβάσετε την συνέντευξη εδώ στην σελίδα 14.


    Η συνέντευξη δεν δόθηκε στο reddit ούτε στο resetera, ούτε καν twitter ήταν αλλά σε περιοδικό business προσανατολισμού που ενίοτε διαβάζουν και μέτοχοι.

    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ma...26_Video_Games

    Προχωρώντας παρακάτω δεν λέει πουθενά ότι το επόμενο Halo ή Gears κτλ. δεν θα έχει single player campaign αλλά θα έχει δυνατό multiplayer προκειμένου να κρατάει τον κόσμο invested στο Gold (online) αλλά και στο GamePass όπου το attraction δεν θα είναι ένα single player game με το οποίο έβαλες Gamepass για 1 μήνα, το τέλειωσες και μετά κάνεις unsubscribe. Έτσι δεν έχει έσοδα η εταιρεία.

    Το ίδιο θέλει και η Sony:

    Πριν βγει το PS4, τα έσοδα της από το PSN ήταν αστεία και το attach rate του PS+ πολύ μικρό.

    https://pbs.twimg.com/media/Dbygc-RWAAAIJuy.png
    https://pbs.twimg.com/media/DbykEZ1WAAAX5JA.png

    Να σας υπενθυμίσω ότι και το Last of Us π.χ. είχε multiplayer και το Uncharted 3 MP ήταν τίγκα στα Microtransactions και την ύπαρξη του PSN+.

    Ας ξεχωρίσουμε λοιπόν το γεγονός ότι δεν μου αρέσει το multiplayer και προτιμώ το single player από τους στόχους και τα έσοδα μιας εταιρείας από άτομα που έχουν μέχρι και ποινική ευθύνη για κάτι τέτοιο.

    Τέλος να σκεφτούμε ότι με αυτά τα έσοδα μπορείς να κάνεις fund single player παιχνίδια ... άλλο αν αυτά καταλήξουν ΚΑΙ στο Gamepass.

    Καλώς ή κακώς αν η single player παραγωγή σου κάνει flop μπαίνεις μέσα - και άσχημα. Περάσαν οι εποχές που τα παιχνίδια κόστιζαν πολύ λιγότερο και είχαν μικρότερους χρόνους παραγωγής. Θα πει κάποιος - με νοιάζει εμένα? Ε κάποια στιγμή θα πρέπει να τον νοιάξει αν η Sony π.χ. μπαίνει μέσα είτε με το hardware (ps3) είτε με το software (ps4). Όχι ότι θα κινδυνέψει αλλά θα αναγκαστεί να καταφύγει στις ίδιες πρακτικές που κράζουν κάποιοι τώρα.... (Gold>ps plus).

    Δεν θα είχε νόημα για την Sony ή τους πελάτες της να πληρώνουν ps plus αν ΟΛΑ τα games ήταν single player εμπειρίες.

    Πάντως όχι - δεν είπε ότι υπονοείται σε αυτήν την συνέντευξη ο Booty.

    Τέλος να υπενθυμίσω (που δεν χρειάζεται υποθέτω) τα WOW/Lineage/Overwatch/Fortnite/LoL/GTAV κλπ.

    Υπάρχει και αυτό το κοινό εκεί έξω που διψάει για multiplayer.

    Τα οικονομικά στοιχεία δε είναι αποκαλυπτικά: 3.5 δισ. $ τον χρόνο projected profits για το Fortnite μόνο. Τι συζητάμε...
    Last edited by Sir_Teraflop; 04-06-2018 at 19:55.

  18. #815
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    3,5 δις έσοδα το Fortnite ε; Ε θα είναι πολύ καλό παιχνίδι δεν γίνεται διαφορετικά. Βέβαια εγώ όταν το είδα νόμισα ότι έβλεπα ψηφιακό εμετό αλλά that's just me.

    Από την άλλη στα @@@@ μας τα έσοδα της ms, σε αυτή τη γενιά στη συνείδηση των παικτών είναι αποτυχημένη και οι παίκτες ζητάνε απεγνωσμένα ένα αξιόλογο παιχνίδι να δικαιολογησουν τα λεφτά που έδωσαν.



    Οι δηλώσεις του είναι ξεκάθαρες στο να μας πουλήσει το games as service. Εύχομαι χειρότερο φιάσκο από αυτό της Ε3 του 13.

    Disclaimer επειδή βαριέμαι τις παρεξηγήσεις. Δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα απλά απαντάω με αφορμή τις δηλώσεις του.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  19. #816
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Πάμε από την αρχή:



    Τα οικονομικά στοιχεία δε είναι αποκαλυπτικά: 3.5 δισ. $ τον χρόνο projected profits για το Fortnite μόνο. Τι συζητάμε...

    Αυτο που συζηταμε ειναι οτι δεν θα θελαμε να καταληξει το χομπυ μας να ειναι ενα Fortnite και ενα Fortnite να γινει το σημειο αναφορας για ολα τα παιχνιδια εκει εξω. Δεν ξερω εαν εσυ ονειρευεσαι μια τετοια βιομηχανια εγω παντως οχι.

    Και το Fifa κανει απιστευτες πωλησεις. Και πολλα αλλα παιχνιδια. Σωροι τα δυσεκατομυρρια. Αλλα τι παει να πει αυτο οτι θα γυρισω εγω και θα πω οτι μου αρεσει επειδη καποιοι βγαζουν λεφτα με το τσουβαλι λογω του οτι αυτα τα παιχνιδια γουσταρει ο κοσμος να βλεπει στο Twitch και το youtube?

    Sorry αλλα οχι. Αυτο δεν ειναι gaming για εμενα και δεν θα ηθελα ποτε μα ποτε να καταληξει να ειναι κατι τετοιο. Γι αυτο και χαιρομαι που ακομα υπαρχουν καποιοι devs και καποιοι publishers που θελουν να επενδυσουν και να πουν ομορφες ιστοριες.

    Αν η MS επιλεξει να ακολουθησει την οδο του Fortnite και αυτη γινει η κατευθυντηριος γραμμη της, θα ειναι μια πολυ λυπηρη μερα για το gaming. Και ας βγαζουν δυς.

  20. #817
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @ James - Δεν παρεξηγούμαι μην ανησυχείς - No problem που λέμε.

    Δεν έχω θέμα ως hardware enthusiast κυρίως και gamer δευτερευόντως, πρόβλημα με τα μηχανήματα ή τις εταιρείες, αλλά με τα fanboys από πίσω (εκεί τρελαίνομαι και αλλάζω χαρακτήρα). Δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά ομοίως.

    Βέβαια κάποιος θα μπορούσε να αποκαλέσει και όλα τα παιχνίδια π.χ. της Nintendo" ψηφιακό εμετό" την σημερινή εποχή αλλά όλοι θέλουν να γίνει 3rd party... Μην πας μακριά. Δες το WoW π.χ. που είναι με modified engine του 2004... Και το overwatch δεν είναι και κάτι cutting edge, εδώ που τα λέμε.


    @ Valkyre: Το post μου δεν είχε σκοπό αυτό που βγάζεις ως συμπέρασμα. Σιγά μην ασχοληθώ με fortnite και εγώ ο ίδιος. Την πέρασα και την ξεπέρασα την φάση εδώ και χρόνια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι με την προτίμηση μου, θα μειώσω την προτίμηση άλλου. Μην πιάνεσαι στο fortnite δηλαδή. Δες gta, δες Lol, δες WoW. Ειδικά το τελευταίο αν και Gaas μπορεί να είναι ίσως η απόλυτη single player εμπειρία. Μέχρι και role playing μπορείς να κάνεις στο συγκεκριμένο π.χ.

    Θεωρώ πως τα λεγόμενα του κυρίου Booty είναι περισσότερο οικονομοτεχνικά παρά ρεαλιστικά. Το Sea of Tears π.χ. μπορεί κάποια μέρα για παράδειγμα να γίνει το καλύτερο παιχνίδι και να αποκτήσει τον τίτλο του Sea of Thieves. Το Quantum break από την άλλη είναι αυτό που είναι. Μέχρι εκεί. Το ένα μπορεί να σε κρατήσει με υλικό για καιρό το άλλο το έπαιξες και πάπαλα. Αυτά τα σημεία πιστεύω ότι θίγει ο Matt Booty.

    Spoiler!
    Last edited by Sir_Teraflop; 04-06-2018 at 21:17.

  21. #818
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Στο μεταξύ άσχετο αλλά, αν δεν βαριέται κάποιος mod, ας μεταφέρει αυτές τις συζητήσεις στο νήμα του Xbox One (το γενικό), μιας και αυτό το νήμα είναι περισσότερο για συζητήσεις και νέα τύπου:




  22. #819

    Default

    Υπομονη λιγες μερες και θα ξεκαθαρισει το τοπιο.

    Οσο για το dark souls remastered περαν του οτι ειναι απαραδεκτο να μην μπορει να το τρεχει σταθερα στα 60fps το απλο One S,εχει και θεματα με stuttering που δεν δικαιολογουνται με βαση το τωρινο hardware.

    Ναι το Xbox One X ειναι το καλυτερο συστημα για να τρεχει πιο ομαλα το εν λογω παιχνιδι,αλλα αν φτανουμε σε σημειο να πρεπει να εχεις το καλυτερο hardware του σημερα για να σου τρεχει στο μεγαλυτερο κομματι απροβληματιστα ενα 2011 παιχνιδι,τοτε κατι δεν παει καλα.
    Last edited by Fulgore; 04-06-2018 at 21:57.

  23. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Slay (07-06-2018)

  24. #820
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Υπομονη λιγες μερες και θα ξεκαθαρισει το τοπιο.
    Κάτι θες να πεις εσύ αλλά δεν το λες

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •